Chystá se někdo na IVF v září-říjnu? přidejte se.

jaruska111
26. črc 2011

Kdo se chystá na IVF na podzim na ZÁŘÍ A ŘÍJEN. Najdu někoho?

caricia1
5. říj 2011

@petulak1988 no bez ní by to bylo zajímavý 😀 radši ani nedomyslet 😀

caricia1
5. říj 2011

@petulak1988 I když jsem někde četla(nevím už jestli tady na koníkovi nebo kde) že když je cyklus v nativu tak je to bez narkozy ale co je na tom pravdy nevim 😉

petulak1988
5. říj 2011

@caricia1 😀 😀 😀 😀

petulak1988
5. říj 2011

@caricia1 no me pprave jedna holcina take psala ze dve vajicka a bez narkozy a ze uz by to neudelala

petrajda
5. říj 2011

@hotaska táhnout,ale můžeš doufat a za 10 dní // 🙂

sal80
5. říj 2011

Ahoj holky. Chodím sem teď tak jednou denně. Důvodů je víc...byla jsem teď všude možně, jen ne doma a pak...je mi nějaké smutno. Poctivě píchám Decapeptyl a baštím listovku a.....MS nikde ☹ Ach jo...a při tom je Menopur už připravený ☹
@marca22 Tfuj, tfuj, tfuj 🙂
@caricia1 I Tobě velké (ale velmi tiché a skryté) gratulace 🙂

petrajda
5. říj 2011

taky jsem o tom tady nkde četla,že dělali odběr bez narkozy,ale už nevím proč. Do toho bych snad ani nešla..já jsem strašnej posera i když si vyndavám třísku 😀

caricia1
5. říj 2011

@sal80 Zlatíčko to mě mrzí..ta ms ti dává pořád pěkně zabrat.. 😒 Nebud smutná ona přijít musí,snad to bude brzo ..

sal80
5. říj 2011

@caricia1 Než jsem se pustila do IVF, tak chodila. V pondělí jsem byla v CARu, kde mi udělali UZ a zjistili, že mám sliznici na 10mm, ale MS se prostě ještě nechce. Vzali mi i hCG, ale je negativní...jak jinak ☹ Také doufám, že co nevidět dorazí...
Jak se cítíš Ty? 😉

hotaska
5. říj 2011

@sal80 nechápu to, jak je to možné?! Nebyla jsi na UTZ aby věděli co se děje?

caricia1
5. říj 2011

@sal80 No prosim tě když je sliznice 10mm tak už by se mohla uráčit ne?? 🤐 Tohle je zákon schválnosti,s tim nikdo nepohne.
Já se cítim docela dobře,jakoby se nechumelilo 😉

hotaska
5. říj 2011

@sal80 aha, už to čtu ....

sal80
5. říj 2011

@hotaska 🙂 jj, byla. MUDr. říkal, že mi úmyslně vyvolali stav, který odpovídá přechodu. Prostě mi zablokovali hypofýzu, aby neprodukovala pohlavní hormony. Sám se divil, že MS není. Prý pěkně zlobím ☹

sal80
5. říj 2011

@caricia1 To už by se tedy mohla. Zlobím se na ní. Není to mrcha, ale svině - OMLOUVÁM SE ☹

sal80
5. říj 2011

@caricia1 Moc na Tebe i ostatní // myslím 🙂 😉

mufinka26
5. říj 2011

@petulak1988 taky sem měla OPU v narkoze, při mých komplikacích si ani nedovedu představyt, že by mě neuspaly, bez narkozy to dělaji bud na vlastní žádost, nebo když nemíš předoperační vyšetření 😉

cuddle
5. říj 2011

@sal80 ja uz ji taky chci, sliznici jsem mela 7, ale podezrivam ji, ze dal neporoste a zase budu muset pro leky , vyvolavacku... 😒

mufinka26
5. říj 2011

@sal80 ahojky to je ale potvora, ta tvoje mrcha 😠 at kouká dorazit, aby si už mohla mít bobíšky 😉

caricia1
5. říj 2011

@sal80 Děkuju 😉

caricia1
5. říj 2011

@cuddle A co kontryhelový čajík??

daphney
5. říj 2011

@sal80 mrcha je mrhca!!! mě ždycky dorazí až když si začínám myslet, že jsem těhu a hledám na sobě nevidielné příznaky... pak mě ráda vrátí do reality 😠 😠 😠

cuddle
5. říj 2011

@caricia1 mam myslim jeste na 2x poohlidnu se po novem , ale ona ta moje sliznice je potvora....takze uvidime , chci si koupit sarapis soju, tak uvidime

cuddle
5. říj 2011

@caricia1 nativ urcite neni bez narkozy, ale samo si ji musis zaplatit, bezne se plati za nativ kolem 10 tis, a narkoza asi zvlast, to nevim - ale znam kocenku co byla na nativu 2x, tak se muzes pripadne poptat, urcite neeeeee odber bez narkozy, predstav si ,ze do tebe nekdo hrabe 15 minut a to fakt musi byt hodne bolestive.....

caricia1
5. říj 2011

@cuddle někde jsem tu našla že je to možné i bez narkozy v nativu,prý je jen cítit nepříjemný tlak který zkončí ihned po vyndání tý jehly..Narkoza je prý možná na požádání ale musíš si ji sama zaplatit tuším asi 300kč že jsem četla(snad ted nelžu) 😀 ale neumim si to teda představit já bych asi vyletěla z kůže jsem bebíčko 😀

mufinka26
5. říj 2011

@cuddle Ahojky sarapis soju sem taky jeden čas dlabala, je to ale tak pět let zpátky 😀 a docela my pomáhala na mrchu, docházela i bez prášků 😀

cuddle
5. říj 2011

@mufinka26 chci to zkusit, nekdo tu soju doporucuje i jako prirodni clostyl, tak uvidim treba to pomuze na mrchu ina ovulku, kdovi ....

caricia1
5. říj 2011

@cuddle Nevýhody nativních cyklů

- Menší zisk oocytů a tím pádem prý nižší úspěšnost - což je diskutabilní. Pokud je průměrný počet vajíček získaných při klasickém IVF 10 a finanční náklady v případě samoplátce jsou - 22 500 Kč IVF cyklus, 20 000 Kč léky, 10 000 Kč ICSI, pak se dostáváme k jednotkové ceně vajíčka cca. 5 000 Kč. U nativního cyklu je jednotková cena vajíčka 3 000 Kč.

- Absence anestezie ři punkci. Samozřejmě je možné anastezii doplatit, ale pak je cena nativního cyklu srovnatelná s klasickým IVF

- Nemusí vůbec dojít k transferu - nenajde se vajíčko, neoplodní se nebo se embryo špatně vyvíjí

- Nejsou nadbytečná embrya ke zmrazení a následným KETům

- Není možné vyírat nejkvalitnější embrya ani provádět PGD

- IVF centra nativní cykly provádějí jen velmi nerada - může být problém ve vašem okolí vůbec někoho sehnat. Větší šance je v IVF centrech u státních nemocnic.

cuddle
5. říj 2011

@caricia1 ja se teda narkozy bojim strasne, ale vic se bojim bolesti, takze klidne se necham uspat i na porod.... 😀

caricia1
5. říj 2011

tak jsem to zkonpčila.Je to z forum zdravi.cz 😀

caricia1
5. říj 2011

@cuddle souhlasim 😀 Já jsem opravdu srab takže radši uspat 😀 😀 😀