CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

ruda
5. lis 2009

a odkud jste a kolik vám je a kde je problém a máte už děti? ať o vás taky něco íme.. 😀

rendas
5. lis 2009

Ahojky hočiny jaspi a didi, vítám vás tady a na píšu jak to bylo vše u mě,i když mohly by napsat kočky kterým se to hlavně povedlo 😉 mě zatím ne ☹
Já když sem přišla do zlína byla jsem trochu otrkaná z brna z obilnáku...bylo 1.července a jěště ten měsíc jsem šla do atlasu na laparku(už druhou)..udělal se spermiogram....nevím co máte za problém,u nás je to právě špatný spermiogram...a po laparce jsem šla na IUI a pak na první IVF-ICSI...myslím že je to ve zlíně fajn,pěkné prostředí,chodíte na ko k jednomu doktorovi...jinak ty částky za IVF - záleží co všechno dělají..ale zhruba se musí počítat s dvaceti tisíci(nejdražší je ICSI) a plus další penízky za zamražení(nám nikdy mrazáčci nezbyly), a jinak IUI stojí 1.500,- + léky...ale holky nebojte všechno vám tam povykládají 😉 no já jsem si dala rok pauzu a ted v květnu jsem podstoupila nativní cyklus --10.000,- a ted v září další IVF,zatím bez úspěchu...ale doufám že jednou se zadaří....
tak holky pevné nervy a klidně se ptejte 🙂

kaces doufám že už si po tom zážitku v pohodě,ty i prckové....

rudi gratulace k šulikovi 😀 😀 😀 😀 😀 😀

etra taky mi zůstala kila navíc(tak už jich mám dost) fuuuuj...jak máte špatný spermiogram?????mi se ted taky dopujem, ale manža mě oznámil,že teda neví jestli je to z toho ale že ho s prominutím bolí koule tak nevím?????????????????????????????
měli bysme jít taky v prosinci na ko spermiogram ale chtěla bych zkusit aspon IUI ale nevi no....

rendas
5. lis 2009

No rudi mohly bychom obnovit tabulku a holky se dopsat 😉

ruda
5. lis 2009

rendi to je dooost dobrý nápad pohledáš ji?

rendas
5. lis 2009

Ruda /30 let/ Hodonín, zdravotní sestra, 2,5 snažení , špatný SPG, hlavně pohyb a morfologie, já o.k. 1 IUI neúspěch květen 09 IVF-ICSI , zavedeny 2 embrya, jedno se drží , genetika v 13tt o.k.termín porodu 7. nebo 14.2. 2010, triplle testy negativní

Kača/27/ snažení 2,5 roku 1krát UII neuspěch,1 a 2 IVF neuspěch,květen 09 3.IVF

Renda /31/ snažení 6,5roku,špatný SPG,já o.k. 6*IUI,1*IVF+ICSI,1*Nativ+ICSI,2.IVF+ICSI -září 2009,negativní

Maendy /26 /Hodonínsko,zdravotní sestra, 3 roky snažení 2x stimulace glost+ Pregnyl,1xIUI,
září 2009 missed v 9tt,říjen genetika Zlín pak zase CAR

Lesis /28 let/ 3/4 roku snažení

Lucka /28 let/ 2 roky snažení, (špatný SPG, já-anovulační cykly) 3x stimulace Clostilbegyt+Pregnyl, 1. IVF-ICSI (09/09) - nevyšlo, 2. IVF-ICSI (03/10)

Etra/34/ snažení 1,5 roku - 2 IVF Olomouc, 1 kryotransfer Ol; poté pauza, 3.IVF- ICSI Zlín - negativní;KET 14.8. - 3 embryjka- opět nevyšlo

Milana7 /27 let/ 1,5 roku snažení, PCO, horší spermio, 6 měsíců clostil, teď menopur, červenec 1. IUI - nevyšlo, asi září IVF ICSI, už stimulujeme puregonem na IVF, po punkci 17 fol., 9 oplozeno, vyvíjela se "jen" 2 embryjka, obě zavedena ET, teď čekámeeee

Baruska/26/ 1 rok snažení, já O.K., špatný SPG, červen IUI-neúspěch, srpen IVF-ICSI

tak je tady at máme přehled 😅

didi77
5. lis 2009

Ahoj,je mi 32 let a snažíme se něco přes rok, tak doktor udělal veškerá vyšetření. Já prý v pořádku a jen manž. špatné spermio. Jen jsem se chtěla zeptat 😒 ta laparoskopie se musí dělat? Jen mě zarazilo, že jsi ze stimulací začala tak pozdě. To se musí tak dlouho čekat? To víte roky ubíhají 🙂

etra
5. lis 2009

Rendi: manža má oligozoospermii - živé spermie se najdou jen při centrifugaci - asi odstředění 😝 takže v přirozených pokuech celkem nemáme šanci. Byl na operaci s tříselnou kýlou, a protože v dětství prodělal silné příušnice, nemá spermie. TAk nám to kdysi řekli...Aby se to zlepšilo, zkoušíme aspoň teď bylinky. Uvidíme, zda pomohou. Mně povídali, že jsem OK, nebyla jsem ani na laparce, abych pravdu řekla, ani jsem nechtěla. Nakoupila jsem čaje od Vincoura a až přestanu krvácet, začneme je s manžou popíjet. Dosud jsem měla nějaký jiný a již zmiňovanou macu.

TAky mi nabízeli nativ. Dělají to taky v CRM Zlín? Kolik jste měli vajíček?

monas007
5. lis 2009

ruda včera jsme byli na OSCAROVI a všechno je v pořádku, takže se tam objevím zase až tak v lednu na další vyšetření !! jinak na kontroly ke svému lékaři chodím každých 14 dní, ale i tak je to čekání moooooc dlouhé 🙂 🙂 vždycky na kontrole je mimčo hodně živé a skáče tam jak blázen a ještě se přitom usmívá a včera spinkal !! zkoušela do něho ťukat, ale jen se protáhlo a chrnělo dál 😀 😀 no jo, to byl náš čas po obědě a to jsme zvyklí na klídeček 🙂 🙂 zatím to vypadá na klučíka, tak uvidíme 😀

jinak zdravím nové holky 🙂 🙂 nebojte se, lidičky jsou tam moc milí a určitě se budou snažit vám pomoci k vytouženému miminku 😉 🙂 😀

kaces, jak je ?! už je to lepší ?!

rendas
5. lis 2009

etry my máme astenoteratozoospermie,takže sice sou ale jsou na prd ☹
jinak já jsem šla poprvé na laparku protože trpím hooodně bolestivou menstruací,tak jestli nemám endometriozu,ta se neprokázala,jen srůsty a za dva roky ve zlíně znova laparka a znova srůsty.....
etry jo nativ tam dělají,ale získali jsme jen jedno vajíčko,stimulka je jen s clostíkem....holčina vedle mě měla dvě vajíčka....sice nic moc ale zas levnější forma a šetrnější k tělu... 😔 zkuste 😉

didi tak kdybyste chtěli IUI,tam je zapotřebí abys měla průchozí vejcovody, i proto laparka...ale to se všechno domluvíte...já jsem jezdial dva roky do brna a ted přes dva roky do zlína...

monas tak at rostete 😀

kaces
6. lis 2009

Ahojky holky tak už je to lepší včera sem byla nucená sednou za volat a zvládla sem to,sice sem jen něco musela kouset převézt,ale se srdcem až v krku sem jela.Včera mi dokonce volal ten komisař ze Zlína,že všechno je v pořádku a žádné vyšetřování a stíhání nebude páč sem za to nemohla,tak sem si konečně oddechla,dneska by měli i tu holčinu pustit domů tak už jen na to zapomenout a pěkně se věnovat prckom.Jinak od toho pondělí jsou dětičky o hodně živější 🙂

Holky všem vám přeji at vám to brzy každé z vás vyjde a budete se těšit také na cvrčky,chce to jen trpělivost a horu nervů.Já vím mě se to říká ,když už sem těhu,ale věřtemi tako to byl boj než se to stalo.Hlavně to nesmíte vzdávat,když ste se dali na boj tak ho hlavně dokončete.Držím pěstičky všem

