CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

fiallinka
11. led 2008

laola: já myslím, že ani jinam chodit nemusí, u těch chlapů se to prý šíleně mění 🙂, takže je to supr zpráva

anippe
11. led 2008

Ahoj laola, ani nevíš jak jsi mě povzbudila 😉 Přítel chce jít taky znovu, už si to domlouvá u nás v Brně.Mohla bys mě prosím napsat jaké jste měli hodnoty?Já si pořád dokola říkám, že je to všechno jak má být-prostě osud, tak snad ho jednou pochopím proč nás tak zkouší!Já mám clostil a duphaston položený na stole a jen na ně smutně koukám 😀 Těhulkám hodně zdaru!

juliet
11. led 2008

v199, tak to jsem moc ráda, že je to OK. Celý den jsem na tebe myslela.

holky, i s clostilem to může vyjít, hodně štěstí 🙂

helenaholesov
11. led 2008

Ahoj Holky dneska jsem dorazila z Nemocnice ležela jsem na Interně v KM šla jsem si udělat registraci k doktorce v Holešově protože má minulá doktorka mě vubec nepodpořila když jsem byla těhotná neschopenku mě stopla tak jsem našla novou ta mě poslechla a okamžitě do Nemocnice tam mě našli srdeční slabost ale ta mě nebrání mít děti jak řekl Primář musím podstoupit dálší testy až budu zase těhotná budou mě více hlídat v Pondělí jedem na Genetiku do Zlína tak doufám že se pohneme zase dál už aby to bylo vše OK. Všem těhulkám držim palce a nastávajícím také

laola
11. led 2008

Ahoj anippe, bohužel už si ty hodnoty nepamatuju. Ale ten první nám vyšel tak, že nám Dr. řekl, že se to nemůže povést jinak než IVF. A o tomto novém spg říkal, že se dá považovat za normální a tudíž nic nebrání otěhotnění... Jen mi není jasné, že se to tak rapidně změnilo za pouhý měsíc... Jak už jsem psala jinde, manža bere vitaminy a chodí bez spodního prádla 😀

fiallinka
14. led 2008

helena: a vy jste na té genetice ještě nebyli? nás tam posílali jako první, ale možná proto, že manža má špatný sperm., tak chtěli vědět, jestli to není geneticky... já jsem jen myslela, že to tak dělají u všech..

anippe
15. led 2008

laola třeba měli špatně vydesinfikovaný kalíšek, to říká ten můj 😀

laola
16. led 2008

anippe, to je možný 😀 😀
Já jdu v pátek na ultrazvuk, ať mi pan Dr. spočítá vajca 😀 Snad tam něco bude...

v199
autor
16. led 2008

Ahoj holky, tak jsem ode dneška řádná maminky s těhotenskou průkazkou.Jsem v 9 týdnu, termín máme 13.8.
Laola ty už jdeš na OPU???

laola
18. led 2008

v199, nee. Dostala jsem Clostil, dnes mi spočítali vajucha, dostala jsem injekci na ovu a zítra můj chlap zhyne v mých spárech, alébrž ho budu znásilňovat 😀 A pak mám brát Utroš...

rehonka
21. led 2008

Ahojky holky,
potřebuji radu. Mám za sebou první IVF na Unice v Brně, první KET a zatím bez úspěchu. Hledám chybu všude možně a chci se zeptat, dělají vám ve Zlíně nějaká vyšetření mimo krve, když se zjistí že má manžel špatný spermiogram? Mě totiž nikdo dle mého názoru pořádně nevyšetřil. Jen si píchám injekce a fakt jsem z toho unavená....

jabluncanka
21. led 2008

Rehonka,napiš mi prosím přesně co Ti dělali za vyšetření a odběry!

marinka
21. led 2008

rehonko, ve Zlíně ti automaticky nabídnou laparoskopii, pokud ti vyjde krev dobře. My jsme měli špatný spg, takže u nás bylo jasné, že půjdeme do IVF, proto jsem ji odmítla.. Ale když bys chtěla, tak tě na ni pošlou i přes den špatný spg..

