CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

monas007
8. říj 2009

ahoj sarri, zdravím do nemocnice !! já ležela v dubnu ve Zlíně na Atlasu a taky jsem si tam s postýlkou užila své 😀 jsem malá (měřím jen 161 cm), takže se mi na ni i blbě lezlo a to jsem se prý kvůli stehům neměla moc natahovat 🙂 ale to mě měli teda dát někde na dětské oddělení 😀 a ustlat postel mi nešlo vůbec, takový systém je fakt divný a stejně jsem to měla hned rozvrtané 🙂 doufám, že budeš v pořádku a vydržíš těch 14 dní !!

kaces
8. říj 2009

Sarri snad to tam přežiješ,myslím na tebe a budeš rodit pěkně tak jak ti řekli až za těch 14dnů.Já už se hrozím jak já si tam pak pobudu.Tak to sme na tom s tou výškou stejně.Máš si tam alespon s kým pokecat?kolik je vás na pokoji?Taky se mi tokrátí a už se hrozím jak to všechno bude sem strašpitel,co se týká nemocnic. 🙂

sarri
8. říj 2009

Kači, já su taky posera. Na pokoji jsme tři - paní s dvojčátkama a trojčátkama - máme teho plné gatě, tak se tu mrvíme, hekáme, trousíme na záchod trojmo. Kdybych mohla bezbolestně ležet, tak si pustím do uší rádio a chrápu, ale vyspat se je problém.Bohu díky za to utrpení, až budu maminka, tak jistě brzo zapomenu.

ruda
8. říj 2009

ahojky sarri, určitě ještě vydržíš a na kecy uklizeček kašli, jsou mimo... s mamitati jsem spokojená, dokonce poslali i dárek -velké balení vhčených kapesníků pro dětičky a poštovné PPL jen 42 Kč., Kači taky bojuji s železem a taky mám málo draslíku,ale ten mi nikdo nenapsal a taky beru magnezko a vitamíny a jsem anemická a unavená a pálení žáhy ani nemluvím, břicho už teď jako vorvaň 6kg navrh a táhnou mě třísla a bolí kyčel,ale jsem šťastná... teď jsem byla na kongresu tak skoro 5 hodin cesty tam a 5 zpět, tak mazec...
sarri drž se !!!!

fiallinka
8. říj 2009

Sarri: to cévkování fakt nebolí, jen to tak štípne 🙂, neboj 🙂...jinak přesně vím, jak se cítíš, tož vydrž - já už se modlila, aby byl porod co nejdřív...

Kaces: užij si nakupování a neděs se, co všechno se může stát - ano, může, ale naprosto výjimečně a stejěn tak se hrozné věci můžou stát u jednoho mimča - dopředu tak ale fakt uvažovat nejde, ochudila by ses o to krásné čekání a nakupování a plánování 😉

kaces
8. říj 2009

To budeš mět doma veselo Sarri jak si holky dovezeš domů.A nastanou ti krásné starosti.Musíš to tam pěkně vydržet a myslet na něco pěkného.Držím ti pěstičky a myslím na vás at to dobře dopadne.

Jojo Fialinko asi máš pravdu,jak sem se těšila s nakupování a ted nad většinu věcí přemýšlím či to nekoupit až po porodu.

ruda
9. říj 2009

kači fakt si tu těhu radost nekaz, vždyť jsme tak dlouho čekali , tak si to užívej...musíme myslet pozitivně, to by jsi nemohla nic, jezdit autem, co když do tebe někdo vrazí, chodit po schodech aby si neupadla... prostě jsou to vyjimečné situace a uvidíš, vše dobře dopadne, to by jsme v tom stresu byli až do smrti, jak máš jednou děti, strach je pořád,ale nesmíme se tím tolik užírat,ale snažit se to užívat, to tak rychle uteče a každá mamina ti potvrdí, že těhu, je krásné období....

sarri
9. říj 2009

Tak se dnes zase hlásím. \večer bylo ještě vzrůšo, bo sem začala špinit krev. Doktorka tvrdila, že je to z vyšetření den před tím a pro jistotu mi prst pres čípek narvala ještě jednou a do zadku mi nechala píchnout koňskou dávku magnézka, tak se pak nedala jedna půlka vůbec používat. Ale jinak snad vše ok.

Fialinko, já pořád ani nevím, jak budu rodit, co člověk, to názor - no bojím se obou druhů porodů a nejvíc sam. o holky. Člověk na to v nemocnici myslí tak nějak intenzivněji - přemýšlet má hodně času, i když vím, že stejně nic nevymyslím, neb člověk míní, Pán Bůh mění...

