CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

monas007
1. únor 2010

ruda já myslela, že už rodíš 😀 😀

fiallinka
1. únor 2010

rudi, monas: já vím, holky, že to může být různé 🙂, ale tak v rámci zvědavosti vás zpovídám..já už to ostatně mám načtené shora zdola... ty naši embrouši byli spíš malouši, tak uvidíme...
no a měly jste nějaké příznaky ještě před testem?

monas007
1. únor 2010

fiallinka my zaváděli taky dvě jedničkové blastocysty !! příznaky byly jen pobolívání v podbřišku a zdálo se mi, že se mi zvětšily i o trochu prsa ale hlavně byla taková citlivější !! jinak si nevzpomínám na nic podstatného, jen jsem před kontrolou na klinice měla dojem, že dostanu menzes 😀 😀

sarri
1. únor 2010

Fialinko, mně v prvním těhotenství hrozně bolela prsa a při druhém s dvojčatama vůbec. Zato mně bylo příšerně špatně a v termínu ms jsem špinila - prý tím, jak se vajíčko uhnízďovalo.
Holky, já mám den blbec. Adélka mně spadla ze sedačky na koberec kolmo hlavou. Vlastně nevím, jestli se uhodila, seděla jsem u ní a ruce ihned vystartovaly, ale byla to rychlovka. No, myslím, že se do té hlavy přece jen asi praštila. Su fakt kráva. Na sedačce nikdy nepaseme, ale v posteli spala od ranního krmení Eliška, tak sme byly tady a myslela jsem si, že když u ní sedím, tak je to v poho, že se nic nemůže stát.
Mám strašný strach, aby to nemělo nějaké následky. Volala jsem doktorce a prý ze sedačky to není žádná výška, tak by to mělo být ok, pokud nebude vykazovat nějaké nápadnosti. Su z teho fakt špatná.

fiallinka
1. únor 2010

... u nás nebyly blastocysty, byli to menší prďoši, no ale to byli i minule a jak hezky vyrostli 🙂

Monas: jj, tak tohle si z minula trošičku pamatuju...takové vlastně žádné příznaky 🙂

polesuvka
1. únor 2010

fiallinka jo to jo a miláček už to taky ví a jdeme do toho úmělého tam měsíc s tím clostilbegytem zjistíme jak dozrávají vajíčka a uvidíme na kdy se domluvíme s tím ICSI

ruda
1. únor 2010

fialko já měla břicho oteklé jako balon v pátém měsíci a dušnost,ale já měla OHSS I-II stupně a museli mi oddsávat vodu z břicha...těhu příznaky jsem moc neměla..jen jsem pak víc , jako líp cítila vůně a smrady, nevolnost žádná, jen bolesti břicha a špinění celá první trimestr
sarri neboj, to fakt není výška a pokud nebyla v bezvědomí, nebude zvracet a reaguje hezky na oslovení, nic to není, neboj...dítě spadne ještě tolikrát...nevyčítej si to, někdy to nejde uhlídat...neboj, vše je o.k., děti jou jako z gumy

monas007
1. únor 2010

sarri neboj, určitě to bude v pořádku !! já když byla malá tak jsem pořád padala, sešívali mi ret i ruku a to všechno jsem stihla jako úplný prcek, když jsem ještě lozila po čtyřech 😀 😀 ale je jasné, že jako máma máš pořádný strach a ty ještě dvojnásobný !!

fiallinka hold jsme každá jiná !! ale člověku to nedá a pořád se zkoumá, že 😀 😀 neboj prcci se už zahnízďují a hlavně potřebují klid a tvoji podporu !!

fiallinka
1. únor 2010

rudo, já jsem právě měla minule ohss taky, takže to přesně znám 🙂, vlastně si totiž vzpomínám jen na ohss a to ostatní jsem zapomněla, ono to to oteklé břicho a funění apod. naprosto přehluší, že jo 🙂

Sarri, neboj, ze sedačky na koberec to nic není, je to minivýška a hlavně měkký podklad a ty malé mimča jsou dost pružné, ani se to nezdá... určitě ti doktorka řekla - jen sleduj, jestli je při smyslech a třeba nezvrací... mně Jurča spadl z postýky na parkety, to je horší - měl asi 10 m. - prostě přelezl, nechápu to doteď...

