Chystá se někdo na IVF v září-říjnu? přidejte se.

jaruska111
26. črc 2011

Kdo se chystá na IVF na podzim na ZÁŘÍ A ŘÍJEN. Najdu někoho?

sal80
1. zář 2011

@caricia1 Jsem tu. Psala jsem a dělala, že si píšu poznámky 😀 Takže...v té ceně je započítané OPU (odběr vajíček), pak vložení jedné spermie přímo do vajíčka (ICSI), pak prodloužená kultivace (PK) a pak laserem ztenčený obal vajíčka pro lepší dostání se z něj a snažší uhnízdění. Myslím, že je započteno i zamražení embrií nehledě na jejich množství. A cenu léků jen odhaduji 🙂 Ty zkratky v těch závorkách jsou jen střelbou, páč si v nich ještě nejsem moc jistá ☹

caricia1
1. zář 2011

@sal80 Aha takže si budeš léky platit sama?To víš to hned ta cena docela naroste..Je to šílený jak je to drahý,ale co naděláme..

cuddle
1. zář 2011

@sal80 dobry , citim se v pohode, sem tam picha bricho a nafoukla jsem se mi zda - ale dobry, carka tam je a dle me sili, takze juhuuuuu uz at je pristi patek

teruberi
1. zář 2011

Ahoj holky, jak se mate?

teruberi
1. zář 2011

Ja jsem dnes rano dostala menses,tak uz zacinam stimulovat 🙂

cuddle
1. zář 2011

@teruberi tak hura do toho 😉

teruberi
1. zář 2011

Ty jo, holky, koukam, ze za IVF jsou to pekny palky...Neni ta Repromeda nejak draha? Ja vam pak napisu, na kolik me to prijde

teruberi
1. zář 2011

@cuddle Jo, jo, a ve tvych slepejich 🙂 Jak je?

cuddle
1. zář 2011

@caricia1 ty ceny jsou individualni ani to neni tim, ze by CARy meli jine ceny, ale kazdy potrebuje neco jineho - napriklad ja spotrebuju max. davky leku pri stimulaci a tim padem to co hradi pojistovna nestaci a musim si dokupovat - hned mas treba 5-15 tis dle druhu leku . Jinemu staci to co hradi pojistovna , pac reaguje jinak .
Nektere cary nedoporucuji PK - takze ti to moc nenabizi - ale zase ja bych do toho asi nesla, s tim PK se ti hodne vytridi nekvalitni vajicka, ktera ti jinak zamrazi, ale nemaji moc sanci
ICSI to je dle spermiogramu a pak uz zalezi kolik nechas oplodnit vajicek, my 12 to mas dned 13 tis - kdyz to nekdo nemusi mit, ma IVF za hubicku - relativne receno
a pokud potrebujes sperma nebo vajicka, tad dalsi penize, za darovane vajicka mas treba i 50 tis , plus ty dalsi veci k tomu , takze jsi hned treba na 80 tis - to holt pojistovna nehradi

cuddle
1. zář 2011

@teruberi repromeda je nejdrazsi, ale zase te tam to IVF nevyjde vic nez o 5 tis nez jinde v Brne

cuddle
1. zář 2011

@teruberi jojo prskam uz ted tehu bacily - jojo dobry, jsem stastna a hned je mi lip - samo panicky strach nekde uvnitr, jestli to je a bude jak ma byt je ohromny

teruberi
1. zář 2011

@cuddle asi je to teda prast jako uhod, plus minus, ze? Ale dobrych 5000 😎

teruberi
1. zář 2011

@cuddle to vis ze bude vse jak ma byt! Zadny panicky strach🙂Miminko by se balo s Tebou 🙂 To bude dobry!!!Ted uz to zvladnes, myslim na tebe!

caricia1
1. zář 2011

@cuddle Jasně..Mě překvapuje že někde se platí ICSI podle množství opl.vajíček...My jsme dali za ICSI 7000 nehledě na počet vajíček..A PK nám dali podepsat,pokud souhlasíme,ale nakonec jí nedělali.Holt je to všude jiné nu....

caricia1
1. zář 2011

Holkdy prominte muj OPĚT stejný dotaz 😀 Ale znova se vás ptam jak tatar-kolikátý DC se dělá ten KET??13.DC mam zavolat a objednat se na UZ ...Ptam se pro,že 17.9. mam svatbu a to jsem zrovna 12.DC (za předpokladu že ms přijde na den) a chtěli bysme alespon na dva,tři dny někam odjet,ale právě nevím jestli to stihnem.

caricia1
1. zář 2011

omlouvam se za překlepy 😉

cuddle
1. zář 2011

@caricia1 me rikali 14 den ultrazvuk, vetsinou 20 ty den KET
ja mela 14 den ultrazvuk a 19 den KET

cuddle
1. zář 2011

@caricia1 u nas je jednotna cena do 8 vajicek a pak se plati za kazde dalsi - ale co jsem videla, tak
je to tak vsude v Brne - a jinde to maji treba jeste drazsi , zalezi kolik jsi mela vajicek

caricia1
1. zář 2011

@cuddle Oplodnovali z 13ti 12 vajuch 😉
A mezi UZ a KET už do caru nepůjdu?

cuddle
1. zář 2011

@caricia1 ne ja uz nebyla - jen jsem si mela v den KET zavolat rano jak se prcek rozmrazil a domluvit si hodinu

caricia1
1. zář 2011

@cuddle Tak to bysme museli jet po UZ a vrátit se před KET...Taky záleží jestli na UZ bude vše OK,jinak KET nebude a jestli se v pohodě rozmrazí..Nu uvidíme..Záleží hlavně kdy přijde ms....Za poslední zhruba rok jsem jí měla pravidelnou,po 30 dnech(drtivou většinou) ale nevím jestli tou stimulkou a nevydařeným IVF se mi to nějak nerozhodí.Uvidíme. 😉

cuddle
1. zář 2011

@caricia1 tak uvidis, ono to nejak vyjde a dopadne - radeji nekreslit hruzostrasne scenare, proste to bude dobry a vyjde to tak jak ma 😉

caricia1
1. zář 2011

@cuddle A víš že máš vlastně pravdu? 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

marca22
1. zář 2011

@caricia1 Ahojky mě vychází na 17.DC

caricia1
1. zář 2011

@marca22 KET?? Nu uvidím jak to bude 😀 😀 A jak se máš??

marca22
1. zář 2011

@caricia1 No ono je to vlastně stejné jako KET,jen budem mít embrya čerstvá (vajíčka od dárkyně),ale ta příprava sliznice je stejná. Jde to,už jen týden a začínáme tak už jsem natěšená 🙂 co ty?

caricia1
1. zář 2011

@marca22 Taky to jde...Akorád pořád to samé-hrozně se to vleče 😀 😀 😀

marca22
1. zář 2011

@caricia1 To je pravda no,když člověk čeká na něco důležitého tak se to vždycky vleče,jsem zvědavá až budu čekat na // jak to budu zvládat,to budou nervy 😕

caricia1
1. zář 2011

@marca22 No to mi povídej...To je snad těch nejdelších 10 dní v životě 😀 😀 😀 😀

caricia1
1. zář 2011

@marca22 Ale když těch 10 dní budem na dovolený,tak to samozřejmě uteče ani nevíme jak 😀 😀 😀