Chtěla bych darovat vajíčka 🙂

dibla
18. kvě 2009

Ahoj holky,
takové téma jsem nikde nenašla....Chtěla bych darovat vajíčka jiné slečně,paní, prostě človíčku, kterému to pomůže mít u sebe mini človíčka, který přinášel radost,ale i starost,ale nevím co vše by mě čekalo, kolik by to stálo a kde by mi tento odběr dělali...Jsem z Havířova a mám 14 měsíční holčičku, nějak si nedokážu představit dojíždění např. OL, PR, nebo Brno

angy84
8. zář 2013

Já si ted dopichavam posledni injekce a streda nebo ctvrtek na odber,bala jsem se,ale zvladla jsem to.Tak mi drzte palce at to dopadne dobre

nikolslagrova
22. zář 2013

DObrý den, rozhodla jsem se, že pujdu darovat vajíčka do Zlína, jen se bojím komplikací, má některá z vás zkušenosti se zlínem? děkuji

zaziinka
30. zář 2013

@nikolslagrova Nikol byla jste v tom Zlíně?

nikolslagrova
30. zář 2013

@zaziinka Dobrý večer, vyplnila jsem dotazník a ted čekám až příjde menstruace abych tam šla ;)

denisiens
14. říj 2013

Holky,potrebovala bych vědět od vas jestli se to děla i někde v Ostravě a kde přesné?Dekuji moc za odpověď 🙂

17217
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zaziinka
17. říj 2013

@17217 tak to je pěkný 🙂

zaziinka
17. říj 2013

@nikolslagrova Nik tak pak dej vědět 😉

nikolslagrova
17. říj 2013

@zaziinka Ano nebojte dám ;)

pinkywinkie
21. říj 2013

Ahoj devcatka, nejaka darkyne pro me? 🙂

kobzolla
1. lis 2013

@pinkywinkie Rozhodla jsem se, že do toho taky půjdu a někomu pomůžu. Odkud jste, ráda bych Vám pomohla! 🙂

pinkywinkie
3. lis 2013

@kobzolla praha 🙂

lowlik
4. lis 2013

Ahojky,teď 1.11 jsem byla na odběru vajíček.Všechno co psala paní/slečna Evuna je pravda,až na to...že injekce vůbec nebolí.A to nemyslím jako srandu,fakt o nich ani nevíte.Píchala jsem si je 7 dní,všetně toho spreje do nosu 3x denně a po pravdě,ten sprej mi dělal větší potíže :D Všechno probíhá bezbolestně,ať už jde o klasický vyšetření,nebo ty injekce,až po samotný odebrání.Jediný co,že den po odběru mě šíleně bolely prsa.Ale buď to tak má být a nebo jsem na to zareagovala jinak.Tak že holky,jďete do toho 🙂 Nejen že se během těch vyšetření dozvíte že jste absolutně zdravá,ale ještě někomu pomůžete 😉

