Chystá se někdo na IVF v září-říjnu? přidejte se.

jaruska111
26. črc 2011

Kdo se chystá na IVF na podzim na ZÁŘÍ A ŘÍJEN. Najdu někoho?

pitrisek26
10. srp 2011

@maky30 to samé jsem zjistila i já, že je nemluvný, stydlivý, ale zase zná .. jdeš taky na první?

maky30
10. srp 2011

@caricia1 taková doktorka se někdy hodí, ale když opravdu potřebuješ pomoc, tak je pak vedle 😕 moje obvoďačka je totální husa, vůbec k ní nejezdím, chodím jen na gyndu a do CARU 🙂 to mi stačí

maky30
10. srp 2011

@pitrisek26 koncem září bych měla mít první IVF.. už jsem u něho absolvovala 3 x IUI (z toho 1x IFI).. a ty?

caricia1
10. srp 2011

@maky30 To jsem původně chtěla taky,ale moje gyndařka mi řekla at jdu do CARU a vrátím se k ní až těhotná..A neschopenku z CARU jsem nechtěla kvůli práci,protože tam to nikdo neví.

maky30
10. srp 2011

@caricia1 já to mám taky tak.. na firmě to nikdo neví a ani o to nestojím, takže jakmile budu potřebovat nemocenku, půjdu za gynekologem ten mi ju napíše.. určitě ji nechci mít z Caru

maky30
10. srp 2011

@caricia1 cary a ty už máš taky nakoupené věcičky pro miminko? jak se tady včera strhla diskuze a holky se předháněly která toho má víc 😀

caricia1
10. srp 2011

@maky30 😀 Nemám..Vůbec mě to ještě nenapadlo 😀 .A hlavně já jsem taková,že v případě,že budu mít věci na mimi a pak se stane to ,co se mi stalo v pondělí tak bych se z toho sesypala 😉

maky30
10. srp 2011

@caricia1 určitě každý tak jak cítí 😉 a co se ti stalo v pondělí jestli se teda můžu zeptat? 😕

caricia1
10. srp 2011

@maky30 26.7.jsem měla první ET..Od 10.dne po ET pozitivní test..V neděli jsem začela špinit a v pondělí krvácet.Jela jsem do CARU kde mi nabrali krev a řekli mi že se uhnízdili s největší pravděpodobností obě embryjka ale neudrželi se..Takže potrat v ranné fázy..Tak jdu v září na KET

maky30
10. srp 2011

aha tak to je škoda .. ale uvidíš mimíska se dočkáme všechny 😵 a jaký jsi měla pocit z prvního IVF? já zatím nevím co mě čeká, ale pod narkozou už jsem v CARu byla když mi stříkali spermie do folíků, bylo to vpoho jen mě pak asi 2 dny ještě bolelo břicho

caricia1
10. srp 2011

@maky30 No já jsem měla krátký protokol,takže to byl takový fofr že jsem si ani neuvědomila že jsem na IVF 😀 😀 Ale pocit jsem měla krásný.Těšila jsem se a víceméně až k ET mi to hrozně uteklo...Jen pak po ET to čekání bylo hrozně dlouhý. 😉 😉

maky30
10. srp 2011

to chápu, je krásný pocit už je to, že by se tam mohl uhnízďovat mimísek 🙂 mně přijde na tom všem taky vždycky nejhorčí to čekání, to je nekonečné.. já jsem na každé IUI taky stimulovala, protože nemám ovulku a připadá mi že pořád jen čekám 😒 si vždycky říkám.. nebudu na to myslet, ale to je to poslední co jde, člověk to má v hlavě každou minutu 😎

asimetria
10. srp 2011

ahojky, muzu se k vam pridat? planujeme ivf na zari...

caricia1
10. srp 2011

@maky30 Nemyslet na to prostě nejde.. 😉 😉 Dnes jsem se rozhodla že začnu pít kontryhel,zítra se pro něj stavím v lékárně..Četla jsem jaké má ,,zázračné,, učinky 😉

caricia1
10. srp 2011

@asimetria Ahoj,no jasně 😉 😉 Je to tvoje první IVF??

maky30
10. srp 2011

@caricia1 kontryhel můžu jen doporučit opravdu.. pila jsem ho vždycky prvních 14 dní po menstruaci tzn. do ovulace a měla jsem po něm skvělou sliznici 🙂 sice chuťově nic moc, ale co by člověk neudělal 😉

maky30
10. srp 2011

@asimetria hoj a odkud jsi? 🙂

asimetria
10. srp 2011

@caricia1 ahojky, jojo prvni IVF,pro nas bohuzel nic jineho nepripada v uvahu, vcera jsme byli porve v repromede a vyfasovali prvni instrukce
uz ted mam z toho mrazeni jak to vsechno zvladneme

asimetria
10. srp 2011

@maky30 ahojky, z Brna

asimetria
10. srp 2011

@caricia1 na co je dobry ten kontryhel? neprosvihla jsem neco? co vsechno delate pro uspech akce ivf?

caricia1
10. srp 2011

@asimetria Četla jsem že je dobrej na podporu otěhotnění,proti potratům,na sliznici atd...Jukni tady na Modr.Koníkovi na diskuze o kontryhelu,holky si ho tu nemůžou vynachválit. 😉 😉

maky30
10. srp 2011

@asimetria vy jste byli poprvé v caru a hned vám naordinovali IVF?a za jakého důvodu? my jsme šli první IUI (inseminaci) a pak teprve IVF, to je i kvůli penězům.. kontryhel je dobrý ná růst děložní sliznice, kterou potřebuješ na správné uchycení embryjka a má to vliv i na růst folíků 🙂

caricia1
10. srp 2011

@maky30 No to je další věc,nevím jak ho pít...Dočetla jsem se,že je lepší sypanej než pytlíkovej a hlavně,každá ho pije jinak....Někdo jak říkáš ty a někdo od konce ms do začátku další ms.

caricia1
10. srp 2011

@maky30 my jsme šli taky rovnou na IVF,žádná IUI.

asimetria
10. srp 2011

@caricia1 tak to je bezva tip, určitě si ho taky pořídím
@maky30 kvuli genetické zátěži, máme hodně škaredýho za sebou a jinak než bez PGD máme šanci na zdravé dítě 3:1, nemáme problém s otěhotněním ale s genetikou...

a jak dlouho se snažíte?

caricia1
10. srp 2011

@asimetria Taky to nemáte lehké.. 😒 My se snažíme rok a půl ale do CARu nás poslala na gyndě hned po půl roce protože máme pomalejší spermie a morfologie taky nic moc..

maky30
10. srp 2011

@caricia1 ono záleží na co ho budeš pít.. já jsem tím chtěla pořešit tu nízko sliznici a to se pak pije jen do ovulace, a povedlo se takže mám v plánu po MS začít opět bumbat 🙂 zkus se ješt kuknout na net, někde jsem snad i četla, že když se pije dlouho může uškodit tak nevím

asimetria
10. srp 2011

@caricia1 já od začátku obdivuju všechny kdo musí za miminko tak moc bojovat, ale věřím tomu, že všichni kdo chtěji se skutečně dočkají... nikdy jsem si to neuměla představit...
až včera, když jsme čekali v té Repromedě, to na mě skutečně dolehlo, že je to realita, se kterou musíme bojovat i my... a nechci myslet na to, že se IVF nezadaří... 😅

maky30
10. srp 2011

@asimetria aha tak to jo.. a co je to PGD? 😕

asimetria
10. srp 2011

a kolik vam je let?