CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

ruda
2. pro 2009

nás vyšlo vše asi 27 tisíc, léky, ICSI PK, mražení...

jaspina
2. pro 2009

Ještě mě napadlo - vám to vyšlo na poprvé?

monas007
2. pro 2009

jaspina taky jsme zaváděly dvě embryjka, ale uchytilo se jen jedno !! asi pochopilo, že sama jsem takový drobek a budu mít co dělat s jedním 😀 😀

jaspina
2. pro 2009

My jsme měli na tom SPG napsáno v doporučení : IUI - ano, IVF - ano a u těch dalších (IVF+ ICSI) a ještě něco tam bylo Ne.. tak by ho asi nedělali..

malapopelka
2. pro 2009

ahoj holky,
dnes jsem se teprve zaregistrovala, ale zpovzdálí vás už nějaký ten pátek čtu.... 😉

jaspino, já jezdím do Zlína už přes rok a nemůžu si stěžovat, teda kromě překotného odchodu dr.Horvátha, jsem nikdy vážnější zádrhel neměla 🙂
a musím se i zastat sestřiček, já jsem asi měla štěstí, nikdy protivné nebyly. Dojíždím cca 80km, zvažovala jsem mezi Olomoucí a Zlínem, Brno už je na mě moc daleko (145km)

všem vám holky přeju brzké // , pohodové těhu a hladký porod zdravých krásných miminek 🙂

h.jitka
2. pro 2009

Ty jo, kačes už je taky skoro 30tt! 😨 to fakt strašně letí.
snad se tento týden posunu dále. jsem objednaná na pátek na zahájení stimulace. vycházelo by mi to dobře časově. po ET pěkně 2 týdny v klidu doma, bez zameškání práce, v telce plno pohádek.... 🙂

monas007
2. pro 2009

jaspina jednou jsme byli na IUI ale bez úspěchu a IVF+ICSI to bylo taky první 😀 😵

kaces
2. pro 2009

Jojo letí to,ale ve skutečnosti podle průkajdy sem dneska začala 28tt,takže pomaloučku dokupuji a peru věcičky.V pátek mě dovézli přebalovák tak až to všechno poperu tak to budu muset roztřídit a uspořádat. 🙂 Eště že tatínek ví kde má jít objednat kočárek,vajíčka a ohrádku do obyváku,takže už ty nejhlavnější věci máme zařízené už můžu byt pomalu v klidu.Sice už mám obavy z porodu,ale zatím nevím jak budu rodit a radší se ani neptám

monas007
2. pro 2009

kačes no jo, máte to s rudou za pár 😀 😀

ruda
2. pro 2009

jaspi IUI neg.první IVF ICSI -Rudíček 🙂 my měli taky docela dobrý spermio před IUI a pak se zhoršilo a najednou ICSI
vítám popelku, od nového jičína mám spolužačky 🙂 ,taky dojíždím 80kma jsem spokojená se vším, naštěstí já horvátha ještě stihla...jak jste na tom vy?
mončo, to jsme na tom stejně...
jituš, hezky sis to naplánovalla, už je za Horvátha náhrada? nebo jen slováková chovanec

jaspina
2. pro 2009

¨Ruda to je krásné to = Rudíček 😵 Všechny ty vaše tt dávají člověku naději.. Ještě se zeptám, jak jste snášely stimulaci? Já mám strach z toho, že mám docela hodně migrény a třeba jak vysazuju Utroš, tak pak dorazí spolehlivě.. Trpěly jste při stimulce na něco takového nebo jste ji snášely dobře? Jo a po clostilu přibírám 😠

malapopelka
2. pro 2009

rudo, tak to jsi měla štěstí, já k němu chodila rok a pak, když už jsem šla na Agolutin na vyvolání MS, že si vyzvednu schválené léky na IVF.... prásk ho, byl pryč... 😨
tak jsem se objednala ještě na konzultaci k jinému dr. /zvolili jsme Chovance/ a IVF o měsíc odložili. Nechal nám odebrat ještě krev na genetiku (tu základní, jestli nemáme nějaký zádrhel v chromozomech) a hurá do boje 😎

monas007
2. pro 2009

ruda tak to jsme na tom opravdu stejně 😀 😀

jaspina stimulace se dá vydržet, i když já se injekcí bála jak čert kříže 🙂 🙂 ale výsledek stojí určitě za to !!

malapopelka já chodila od začátku k dr.Chovancovi a nedala bych na něho dopustit !!

fiallinka
2. pro 2009

jaspina: hele, když budeš počítat radši s icsi a tak, tak si odlož skoro 30.000 a pak budeš maximálně příjemně překvapená a můžeš kupovat děcku výbavičku z toho, co zbyde 🙂

jinak - je to tvoje volba, zjisti si o všech centrech, co potřebuješ...pro mne je třeba ten Zlín jasná volba taky třeba kvůli té vzdálenosti... ale kdybys měla mít výrazné pochybnosti, pak je lepší jít tam, kde se budeš cítit dobře ty...

jaspina
2. pro 2009

Fiali - já jsem pochybnosti neměla - až jak mi ta ženská říkala, že Zlín dává přednost vždy zahraniční klientele a ostatní pak dlouho čekají, že je hrozně drahý a že tam nemají dobrý přístup.. Proto jsem se chtěla zeptat někoho dalšího.. Při stimulce se chodí normálně do práce, že? A jak je to po odběru vajíček a po tom, co vám dají prcky do bříška? To se pak marodí?

monas007
2. pro 2009

jaspina já mám celkem náročnou práci, tak jsem si nechala napsat neschopenku už při stimulaci !! přece jen je člověk víc v klidu 🙂 🙂 ale po ET ti ji vystaví automaticky !!

ruda
2. pro 2009

jaspi já jsem migrénistka, teda spíš byla, co jsem těhu byla jen jedna a při stimulce nic...musíš pít,ale měla jsem OHSS,ale jde to vydržet...díky za pochvalu jména, někdo to nemůže skousnout,ale mi ho milujeme, je to neobvyklé, přesto tradiční...není jich moc..
popelko nezjistili jste, proč utekl tak rychle???já měla na stimulku dovolenou a pak rovnou PN, při mojí práci a po IVF jsem rizikovka a ve ZLíně dávají neomezené vycházky, to nedostaneš všude jen tak...a věř na 9 měsíců, je to super věc nejsi vězeň jako ostatní holky..

jaspina
2. pro 2009

Rudi a jak dlouho trvá ta stimulka? Já vím, že jsou nějaké protokoly.. ale vůbec netuším jak to je.. Já jsem právě v práci sama a nemá mě kdo střídat. Už teď se řeší jak to bude když půjdu na laparku.. chodila jsem blbec do práce i se zánětem močáku, když jsem brala ATB a pak se mi to 3x vrátilo 😖

fiallinka
2. pro 2009

jaspina: stimulace trvá při kratším protokolu cca 10 dní, pak odeberou vajíčka, spojí se spermiema a pár dní se čeká, cca 3, než ti je vloží. Já jsem chodila do odběru do práce, pak jsem byla týden doma a pak jsem šla zas do práce, záleží to na tobě, ale neschopenku ti napíší, jak budeš chtít. Ten delší protokol - to je pár týdnů, ale ty první týdny bereš jen mírnější hormony, nebo si je stříkáš do nosu - a jaký budeš mít, to záleží na tvých problémech a hladině hormonů.

Jo, Zlín dává přednost zahraniční klientele asi spíš v tom smyslu, že jich berou dost a podle toho se možná řídí čekací doby - ale to mluvíme spíš o tom prvním objednání, když už se jedná o ivf a podobné, tak jsem si nevšimla, že by měl někdo přednost, resp. je to spíš tak, že ti cizinci chodí často k Rumpíkovi, ke kterému nechodí moc ostatních... a s těma cenama patří opravdu mezi dražší, ale těch komerčních center je moc a těch státních, levnějších, jen pár... Pro mne byla důležitái ta vzdálenost, i kvůli práci, protože jsem nechtěla, aby o ivf kdokoliv věděl - během ivf samotného tam jdeš na tři kontroly nejméně a čekáš na výsledky krve, takže to trvá pár hodin....

ruda
2. pro 2009

takže ti to fialka vysvětlila..líp než já 🙂 já bych neváhala, ve Zlíně jsem to měla ráda, dali jsme tam kafe, teď už to tuším jde i přímo v budově dole, dělali posezení, když jsme končili i lékárnu, tu jsme ještě stihli, tak je to další výhoda, je to mimo město, krásné místo a zlín prostě máme rádi s manžou oba, byl to náš výletní den, celý den, on si vzal volno, dali jmse obídek, procházku, udělali jsme si to vždy pěkné...chceme se tam na stáří i stěhovat a jezdíme tam často i jen tak na výlet...raději naž do Brna, kam od nás jezdí všichni...