rehonka
21. led 2008

Jabluncanka,
je to právě takové divné, na počátku, když jsme do Unicy přišli kvůli pšaptného spg, tak nám oběma odebrali krev. Jaké výsledky byli, to nikdo neví, ale pak mi už krev brali jen při zkoušce prvního neúspěšného IVF, kdy mi doktor řekl, že až na vyšší testosteron je vše Ok. Samozřejmě, že se mi dívali na výšku děložní sliznice, na dělohu a vaječníky, ale stále mi to přijde málo.
I když nepopírám, že jsem možná jen přecitlivělá....

fiallinka
21. led 2008

rehonka: mně brali krev, a z toho zjistí v podstatě veškeré hormonální záležitosti, i existenci ovulace atd... taky nás poslali na genetiku, ale možná taky proto, že manža má hodně špatný spermiogram, tak chtěli vědět, jestli to nebude genetická zátěž. Ale pokud je u vás jediné řešení ivf, tak si myslím, že může jen jedno vyšetření krve stačit, ale je to můj laický názor, oni z toho zjistí prakticky všechno.

helenaholesov
21. led 2008

Ahoj Holky prosim o radu jak dlouho se čeká na vysledky genetiky Byla jsem minulé Pondělí řekli tak za 6týdnu není to nějak moc?

fiallinka
21. led 2008

helena: mně ty výsledky přišly naprosto přesně po pěti týdnech a jednom dni a už mi to tady někdo říkal, že čekali stejně, takže to asi moc nejde urychlit. Ono se totiž ta krev posílá do Prahy, tam čekají, až se jim nasbírá víc vzorků, ať mají s čím srovnávat, a pak to zas pošlou zpět do Zlína, a až to tam vyhodnotí a sepíšou, pošlou to tobě přímo domů....

jabluncanka
21. led 2008

Holky,ta krev se posílá do Brna,na kliniku na Obilním trhu...A opravdu to trvá ty 4 - 6 týdnů.Mají toho hodně...

Rehonka:

při vstupním vyšetření Ti udělají hormonální profil z krve a pak taky vyšetří protilátky proti spermiím,vajíčkům,embryím.Jestli nemáš positivní protilátky proti HIV,syfilis,chlamydiím - hlavně to poslední komplikuje těhu...

nunca
21. led 2008

Rehonko, já jsem tedˇ už bývalou pacientkou kliniky Unici (i když tam máme ještě mražáčky), ale měla jsem ty samé pocity (po třech letech neúspěšné léčby v Unice) a proto jseem měla minulý týden nezávislou konzultaci ve Zlíně u Mudr. Chovance a můžu říct, že dle lékaře ten postup na Unice se mu taky moc nelíbil a navrhl spoustu dovyšetření (s čím si bohužel v Unice hlavu nedělali, prostě léčba dle zavedeného scénáře u všech stejná-pouze IVF!!!!). Takže příští týden mám naplánovánu hysteroskopii, imunolog. vyš. z krve a také genetiku. A zkusíme krátký protokol (dlouhý prý u mne je úplně mimo mísu, podotýkám, že v Unice se jiný neordinuje 🙄 ).
Prostě máme konečně opravdu pocit, že nám chce vážně někdo pomoci a né jenom zájem o naši peněženku 😉 😉 .
Všem přeju hodně štěstíčka, abychom chovaly brzo krásná zdravá miminečka 🙂 🙂 .

rehonka
22. led 2008

Nunca:
moc děkuji za podporu ve svých pocitech. Asi se taky půjdu podívat jinam - asi do Zlína. Smutné je, jak oni člověka navážou na sebe. Čtvrtý pokus zdarma, fotky miminek kam se podíváš, ale arogance pana Malého nemá obdob...
A to jsi tam přišla a řekla jim, že chceš chodit k nim? Dali Ti na Unice nějakou propouštěcí zprávu?

juliet
22. led 2008

v199 gratuluji k průkazce, i kdy trochu opožděně, co? Já ji dostala 17.1., příští pondělí jdu na krev a za týden do Predika na ultrazvuk. Jak ti je, mamino?

fiallinka
22. led 2008

rehonka: no, hlavně pokud tyhle pocity fakt máš, tak už to je důvod doktory změnit, psychika taky dělá svoje a pocit, že na mne kašlou, určitě nepomáhá.

