Chtěla bych darovat vajíčka 🙂

dibla
18. kvě 2009

Ahoj holky,
takové téma jsem nikde nenašla....Chtěla bych darovat vajíčka jiné slečně,paní, prostě človíčku, kterému to pomůže mít u sebe mini človíčka, který přinášel radost,ale i starost,ale nevím co vše by mě čekalo, kolik by to stálo a kde by mi tento odběr dělali...Jsem z Havířova a mám 14 měsíční holčičku, nějak si nedokážu představit dojíždění např. OL, PR, nebo Brno

mmammina
29. lis 2011

Děkuji moc za radu 🙂 jsi hodna 🙂

lussyana19
21. led 2012

ahojky chci se zeptat když daruji vajička je potom ryziko že pak neotěhotnim po čase? děkuji

eeefffaaa
21. led 2012

Krasny podvecer....uz dlouho uvazuji o darcovstvi vajicek,ale mam strach z toho jestli potom nemuzu mit nejaky zdravotni problemy a taky kdyz budu stimulovat,pokud bych byla vhodna darkyne,jestli po tom hodne nepriberu??Ptam se proto,ze uz ted mam nejake kilo navic po dvou detech a nechci aby to bylo jeste vic....tak se chci zeptat zda jsou mozna pak nejaky zdravotni rizika a jestli se po tom hodne pribira??dalsi deti uz neplanuji a chtela bych pomoct ostatnim kteri nemaji to stesti a musi cekat na darce...

rainfairy
24. led 2012

Ahoj holky, dlouho jsem nad tím přemýšlela a nakonec budu darovat vajíčka. Sama se na děti ještě necítím a kolem sebe mám hodně kamarádek co nemohou otěhotnět, tak snad trošku pomůžu. Dnes mě čeká genetika, tak snad vše dobře dopadne. Má někdo zkušenost s Prague Fertility center v Praze?

cuddle
24. led 2012

ahoj holky, vsem co chcete darovat vajicka a nekomu pomoci moc fandim, sama mam ve svem okoli nekolik holek co to podstoupily a chodily pravidelne - ono je to v dnesni dobe i hodne o tom financnim ohodnoceni, ktere neni male, takze se nato rychle zvyka...
jinak co se tyka samotne stimulace mam za sebou sama 3 za posledni rok, ovsem kvuli tomu ,ze chceme miminko a jinak to bohuzel nejde...takze sama vajicka radovat urcite nebudu a halavne uz nemuzu, pac vekove je to take omezeno, kdo se pta na pribirani - tak myslim, ze hodne caru ma darkyne i omezene vahove, myslim ze tak do 90 kg pokud je zdrava, pokud ma nekdo vic, uz ji do programu nezaradi
a co se tyka pribirani je to hodne individualni nekdo reaguje na hormony tak ze hubne, jiny ze kyne....dalsi muze v klidu zustavat na sve vaze..., zalezi asi kolikrat a jak casto to budete podstupovat, myslim ze hranice je co 3 mesice a to je opravdu uz dost casto...
zdravotni rizika pro zdravou zenu asi jsou uplne stejna jako pro ostatni, muze spatne reagovat na typ leku, nebo treba na uspani, taky muze vzniknout hyperstimulacni syndrom, ale to jsou rizika napr u 2 z 1000 pripadu, ktere muzou byt urcite i u vsech jinych zdravotnich vykonu...

cuddle
24. led 2012

@lussyana19 kazda zena se rodi s x poctem vajicek, pokud ti vyjdou vsechna vysetreni dobre neni treba se obavat, v kazdem cyklu je urcity pocet vajicek, ktery muze max dozrat, ty stimulacni leky to jen vyvolaji, bezne se rika kolem 25 kusu max. coz na celkovy pocet vajicek nema opravdu zadny vliv, pri bezne ovulaci se ti uvolni 1 max 2 vajicka...takze urcite pak v klidu muzes otehotnet, pokud nebudes mit jiny problem

eeefffaaa
24. led 2012

@cuddle moc diky za info...no ja se prave bojim treba i te narkozy,kdyby nahodou neco,ted je toho kolem vseho tolik ze i z banalnich zakroku je problem...ja mam strach hlavne proto,ze mam dve male deti a kdybych pak mela treba nejake problemy,tak si to pak budu vycitat...proto se ptam,jestli nahodou nekdo nemel po darovani nejake problemy nebo behem toho...u nas s pocetim problem nebyl ani jednou,kluci jsou oba na prvni pokusy,takze snad bych mohla byt v poradku a ostatnim pomoci...tak na 90kg se snad nedostanu,tak doufam,ze na me bude kdyztak platit ucinek hubnuti po stimulaci...problem u me hlavne je ze se to manzelovi moc nelibi ze bych sla darovat vajicka,ze je to zakrok do organismu a ze se i o neco jedna abych pak mohla treba i nejake nasledky atd. a ten hyperstimulacni syndrom je co??