Opatrujte se a klíďo mimčám pořiďte výbavičku, pprotože, jak se člověk začne otvírat a tvrdnout břicho, tak už nic nevybaví a je rád, že žije. Až mi brácha pošle fotky, tak vám ukážu břicho - myslím, že na dvojčátka mám celkem malé 😉

kaces
9. říj 2009

Ahojky sarri snad budeš v pohodě a ještě vydržíte.No já dneska byla s kámošků nakupovat,jdem o víkendu na chatu si vegetit a vyděli sme krásné deky tak do mna hustila at je koupím že sů supr,a fakt musím uznat že kupu nelituju 🙂 Koupila sem žluté na jedné je vyšítý méda a na druhé hroch,S jedné strany je takový jak plyš a z druhé strany baránek,takže teploučké a jen za 250kč,tak sem si udělala radost a něco málo k tomu ještě dokoupila.Sarri drž se.
Holky mějte se,držte se a přeju příjemný víkend.

fiallinka
9. říj 2009

Sarri: ale ty to budeš mít určo císařem, jen nevíš, jestli být uspaná celá nebo ne, že? O holky neboj, pro děcka je ten císař velice bezpečný a pro tebe celkem taky, když je plánovaný, to mne uklidňovali doktoři předem - já bych dala přednost být uspaná jen částečně, chtěla bych mimča hned vidět a kdo to zažil, tak si to docela pochvaloval - navíc se rychleji zbrcháš. Ale je to jen můj názor - i ta celková narkóza nebyla tak strašná, jen ten první den je hrozný. Každopádně držím palce, ať je to v rámci možností rychlé a bezbolestné 🙂.

Juráš dnes slaví první rok 🙂, tak se mi to docela "vrátilo" v paměti...

ruda
9. říj 2009

Juráškovi všechno nejlepšííííí
sarri uvidíš, dobře to dopadne, teď jsems e zase bavila se známou její kámoška musela na císaře, mimi bylo nožkama napřed a dělali jí spinál, teda částečnou narkozu a prý to sice nebolelo,ale cítila to nepříjemně, jak to z ní tahají a pak ho jen viděla,ale nic z toho nemá, pak ji přispali a nejhorší prý bylo, že nemohla ještě dlouho chodit, bo necítitla ty nohy, že by na to víckrát nešla...no pak si vyberte a já jsem byla tak přesvědčená, že je to mnohem lepší, teď fakt nevím, co bych dělala a vybrala si, asi to nechám na doktorech, záleží i na zdrav. stavu maminky...nevím...
kači, tak to je super radossti se dělat musí!!!!

sarri
9. říj 2009

Právě, že je tu paní, která čeká jednovaječné kluky a té řekli, že bude rodit normálně, když jsou hlavičkama dolů. Ani v té narkóze nemám jasno - klasickou jsem zažila a bylo mně pak hodně špatně a prospala jsem 3 dny. Epidurál někdo chválí, jiné nadávají, že se hodně cítí tlaky.nezbývá, než důvěřovat doktorům.

Nevím, jak dlouho vydržíme, leze ze mně takový hlen - jak želatina a dostávám koňské dávky magnézka do zadku.

Tak to bude velká sláva - první narozeniny.

ruda
9. říj 2009

no teda rodit dvojčátka spontánně, bych nechtěla...
v celkové nic nevíš...pak je rozdíl mezi epidurálem a spinálem...v epidurálu je bolest mírnější než bez něj,ale můžeš tlačit, chodit... ve spinále se dělají ty císaře a operace a to jsi na chvíli jako ochrnutá a necítíš operaci..

fiallinka
11. říj 2009

sarri, mně ten hlen odcházel týden před porodem, byla jsem otevřená asi na cenťák - ale sama jsem rodit nezačala, musela jsem na císaře... nicméně jestli je to hlenová zátka, tak už tě to možná brzo čeká, akorát to magnézko to dokáže asi ještě na chvíli zastavit. Tož ještě vydrž 🙂

ruda
12. říj 2009

holky kde jste??? venku škaredě a tady ticho??? že by už jste všechny rodily???

sarri
12. říj 2009

Tak dnes byla kontrola - ozvy a průtoky a zatím vše ok. Akorát se to tu vleče, žebra bolí a žáha pálí, ale ostatní jsou na tom stejně.

ruda
12. říj 2009

sarri vydrž za chvilku budou holky venku a to bude teprve kolotoč, to se nepovleče nic,ale poletí to tryskem, jen aˇtjsou zatím pěkně v teplíčku u maminky...čím dýl, tím líp ...ale věřím, že jsi bolavá, já ležela v nemocnici 5 dnů a bolavá jsem děsně a to nemám dvpojky a před porodem..drž se!!!

