Clostilbegyt na anovulační cykly

snazilka2018
5. lis 2018

Ahoj holky máte někdo zkušenost s clostilem? Dle utz mám spoustu vajíček ale žádný nevyplave-anovulační cykly. Myslela jsem že to zase bez injekce nedostanu a pojedu to řešit do CARU protože doktor to řešil jen injekcema a navíc mě u prvního balení clostilu nebude sledovat až v půlce cyklu druhého balení a to mi přišlo zvláštní protože trpím na cysty a jsem po LPK ... tak jsem si řekla že to brát nebudu. Jenže mrcha dorazila... včera jsem měla hnědý vytok tak už jsem si malovala třeba nějaký uhnizďovaní protože mi to takhle nikdy vytokem nezacinalo ale bohužel zase mrcha. Clostil bych měla nasadit 3 den cyklu - zítra a teď bych ho zas nejradši zkusila kvůli tomu že to je nejbližší nějaké řešení... zoufalé snažilky mě pochopí🙂 má někdo dobré zkušenosti??

petulejan
5. lis 2018

taky jsem slyšela,že clostil způsobuje cysty,takže bych asi spíš nedoporučovala,pokud na ně trpíš. Já ho brala dva cykly a až třetí,kdy jsem už nebrala,se povedlo.

snazilka2018
autor
5. lis 2018

@petulejan gratuluji k mimi ☘😊

petulejan
5. lis 2018

@snazilka2018 Moc děkuji 🙂 mám za sebou jedno zamlklé,pak se dlouho nedařilo,tak jsem zatím dost opatrná....

snazilka2018
autor
5. lis 2018

@petulejan To chápu také už máme za sebou spousty překážek co se snažení týká... tak hlavně zdravíčko oboum a už jen to krásné kolem toho 🙂

petulejan
5. lis 2018

@snazilka2018 jste hodná,díky 🙂

julien9
5. lis 2018

Ahoj snad tě potěší moje zkušenost... v 18 cti mi zjistili anovulační cykly, doktor nedával šanci normálnímu otěhotnění... teď je mi 23, před 7 měsíci jsem brala Clostibelgyt , hned první cyklus dopadl dobře a já otěhotněla opravdu hned po pár dnech co jsem ho brala.
Takže za mne super... 🙂

snazilka2018
autor
5. lis 2018

@julien9 a hlídal tě u toho nějak nebo prostě nasadit snažit se a čekat? 🙂 jinak moc děkuji za zprávu mele se to ve mě jestli po něm zitra sáhnout nebo ne 🙂

julien9
5. lis 2018

Šla jsem na kontrolu cca za 3 týdny, vše bylo v pořádku, žádná cysta.. a vajíčko “prasklo” tudiž byla ovulace 🙂
Hned potom jsem zjistila že jsem těhotná, nyní 25 týden vše naprosto v pořádku.
Taky jsem se obávala cyst, ale když nevyzkoušíš tak nevíš. Na druhou stranu mě nedávali žádnou šanci a hned po měsíci co jsem je brala tak tam už byl vidět krásně gestační váček, a to mám ještě vyoperovanou štítnou žlázu, beru prášky neustále a jak vidíš tělo si poradilo🙂
Občas se vykašlat na “příbalovej leták” nebo na to co kdo říká o cystách... a myslet pozitivně a tělo si to pak přebere samo. Cysty se tvoří až po několika měsících a to si ale doktor pohlídá, ale zas si říkám.. každý lék má rizika, to by člověk nemohl nic... takže za mne, vyprdni se na cysty a normálně si ho vezmi - buď a nebo !🙂

leymea
5. lis 2018

Ja brala clostilbegyt a tez jsem nechodila na utz. Je to spatne, ale i tak jsem ho zacala brat. Mela jsem strach z cyst a strach, ze tam bude treba 5 foliku a ja budu cekat patercata 😀 druhy cyklus se zadarilo 😊 vse v poradku. Ja ovulaci mela (delala mi predtim folikulometrii, ovulace potvrzena), HP v poradku, spermiogram nadprumernej. Tak rekla, ze zkusime nasadit clostik, prislo mi to divny, ale snazili jsme se pres rok, takze jsem to riskla a druhy cyklus se zadarilo 😉