kiribati11
8. lis 2013

Taky bych ráda přispěla se svojí zkušeností, abych podpořila další dárkyně.
Co se týká samotné stimulace (píchala jsem injekce 11 dní) - aplikace je bezbolestná, ke konci stimulace se mi udělaly ale modřinky, což připisuji lékům na ředění krve, které mi byly na základě mých vyšetření předepsány. Nebo se někdy taky stane, že se napíchne vlásečnice, každopádně bolestivé to není. V průběhu stimulace proběhlo 3x odebrání krve a 3x ultrazvuk, jestli vaječníky správně reagují. V den odběru se nesmí jíst a pít (kvůli narkóze), samotný zákrok trvá asi 15 min. Večer před zákrokem a v den zákroku mě bolely vaječníky a bedra, znovu se ta bolest probrala asi 1 hodinu po zákroku, ale Ibalgin od sestřičky to spravil a další už jsem nepotřebovala. Den po zákroku už naprosto v pohodě.
Jinak co se týká financí, pokud někdo obviňuje dárkyně, že vše dělají JEN pro peníze, tak musí být naprosto mimo 😠 Pokud někdo nemá aspoň trochu dobrý pocit z toho, že někomu pomůže, pochybuji, že by do sebe dokázal jen pro peníze píchat injekce (poslední den stimulace jsem píchala 4 injekce...), ty hormony určitě tělo zatěžují, poměrně často se musí chodit na kontrolní vyšetření (ráno krev, v poledne UTZ...), takže pokud někdo chodí do práce, má to dost komplikované. Já těsně před zákrokem seděla na posteli a poslouchala, jak na sále probírají nějakou paní z narkózy, říkala jsem si "proboha, co tady dělám", měla jsem strach... Ale vzpomněla jsem si na pár příspěvků tady v diskusi od příjemkyň, vzpomněla jsem si na jejich vděčnost a slova díků a to mi moc pomohlo 🙂
Určitě ty peníze pomohou při rozhodování, jestli do toho jít, nebo nejít, ale JEN pro ně to určitě není.
Tvrzení, že někde po světě bude běhat "vaše" dítě je mimo, vždyť ani nevím, jestli se moje vajíčka u dárkyně uchytí, navíc je vše anonymní, takže se stejně nic nedozvíte. A strach, že by se někdy vaše vlastní dítě mohlo zamilovat do toho darovaného - to je fakt úsměvné 😀 , to bych musela dělat genetické testy u každého nápadníka mé dcery nebo syna, protože nikdy nevíte, jestli si třeba Vaši rodiče nebo prarodiče v mládí omylem "neodskočili" k někomu jinému a jestli oni sami nemají nemanželské děti... ta pravděpodobnost je stejně zanedbatelná 😉
Jen prosím si nejdřív něco načtěte o celé té problematice, trochu mě v této diskusi vadily dost primitivní dotazy od neznalých maminek ("chci přímo Vám darovat", "nemám maturitu, tak pro nenáročnou maminku", "kde se daruje") - to jsou přece věci, o kterých je na netu napsáno plno informací, darování vajíček a své genetické výbavy je přece jen vážná věc, tak si o ní něco zjistěte! Myslím, že tyto podivné dotazy můžou potenciální čtenářky této diskuse - příjemkyně - dost zaskočit.
Jinak za mě darování doporučuji, pokud jste zdravé, není důvod, proč do toho nejít. Já chci jít určitě zase 🙂

dibla
autor
8. lis 2013

Holky moc děkuju,že v teto diskuzi pokračujete,mě bohužel jako darce vajiček odmitli ☹
mame rodovou trombofilii ač byl zajem nebylo mi dopřano někomu pomoci.
Dárkyné moc děkuju,že jste do toho šly a pomáhate 🙂
Příjemkyně držim palečky aby u Vás mrňouskové zůstali a Vy je měly zdravé u sebe.
Být maminkou je něco tak nadherneho i když s hordou starostí,ale to objeti a když vám zažvatla MAMA je něco tak nádherneho.. Toto zažit přeji z celeho srdíčka všem příjemkyň..mám doma 2 čertice a v životě bych je nikomu nedala ani neviměnila i když nám v noci okupují postel 🙂
Moc děkuju... Jana

danca1985
22. dub 2014

Zdravím,chtěla bych se zeptat,jestli se to dá i v Chomutově,nevíte někdo?

mejmenoo
9. kvě 2014

@dibla kvuli genetice vrozenym vadam atd ja uz mam za sebou konzultacu,odbery cca 5 skumavek na genetiku,prvni gyn.prohlídku a jeste odber kvuli stari vajecniku..cekani na vysledky je 6-8tydnu pote kdyz je vse v poho hleda se ti prijemkyne

mejmenoo
9. kvě 2014

@danca1985 nn ja jsem ze žatce a jezdim do motole je to sice dal a casove narocnejsi,ale da se to ted tam pojedu uz po treti a nez bude samotny odber tak pocitam ze tam pojedu jeste 4

zakladka
23. čer 2014

@danca1985 ahoj Danco,chtela jsem se zeptat jestli jsi uz byla darovat vajicka?

natykata
22. črc 2014

Ahoj holky 🙂 já dárce jsem,zrovna odpočívám po včerejším odběru a mohu jen doporučit 🙂

kikinba
6. srp 2014

Ahojky holky, tak já dnes vyplnila dotazník.. (první krok), tak sem zvědavá , jestli zavolaj 🙂

veyicka
12. srp 2014

ahoj holky, taky jsem se rozhodla darovat ve Zlíně. Včera jsem vyplnila dotazník a mám se ozvat 1. den cyklu a domluvit si odběry. Tak jsem zvědavá, jak na tom jsem 🙂 Máte někdo zkušenost se Zlínem?

veyicka
12. srp 2014

Než se teda do něčeho pustím, zajímalo by mě, jestli je v tomhle případě zaměstnavatel povinen tolerovat časté návštěvy lékaře ?? Měl by ne? Už vidím ty spekulace, až donesu propustku s razítkem kliniky 😀

cvachna
19. bře 2015

ahoj,mám otázečku.a´t tím zítra moc neitravuji v Brně 😀 před rokem jsem podala žádost že bych chtěla darovat vajíčka a teď se mi ozvali že se mám zítra do Brna dostavit že jsem vhodný dárce tak na další vyšetření a do registru dárkyň.je blbost že může žena u toho umřít,že? protože jedna maminka tu psala že tam to ryziko je..jde mi o to pomoci párům co děti mít nemůžou a chtěly by..

