Chystá se někdo na IVF v září-říjnu? přidejte se.

jaruska111
26. črc 2011

Kdo se chystá na IVF na podzim na ZÁŘÍ A ŘÍJEN. Najdu někoho?

teruberi
15. srp 2011

@cuddle 😕

teruberi
15. srp 2011

@cuddle teda,to nevim, jestly bych zvladla, trochu se mi navalilo 🙂 Ikdyz, kdyby to melo zabrat, tak proc ne, ze..

cuddle
15. srp 2011

@teruberi no ano, ja bych to taky klidne zkusila, ale je mi to na nic, nemam ovulaci, takze neni duvod tam spermijky hnat...holt u nas je to jen to IVF navic s ICSI kvuli spermiogramu

teruberi
15. srp 2011

Jinak jak se dnes vsechny mate? Ja pracovne...jak uz to tak byva v pondeli 🙂

teruberi
15. srp 2011

@cuddle ja jsem si rikala, jestly to ICSI neni lepsi nez takovy to druhy, jako ty spermie to oplodni samy.Prijde mi to takova jistota, nevis, jak to je?My uvidime podle toho spermiogramu...

teta_bob
15. srp 2011

@daphney ahojky, kvůli čemu všemu máš ta vyšetření? já dala asi x-krát krev, genetika, x-krát utz, ale žádná imunologie ani nic podobného.....já ted musím nahnat hormony, abych mohla začít stimulovat....tím jak vůbec nemenstruuju, tak je to se stimulací obtížnější, ale snad bych během září mohla jít na odběr 🙂

teta_bob
15. srp 2011

@cuddle ahojky, díky za vysvětlení, jsem nějaká zabržděná, nikdy jsem o tom neslyšela...bohužel je to u mě pasé....neovuluju.... ☹

cuddle
15. srp 2011

@teruberi no u nas bylo rozhodnuto po spermiogramu, malo rychle pohyblivych a spatna morfologie, vzhledem k tomu by byla pry uplna blbost zkouset prirozene oplodnit vajicka, jestli by se podarilo 1 z tech 12 mozna, takto se nam oplodnilo 11 a do blastocysty dosly jen 2, takze doufala jsem v lepsi vysledek, ale tech 15-20% je takove cislo co ti nejbezneji z tech vajicek zustane pouzite...
pokud nemate problem ve spermiogramu, muzete jit prirozenou metodou oplodneni, holt je to taky o penezich, ICSI pocitej 1000,- za kazde vajicko , samo pokud penizky mate, tak ICSI mas urcite jistejsi, ale uspech ti nikdo nezaruci

cuddle
15. srp 2011

@teta_bob jo ja to mam to stejne, toto je pro holky co maji beznou ovulaci, pravidelne cykly, znaji telo treba podle teplot a umi poznat ovulku a nacasovat styk a taky kdyz je dobry spermiogram, rekla bych , ze vetsiny holek co uz maji za sebou nejake vysetreni a pohovory v carech , uvazuji o IVF tak se toto vubec netyka....holt nekde je problem a tomu asi ani toto moc nepomuze, rekla bych, ze je to takove domaci IUI , kdy se tomu trosku pomuze....

daphney
15. srp 2011

imunologie nejspíš kvůli tomu, jestli netrpíme nějakou nemocí která brání v těhu, jestli si v těle nevytvářím protilátky proti spermiím a dalším věcem. teď tam musím ještě kvůli nějakým protilátkám na endometriozu, ale na t prý stejně dostanu Prednison, tak doufám, že odběry nebudou nutné... Na laparoskopii jsem šla vcelku dobrovolně, měla jsem nejasný výsledek HSG a při tom se udělala rovnou i hysteroskopie, tak doufám, že už mám vše kompletní a už mě žádné vyš.nečeká... to se divím, že jsi nebyla na imunologii, nám v gennetu bez tohoto vyšetření neudělali ani IUI

teruberi
15. srp 2011

@cuddle dekuji za vysvetleni, penizky jsou taky dulezity, tak uvidime co ten SPG a co mi navrhnou v Heliosu

teruberi
15. srp 2011

no a tu imunologii taky jeste nevim vysledek, ach jo, bojim ☹

teruberi
15. srp 2011

@daphney prosim co je to HSG?dekuju

daphney
15. srp 2011

@teruberi
Hysterosonografie je ultrazvukové vyšetření, které se provádí po vstříknutí malého množství fyziologického roztoku a následně speciálního sonografického gelu do dutiny děložní. Po té se hodnotí tvar dutiny děložní, je současně je možné hodnotit, zda aplikovaná tekutina prochází vejcovody, to znamená, zda jsou vejcovody průchodné.