hermij
5. lis 2018

@snazilka2018 Pokud máte dostatek folikulů, tak ovulace přijde, ale později. Třeba až 40. den cyklu a ne 14. den podle tabulek. Stačilo by tělo podpořit přirozeně a mohlo by se zadařit... Doporučovala bych znovu do toho nejít a nechat tělo vzpamatovat se, o Clostylbegitu bych tu mohla napsat velký nepěkný odstavec... :( Jen ve zkratce - při umělém vyvolání ovulace tímto přípravkem se tělo nestihne přirozeně na ovulaci připravit, tzn. že nemusí dostatečně narůst děložní sliznice. Občas se zadaří, jak píše paní výše, ale nedivím se, že se Vám nezadařilo. Sliznice nejspíš neměla čas dorůst, pokud jste šla na vyvolávačku opakovaně.
Ale podle toho, co píšete, tak Vás můj názor moc neovlivní. Snažíte se a dítě chcete. Nemám právo Vás nijak soudit, ale toto jsou sobecké výrazy. Dítě je dar, který má (ale nemusí) přijít pokud to pár dovolí. Plodnost je společná. Nevím o Vás nic, proto nemohu soudit. S manželem jsme otevřeni početí a pokud dítě nepřijde, tak to znamená že mohu svůj život naplnit svou plodnou silou jinak, než zplozením dítěte. To je ale nastavení mysli. Omlouvám se za svůj upřímný názor, nemyslím to zle. Jsem ale zdravotník a doplňuji si dále odborné vzdělání v oblasti plodnosti a početí, a nerada tak vidím, když si ženy kvůli takovému snažení ničí tělo a své zdraví :(

snazilka2018
autor
5. lis 2018

@julien9 děkuju za povzbuzení ! 🙂 jindy pribalaky neřeším ale teď jsem kolem sebe měla kamarádky který to braly a byly silně hlídaný tak mě znervoznilo že můj doktor to má buď a nebo a pak až někdy přijďte :D ... štítnou mám taky trochu nemocnou tak mě mrzí že žádný hormonální vyšetření u mě neudělal když to u mě podle mě řve že mám hormonální nerovnováhu....každopádně moc děkuju za tak krásnou pozitivní zkušenost a gratuluju k mimi 🙂

keksikpepsik
5. lis 2018

@snazilka2018 ve zkratce- já clostillbegytu plně důvěřuji. Po roce snažení se zadařilo po jednom cyklu braní clostillbegytu ♥️ a to hned rovnou dvojitě- máme krásná dvojčátka, je to zahul ale bez clostillbegytu by jsme neměli nic. Do té doby jsem zkoušela přírodu a různé přípravky a ovulace nebyla. Jinak taky jsem měla cystu a taky mi to preftimt pořád vyvolávali injekcemi

snazilka2018
autor
5. lis 2018

@hermij Jenže já u sebe ovulaci nechytla ani 40ty den zkouším Mojžíšovou čaje řebříček gynex brala jsem femigard drmek a milion přírodního teď zkouším tinkturu od paní Podhorne a je pravda že poprvé vyšel ovu test ale ne silně jak by měl ale ani nebyl snehobily jako dřív .... takže lehký posun tam je clostil jsem ještě nikdy neuzivala až teď mi byl doporučen a já právě váhám a nevím zda po něm sáhnout .... mrška teď přišla bez vyvolání to jsem právě nečekala plán byl že pokud to nedostanu zajedu to řešit do caru ale dostala a znejistila zda si dát clostil....

snazilka2018
autor
5. lis 2018

@keksikpepsik krásný večer jeee tak to máme úplně stejné Drmek Femigard Mojžíšová Gynex čaje atd atd ale prostě nic a cysta k tomu tak jsem znejistila takže děkuju za takovou zkušenost a gratuluju k ❤❤ mimiskum

keksikpepsik
5. lis 2018

@snazilka2018 já teda brala do roku 2016 antikoncepci, pak mně praskla cysta takže laparoskopie, od té doby nepřišla přirozená menstruace, co měsíc vyvolávací injekce agolutin, hrozně jsem po nicj přibrala. Změnila Mudr a začala dietu+ gynex, Mojžíšovou čaje kapky atd atd atd. Začala mi menstruace a celkem pravidelně ale bez ovulace. Tu nahodil až clostillbegyt

keksikpepsik
5. lis 2018

@snazilka2018 moc moc držím pěsti. Dejte pak vědět 😊😊 jinak po clostillbegyt nastoupil úplně ukázková ovulace 😊

snazilka2018
autor
5. lis 2018

@keksikpepsik moc děkuju a písnu! 🙂

hermij
5. lis 2018

@snazilka2018 Takže vy jste ještě neměla vyvolávačku? Já pochopila, že jo... Zkuste si sledovat bazální teplotu. Ovu testy nemusí ovulaci správně zachytit, může k ní dojít v noci. Bazální teplota ji 100% ukáže (pokud je). Na UZ samozřejmě gynekolog taky vidí folikuly, ale to byste musela chodit co dva dny na kontrolu... Mrkněte třeba na tento blog, paní to hezky popisuje: http://cestykditeti.cz/ovulacni-sherlock-holmes/ . A přijde mi, že toho užíváte hodně :-/ Zkuste mrknout na složení a vysaďte vše, co obsahuje kontryhel. Prokazatelně u velkého procenta žen posouvá ovulaci a natahuje cykly. Schovte ho na dobu po porodu, pomáhá zavinovat dělohu 🙂

leymea
5. lis 2018

@snazilka2018 na sliznici je skvelej kontryhel 😉 kupovala jsem v bylinkarstvi kontryhelovou nat.