kaces
13. říj 2009

🙂 Ahojky Sarri tak to je skvělá zpráva,že ste v pořádku ještě týden a už budeš mít holčičky v náručí 🙂 Já sem včera byla na kontrole a zatím vše o.k akorát jsem celá nesvá dr my už podruhé nedělal ultrazvuk,tak nevím jak mě může ujištovat že je vše o.k.Pořád mě pobolívá podbříšek na pravé straně a dr říkal,že by to mohl byt slepák tak se hrozím.Držím ti pěstičky a držte se 🙂

ruda
13. říj 2009

co? to mě dělá UZV vždy a taky mě vnitřně prohmátne, jestli netvrdnu, jestli se neotevírám...to je divné, to nějak fláká ne? já jdu zítra, tak snad mě vyšetří a bude vše v pořádku, břicho občas tvrdne...

fiallinka
13. říj 2009

kaces: to budou vazy, vsaď se, to dělá hrozně často, děloha se roztahuje a tlačí...slepák by bolel víc.

ludmilamarie
13. říj 2009

kaces: mě taky pokaždé neultrazvukuje. Moje kolegyně s oblibou vzpomínají na to jak jim doktor za celou dobu těhotenství akorát měřil metrem břuch. Švach je odpovědný a ví co dělá :o) Ta prává strana mě taky bolí - vazy, ještě jsem po laparce a po slepáku, takže jsou dny, kdy nemůžu ani vstát. Ale pokud to bude jediná komplikace tak to beru. Ještě mám cukání v nohách a křeče, ale to taky není nic hrozného. Zítra jedem s kurzem do Baťovky na exkurzi - doufám, že tam nikdo nebude zrovna rodit. Pouštěli nám film a bylo to PŘÍŠERNÉ.
Snažilky: podle mého kolegy - myslivce - je lásky čas podzim!!! ne máj. Aby se koloušci a děti rodili do tepla 😀 Takže je čas vyběhnout kopec a pořádně na tom zapracovat. Držím Vám palce!!!!!!!!!

h.jitka
14. říj 2009

ludmilo, tak ted jsem se upřímně pobavila. 😀 podívala jsem se z okna na to sněžení a kopec jsem si rozmyslela. ale tak snad může leccos proběhnout i v teple domova,ne? 😉

ruda
14. říj 2009

jojo raději v teple, tak na vsetíně sněží??? brrrr tady je teda taky kosa děsná, dnes jdu na kontrolu a ani nevím, co na sebe, zimní bundu nedopnu 😉
holky mě taky bolí děsně pravá strana v třísle a v kyčli, no včera jsem byla cvičit a dnes je to trošku lepší... ale zase jsem se zhrozila na váze, od minulé kontroly/měsíc zpět/ jsem přibrala 2,5kg, je to normální, se normálně hrozím, že mi nadají, proč tak žeru, že budu mít děsně moc kilo navíc...no uvidíme...sama si připadám jako koule a k botům se jen těžko sehnu...že přibírat se má až od 12tt a to už já měla pěkný pupek ještě po OHSS...

fiallinka
14. říj 2009

h.jitka: 🙂 🙂, taky hledím z okna 🙂

ruda: no tak třeba nepřibereš na konci 🙂...no pujč si manželovu bundu, to je jediné řešení 🙂...a počkej tak 15 týdnů, to budeš vzpomínat na 23. týden, jak jsi se lehce zohýbala 🙂

besinka7
14. říj 2009

ahojky snažilky a těhulky - bojovnice, chtěla bych se Vás zeptat jestli některá znáte Dr. Davida Rumpíka a jakou s nám máte zkušenost ??? moc díky 🙂

ruda
14. říj 2009

failko, tak to teda díky mooooc už jsem optimista, teď to teprve všechno začne...,ale já se těším, zimu nesnáším, tak budu prostě vegetit doma u krbu , max. pojedu autem....po venku lozit budu minimálně....si to teda maluju....
besi u Rumpíka jsem nebyla, samo asi všechny víme, že je od nás z kliniky na kopci,ale nikdy jsem ho asi ani neviděla, tak bohužel...

besinka7
14. říj 2009

rudy, i tak moooc díky za odpověď 🙂

kaces
14. říj 2009

Rudy eboj já taky přibírám a už se i těžko obouvá 🙂 ale co naděláme.Manža sa směje že pěkně pupkatím.Už sem přibrala skoro 6 kilo,ale jen sem trošku přibrala na stehnech a všechno na břichu. 🙂

A kdepak je Sarrinka?že se neozývá?snad už nerodí

h.jitka
14. říj 2009

bes, u Rumpíka jsem taky nebyla, ale mně přijde, že je to celkem jedno. důležité je, když se to podaří. myslím, že jsem ho viděla jednou v nějaké reportáži a to mi připadal docela sympatický. tak se drž. 🙂

ruda
14. říj 2009

jasně, je jedno, kdo to udělá, hlavně aby dobře a myslím, že na kppci se snaží všichni..
na kontrole jsme dopadli dobře, prďola si asi chtěl strčit nohu do pusy, byl krásný...mě přidala ještě kalium, mám hooodně nízkou hladinu, tak už toho zobu na můj vkus dost,ale jsou to jen minerály a vitamíny...jen ať si klučík bere, já to pak doženu...