Co dělat při předávkování léky během stimulace vaječníků?

olja
26. říj 2013

Ahoj, mám takový problém. Připravuji se na 1. IVF a musím si píchat do břicha každý den během 6 dnů Menogon a Decapeptyl. Měla jsem za to, že musím míchat každý den u Menogonu 5 ampulek prášku s 2 ampulkami vody a už jsem to tak 4 dny udělala. Dnes jsem ale zjistila z poznámek z papírů z car, že 5 ampulek mělo být pouze první 2 dny a následující 4 dny jsem měla brát pouze 4 ampulky prášku. Tím pádem jsem 2 dny měla o 1 ampulku navíc, přitom i tak mám velké dávky. Dnes je sobota, takže nemůžu zavolat do car. Co myslíte, měla bych ty poslední 2 injekce (dnes a zítra) vzít 4 ampulky, jak je to předepsáno, nebo dnes to zmenšit na 3? Bojím se hyperstimulace.

vlckulka
26. říj 2013

Napadá mne, co zkusit zavolat někam do nemocnice na gynekologické oddělení a situaci vysvětlit, jistě poradí lépe než zde 🙂

muddledgirl
27. říj 2013

Ahojky, já bych to snížila na 3.... 🙂

malaradost
27. říj 2013

ahojky, taky bych snížila 😉 V Car to ale určitě řekni, aby Ti případně podle potřeby ještě mohly navýšit nebo snížit dávky. Moje poslední IVF dopadlo tak, že doktokra poslední dávku tak přestřelila, že mi před odběrem všechny folíky popraskaly 😒 Přeji hodně štěstíííí! 😉