Chtěla bych darovat vajíčka 🙂

dibla
18. kvě 2009

Ahoj holky,
takové téma jsem nikde nenašla....Chtěla bych darovat vajíčka jiné slečně,paní, prostě človíčku, kterému to pomůže mít u sebe mini človíčka, který přinášel radost,ale i starost,ale nevím co vše by mě čekalo, kolik by to stálo a kde by mi tento odběr dělali...Jsem z Havířova a mám 14 měsíční holčičku, nějak si nedokážu představit dojíždění např. OL, PR, nebo Brno

marca22
22. bře 2015

Takže žádné obavy 😉

cvachna
22. bře 2015

@marca22 jj.taky si myslím.to víš,i takové se tady najdou 😀

handangervidda
22. bře 2015

Není pravda, že darování vajíček je bez rizika, stejně jako u každého odběru hrozí hyperstimulační syndrom, který není rozhodně nezávažnou komplikací. Těm, co nemají odrozené vlastní děti, bych dárcovství rozhodně nedoporučovala.

smallinka
22. bře 2015

Žena, která daruje vajíčko, ale i žena, která ho přijímá musí být velmi silná osoba co se týče morálního hlediska. V podstatě s tím, že daruješ někde kus své genetické výbavy anebo ji přijímáš od cizího člověka by bylo pro mě asi dost frustrující a já nevím, jestli bych se s tím vyrovnala. Nedokážu si představit, že Vám řeknou, že nemůžete mít vlastní děti a to ani přes IVF. Takže tyto ženy dárkyně i příjemkyně obdivuji. Nikdy nevíte jak se zachováte, když se dostanete do takové situace…Celé IVF je taková sience fiction, když si to tak vezmete. Na druhou stranu dnešní moderní doba je tak zlá, že se v podstatě stáváme neplodnými. Jak moc klesla i mužská plodnost, před asi 30 lety měl chlap průměrně 60 mil. spermií, dnes klesl tento průměr na 20 ml a jde to stále dolů…vždyť to je hrůza. Co by se dělo dál nebýt IVF? Je to prostě jen reakce na dnešní dobu. Říkám si, zda je správné darovat či cizí přijímat vajíčka, ale vlastně nejde o to co je správné, ale s jakým úmyslem do toho člověk jde. Úmysl příjemkyně je jasný. Úmysl dárkyně může být zpochybněn, zda to není kvůli penězům (nemyslím tady nikoho konkrétního) ale ve finále její čin pomůže splnit někomu touhu po dítěti, takže vlastně dobrý skutek. Ale zase co myslíte není větší hrdinství naučit se žít s tím co nám osud přinesl? Jenže to se v dnešní době už nenosí, člověk může mít nač si vzpomene a my jsme si na to zvykli. Žádný moment, žádná chvíle prostě nic netrvá věčně a pokud někdo cítí, že kvalitní život bez dítěte neprožije, ať je mu dopřáno! Bohužel ale je tu problém s tím, když někdo daruje vajíčko a někdo jiný otěhotní s tímto vajíčkem, vznikne embryo určité genetické výbavy dárkyně, která pak může mít vlastní děti a není vyloučeno, že se tyto děti dají dohromady a můžou mít vlastní, což jak víme nemusí dopadnout dobře...

marca22
22. bře 2015

@smallinka Samozdřejmně taková možnost tu je,ale pravděpodobnost není o nic vyšší než pravděpodobnost že třeba například váš otec má někde nemanželské dítě o kterém nevíte a můžete se taky nevědomky dát dohromady se svým sourozencem,takhle to prostě je. Jinak ten počet "dětí" od dárkyně se monitoruje a jakmile dojde k tomu že už má někde jakoby dvě děti tak už darovat nesmí.

blondynka400
22. bře 2015

@marca22 není problém když zaplatíš mít vajíčka od dárkyně, kterou ty znáš, tedy není anonymní 😉

marca22
22. bře 2015

@blondynka400 No tak to nevím kde,já jsem např do caru vedla dárkyni která by případně darovala i pro mě a nepovolili to,pouze mě posunula v pořadí. Chodila jsem do dvou center a v obou tohle rezolutně odmítli.

blondynka400
22. bře 2015

@marca22 tak ono to není povolené, to máš pravdu. Ale když víš kam máš jít a máš na to peníze, jde vše 😝
Kde přesně ti napíšu do IP.

