Čilli před transferem? Máte zkušenosti, že pomáhá?

kapunka
24. únor 2009

ahoj - prý čilli pomáhá v úspěšnosti při ET nebo KET - máte někdo takové zkušennosti??? děkuju..

brita
16. dub 2012

@zibi Jasne, v pohode, vyskusaj. 😉 Je dolezite, aby bol clovek pozitivne naladeny. Inak, my sme mali tiez vzdy vysokokvalitne blastocysty (podotykam s darkynou) a uchytili sa az na 4. ET. Tou kvalitou som myslela to, ze ako je embryjko geneticky vyspele a to nevie nik. Samozrejme, najlepsi start je mat kvalitne blastocysty, to je uz predzvestou uspechu, ale nie zial zarukou. 😒 Ja som raz bola po ET tehotna a nakoniec to bola anembryomola. Ta vznika, ak je v embryjku nejaka geneticka chyba, alebo dojde k chybe pri deleni buniek. Darmo som si lamala hlavu, ze ako je to mozne, ved sme mali krasne blastocysty. Drzim palceky, nech sa ti konecne podari 😉

zibi
16. dub 2012

@brita dakujem moja..no verim tomu ze sa musi podarit.ved aj s horsimi diagnozami sa to babam podarilo ach jaj ..pozeram ze cakate dvojicky blahozelam

cisielko
15. led 2013

Vidím, že sa tu názory líšia...ja mám zajtra OPU a rommýšlam či môžem chilli aj po ET alebo nie?

zibi
31. led 2013

@cisielko som zasa nahodou nasla tu temu a poviem ti co som ja prestudovala o kajenskom koreni...ono nie je to nejaky "zazracny " liek na plodnost ale ma ucinky ktore pomahaju a zvysuju plododnost a aj pomahaju embryjku aby sa udrzalo...

kajenske korenie alebo skor jeho zlozka "kapsaicin" pomaha ako keby rozpustit blokady v cievach cloveka, je to vhodne najma pri zenach ktore maju tromoboticke mutacie, laicky povedana hustu krv ktora moze zabranovat uhneizdeniu embryjka, tym ze sa v maternici vytvaraju zrazeniny. kapsaicin pomaha k lepsej ovulacii , pomaha k tomu aby uz existujuce embryjko malo dostatok krvy a aby bola maternica dobre prekvena co prospieva embryjku .dalej je vybornym antioxidantom, ktory obsahuje vela vitaminov, dalej pomaha dilatovat - rozsirit cievy a tym padom pomaha zvysovat kvalitu plodnosti aj muzov aj zeny pretoze adekvatne posilinuje plodnost aj muzov aj zien 🙂 myslim si ze kajenske korenie ma zmysel brat minimalne 1 a maximalne 3 mesiace pred ivf tym ze zlepsuje kvalitu oocytov - folikov, plus tym padom moze zlepsit kvalitu embryjok a ked to berie aj muz tak moze zlepsit spermie , ja si nemyslim ze by sa malo brat kajenske korenie dlhodobo z hladiska vzniku vredov a inych neziaducich ucinkov

ja ked ti mozem poradit a ked chces aby sa embryjko uchytilo a tak skor si myslim ze wobenzyn je lepsie riesenie a nie je skodlivy tak ako kajenske lebo nedrazdi zaludok , pazerak a hrdlo atd... obsahuje traviace enzymy a ma vyplyv na velmi vela veci napr. tym ze reidi krv zabranuje potratom, dalej rozpusta tromby, ma kladny vplyv na mykozy , zapal v organizme a moze pomoct k lepsiemu uhniezdeniu ...wobenyn dokonca pomaha aj muzom aj zenam ktory su alergicky na spermie alebo maju zvysene nejake protilatky tym ze ich znizuje 🙂 takze si myslim ez pred ivf a pred ket a po ket je wobenzyn lepsei riesenie 🙂

ale neive ci som ti tym pomohjla lebo pozeram ze si dala prispevok 15 januara a dnes je koniec januara ale tak mozno to pomoze inym 🙂 v rozhodovani

cisielko
31. led 2013

@zibi dakujem za radu, pre mňa už neaktuálne a le určite to niekomu pomôže 😉

zibi
31. led 2013

@cisielko a co ti nevyslo ivf ☹ skoda..ale tak nabuduce treba vyskusat...keby si potrebovala radu kludne napis IP ja som postudovala tolko doplnkov a kadecoho ze som ako encyklopedia 😀

cisielko
31. led 2013

@zibi ja mám za sebou 3IVF..posledný pokus s posledným a jediným embryjokm a na testíku som si pred 2 dňami našla // 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

hunka
31. led 2013

@cisielko gratulujeeem 🙂 to je uplen uzasne 🙂 tak drzim palce, nech sa ta to male stvorenie drzi ako kliest najblizsich 9 mesiacov 😀 este raz gratulujem!

cisielko
31. led 2013

@hunka dakujem pekne 🙂

zibi
31. led 2013

@cisielko super blahozelam a kde si chodila do akeho centra?

cisielko
31. led 2013

@zibi 1 a 3IVF Martin Helios, 2 IVF BA Ferticent 😉

makovicka53
28. únor 2013

@lauritka ahoj aj tu som ta nasla...kde sa daju kupit tie tabletky kajenskeho korenia...a ako si to uzivala 🙂

lauritka
28. únor 2013

@makovicka53 na tejto stranke. hmm ale asi robia stranku. skus pooglit. kajanske korenie tablety ;) http://sanopa2009.cyberio.sk/home

makovicka53
28. únor 2013

@lauritka musim posnorit dakujeeeem 🙂

lauritka
28. únor 2013

@makovicka53 skus aj v lekarni, mozno uz maju aj tam 🙂