Základem správného diagnostického směru je podrobná anamnéza rodinná i osobní, palpační, cytologické a kolposkopické vyšetření gynekologem, ednorázové či opakované ultrazvukové vyšetření sledující dynamiku změn.

teta_bob
15. srp 2011

@cuddle co máš za problém, že taky neovuluješ?...máš už naplánováno IVF?

teruberi
15. srp 2011

@daphney aha..dekuju

teruberi
15. srp 2011

@teta_bob a ty nemenstruujes po vysazeni antikoncepce?Nebo od kdy?Jestli se muzu zeptat

cuddle
15. srp 2011

@teruberi pokud budete mit dobry spermiogram v Heliosu ti navrhnou prirozene oplodneni, je to nejlepsi to nechat jak to ma byt, vyhraji ty spravne spermie a mas peknou sanci, ze z tech oplodnenych budes mit krasne embryjka....

cuddle
15. srp 2011

@teta_bob mam spatne hodnoty hormonu, nemam PCO kde je to 2:1, ale mam pomer 1:1 a ma byt 1:2 nebo tak nejak, proste mozek nedostava spravne info a tim, ze ty hormony jsou v takove hladine blbe, tak nemam ani PCO ani normalni hodnoty, proste nemam ms bez leku vlastne nic, jen vyvolavacky nebo tak, a tim padem zadna ovulka....IVF jsme absolvovali ted v cervenci, bohuzel ET nebylo uspesne a zazrak se nekonal, ted se chystam na KET - mamem 1 mrazacka , takze tim uzavreme to IVF, doufam, ze je to ten pravej a pekne se uchyti

mufinka26
15. srp 2011

@teruberi to je v Praze. Je tam i porodnice, gynekologie a taky ten náš CAR 😀 je to státní zařízení 🙂

teta_bob
15. srp 2011

@teruberi když jsem vysadila, tak jsem ještě 3 měsíce menstrovala, než odezněli všechny hormony, od té doby nic....mám syndrom PCO a nemenstruování je s ním úzce spjato.....co trápí tebe?

teta_bob
15. srp 2011

@daphney teda, ty jsi toho fakt už podstoupila....a co laparoskopie a hysteroskopie, jak ses to tom cítila? bylo všechno o.k.?....o imunologii mi neříkali ani jednou, pořád chtějí abych podstoupila hysteroskopii, ale nějak se toho bojím, takže první pokus zkusíme bez ní

teta_bob
15. srp 2011

@cuddle teda, máš to taky složitý.....je mi líto, že se to nepovedlo, tak snad ted 🙂 , budu držet palce!!!!...jak dlouho po nezdařilém ET můžeš jít na další?

daphney
15. srp 2011

@teta_bob podstoupila jsem to na v Praze v nem. na Homolce, poležela jsem si tam 3 dny a šupky domů asi týden břicho bolelo, ale nic co by se nedalo vydržet,byla to moje první narkoza,takže jsem se fakt bála, ale čekala jsem to mnohem horší, po hysteroskopii jsem asi 2-3 dny krvácela a tak týden špinila... Já zase chtěla mít všechny vyšetření hotový než podstoupín IVF

daphney
15. srp 2011

holky máte některá zkušenost s Pregnylem nebo jiným lékem obsahující HCG ? Za jak dlouho vyprchá z těla? Koukala jsem do různých diskuzí a je to asi u každého jiné 🙄 Je možné že ještě po 14 dnech od aplikace se ukáže falešně poz. těhu test?

teta_bob
15. srp 2011

@daphney taky jsem nikdy nebyla v narkoze a to je asi ten důvod, proč se toho tak strašně bojím....podle toho co píšeš, tak teda nic moc, mě říkali, že je to ambulantní zákrok, že půjdu dvě hodiny po probuzení domů a druhý den šupky do práce...

daphney
15. srp 2011

@teta_bob to možná ta hysteroskopie jo, ale já to měla s tou laparoskopíí,takže jsem šla do práce až po vyndání stehů...

teruberi
15. srp 2011

@cuddle je tak dekuju za vysvetleni,ted si vybavuju, ze uz mi to tam pan doktor taky rikal,ale znas to,nez si to clovek vsechno urovna, potrebuje to slyset asi desetkrat

teruberi
15. srp 2011

@mufinka26 aha,slysim o tom poprve,tak at to tam dobre dopadne 🙂

teruberi
15. srp 2011

@teta_bob to je prave to zvlastni,me vubec nic nezjistili, aspon prozatim,tak cekame na vysledky spermiogramu, budou ve ctvrtek