CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

marinka
23. led 2008

nunco, děkuju moc za gratulaci k Aničce! víš, já si myslím, že doktor má velkou záslahu na tom, jestli se IVF povede, nebo ne..Jednak musí správně naplánovat stimulaci, počet jednotek, odhadnout správně, kdy má být OPU a ET a hlavně šikovně zavést embrya do dělohy. Jasně, jestli se uchytí nebo ne, to už je v rukách toho nahoře, ale pokud dr. něco důležitého pokazí, IVF se nepovede. A Chovanec je opravdu velice šikovný doktor!! Moc se mi líbilo, že nám vždy všechno superně vysvětlil, dokázal mně povzbudit (třeba když jsem ležela na sále před OPU a moc jsem se bála narkózy, protože mám srdeční vadu, tak za mnou předtím přišel, pohladil mně po vlasech a řekl mi, ať nemám z ničeho strach, že se za chvíli probudím na pokoji. 🙂 Hrozně moc to pro mně znamenalo a věřila jsem mu, že bude vše o.k) Když mi zaváděl embryjka, tak mi celou dobu popisoval, co přesně dělá a byl tak moc opatrný, že jsem po celou dobu ET nic necítila, žádnou bolest, nepříjemné pocity, nic! Byla bych opravdu moc ráda, kdybys mu řekla, že ho zdraví Cuhovi, že jsme u něj byli před rokem a teď máme po prvním IVF krásnou čtyřměsíční holčičku. Myslím, že si sice na nás nebude pamatovat, ale třeba ho to potěší 😉

rehunko, taky děkuju a mrzí mně, jaké to teď u vás doma je 😖 Je to hrozný nápor na psychiku a hodně velká zkouška vztahu.. Držím palce, ať je to dobrý a ať se vám ve Zlíně daří!

rehonka
24. led 2008

Marinko:
Děkuji děkuji 🙂 Uvidíme, jen čas ukáže, co bude dál. Včera jsme byli na Unice a potvrdili nám neúspěch. Teď s očekáváním vyhlížím menstruaci a doufám, že pak ty nervy opadnou. Jsem v poslední čas fakt stresař...
Nunca: a co teď tedy s tebou? V jakéí fázi příprav na mimiško teď jste?

nunca
24. led 2008

Marinko, díky za podporu k tomu našemu boji, ale už se i těším, že se něco bude dít 😝 . Nemám ani strach a ani žádné špatné pocity jako před tím vždy v Unice. Určitě ho tedy budu pozdravovat, myslím, že úspěch vždy potěší.
Uvažujete ještě do budoucna o sourozenci pro vaši princezničku? Vím, ta radost co tedˇ prožíváte je nádherná, já mám doma 6-letou dceru (byla počata zcela přirozeně a neplánovaně) a snad tu radost taky ještě prožijeme 😵 😵
Rehonko, ono po té první konzultaci to jde strašně rychle, ihned mi udělali odběry, zítra jdeme na genetiku (taky testy), příští týden v úterý jdu na hysteroskopii a manža na spermio, nejdéle budeme asi čekat na ty výsledky z té genetiky 🙄 a potom se máme objednat už na naplánování IVF cyklu a zhodnocení výsledků ze všech těch vyšetření. Ale určitě budeme mít krátký protokol, mám trochu zvýšené FSH, prý budou lepší reagovat vajucha a snad nějaké narostou 😉 😉

marinka
24. led 2008

rehonko, neboj, jak píše nunca, ve Zlíně to bude rychlovka, než se naděješ, tak budeš taky těhulka 😉

nunco, moc děkuju, že Chovance pozdravíš, pak mi určitě napiš, jestli byl rád 😉 Určitě bychom chtěli ještě druhé dítko, brášku 🙂 a s největší pravděpodobností budeme muset zase na IVF, tak snad budeme mít opět štěstíčko a podaří se.. Máme ještě dva pokusy, na které pojišťovna přispívá, pak už bychom si museli celé IVF platit sami a to bychom asi finančně nedali, tak snad se to během těch dvou pokusů podaří!! Držím ti palečky, ať vám výšetření dopadnou co možná nejlíp, hlavně ta genetika, ale tu budete mít určitě v pořádku, když už máte doma holčičku!

nunca
24. led 2008

Marinko, díky moc, holčičku sice máme, ale bohužel se narodila se srdeční vadou (prodělala jednu operaci a druhá ji čeká později), proto možná ta genetika, ale zase víme, že malá měla po narození genetické testy v pořádku, tak snad si s námi jenom ošklivě zahrála příroda. Pokusy máme taky dva a doufáme, že nám bude přáno, naše dcera tím docela trpí, jak říká, že nechce být sama, je totiž hodně společenská a sourozence si už dlouho moc přeje. Tak nám prosím drž pěstičky, věřím, že to pomůže 😉 😉

rehonka
24. led 2008

Nunca:
děkuji za popis našeho dalšího postupu. My ted máme manželství docela v krizi a tak myslím, že nějaký čásek si počkáme na mimiško. Cítím, že do takového prostředí bych nechtěla přivítat tolik vytoužené děťátko. Ale věřím v lepší zítřky, tak uvidíme.
Marinka:
Jak je to s těmi hrazenými IVF, v Unice jsme vyplázli 38.000,- a nikdo nám nic o IVF zdarma neřekl....