aja8
1. únor 2010

Ahojky holky, ja uz bych chtela, aby byla tak pulka brezna..to uz bych resila, to co vy..tedy doufam, ze se zase neco nepo.... u me bude ale jeste jeden problem a to ten, jestli mi dozraji vubec nejake vajicka..doktorka mi rikala, ze ja z nejakeho ohss vubec strach mit nemusim..ale vsem vam moooc drzim peste, at mate co nejdrive ty nejvetsi //.. 🙂
Ruda,monas vy si zase hezky uzivejte to svoje tehulkovani.. 😉

h.jitka
1. únor 2010

fiall, tak ještě pár zákusků a budou 2 čárky. 🙂
polešůvko, jak už psali holky, aspoň víš, v čem je problém. když je všechno ostatní v pořádku, tak je velká pravděpodobnost, že se IVF podaří.
rudo, my už se těšíme na fotky malého. 😀

ruda
1. únor 2010

jo díky....

pajka00
2. únor 2010

dobré ranko holky.....
fialinko, tak já jsem byla na transféru 28.1. takže den po tobě....já jsem si říkala, že budu testovat v sobotu, což je včetně transféru 10-den....tak uvidíme.
Příznaky samozřejmě nemám žádné, prsa mě bolí už co jsem začala píchat hormony a břicho vůbec nic....ale je asi fakt brzo.
Rudy-malému se nechce?Asi ví proč🙂 je mu tam dobře...já jsem přenášela obě moje děti 8 dní, takže jsem byla na vyvolání u obou🙂 a taky to není špatné-žádné stresy, honičky, v klidu jsme přišli procházkou do porodnice....
Sari-vůbec si to nevyčítej, to se stane a abych pravdu řekla, taky se mi to stalo...teď už nevím, jestli u kluka nebo u holky, ale seděl mezi mnou a sestrou-takže jsme ho hlídaly 2 a najednou buch ho, už ležel na zemi....Taky se napichl na hlavu....ale je pravda, že sedačka není žádná výška a já jsem ho pořád pozorovala.....ale naštěstí nic...Kamarádce přesně tak spadl malošek-tak s ním letěla do špitálu, nechali si je tam 3 dny na pozorování a pak si nadávala, že ho mohla pozorovat radši sama doma, protože myslela,že tam z těch 4 stěn s tím půlročním klukem oleze🙂Určitě to bude dobrý🙂

sarri
2. únor 2010

Holky, díky za podporu. Vypadalo to hrozivě. Říkáme teď Adélce parakotoulistka, protože vůbec nechápu, jak se mohla tak nelogicky převrátit.
Rudi, ty přenašečko. Kamarádka přenášela týden a pak jí daly vyvolávačku a byla raz dva hotová. Když si vzpomenu, jak měl ve mně narvané jakýsi hodně starý bývalý primář ruce a říkal mně takovým velmi nepříjemným tónem, proč se tak tvářím, vždyť nemám kontrakce, tak jsem pomalu sahala pro sprostá slovíčka - bych chtěla vidět jeho, kdyby mu tam někdo furt rval prsty - měla jsem pocit, že snad každý kdo šel kolem včetně uklízeček. Tak, to bylo pozbuení pro maminky, které čekají na // a pro ty, které již nemají zbytí 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Já su ale potvora. nebojte, mě to přejde, jen co se Lišák a Parakotoulistka vzbudí....

ruda
2. únor 2010

pajko díky a jaké jste měli po přenášení váhy? a jak dlouho ty porody po vyvolávačce trvaly?
sarri co malá, už dobrý? a teda už jen to, že tě nechali spontánně...no zážitek to asi byl...,ale holky jsou náádherné a to je to hlavní, že jste už spolu a v pořádku...
no já ještě nepřenáším..do neděle čas,ale jsem nervozní, že jsme moc velcí, dle odhadu..