jaspina
6. lis 2009

Dobré ránko 🙂 Moc vám děkuju za info. My bydlíme kousíček od Zlína, takže by jsme šli tam.. Už jsme tam byli na SPG - ten vyšel dobře - no nebo aspoň v normě, žádný zázrak ale ani tragédie. Problém je spíš u mě. Už od puberty jsem musela brát napřed Proveru a pak HA, abych vůbec dostávala MS - ale tehdy jsem to neřešila. No a po vysazení antiny jsem furt musela na vyvolávačky a doktorka to nehodlala řešit, tak jsem šla k jiné. Ta zjistila nízkou sliznici, zakloněnou dělohu a hlavně málo progesteronu. Tak mi nasadila Clostil a Utroš a taky mi píchá Pregnyl. Ony folíky většinou narostou, ale miminko se stejně nedaří. Tak říkala, že mi nechá léčbu do konce roku a pak mě pošle na laparku. No a dál podle výsledků. Buď něco najdou a budou řešit, nebo asi ten CAR..Ale aspoň by se to někam pohlo.. Já jsem právě měla z toho Zlína malinko rozporuplný pocit - posílali nás furt tam a zpátky a bylo to celé rozkopané, že jsme napřed mysleli, že to nefunguje tam.. No ale hlavně že mají fajn přístup - to je nejdůležitější. Já jsem slyšela, že tam dělá MUDr. Anna a kdysi jsem byla u něj akutně na vyšetření s nějakým zánětem nebo co a oproti mojí doktorce bylo to vyšetření dost drsné 😝 Ale možná to bylo zánětem.. Oni tam i vyšetřují nebo to dělá moje gyndařka a jen jim napíše co a jak? A jak jste snášely stimulaci? Já dost trpím na migrény, tam mám strach..

lunicka
6. lis 2009

jaspina:Mudr.Anna ve Zlíně už nějaký čas není.Také jsem k němu chodila.Místo něj je tam Mudr.Chovanec.

jaspina
6. lis 2009

Luni a zdálo se mi to, nebo fakt tak vyšetřoval? 😕

polesuvka
6. lis 2009

Ahoj Jaspina přidám se k tobě taky od nějakých 15 jsem brala proveru pak už jsem si nechala napsat HA a tu jsem brala asi 6 a půl roku. Potom jsem ms dostala mormálně za co jsem byla moc ráda.
Když se mimi nedařilo taky mi dr, napsala Clostilbegyt s proverou a nedařilo se dál.
Pak mě jednou přepadla šílená bolest vaječníků a byla jsem nucena zajít na pohotovost tam prohlídka dopadla dobře žádná cysta nic nenašli, že vyšetřující dr. mi žekr že mám 5 mm děložní sliznici jinak že vše je jak má být.
Děloha i vaječníky v pořádku a veliké tak jak mají být.
Já teď beru jen utrogestan a kydž se nezadaří do nového roku tak hned po svátcích jak mi skončí ms tak du na prohlídku a už to začnem nějak řešit už nechci četat.
Přítel byl na spermiu a teb bohužel nevyšel moc dobře tak přestal kouřit a začal brát vitamínky.

Holky smekám před každou která máme s tímto problém a ještě se drží, já jsem zatím vpohodě, ale někdy je ze mě hromádka neštěstí.
Budeme psát ježíškovi o naše největší přání tak snad nás ježíšek s přáním nepřehlédne.

jaspina
6. lis 2009

Polesůvka - já jsem na tom taky jak kdy.. po clostilu mám chuť se na všecko vykašlat - stresy kolem UTZ jestli něco narostlo... pak kolem MS člověk sice nevěří, ale stejně doufá, tak pak je zklamaný a pak do ovulky jsem celkem v poho.. Je to náročné 😔

ruda
6. lis 2009

holky je to těžký boj,ale vydržte to, díky za tubulku, tak se tam vy nové dopiště, jestli chcete, je pak lepší přehled, prostě ji do zprávy překopírujte, dopište své údaje a hotovvka...držím palouchy a kačko, fajn, že jsi zvládla a uto a nebude se to šetřit...a prďolky, že máte v pořádku a monči, jak je to možná kluk, tak si myslím, že je to kluk, většinou se pletou u holek, že nevidí pinďu a ontam někde je,ale jak se jí zdál kluk, tak to asi bude...máte jméno???

polesuvka
6. lis 2009

jaspin úplně ti rozumím.
já jsem teď po ovluce a pořád na sobě hledám známky těhotenství.
Dva dny mě bolely prsa tak do toho pálení žáhy no prostě horor.
Dneska jsem začala zase baštit utrogestan tak uvidíme jsem 17 DC vulka mi chodí jednou dřív a jednou pozdíš, ale je to tak + - 2 dny.
Dnes má můj 33 let a já chtěla dát ten nejkrásnější dáreček
Tak uvidíme jestli se něco uhlízdí, když tak to bude trochu opožděně.
Ale po novém roce už do toho jdem s pomocí doktorůůůů, můj už má hodně roků a já mám v prosinci 26.
Tak už nrechceme čekat

monas007
6. lis 2009

ruda, tahle doktorka se ještě navíc málokdy prý splete !! tak já měla vymyšlený jen holčičí jména !! pořád jsem si myslela, že to bude malá Terezka 🙂 🙂 ale včera jsme sedli nad kalendář a pár jmen jsme vybrali, tak teď se ještě rozhodnout, které to nakonec bude 😵 😵 manžel má obrovskou radost, že to bude kluk !! jen doufám, že nebude celý po něm 😀 😀

polesuvka vždyť jsi ještě mladá holka 😉 😉 to já budu mít v červnu 33 😎 😠 doufám, že vám to vyjde !! my jsme si taky letos nadělili ten nejkrásnější dáreček 🙂 🙂

jaspina
6. lis 2009

Mě bude 28.. a s tím uchycením miminka.. Já jsem tomu tento měsíc začínala věřit - 27DC jsem trošku špinila a pak MS nikde, tak jsem si říkala, že by to mohlo být zahnízdění.. Ale test pak negativní a 31DC dorazila MS. 😠
Holky já se vám zatím nechci nabourávat do tabulky, když sem ještě nepatřím.. Asi v lednu po laparce uvidím, jestli mě doktorka vyexpeduje do CARu, ale nejspíš jo..

polesuvka
6. lis 2009

já bych taky chtěla jestli mě dr pošle na laparku v lednu nebo únoru.

monas no někdy se cítím i na 40, ale je fakt je jen tam ještě malá rezerva, ale už to nechceme protahovat, tak doufám že svátky rychle utečnou

lunicka
6. lis 2009

jaspina:nezdálo se mi,že by to u něj bylo nějak extra nepříjemné-normálka.Mohlo to být u tebe způsobeno tím zánětem 😒 monas007:pokud to bude kluk,tak celý po manžílkovi být nemusí,ale od pasu dolů bude po něm určitě 😀

monas007
6. lis 2009

polesuvka ono určitě není na co čekat !! my se snažili rok a půl sami, jen jsem měřila bazální teploty, ale nic ☹ ☹ tak nám potom můj gynekolog napsal doporučení a frčeli jsme na kliniku !! a s takovým spermiogramen se ani nebyo co divit !! v dubnu jsem byla na laparce, pak jsme zkusili IUI (jen jednou), ale pokus byl neúspěšný !! dali jsme si dva měsíce pauzu, odjeli do Čech na chaloupku a nakonec jsme v srpnu zvolili IVF+ICSI !! a zadařil se hned první pokus 😀 😀

polesuvka
6. lis 2009

Nám taky při výsledkách SPG napsali ICSI tak uvidíme když tak pujde přítel ještě jednou na kontrolu SPG nebo já rovnou na laparku.
Kamarádka taky podstoupili IUI to se nazdařilo a pak šli hned na ICSI a jsou těhotní

kaces
6. lis 2009

Holky já bych zásadně,když bych šla na IVF tak jedině i s ICSI.Můžu říct že když sme byli dvakrát na IVF tak nám ICSI neděla a do třetice sem si sama řekla že ICSI chci a vyšloto.Vědět to dřív,že je tam větší šance tak sem si to nechala udělat hned při prvním pokusu.Hlavně se holky držte a držím pěstičky at dostanete krásný vánoční dárek.
Polesuvko já chtěla dát manžovi v dubnu dárek na 30 narozeninám a trošičku sme se opozdily dostal ho až v červnu 🙂 a ještě tuplovaný 🙂 tak držím pěstičky at to klapne i vám

ruda
6. lis 2009

Močo tak to jsme na tom stejně, taky jsem chtěla Terezku,ale víc jsem chtěla udělat manžovi radost a když je to ten jeho vysněný kluk, tak by mě ho bylo líto nedát Rudíka, když si ho už léta přeje...snesla bych mu modré z nebe a kdyby jsi viděla jak mu zářili oči, když jsem řekla, že to bude kluk a , že mě nevadí, když bude Rudla...nedá se to popsat,jak už ho teď miluje... oklí sice frfle nad tím jménem,ale oni si zvyknou 🙂 a mezi jakýma se rozhodujete vy? já chtěla klasiku Ondru, Matýska, Adama Jakuba..tak něco...
jo budu rodit a bude mi 31 a manžovi za chvíli na to 36... ve 26ti jsem nad mimi ani neuvažovala/no možná jen vzdáleně/
já osobně, pokud je spermio nic moc nebo hraniční či špatný tak na IUI nevěřím.. naštěstí spermio se mění co tři měsíce...ale asi ne zase jako že někdo nemá nic a pak je za tři měsíce přeborník... my jsme to zkusili jednou a pak už jsem to chtěla mít vše za sebou, nerada čekám, tak kdybych mohla doporučit když IVF, tak rovnou iCSI, vyplatí se to...

