CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

monas007
14. říj 2009

ruda tak to je super, že všechno dopadlo dobře !! já byla dneska taky na kontrole a k vitamínům které beru jsem dostala ještě i AKTIFERRIN abych měla dostatek železa !! byla tam prý jen minimálně snížená hodnota, ale musí to být, tak snad bude drobek v pořádku 😀 😀 jinak 4.11 jsem objednaná na OSCARA tak snad nám to taky dobře dopadne !! 🙂 🙂 🙂

fiallinka
14. říj 2009

Besinka: k Rumpíkovi chodí málokterá, asi má na pacientky míň času, když tam šéfuje - a spíš má ty zahraniční pacientky, to vím určo - no určitě nebude špatný 😉

ruda
14. říj 2009

určitě Mončo, tak to je faj a žekezo beru taky...mimo jiné 😀
to určitě nebude špatný, když je šéf., vím, že u něj byla holka, co ležela při OPU vedle mě a ta měla už pěkně tlustou složku a moooc pokusů za sebou, nemluvě o tom, že před x lety to zkoušela už i v Brně, teď ji má parádě právě Rumpík kdo ti přidělil Rumpíka???a co máte za problém?

besinka7
14. říj 2009

holky, jste hodný, děkuju moc🙂 Nedařilo se nám 3 roky, pak 1.IVF v Repromedě, dvojčátka - holčička a chlapeček a ve 22 tt potrat - strašná bolest a příčina neznámá .... . Dr. Rumpíka mi doporučila jedna moje známá, tak uvidíme ☹

zanny
14. říj 2009

Ahoj holky,omlouvám se,že vám sem nakukuju,ale chtěla jsem se zeptat,jestli nevíte,proč už Horváth neordinuje v CRM Zlín?

zuzazlin
14. říj 2009

ahoj zanny,to mi neřikej ani ze srandy,že už tam Horváth není.Chodila jsem k němu a ted máme před 1IVF a docela jsem si na něho zvykla,jeho přistup byl vždycky lidský,ted si ani nedokažu představit že budu u někoho jineho.A neměl třeba jenom dovolenou nebo nemarodil? 😢

zanny
14. říj 2009

Zuzo,asi tam už fakt není,prý od tohoto týdne.Říkal mi to doktor v jiném Caru,tak to asi bude pravda.Já jsem k němu taky chodila,ale přešla jsem do Olomouce.

h.jitka
15. říj 2009

ty jo, zanny, to neni moc dobrá zpráva. neříkejte mi, že půjdu zase k někomu novému! už mě unavuje řešit s dalšíma a dalšíma gyndařema všechny moje problémy. běžím mi teď lhůta na pojišťovně a do konce roku chci jít na 2IVF. a to plánoval změnit postup - minule mi to plánovala jeho kolegyně, která už tam taky není a převzal mě v půlce. no nic. jdu vytáhnout zimní vybavení a v rámci nahromaděného adrenalinu alespoň oklepu sníh z vrby, ať se chudinka celá nepoláme.
všem přeji hezký den - pokud to s tím počasím jde.

rendas
15. říj 2009

Holky co to čtu??????? to s tím horváthem nemyslíte vážně????????????byla jsem tam ted po neúspěšném IVF a nic nenaznčoval,ještě říkal za dva měsíce kontrolní spermiogram:::tak co se děje?????????chodila jsem k i k chovancovi ale vůbec mi nesedl horvíáh byl zlatíčko.acho jo

gabirr
15. říj 2009

Ahoj holky, čtu vás už asi od května - to jsme prodělali neúspěšné 1IVF. Dneska mě čeká transfer...tak se uvidí jak to tentokrát bude. Jak jsem byla v pondělí v CARU tak tam Horváth byl, ordinoval, tak vážně nevím co je na tom pravdy.
Můžu vás poprosit o radu??? Jak se chovat po transferu - je možné po několika dnech jet autem nebo je nutné jen ležet a ležet. Možná jsem ten minulý trochu podcenila, ale měla jsem i nervy, měli jsme menší úraz v rodině. Děkuji všem.