budu rada za kazde dalsi nazory a zkusenosti tech,ktery darovaly vajicka

eeefffaaa
24. led 2012

@rainfairy a je vubec mozne darovat vajicka kdyz jeste nemas dite??

suzza
24. led 2012

@eeefffaaa jo určitě je. Znám holku, co vajíčka darovala x-krát (kvůli peněz) a to jí je 22 a děti ještě nemá.

cuddle
24. led 2012

@eeefffaaa tak je to na zvazeni, jestli do toho chce jit jen, aby jsi nejake jine zene pomohla, nebo i kvuli financni strance ( odmena je od 15-20 tis ).
Ja se narkozy taky hrozne bala, poprve uplne hrozne - no vcelicka a spinkala jsem jak mimino a najednou slysim hlasy a uz me budili, je to otazka 10 minutek, pak cca 2 hodky polezis a jde domu ( vetsinou v doprovodu ).
ono je neco jineho kdyz to delas pro svoje dite - a jinou moznost nemas a nebo to delas pro nekoho - napr. mas kamaradku co potrebuje vajicka a kdyz dovede darkyni posune se v poradniku ( samo tvoje vajicka nedostane ) to je anonymni a rozhoduje podobnost darkyne , nebo i krevni skupina
no pocitat musis s malym omezenim predevsim v den odberu a den po - preci jen to trochu poboliva
hyperstimulacni syndrom muze vzniknout po odberu vajicek, napriklad budes jich mit hodne , hromadi se ti voda v brise a je treba to sledovat, poznaji to na ultrazvuku a muzou ti davat injekce aby se to nerozjelo, v pripade, ze to nekdo nepodychti muzes skoncit v nemocnici na kapackach, ale jak rikam to jsou extremni pripady...zalezi jak budes reagovat na leky a kolik budes mit vajicek, ja reaguju spatne dostavam velmi vysoke davky leku a vajicek jsem mela tak 18 k odberu, jsou zeny co maji 8 a taky co maji 40....
jinak darkyne rodit nemusi - tady v Brne to jsou vetsinou studentky, co si tim privydelavaji, drive myslim ten pozadavek nekde byl ( mozna 15 let zpatky...)

eeefffaaa
24. led 2012

@cuddle delam to jak z duvodu pomoci ostatnim,ale i z financniho,myslim,ze vetsina ktera daruje vajicka,to dela kvuli financim,nebudu si tu hrat na to ze to proto nedelam,penize se nam urcite hodi a moc jich nemame,takze kazda koruna dobra....

evuna
2. únor 2012

@rainfairy Ahoj...už jsem sem psala...zkus juknout,ale myslím,že tě k tomu nepustí,když nemáš svoje děti....zkus se poptat..uvidíš

evuna
2. únor 2012

@eeefffaaa Ahoj🙂))oceňuji tvoje rozhodnutí....ale ty hormony se rozhodí.....už jsem to tu psala....je to sice na pár dní stimulace ale....stačí.....aby ti to udělalo v těle posléze paseku...

twininky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
twininky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kacikaci
9. únor 2012

ahojky, taky se teď v současné době rozhoduju, že bych darovala, máme okolo sebe dost lidí, kteří řeší jejich nepolondost, a tak mě to inspirovalo, manžel už taky něco ze sebe dává 🙂 a samozřejmě ty penízky se taky budou hodit 🙂
ale nejsem si jistá, že do toho chci jít teď, nebo jestli je lepší počkat až po druhém dítěti? rodila jsem teď v září a v létě bychom se chtěli začít pokoušet o druhé mimi, na darování jsem chtěla jít na jaře, ale nevím, jestli to nebude moc náročné pro tělo, a jeslti to pak náhodou nemůže ovlivnit další snažení? nemáte někdo zkušenost s darováním mezi dětmi??? předem díky

barissul
24. únor 2012

Dobrý den, jsem z Ostravy a chtela bych také darovat vajíčka. Je mi 20 let a jsem zdravá. Prosím Vás mohli by jste mi zaslat nejake kliniky kde jse daruji vajíčka? Moc o tom nevím jen to co jsem si precetla na internetu. Muj email je barissul@seznam.cz byla bych moc rada za kazdou informaci🙂 Děkuji Bára

