Císařský řez v 37+1tt, bylo mimi v pořádku?

kocarfirkon
6. zář 2015

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli některá z vás rodila císařským řezem ( a zvlášť plánovaným?) v 37+1 nebo nejpozději 38+1? Bylo mimi v pořádku, případně jaké mělo problémy, a kdy po CS jste ho měly u sebe? Čeká mě v tomto termínu CS, doktoři nechtějí déle čekat kvůli tenké jizvě po předchozím řezu, ale mám strach, aby mimčo bylo hotové a nemělo pak problémy. MOc děkuju za vaše zkušenosti.

elinka89
6. zář 2015

@kocarfirkon kamarádka měla plánovaný císař na 38+0, malý byl KP. Porodní váha 3020g, a měla ho hned ten den u sebe, domů je pouštěli při váze 2800g po 5 dnech. Je naprosto v pořádku, na porodní váhu se dostal za 2 týdny 🙂

lisha
6. zář 2015

Nas mladsi syn je 37+4, donoseny byl, porodni vaha 3015g. Bohuzel pri cisari vdechl plodovku, takze jsme si pobyli v nemocnici 9 dni a dostala jsem ho na pokoj az 5. den, ale nebyt toho, tak bych ho mela normalne na pokoji od 2. dne a pred tim co tri hodiny na prilozeni. Takhle brzy se u me delal cisar ze stejneho duvodu, tenka jizva.
@kocarfirkon

pipi02
6. zář 2015

V tomto týdnu je již dítě z fyziologického hlediska donošené a připravené na pobyt venku. 🙂

vapka
6. zář 2015

Já rodila kvůli preeklampsii v 35+6, donošený byl a je v pořádku, porodní váha 2140 a míra 44cm. Domů jsem si nesla malýho králíčka s váhou 1900, byli jsme 10 dní v porodnici, ale jen kvůli mému zhoršenému zdravotnímu stavu, malý by mohl jít klidně o den dříve 😀 takže není se ničeho bát, držím palečky 😀

shine2015
6. zář 2015

@vapka prosim te jake jsi mela priznaky preeklampsie?

shine2015
6. zář 2015

Jinak me s prvnim mimi odesla plodova voda a cisar byl 36*6 a krasne zdrave mimi - 49cm 3270g....

shine2015
6. zář 2015

@kocarfirkon neboj....i dvojcatka vyndavaji 36tt....a lekari si nelajsknou ohrozit ani tebe ani mimi....ver ze vedi co delaji...

vapka
6. zář 2015

@shine2015 vzbudila mě neskutečná bolest hlavy, vzala jsem si peralen a nic, no pak jsem letěla na gyndu a paní doktorka mě okamžitě poslala s dost vysokým tlakem (už jsem měla dost rozmazané vidění) a bílkovinou v moči do porodnice, tam jsem dostala léky na snížení tlaku, ale nezabíraly, tak mi udělali císaře. jo a byla jsem hoooodně oteklá, ale to jsem otekla po 30tém týdnu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru