Clostilbegyt a Estrofem. Máte zkušenost s kombinací?

dirli
30. zář 2011

Ahojte snažilky a i těhulky 🙂 Prosím od října mám užívat clostilbegyt 1-0-0, 5-9 DC a k tomu 28 dní 1-0-0 Estrofem... máte někdo zkušenost s podobnou kombinací? 🙂 Já sice svému dr plně důvěřuji, ale tato kombinace nanení moc častá tak by mě zajímalo, jak jste na ni reagovaly? Jestli ji teda některá z Vás měla 🙂

dirli
autor
30. zář 2011

Holky vážně nikdo nic? ☹

streghina
30. zář 2011

ahoj, já beru už třetí měsíc Clostík 3-7 DC 2 tabletky a pak beru 17-26 DC Utrogestan 2 tabletky a 0.5 Estrofemu k tomu, zatím mi teda nic nepomohlo a ze začátku mi bylo Estrofemu divně od žaludku, ale tenhle měsíc zatím dobrý, po Clostíku mám občas návaly horka, ale to jen když ho beru, tak přeji hodně štěstí 😉

dirli
autor
1. říj 2011

Ahojky děkuju za odpověď tak já uvidím co to se mnou podělá 🙂 A jaktože to nezabírá, chodíš na utz? A foliky nerostou? ☹ to mě mrzí...

streghina
1. říj 2011

na UTZ jsem byla dvakrát, poprvé na začátku snažení a to jsem byla bez léků a vše bylo ok, pak po braní Utroše a Estrofemu, byly folíky malé, takže byl přidán Clostík, ale to mi UTZ nedělali, jak se vše vyvíjí, příští týden jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá 😉

dirli
autor
1. říj 2011

Tak to budu držet palečky aby tam byl pořádný folík... 🙂 Já teď založila ještě jednu diskuzi u těhulek - jestli to s tím může souviset nebo ne.. nikdy jsem neměla problém se zuby a najednou když mám ducha na testua i nějaké příznaky mě tak hrozně rozbolel zub, že to je šílené...

streghina
1. říj 2011

děkuji 😉 s těma zubama nevím, ale možná to má souvislost s větší citlivostí zubů, zatím jsem nikdy žádnýho ducha neměla. A jak dlouho se snažíte? 🙂

dirli
autor
1. říj 2011

My se snažíme půl roku a právě, že já mám jeden cyklus OVU další asi zase ne tak mi Dr řekl že to zkusíme podpořit Clostíkem - ale já chtěla dát tělu ještě šanci bez hormonů, tak jsem to na 1 měsíc odložila a teď čekám (nečekám) na MS. Jsem 33DC ale mám cykly nepravidelné a dlouhé... tak já nevím, už týden mě bolí podbřišek a svědí prsa... ale toto může být i příznak blížící se MS... a teď do toho ty zuby... mno může to být náhoda, nebo taky nemusí.. těžko říct... ☹
A co vy, jak dlouho se snažíte?🙂

streghina
1. říj 2011

aha, taky jsem do hormonů moc nechtěla, teď zvažuju, že možná navštívím nějakýho imunologa, abych věděla, jestli je vše v pořádku, protože normální alergie mám, jako roztoči, srst kočky, trochu i na cibuli, česnek atd., zaráží mě, že mi ještě neudělali třeba testy na hormonový profil ☹ , jinak se snažíme také půl roku, takže jsme na tom stejně, tak držím pěstičky, ať se objeví čárka, já mám také nepravidelné cykly, teď teda díky hormonům celkem pravidelné, jinak kolem 42 DC a dokonce jsem měla i 52 DC, teď kolem 32 DC 😉

dirli
autor
1. říj 2011

Děkuji 🙂 Určitě se nám to oběma povede, jen to bude asi chvíli trvat... mě hormonální profil dělali a měl by být ok, tak uvidíme 🙂

jennyska
6. lis 2013

@dirli
@streghina

Ahoj snažilky, těhulky a maminky,

mohly byste vložit svou zkušenost s estrofemem do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama, snažilkama a těhulkama tvoříme? 🙂

Vložením své zkušenosti, příběhu, rady, tipu na https://www.modrykonik.cz/estrofem/ pomůžete ostatním maminkám a těhulkám, které si právě prochází stejným obdobím jako v minulosti vy a právě v naší koníkovské knihovničce mohou najít jak základní informace o dané věci, tak také cenné zkušenosti 🙂

Děkuji Vám, že se zapojíte a že svou zkušeností, příběhem, pomůžete.
Mějte krásný den!
Janča

hankamisa
25. bře 2014

ahojky. oživuji tuto diskuzi.snažíme se o přirozené početí.
tři měsíce jsem brala clostík-nerostly folikuly a utrogestan. po vysazení clostíku zatím folikuly rostou ale sliznici se nechce. tak mi dr. chce napsat estrofem. podařilo se některé při kombinaci 1/estrofem,clostil a utrogestan otěhotnět nebo 2/estrofem a utrogestan? četla jsem totiž,že prý estrofem ovulaci blokuje,tak nevím.

dehors
8. dub 2014

@hankamisa ahoj... přirozené početí 😀 při stimulaci hormonama. jinak měla jsem clostil-estrofem-utrogestan 3 měsíce a bez výsledku. dr. mi odmítla dělat folikulometrii, takže vůbec nevím, jestli to mělo nějaký efekt. jinak měřit bazál.teplotu prý nemá cenu. léky jí ovlivňují.

hankamisa
8. dub 2014

@dehors - já to myslela tak,že nejdem do caru na umělý jako je et,ket,uiu,ivf apod. 😉 .bt neměřím od doby co betru léky .na folikulometrii chodím každý měsíc minimálně 2*. 🙂 takže vím,že mi po vysazení clostilu folikuli rostou ale zas stávkuje sliznice. 😠

dehors
8. dub 2014

@hankamisa tak držím palce! my jdeme koncem měsíce poprvé do caru. tak se uvidí. nicméně vypadá to, že dr. tě hezky sleduje, tak to určitě zvýší šanci!

hankamisa
8. dub 2014

@dehors - my do caru nepůjdem.sice jsme nad tím taky uvažovali ale oba jsme to zamítli.máme své důvody proč dáváme přednost přirozenému bez zásahu dr. taky držím palečky. 🙂 jj sleduje mě už přes rok a zatím marně. ☹ bud funguje jedno nebo druhý .oboje najednou nějak zatím nejde. 😠

blondys24
24. říj 2015

@hankamisa tak koukám, že se zadařilo. My se snažíme přes rok, já mám cykly 100dní, sliznice prd, teď mám clostilbegyt+estrofem...pomohlo ti to? nebo něco jiného?

hankamisa
25. říj 2015

.

hankamisa
25. říj 2015

@blondys24 -nepomohlo ani jedno.nám to trvalo 2 roky a dva měsíce.pomohla až laparka.mezitím jsme stihly i gennet kvuli vyšetření jestli vše je ok.. dle gennetu jsme udajně bohužel neplodný já i manžel a nic jiného než ivf nám nepomůže ani laparka.no nakonec jsme zjistila ,že v gennetu to bylo spíš jen o tom dostat z nás prachy což jsem naštěstí zjistila včas a ušetřila desetitisíce za ivf ale to by bylo na dlouho.z gennetu jsme odešli,já si zařídila laparku ,abych měla čistý svědomí,že jsem pro mimi udělala vše a hned další měsíc po ní jsem otěhotněla přirozeně bez jakýchkoliv léků (brát jsem je přestala víc jak půl roku před těhu) .no a za měsíc rodím. 🙂

blondys24
25. říj 2015

@hankamisa tak to je super! gratuluju! my už máme jednoho synka, tak netlačíme na pilu. Chtěla bych, to jo, ale globálně jsem proti umělému oplodnění, takže když to nepůjde jen těma tabletkama popř. laparo, tak budeme mít holt jedináčka... strašně ho miluju 🙂

hankamisa
26. říj 2015

my už taky děti máme všechny bez pomoci na první pokus,jedno i přes antinu tak jsme chtěli jen vědět zda není někde nějaká příčina proč to najednou nešlo.proto jsme šli do gennetu ,kvuli vyšetření. a taky nejsme už nejmladší. taky jsme nechtěli umělý . bud by to vyšlo bez něj nebo by mimi už nebylo.takže jsem podstoupila laparku s tím,že mi odstranily několik srůstů (stejně bych na ní časem musela) a že to necháme pak osudu. 🙂 no a na velikonoce nám zajíček v koleděpřinesl pozitivní tt.

katkavfr
13. zář 2016

Holky prosím nemate někdo clostilbegyt?