lilianaaa123
13. bře 2012

Dobrý den,jsem 22-letá maminka 8.měsíční zdravé a krásné holčičky.Chtěla bych darovat svá vajíčka.Dle požadavků k odběru si myslím,že jsem vhodná dárkyně. Zdravé miminko mám těhotenství proběhlo bez komplikací narodila se mi dcera o váze 3kg a délce 49cm.Mám dokončené střední vzdělání s maturitou měřím 172 cm vážím 58 kg stejně jako před porodem.O této myšlence uvažuji teprve krátce lépe řečeno od té doby co mám svojí holčičku a jsem rozhodnutá pomoci jiné ženě která nemá takové štěstí jako mám jáPokud by měla zájem přímo některá žena mohu zaslat fota mé dcery i moje.

vaclavikovah
15. bře 2012

Holky, darovala jsem uz trikrat, v Brne v Reprofitu. Kdybyste chtely cokoliv vědět, stačí se zeptat 🙂

petrufa86
15. bře 2012

@kacikaci na tělo to náročné určitě bude, protože si budeš muset píchat do břicha hormony aby se udělalo co nejvíce vajíček. Jsou to dost silné hormony, mě po nich strašně padají vlasy, mastí se a o pleti ani nemluvím. Ale i za tu cenu bych do toho šla, protože pomůžeš hodně ženám které nemají to štěstí otěhotnět přirozeně a musí mít dárkyni vajíček.

kacikaci
15. bře 2012

@petrufa86 díky za odpověď, už jsem kontaktovala v pze gennet a vzhledem k tomu, že se chceme snažit o další miminko už letos v létě, nechám to až po dalším dítěti..snad budu vhodná dárkyně a budu tak moci někomu pomoci

petrufa86
15. bře 2012

@kacikaci u nás v Caru je podmínka minimálně 1 narozené zdravé dítě, dobrý zdravotní stav a věk minimálně 25 let.

rainfairy
26. dub 2012

@evuna V PFC není potřeba mít před darováním vajíček vlastní mimčo...

evuna
26. dub 2012

@petrufa86 tak u nás má přítel tyto mutace,ale jen slabé....nic mu s tím nedělaly...
@rainfairy tak to je fajn,když nepotřebují aby dárkyně měla děti....každá ta organizace to má asi jinak...jako to je se vším....

schnek
4. kvě 2012

Ahoj,
ptala jsem se gynekologa na možnost darování vajíček a přivedl mě k otázce - co kdyby se moje děti v budoucnu setkaly a něco si začaly s dětmi z darovaných vajíček? dárce ani příjemce netuší, pro koho a od koho vajíčka jsou, použije je to centrum, kde jsou darována, a co si budeme povídat, 200tis. město není nijak veliké, aby se to stát nemohlo. Navíc s ohledem na počet, kolik se jich daruje, podaří oplodnit a kolik dětí se pak narodí. Řešily jste tohle před darováním?

evuna
14. črc 2012

@schnek to je zajímavý postřech..na to jsem vskutku ani nepomyslela🙂a je to možný....tak existuje medicína a ta už zjistí jestli ty dva dotyčný můžou mít spolu dítě nebo ne...

schnek
14. črc 2012

@evuna budeš svým dětem říkat, žes darovala vajíčka, tak ať se nechají se svým partnerem otestovat, jestli náhodou nejsou vlastně nevlastní sourozenci?

evuna
15. črc 2012

@schnek no já určitě,a nepříjde mi nijak zvláštní o tom debatovat...hlavně je taková doba kdy je bežné se testovat na cokoli takže genetika je si myslím jedna z nejdůležitějších věcí....kéž by se někdy dala geneticky zjistit DMO...klidně bych dělala pokusného králíka🙂
a ty budeš darovat?

schnek
15. črc 2012

@evuna mně to zvláštní nepřijde, ale přijde mi, že by to mohlo život mých dětí vážným způsobem zkomplikovat. Já bych si tedy nepřála zjistit, že ten, koho miluju a s kým plánuju budoucnost, je můj nevlastní sourozenec. Momentálně jsem kvůli tomuhle rozhodnutí darovat odložila na neurčito.

evuna
15. črc 2012

@schnek jo tomu rozumím...je fakt,že před lety jsem takto nad tím neuvažovala,když chce člověk pomoci osobám,které nemají bohužel tu možnost,aby jim vajíčko dorostlo,tak to beru i s tímhle rizikem,ale pravděpodobnost,že by si někoho takovýho našli......je hodně malá..