jaspina
6. lis 2009

Holky a oni vám počet vajíček zavedou podle sebe nebo se vás ptali? A jak jste snášely stimulaci? Je to nějaká hrůza?

monas007
6. lis 2009

jaspina zavádí většinou dvě embryjka !!

ruda jména na kluky spíš vybíral manžel, ale shodli jsme se zhruba na stejných !! nechce aby to byl Honzík po něm, ale vypsal mi seznam a je tam Matěj, Jakub, Ondřej, Kryštof, Filip, Šimon a další tak nakonec uvidíme co vybereme !! mně se strašně líbí Jonáš a Oliver 😀 😀

monas007
6. lis 2009

monas.....1.IVF - OPU 21.8. - ET 26.8. (DVĚ SLUNÍČKA-BLASTOCYSTY) - 7. DPET (2.9) test pozitivní - 14. DPET (9.9) potvrzeno z krve (4231 mlU/ml) - 21. DPET (16.9) (21 878 mlU/ml) na UTZ jedno sluníčko !! - 28. DPET (23.9.) na UTZ jedno sluníčko + krásné srdíčko

Ruda /30 let/ Hodonín, zdravotní sestra, 2,5 snažení , špatný SPG, hlavně pohyb a morfologie, já o.k. 1 IUI neúspěch květen 09 IVF-ICSI , zavedeny 2 embrya, jedno se drží , genetika v 13tt o.k.termín porodu 7. nebo 14.2. 2010, triplle testy negativní

Kača/27/ snažení 2,5 roku 1krát UII neuspěch,1 a 2 IVF neuspěch,květen 09 3.IVF

Renda /31/ snažení 6,5roku,špatný SPG,já o.k. 6*IUI,1*IVF+ICSI,1*Nativ+ICSI,2.IVF+ICSI -září 2009,negativní

Maendy /26 /Hodonínsko,zdravotní sestra, 3 roky snažení 2x stimulace glost+ Pregnyl,1xIUI,
září 2009 missed v 9tt,říjen genetika Zlín pak zase CAR

Lesis /28 let/ 3/4 roku snažení

Lucka /28 let/ 2 roky snažení, (špatný SPG, já-anovulační cykly) 3x stimulace Clostilbegyt+Pregnyl, 1. IVF-ICSI (09/09) - nevyšlo, 2. IVF-ICSI (03/10)

Etra/34/ snažení 1,5 roku - 2 IVF Olomouc, 1 kryotransfer Ol; poté pauza, 3.IVF- ICSI Zlín - negativní;KET 14.8. - 3 embryjka- opět nevyšlo

Milana7 /27 let/ 1,5 roku snažení, PCO, horší spermio, 6 měsíců clostil, teď menopur, červenec 1. IUI - nevyšlo, asi září IVF ICSI, už stimulujeme puregonem na IVF, po punkci 17 fol., 9 oplozeno, vyvíjela se "jen" 2 embryjka, obě zavedena ET, teď čekámeeee

Baruska/26/ 1 rok snažení, já O.K., špatný SPG, červen IUI-neúspěch, srpen IVF-ICSI

sarri
6. lis 2009

Zdravím všechny,
odskočila jsem si na malou chvilku od mateřských povinností. Holky už doma - za týden přibraly 400g, trochu nás trápí prdíky a kakání a monitor dechu respisense, který je hold vadný a musíme reklamovat, ale jinak se máme hezky, i když někdy trošku unaveně, přestože babička a tatínek moc pomáhají.
Kaces, doufám, že až půjdeš rodit, tak pomine ve Zlíně porodní kalamita, bo odd. šestinedělí bylo přeplněné stejné jako dětská JIP a intermediální odd. Spalo se na přistýlkách, po třech na pokojích a k tomu děti - žádné soukromí, nedostatek prádla, no prostě hrůza.

sarri
6. lis 2009

Jo holky, přidala jsem fotky našich pokladů. Všem přeju hodně pevné nervy na cestě za miminky 🙂