rominik
6. říj 2015

@dibla . DOBRÝ DEN VŠEM. OMLOUVÁM SE ŽE K VÁM VSTUPUJE MUŽ. MÁM 48 ŽENA 42 A NĚJAKÝ ČAS SE NÁM NEDAŘÍ AČKOLI BYCHOM RÁDI MIMIMKO. MÁME UŽ MÁME DĚTI Z PRVNÍHO MANŽELSTVÍ PO NÁVŠTĚVĚ V REPROFITU V OLOMOUCI ŘEKL ŽENĚ PAN DOKTOR HODNĚ NEPŘÍJEMNĚ ŽE JE STARÁ. PŘIZNÁM SE ŽE Z NĚJ NEMÁME DOBRÝ POCIT. ALE NEVÍM JAK NA TO. ŽENA SE UŽ O TOM NECHCE MOC BAVIT. ASI JE TO HLOUPOST VÁM SEM JEN TAK VSTUPOVAT. ROMINIK

katesr
22. lis 2015

Ahojte, sme par zo Slovenska a hladame darkynu vajicok. Prosim napiste nam, ak by ste boli ochotne pomoct, urcite sa dohodneme. Vopred velmi pekne dakujem za vase spravy.

malloryy
23. lis 2015
Uživatel malloryy je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od malloryy.

@dibla Moje kamarádka teď byla darovat vajíčka v Repromedě v Brně a byla moc spokojená s jejich přístupem 🙂 Zukus jim napsat na stránky http://www.repromeda.cz/kontakt/

andrikeis
12. pro 2016

Ahoj holky,darovala jste některá vajíčka v zahraničí?

sapetro
12. led 2017

Ahoj holky, já darovala 3x v Reprofitu v Brně a určitě doporučuji. Super přístup, milý personál a cítila jsem se tam dobře. Vím, že je dárkyň málo, o možnosti jsem se dozvěděla od kamarádky, která taky darovala, tak jsem si řekla zkusím to a uvidím. Myslím, že to není nic za co by se člověk měl stydět. Já jsem na to hrdá, protože vím co to obnáší. Chtěla jsem pomoci a kompenzace byla příjemná, uznávám. Taky nesouhlasím s dárcovstvím za účelem zbohatnout, ale na třech darovacích cyklech během tří let, nikdo nezbohatne.

kajkaa9
13. bře 2017

Ahoj, chci se zeptat, když daruji vajíčka jestli potom budu moct mít vlastní děti? Je mi 20 a zatím žádné nemám 🙂

absintka19
13. bře 2017

@kajkaa9 to ti nikdo dopredu nerekne 🙂 vestit z koule do budoucnosti nedokazou ani lekari 🙂

misula29
14. bře 2017

@kajkaa9 já osobně bych do toho bez dětí nešla. je to pro tělo obrovský hormonální nápor a nikdo dopředu neví jak bude tělo reagovat a svoje rizika to nese tak jako každý zákrok, Te´d si nejsem jistá,ale není tak podmínka,že už musíš mít dítě?

monix94
14. bře 2017

@misula29 známá na tom byla a není to podmínka, jen tam píšou, že už je to jakoby "ozkoušený", že je to lepší, když už má člověk svoje ... nemusel by do budoucna řešit, že se mu nedaří, ale ona nemá moc děti ráda, tak se rozhodla, že daruje i bez vlastních dětí

dalja789
15. bře 2018

je to dobrá věc, dobrý skutek pro lidi co nemůžou mít děti a chválím tvé rozhodnutí. Máš vybranou kliniku?

bassetlady
15. bře 2018

@kajkaa9 většina klinik chce dárkyni, která má alespoň jedno zdravé dítě.

martinides
29. dub 2018

informovala jsem se a nějak mi nebylo sděleno, že dítě je podmínka, tak nevím… zkus se podívát sem http://www.ivf-zlin.cz/24773-informace-pro-dark...

dalja789
29. dub 2018

není to podmínka a taky to nebolí.. Uspí tě a vůbec o ničem nebudeš vědět.Po probuzení budeš cítit menší bolesti v podbříšku. Aspoň já to tak měla, Není to nic strašného.

rossmanka
5. čer 2018

malinko to bolí, zas tak uplně bez bolesti to není. Ale každé tělo na to reaguje jinak. Neboj te 🙂

rossmanka
5. čer 2018

@monix94 kam chodíte na takové podmínky. Zkuste se podívát sem, jsou tam veškeré informace. http://www.ivf-zlin.cz/24773-informace-pro-dark...

monix94
Autor odpověď smazal
Zobraz
monix94
5. čer 2018

@rossmanka Tak za prvé mi to takhle řekla známá a za druhé jsme to četla iv článku a tím bych se chtěla zeptat proč takto reagujete, když jsem napsala, že to podmínka není?

emilkamilka
3. zář 2018

ono stejně každej udělá nejlíp když si tam zavolá a tohle se zeptá napřímo. Dostane jasnou odpověď. 🙂