00katka
19. bře 2015

@cvachna Ahoj, ja jsem byla trikrat na odberu vajicek, sice jsem nedarovala, byly pro me. Nevim proc bys u toho mela umirat, jediny riziko me napada narkoza, ale jelikoz je to planovany tak bych se nebala. Nenech se odradit, v dnesni dobe ma problem s otehotbenim opravdu hodne lidi a to ze chces pomoct je fakt super, pro me jsou takovy lidi fakt hrdinove a smekam pred nima. Rikam to proto, protoze mozna taky budu potrebovat darovany vajicka, tak vim jak moc je to potrebna vec 🙂

cvachna
19. bře 2015

@00katka no,to zas tady někdo plašil no a to že k tomu vajíčku můžeš mít citový vztah a někde svoje děti 😀 pokud tam zítra trefím 😀

maki73
19. bře 2015

@dudule no pokud vím, tak s vlastní dárkní z rodin se to dělá hned, možná ne všude, ale známá darovala sestřenici a udělali jí to hned, není to to samé, jako klasické dárcovství, protože pak se vajíčka mohou použít i pro více párů, pokud chcete darovat konkrétní osobě je to bez odměn a dokonce mslím, že si za to něco platili, ale to bch kecala, tak hluboce jsem se zase nezajímala, ale vím, že mají vajíčka z rodin...jinak já osobně se nedivím, že je dárkň málo, tato procedura výrazně přibližuje klimakterium, uvědomte si, že zásoba vajíček žen je celoživotní a nenahrazují se, kdž v jednom měsíci místo jednoho dozraje 20, tak máte přechod o 2 rok dříve zjednodušeně řečeno, nechápu, jak toto někdo může dělat pro peníze...navíc dárcovství rozhodně není vhodné pro žen, které ještě chtějí mýt děti, ovšem s věkem se kvalita zhoršuje, což je zásadní problém, sehnat kvalitní vajíčka je v podstatě velmi složitý úkol...samozřejmě je to šlechetné rozhodnutí, ale sama bch něco takového podstoupil také jedině pro své sestr, jinak určitě ne

eviks
22. bře 2015

@maki73 Nezlob se na me, ale to, co tu pises neni pravda. Ve 37 letech ma zena prumerne cca 25 000 nezralych vajicek. Takze to, ze pri jedne stimulaci jich doroste naraz 20 misto 1-2 zenu opravdu nevytrhne a uz vubec ji neprijde klimakterium o 2 roky drive, nedes ty holky zbytecne. Kolikrat asi za zivot jde zena darovat vajicka 2x-3x max? Co je velke riziko u darovani je hyperstimulacni syndrom a hlavne u mladsich holek, lezela jsem v nemocnici se dvema, co byly po zakroku se 30 odebranymi vajicky a musely podstoupit laparoskopii kvuli komplikacim. Ale toto se da ohlidat dvema zpusoby - nizkymi davkami leku nebo darovanim ne ve 20 letech ale pozdeji, idealne take po tom, co ma zena sama sve deti.

marca22
22. bře 2015

No tak pokud vím konkrétní osobně se darovat u nás nesmí! Jde to pouze anonymně,můžete sehnat konkrétní osobu která daruje aby vás posunula dopředu v pořadníku,tedy na místo druhé. Nebo si hold připlatit a jít do soukromého centra kde se na dárkyni čeká max 3 měsíce,v těch státních je to i 3 roky.

marca22
22. bře 2015

@cvachna No to by mě zajímalo kdo takový rozumy vypouští,matka je přece ženská co dítě nosí v sobě,porodí ho,kojí a stará se o něj 24hodin denně,proto rozhodně nebude nikde běhat tvoje dítě. Ty poskytneš pouze buňku a v ní svojí genetickou výbavu,ale to co se projeví už neovlivníš,to ovlivní příjemkyně svým tělem a svojí krví které geny se projeví a pak taky geny jejího manžela,takže je velice pravděpodobné že to dítě se ti nebude ani podobat.