pajka00
2. únor 2010

První syn měl 3,10 a 49cm....a holka 3,35 a 52 cm....no a během roku se to otočilo a malý měl v roku 11kg a holka 8🙂 takže jak vidíš-byly oba akorát a přenášení vůbec nevadilo. Ségra moje má dvě děti a obě měly přes 4kg....a to nepřenášela....takže-si vyber🙂)

ruda
2. únor 2010

no právě malý měl 3300 už před třemi týdny!!!

sarri
2. únor 2010

Rudi, to se mohli klidně hodně seknůt. Mně říkali, že budeme rádi, když budou mít 1700g a měly 2200. Rudík bude třeba klíďo čtyřapůlkilový - tolik jsem vážila já (a zůstalo mi to dodnes) 🙂

h.jitka
2. únor 2010

dnes jsem absolvovala návštěvu na kopci. ani jsem moc dlouho nečekala. ale teda opět tam někde něco bourali. jako vždy mě dole u výtahu "přivítal" pán s kolečkama plnýma stavební suti (to už je snad folklor). a nahoře řvala nějaká sbíječka. nevím, kde co zase bourají. chovanec se musel přesunout do jiné ambulance. v té jeho by asi zešílel.
sliznici vyhodnotil jako skvělou, takže na KET jdu v pátek. a ke všemu se tam potkám se svojí kamarádkou. aspoň vím, že budu mít s kým pokecat. 🙂

monas007
2. únor 2010

h.jitka tak to je super zprávička !! v pátek budeme držet pěstičky, aby to vyšlo !! kolik máte zamražených sněhuláčků 😀 😀

ruda
2. únor 2010

jity tak v pátek tfujtfujtfuj...

pajka00
2. únor 2010

Tak držím pěsti jitko🙂 určitě to bude OK!!!
jo a s tou přestavbou tam-to musí být už všechno pozlacené, není možné, aby tam neustále a tak dlouho jezdily se sutí...tam možná jedni staví a druzí bourají a ti první to zase postaví.......

h.jitka
2. únor 2010

moni, máme dva, snad se vzájemně podpoří.
jinak to vypadá, že se už brzy otevře ta kavárna. už tam jsou nachystané stoly a židle. 🙂 to bude hodně dobré pro ty, co tam budou chodit po nás.

monas007
2. únor 2010

h.jitka hlavní je, aby přežili rozmrazení a pak už se zahnízdí hezky u maminky v bříšku 😉 😉

ta kavárna bude super !! až půjdeme časem pro sestřičku tak ji určitě využijeme 😀 😀

fiallinka
2. únor 2010

h.jitka: dobrá zpráva s kavárnou, sice jsem myslela, že se jí už nedočkám, ale neuškodí 🙂

pajka00
2. únor 2010

HOlky a myslíte, že to bude kavárna? Já jsem měla pocit, že tam udělali jídelnu pro doktory a sestry...Sice je tam napsáno kavárna, ale je tam jen výdejní okýnko a seděli tam bílé vrány a obědvali, když jsem šla kolem....tak možná to využijí na obojí-ale po pravdě-jít si tam na kafe a čichat obědové výpary-to by mi moc nechutnalo....tak uvidíme🙂

ruda
2. únor 2010

taky jsem myslela, že to bude kavárna..to mi tam chyběla a taky fajn, že už je dole i lékárna anemusí se do města..,ale ne všechno tam za mě měli, byla nově otevřená a pro fraxiparin, jsem stejně musela do Baťovky

evatk
2. únor 2010

jituš tak víš co, držíme palce i s elsou

a ta kavárna super nápad, "škoda", že už tam nejezdíme, ale třeba někdy... 😀

fiallinka
2. únor 2010

Pajko, mlěa by to být fakt kavárna, ptala jsem se na to 🙂... a co jinak, jak se cítíš?

Rudo, a kolik jsi na fraxiparin v Baťovce doplácela, nevíš už?

ruda
2. únor 2010

tý jo, to nevím, snad jen těch 30kč? to fakt nevím, je to dávno a pro mě to nebylo podstatné, to prožíváš jiné stresy na začátku těhu než doplatky v lékárně, tak sorry, nemám tucha