h.jitka
15. říj 2009

gabirr, většinou se radí zlatá střední cesta, tzn. první dva dny si dát oraz a nedělat opravdu nic. A pak už běžná zátěž, takže jízdy v autě bych se opravdu nebála.
a jinak držím pěsti, ať jsou pěkná emryjka a ať se hezky uchytí. ono v podstatě v tomto počasí je stejně ideální horizontální poloha s knížkou nebo s ovladačem v ruce. 🙂
a pokud bude nějaká vhodná příležitost, tak zkus vyzvědět od sestřiček, jak to s tím naším Horváthem je. (nebo že by přímo při transferu? 😉 ) chichi

gabirr
15. říj 2009

h.jitka - děkuji za info, s tím počasím máš pravdu, je to katastrofa co se to děje. Klíďo se poptám jak to je s doktorem, že jsem to zaslechla, tak uvidím jestli něco poví 😀

fiallinka
15. říj 2009

s tím Horváthem je to divné, to tam nevydržel ani dva roky.....jestli je to pravda..
gabirr: já jsem se po transferu odvezla sama domů autem a mimča se chytly, ale zase je pravda, že jsem pak nic moc doma nedělala, ale ani pořád neležela - to je spíš o náhodě, určitě ne nějaký velký pohyb, ale absolutní klid taky nic neřeší. Některé holky chodí do práce a taky je to ok, na to jsem se schválně ptala a doktoři říkají, že v tom není moc rozdíl...

besinka: to je mi moc líto, tak pozdě to musí být hrozné. Já jsem přišla jen o jedno z dvojčat, později než ty, ale bylo to šílené - a to mi zůstal zdravý kluk. Máš za sebou vyšetření na srážlivost krve? Bohužel jsi už několikátá, které se tohle z dvojčaty stalo, už znám z netu těch lidí aspoň pět...ach jo...ono se ani často nemusí přijít na příčinu, holt dvojčata jsou pro tělo, které na to není stavěné, velká zátěž...a někdy by se to naopak mohlo stát i s jedním dítětem..ale je to hrozné.

sarri
15. říj 2009

Tak se zas hlásím z nemocnice. Dnes mi Mudr. řekla, že budu rodit normálně - prý i kdyby bylo druhé mimčo koncem pánevním, tak se rodí normálně, což jsem teda šla do kolen. Holky jsou hlavičkou, ale celé těhotenství se smiřuju s císařem a teď když jsem otevřená na dva prsty mně to takto sdělí ☹

Strachu mám až na půdu. Vůbec si nedovedu představit, jak budu tlačit po tom osmiměsíčním ležení.

besinka7
15. říj 2009

fiallinko: tak to muselo být teda taky bolesti, ztrazit tak pozdě jedno miminko, je mi tomoc líto .... zaplaťpánbůh, že to druhé to vydrželo, to bude silný chlap 🙂, pohlaď ho za mě ..... mně do pitevního protokolu uvedli, že pravděpodobná příčina je STREPROKOK AGALACTIAE, protože tam byla infekce plodového obalu .... další doktor mi ale řekl, že by ani dvojčata nedoporučoval, protože jsem byla před devíti lety na konizaci čípku a dvojky jsou pro dělohu moc těžké ... Doktoři se dohadují a nikdo nic pořádně neřekne. Každopádně se prý tomu nedalo předejít, což si já myslím, že jsem rozhodně měla být často kontrolovaná (někdo bývá i jednou týdně, když je potřeba tak dvakrát), protože jsem byla "rizikovka" největšího stupně, takže příště si dám určitě větší pozor a doufám, že teď už budu v rukou opravdového odborníka ... .a co se stalo Vám, že to druhé mimi umřelo, jestli Ti nevadí, že se ptám ?
sarri: já měla rodit někdy v této době svýho chlapečka a holčičku a nedočkala jsem se☹, taky jsem se strašně bála a co bych za to teď dala ... . hlavně že jsou mimča zdravý a určitě to všechno společně zvládnete, neboj !!! jsme silný ženský 🙂

besinka7
15. říj 2009

sarri: můžu se ještě zeptat Ty jsi fakt ležela 8 měsíců ?? a to jako v nemocnici ?? a z jakýho důvodu ?? myslím, že tak to má být, Tebe si hlídají jak se patří a pak to dospěje ke š'ťastnému konci 🙂 moje gyndařka situaci těžce podcenila

zanny
15. říj 2009

Holky,nechtěla jsem vás vyplašit,třeba to není pravda,ale říkal mi to fakt dr.,tak nevím.Leda že by měl špatné informace.

sarri
15. říj 2009

BESINKO, ležela jsem v nemocnici od 8tt do 14tt a teď ležím od 33tt, mezitím jsem ležela doma. Jednovaječná dvojčata tu nechávají nejdéle do ukončeného 36 tt.
Akorát, že Mudr. v rizikové poradně mně naplánovala příjem z důvodu prevence 14 dní před plánovaným císařem, se kterým jsem počítala a teď po týdenním pobytu v nemocnici se z toho vyklubal přirozený porod - až to začne, tak to bude...

sarri
15. říj 2009

Vím, že mě chápete. Ti broučci v bříšku jsou moc chtění a troufám si říct, že jsou to zázrak, takže strach o ně je opravdu pořádný.