malapopelka
2. pro 2009

rudi, internetem se nesou různé zvěsti, proč tak rychle odešel, ale oficiální stanovisko neřekne nikdo... Každopádně, teď už je to jedno, teď chodíme k Chovanci, který sice nemá tak suveréní přístup a vystupování, jako Horváth, ale začínám zjišťovat, že Horváth až takový borec nebyl, bohužel.... alespoň co jsem zjistila např. podle stejných otázek a diametrálně odlišných odpovědí 😨

lékárna v budově už je, s tím občerstvením si nejsem jistá, protože jsme tam zatím nikoho neviděli.
taky to pojímám jako výlet, navíc jezdím ještě vedle do Otrokovic ke švíce, tak to je jedním vrzem 🙂

a čekání ? první návštěva byla sice po měsíci, ale teď není problém, nepřijde mi, že bych čekala dlouho, na akutní vyšetření v průběhu cyklu objednají i ze dne na den a i když se čeká, dr. kmitají, takže nevidím problém.
chápu, že čekám, když vidím, že odbíhají dělat zákroky na sál apod..... 😉

jaspina
2. pro 2009

Tak já bydlím kousíček od Zlína a přímo ve Zlíně pracuju - z práce tam dojdu i pěšky..Akorát když jsem tak šla, tak jsem málem vypustila duši jak je to do kopce, takže radši autem 😀 Já jsem si stejně říkala, že bych začala chodit tam, abych si první udělala názor sama a až kdyby se nám tam nelíbilo, můžem hledat jinde.. Ale je škoda nevyužít, že je to blízko..

jaspina
2. pro 2009

Ještě mě napadlo, jak je to s IUI? Tam se taky doplácí? A je to asi míň než na IVF že?

h.jitka
2. pro 2009

rudi, ono se to naplánovalo samo. 🙂
popelko, jsme na tom velmi podobně. pochopila jsem správně, žes měla jít na IVF tento měsíc?

milana7
2. pro 2009

Popi, ahoj 😉 my uz se "zname". Ja jdu v utery, k Chovancovi. Po 3 měsících konečně zase akce! Holky, pojďme do boje!!! 😠

malapopelka
2. pro 2009

h.jitko - ano měla

Milanko - zdravím 😉 a jak říkáš -- hurá do boje, věřím, že na nás všechny někde mimisnka čekají, jen přijdou v tu nejvhodnější chvilku pro ně..... 😉

jaspino - ano, já jsem za IUI doplácela (měla jsem jedno) 1500,- za léky (stimulovala jsem ale Menopurem) a 1500,- za samotný výkon. To je asi pro mě nejméně pochopitelné, v jiných CARech se za IUI neplatí tuším kromě léků nic 😕

jinak máš pravdu, změnit můžeš vždycky a jedna paní povídala -- nejlepší je udělat si názor opravdu sama, každá máme jiné nároky a požadavky a taky každé vyhovuje jiný přístup i sedne jiný dr. 🙂

fiallinka
2. pro 2009

jaspina: taky myslím, že je to tak nejlepší, udělej si názor sama...ono taky hodně záleží, co vám je a co budete potřebovat...

holky, jinak přece jen rozdíl mezi Horváthem a Chovancem je ten, že zatímco Horváth tam byl necelé dva roky (nastupoval, když jsme byli na ivf - t.j. únor 08), tak Chovanec je už skoro inventář 🙂 a ty zkušenosti dělají svoje. Ano, neříká tak pěkně "tehotěnsví", ale taky je Slovák a navíc když se na vás po několikáté návštěvě dokonce usměje nebo udělá vtípek, tak to fak potěší 🙂. Mimochodem, shodli jsme se s hjitkou, že to není škaredý chlap 🙂

h.jitka
2. pro 2009

chovanec má fotku na stránkách kliniky. 😉
milo, tak doufám, že se nám na ty vánoce pěkně podaří. 🙂

malapopelka
2. pro 2009

holky na jiném fóru mu interně říkají "náš méďa chlupatý" 😀 😀 😀
že je asi Slovák taky, jsem si všimla, přišlo mi, že občas některé slovo má takové měkké 🙂

já na něho vesměs slyšela chválu, že je profík hlavně na sále při výkonech.

h.jitka
2. pro 2009

snad si doktoři tyhle fóra nečtou. tady se probírají pomalu jak celebrity v bulváru. 😀