nunca
22. led 2008

Rehonko, já tedy jenom lituji toho ztraceného času na Unice, který byl úplně zbytečný a během kterého s námi defakto nic nedělali, prostě se nedaří a hotovo "máme přeci ještě další cykly" (nenapadlo je vůbec vyšetřit proč se nedaří 😠 ). Taky jak říkáš to arogantní chování pana prof. bylo velmi hrubé až sprosté, prostě jsem vždy měla pocit, jako by šlo v první řadě o ty peníze, které z nás vytáhnou (hlavně co nejvíce).
Jinak já jsem jim nic neoznamovala, stejně jsem měla přijít na KET až by byla sliznice min. 7mm (což se mi asi 8 měs. nedaří) a dali defakto ode mě ruce pryč a tak si myslím, že nejsem povinna jim sdělovat kam jdu a že jdu jinam (nemají přece předkupní právo na cykly), je tedy pravda, že nějaké zprávy jsem měla, ale ty byly úplně k ničemu, protože ve Zlíně nám veškeré vyš. udělají svoje. Záleží na Tobě, ale já tedˇ jenom lituju, že jsme neodešli dříve. Můj manža říkal, že tohle jednání ve Zlíně je sto a jedna, měl totiž vždycky prý špatný pocit na Unice (zvláště z prof.).
Přeji Tobě a všem hodně štěstí, atˇ se rozhodneš jakko-li 😉 😉

nunca
22. led 2008

Jenom ještě holky, v žádném případě nechci tady někoho poškodit nebo uškodit, prostě máme tak děsné zkušenosti ze zminovaného CAR, nemůžu o tom všem ani mluvit, prostě hlavně hodně štěstí všem a hlavně to miminko!!!(samozřejmě i to zdraví, ......) 🙂

nunca
22. led 2008

Rehonko, ještě k Tobě, pokud se rozhodneš přejít jinam, tak stačí si zavolat do zvoleného CAR a domluvit schůzku (já měla první domluvenou jako nezávaznou) na určitý termín a pak se můžeš rozhodnout, co dál. My se na to ptali, kdybychom chtěli hned přejít, co je potřeba udělat a že prý vůbec nic, důležité je se svěřit do jejich rukou a důvěřovat jim 😉

marinka
22. led 2008

nunca, já jsem taky chodila k Chovancovi, je super!! Že ho pozdravuju 😀

nunca
22. led 2008

Marinko, tak to jsem ráda, že chodím k tomu "pravému", když i Tobě se zadařilo 😀 , moc blahopřeju k miminku 😉 . Mám z pana doktora moc dobrý pocit a věřím tomu (nějak v koutku dušičky), že se nám zde taky zadaří, snad tomu bude opravdu tak a my se taky budeme těšit ze zdravého miminka (vždytˇ na něj čekáme už 5 let) 😉 😉

rehonka
22. led 2008

Ahoj holky,
moc děkuji za podporu. Dnes odpoledne jsem se objednala do Zlína. Byly tam mlé sestřičky a 18. tam jdu na konzultaci. Zítra jdu k prof. Malému do Unicy - po nepodařeném KET, je to arogantní debil, tak se už teď děsím. Snad to bude ve Zlíně lepší. I když, mám pocit, že je to stejně zbytečné, s manželem se už realisticky bavíme o rozvodu. Čekání na miminko nás vzdálilo až moc ☹
Marinko, tobě přeji s mimiškem pohodu a radost a Nunco, tobě úspěšnou léčbu 🙂

nunca
22. led 2008

Rehonko, to je mi vážně moc líto, ale třeba se ještě vše spraví, tohle všechno čím tedˇ procházíme je hrozně těžký období pro nás pro všechny a samozřejmě i pro naše polovičky, mnohokrát více než si myslíme a než si oni připouští. Každopádně Ti přeju vážně moc štěstíčka 😉 😉 🙂 a hlavu vzhůru!!!(i když mně se to kecá že?)
Naber síly na zítřek a určitě se nedej rozházet, vždytˇ je to třeba naposledy, kdy se vidíte, ne? 😉 Já se tedˇ co tam už nemusím, cítím velmi klidně a doufám, že určitě i Ty se tak budeš cítit. A nevíš ke komu Tě objednaly nebo si se k někomu určitému objednala?

rehonka
22. led 2008

Nunca:
děkuji za podporu. Nevím ke komu konkrétně... Ale snad k někomu moc a moc empatickému....