oliras
15. říj 2009

Ahojky holky sem tam sem nakukuju chodím teda spíš chodila jsem do CARu ve Zlíně a ted po nezdařeném těhu jsem se chystala za suprovním dr Horváthem pro radu co dál (mám za sebou 2IVF ale otěhotněla jsem nakonec přirozeně a potratila v 17tt) ale všude četu že odešel prosím kdyby jste objevili kam tak dejte echo

ruda
15. říj 2009

Ahojky, to se mi snad zdá, jsem moc smutná, že tam hHorváth není, lepší už tam nikdo nikdy nebude...tak zjistite proč a kam šel ju...
besi, tak to je děsná skutečnost a to jsi měla vše v pořádku jen jednoho dne...potrat...?to je děs. Fialka to měla taky děsné, vůbec si to nedovedu představit...aspoň klučík dělá radost, teď , když už kopeme...brr musíme vydržet a vám se musí už všechny další hrůzy vyhnout...
sarri no to bych taky teda takovou infošku těžce nesla, na něco tě připraví a te´d změna a pořádná...no mazec...ale uvidíš, zvládneš to a holky budou jako lusk!!!!
Oli potratu je mi mooc líto, holky je to děsné, snad se Horváth najde...a třeba neodešel, moc v to doufám, těšila jsem se, že se mu v květnu pochlubím Rudíkem na srazu CRM/jestli bude../
no dnes jsem zase trošku přeháněla z úklidem ,ale te´d jste mě polekali, jdu si dát pauzu...

besinka7
15. říj 2009

sarrinko: jsi třída !!! vydržela jsi tak dlouho a pořád ležet a být opatrná, to je super !!! jsi silná holčina a i když je to fakt špatný překvápko, tak to určo všechny tři zvládnete a bude to ok !!! strašně moc Vám budu držet pěsti !!! je fakt, že oni ty císaře vůbec nechtějí dělat raději tu ženskou i mimča takto trápí, chuligáni. a strach chápu velice dobře, ale už jste taaak daleko, bude to ok, nebooj
rudy: přesně tak, do posledního dne vše ok, bez komplikací a nejdnou stahy - do nemocnice a potrat - spíš porod ☹ ato byl děs, rodit nasvět mimísky aby na něm umřeli, protože byli ještě moc malý. a máš recht rudy- žádný uklízení, to počká, šetři se co to dá !!! já se moc nešetřila a bolívalo mě dost břicho, příště budu stokrát opatrnější ☹

fiallinka
15. říj 2009

sarri: teda, asi jsou tam holky dobře poskládané, že budeš rodit přirozeně - můžeš tady na koníkovi napsat Murečce, ta rodila přirozeně jednovaječné dvojky, které se ostatně jmenují stejně jak ty tvoje a narodily se před rokem 🙂...tak třeba ti předá nějaké info 🙂

besi: no vidíš, streptokoka agalactie mám taky, ale to má hodně ženských a většinou to bývá problém jen při porodu, proto se dává při porodu kapačka...a na konizaci jsem taky byla 🙂, ale jako problém to neviděli - ostatně sice jsem ležela měsíc v nemocnici, ale nebýt toho, že O. umřel, tak bych do 37. týdne oba donosila. Umřel na trombózu pupečníku - prostě mu ho krevní sraženina ucpala a proč se to stalo, není jisté, mám genetické dispozice k větší srážlivosti (což jsem bohužel věděla a na hematologii jim to nepřipadalo podstatné) a taky mám střevní onemocnění , které to mohlo ovlivnit. Ale taky to klidně mohla být jen náhoda, která se, jak jsem bohužel zjistila pak třeba tady na MK, stává docela často.

besinka7
15. říj 2009

fialinko: je to tak .... člověk se stejně nedopátrá té pravé příčiny a myslím, že když to tak prostě má být, tak to tak je a stejně nic nenaděláme. jen já opravdu byla hlídaná moc málo, na to, že jsem měla takový rizikáč a na to si dám opravdu příště pozor. vím, že streptokoka má každá těhulka, ale u mě bohužel asi dorostl do takové fáze, že mi hajzl nakazil plodový obal a proto se spustil potrat ☹ jsem ráda, že píšeš o té konizaci, že v tom neviděli prolém, mně řekl zase jeden Dr., že být po konizaci, tak by dvě embria nezaváděl ... člověk fakt neví .... každej říká něco jinýho, to je děs. na tu srážlivost krvě mě nikdo neupozornil, mně tada zatím nedělali vyšetření žádná, teprve budu vše řešit v brněnském CARu