leymea
5. lis 2018

@hermij no pokud delal doktor jen jeden utz tak je to spatne.

@snazilka2018 me doktorka delala utz pred ovulaci, rekla, ze kazdou chvili k ni dojde, prisla jsem za tri dny a potvrdila mi, ze k ni doslo a ukazovala mi zlute telisko.

leymea
5. lis 2018

@snazilka2018 takze HP nedelali a chlap byl na spermiogramu?

snazilka2018
autor
5. lis 2018

@hermij děkuji za tip na blog mrknu na to 🙂 na vyvolání jsem měla jit začátkem roku ale nešla a zkusila Gynex ten nepomohl tak jsem nasadila rumelkove pole a menstruace naskocila az do operace lpk dermoidu poté jsem jednu absolvovala a teď jsem měla jít na další ale menstruace včera dorazila

snazilka2018
autor
5. lis 2018

@leymea já jsem z toho postupu právě špatná a chci lékaře změnit :( mám štítnou žlázu... menstruaci co neberu HA mám hala bala tu mi vůbec nerovnal vždy jen pokud nepřijde tak ať jdu na injekci takze to jsem resila bylinkama kromě jednoho případu po operaci .... potom jsem přišla s tím že mám podezření že nemám ovulaci jenže se našel dermoid a rychle rostl takže jsem musela na Laparku a ať dělal utz kdykoliv vždy bylo vidět hodně vajíček ale žádné nezralo pořád upozornuju ze cítím že mám hormonální problém ale žádný profil zadna krev vyšetření nic pouze ted clostil s tím že brát jedno balení bez sledování a v polovině cyklu druhého balení přijít na utz a já právě váhala zda si jet dal bylinky a zajet co caru a nebo ten clostil zkusit :/ ....

hermij
5. lis 2018

@snazilka2018 ŠŽ má velký vliv na plodnost. Většinou se zkracuje luteální fáze. Takže se může stát, že se vajíčko nestíhá uhnízdit. Samozřejmě může jít i o jiné příčiny, ale rozhodně ŠŽ dobře zaléčte.

knoflikarka
5. lis 2018

@snazilka2018 nečetla jsem celou diskuzi, ale zašla bych do CARu. Clostil bez folikulometrie je hazard, byť bohužel čtu často o tom, že to tak gynekologové praktikují. Jinak zkus si něco přečíst o PCOS - ten UTZ, jak popisuješ, by tomu dost napovídal (hodně folikulů které nedozrávají je celkem klasický příznak PCOS, ale samozřejmě to tak být nemusí, odborník nejsem a pokud je laxní i tvůj gynekolog, chce to opravdu ten CAR). Jinak já mám anovulační cykly prakticky bez MS, na UTZ taky vždy několik malých folikulů - v CARu mi potvrdili PCOS. Bohužel folikuly nedozrály ani po Clostilu a k dcerce nám pomohl až druhý cyklus IVF, ale je tam tolik faktorů, že srovnávat se moc nedá a přála bych ti, aby u vás ten Clostil stačil.

leymea
5. lis 2018

@snazilka2018 me treba doktorka rekla, ze chce udelat zakladni vysetreni (zda dochazi k ovulaci, HP a chlapovo spermiogram), pry nechce do me cpat hormony kdyz by treba chlap mel spatnej spermiogram. Domluvili jsme se, ze clostik zkusime max.3 mesice a pak nas posle do CAR. Nastesti se zadarilo. Jestli mate CAR blizko tak bych nevahala a objednala se. 🙂

snazilka2018
autor
5. lis 2018

@leymea bude to zřejmě nejlepší cesta ... vydat se na vlastní pěst když vidím přístup mého gynekologa ... 🙂 taky bych si přála přístup jak píšete 🙂....

kristyn.g
5. lis 2018

@snazilka2018 pokud máš hormonální problémy tak bych clostil bez sledování nebrala.. může se ti udělat cysta a být problémy, změnila bych lékaře, to je strašné že ti ani krev nevezme, neřeší ten cyklus..