gabirr
15. říj 2009

Ahoj holky, hlásím se po transferu, nechala jsem si zavést 2 mimiška a máme i mrazáčky. Jinak jsem tak nenápadně zjišťovala kde je Horvath a nikdo nic extra neřekl, jen mi bylo řečeno, že doktoři někam vyjeli. Zůstala tam dneska jen Slováková a ta dělala úplně všechno, takže si dokážete představit jaký tam byl frmol.
A ještě se teda pro jistotu ptám - musím nějak extra ležet??? Zítra bych potřebovala autem vyjet. Díky

lucik32
15. říj 2009

Ahojky holky. Taky to byl pro nás dost šok s tím Horváthem. Ve čtvrtek jsme měli OPU a vše bylo normální. Ještě říkal, v úterý se uvidíme u ET. A pak nic. Pak nám sestra řekla, že už tam není. Manža si dělala srandu, jestli dostal jinou nabídku ze zahraničí a ona jen tak neurčitě přikývla. Tak že kdo ví, kde je mu konec. Ach jo. Teď tam není nikdo jako byl on.

fiallinka
15. říj 2009

besinka: no ona je taky konizace a konizace, každá může být jiná, nicméně na to jsem se opakovaně ptala...na tu srážlivost krve se zeptej, většinou se v takovém případě dělá...ale jinak co já znám holky tady z dvojčatové diskuze, tak v první půlce těhu vlastně žádná - i když skoro všechny byly rizikové - neměla nějaké "speciální" zacházení, já jsem taky chodila jednou za měsíc na kontrolu, stupňuje se to - trochu až po tom třicátém týdnu...protože dřív vlastně nic neovlivníš...

besinka7
15. říj 2009

fiallinko: a to já si právě myslím, že není vůbec dobře a řekl mi to i doktor, který mi dělal potrat. měli mi už v IVF centru prý říct, že existuje AMBULANCE PRO RIZIKOVÁ TĚHOTENSTVÍ a když už ne oni,tak má gynekoložka a že když je ženská, která je po konizaci, je jí 35, je to po IVF a ještě k tomu dvojčata, že jsi prý hlídaná určitě víc. ale se mnou se teda nepárají ani po potratu, žádná vyšetření, žádné kultivace, žádná krev ... nic. prostě mi gynekoložkas klidem řekla, uvidíme, nechte všemu volný průběh. taky jsem od ní už odešla.já jsem momentálně na tady ty všechny doktory v ČR fialinko tak vysazená a naštvaná, že se to ani nedá popsat. teď se léčím už 14 dní s gynekol. záněty a nokdo mi zase ani neudělal kultivaci, je to něco strašnýho. ale třeba je to jen tady v Brně☹každopádně ale je fakt, že možná musíš potratit, aby tě pak víc hlídali, nevím .... ☹

ruda
16. říj 2009

ty vogo teda besi to jsou zážitky... 😖
k Brnu prostě vztah nemám a nikdy jsem neměla ani mít nebudu, proto rovnou jezdíme do Zlína i když je to jiný kraj a dál/jsem z Hodonína/,ale vyplatilo se, podařilo se na první pokus a přístup tam byl fakt fajn., naštěstí i moje gyndařka se o mě snad dobře stará...ale taky jsem předtím měla Dr. co to mu nechávala volý průběh..ještě teď mám husí kůži, tak jsem taky měnila...naštěstí...je to těžké mít dobrého doktora...
teda to muselea být nabídka, že odjel ze dne na den/myslím Horvátha/ třeba to nebude tak horké a vártí se...moooc tomu chci věřit, byl a je fakt skvělý...ale to je mazec, udělá OPU, domluví se na ET a pak zmizí...
to musel být hooodně chaos -slováková sama..i tak se tam čekávalo 2 hodiny...
gabir, tak už jsi těhule...tak hlavně, aby se uchytila...nebo aspoň jedno... takl po ET lež a odpočívej a když nepojedeš vyloženě po výmolech, tak to určo nevadí, já jezdila přes přejezdy a hrboly, že jsem se nadzvihla/ale to jsem neřídila/ pak odpořívej, děkej přestávky, hooodně pij...co se má udržet, udrží se..můj názor...je hodně těch co leží s nohama nahoře anic a ostatní líatjí,m kde se dá a vyjde to...snaž se nestresovat a hlavně tomu těhu věřit!!!!držím palce...

gabirr
16. říj 2009

Ahoj Rudi, děkuji moc. Ale dneska jsem musela přes bolesti a nateklé břicho na kopec, tak mi našla volnou tekutinu za dělohou 250-300ml, takže známka hyperstimuláku. Jsem z toho úplně přepadlá. V úterý pokud se mi to nezhorší tak opět ultrazvuk a celé krevní testy a odsátí (toho se moc bojím aby to neuškodilo mimi). Piju jako duha a jím bílkovinové jídla... mám strah, hlavně o mimiška!!!