fiallinka
24. led 2008

holky, na mně Chovanec ze začátku působil divně (když on toho sám moc nenamluví...), ale jak ho všechny chválíte, tak na něho úplně měním názor...
rehonka: a jak dlouho se vám už nedaří (nevím, jestli jsi to nepsala...)...? Myslíš, že by to mimčo ještě slepilo? Ona ta psychika totiž může hrát velkou roli i při tom umělém...

rehonka
24. led 2008

Fialllinka:
snažíme se 2 roky, rok řešíme IVF, manžel má špatný SPG (1mil. spermií), já jsem dle Unicy měla být zdravá, ale IVF ani KET nevyšel. Sportovala jsem, nikdy jsem nebyla nikterak nemocná, ale i tak mám špatný pocit z toho, že mě v Unice nikdy pořádně neprohlédli a jestli ano, že o tom ani nevím.
S manželem je to teď na mašli. Podnikáme a on problémy řeší tím, že je denně do deseti v práci. Já zajišťuju přes týden životní standart jak je zvyklý a protože studuju a pocházím z Krkonoš, tak jsem jeden víkend ve škole, druhý u rodiny. Jinak bych se asi zbláznila, protože manžel o problémech neumí mluvit a mě to už ničí.
Po KET, které bylo neúspěšné jsem mu dala nůž na krk, že buď budeme víc spolu a začneme se chovat jako manželé, nebo že chci pryč, tak se teď snaží a chodí domů dřív, ale co bude nevím ☹

juliet
24. led 2008

na mě Chovanec působil celou dobu divně ... jako leklá ryba .. všechno hrozně rychle a potichu drmolil, někdy jsem vůbec nevěděla na co se ptá ... ale na druhou stranu je vidět, že tomu rozumí, jde mu o to aby pomohl a to je hlavní! a jsem mu za to vděčná, protože bez něj bych teď určitě nebyla tam, kde jsem teď 🙂

s tou pojišťovnou je to tak, že 3x za život ti uhradí IVF, ale jen základní úkony, nejlevnější léky ... neplatí třeba kvalitnější Puregon (ten jsem doplácela 5 tis.), taky pojišťovna neplatí prodlouženou kultivaci (ve Zlíně ji prodlouženou mají na 5 dní - doplatek 6 tis.). Taky pojišťovna neplatí ICSI a AH a mražení a další náročnější úkony... no takže se to může naskládat.

helenaholesov
24. led 2008

Ahoj Holky taky padám pod křidla doktora Chovance a to pravda že tochu potichu mluví ale jinak moc chce lidem pomoct mě ted po potratu honí na všechna vyšetřeni aby bylo vše OK než bude další pokus IVF

marinka
25. led 2008

rehonko, je to tak, jak psala juliet, s těmi IVF.. My jsme třeba za to první zaplatili cca 24 tisíc a kdyby se nám další mimi nepodařilo při těch dvou dalších hrazených, tak za čtvrté IVF bychom museli zaplatit cca 80 tisíc a to bychom asi nedali 😝

Holky, Chovanec na mně taky při první návštěvě působil zvláštně a taky jsem nevěděla, co si o něm myslet, ale brzo jsem pochopila, že je to fakt machr, člověk na svém místě, který se snaží udělat u každého pacienta maximum,aby se to mimi povedlo a když jsme z CARu odcházeli a loučili se s ním, tak mi bylo i docela smutno 😅 Ale doufám, že mně bude mít i při našem dalším IVF a že to zase vyjde!

fiallinka
25. led 2008

vidím, že na nás pan Chovanec působí stejně, ale to je úplně jedno, když vidím, jaký je šikovný, hned mu víc věřím 😉 , ale jako leklá ryba, to bylo přesné... navíc tak nějak divně mluví 🙂...
rehonka: tak vidím, že jsme na tom úplně stejně, co se týká diagnózy 🙂
juliet: měli jste isci a ah? Kolik vás to vyšlo celkem (jestli jste to teda měli...), díky

nunca
25. led 2008

Ahoj holky, je tedy pravda, co tady píšete o dr. Chovancovi, ale zase mluví upřímně a snaží se pomoci a to jsme v Unice nezažili, vždycky jsme se dopředu báli toho protivného ironického chování pana prof. První o čem se vždy mluvilo byly peníze, bohužel 😠 a tak tedˇ mohu říct, že dr. Chovanec působí jako balzám po tom všem a možná kdybychom jezdili do Zlína od začátku, tak už bychom dávno chovali, ale to už tedˇ stejně není směrodatné, že? Je to minulost a vrátit to bohužel už nejde 🙄 , ale i tak se těšíme na budoucnost, třeba ........ 🙂 🙂

danielitka26
25. led 2008

ahojte diavčatá tak som vás konečne našla ...vdaka jadnej super babenke 😀 😀 😀
ked som došla prvýkrát do Zlína na kliniku tak som hovorila s pánom riaditeľom Rumpíkom ..aj všetko sme konzultovali s ním len samotný KET mi robil dr.Chovanec...je skvelý lekár ..všetko tam je úžasný tím odborníkov ...behala som po klinikách na slovensku no tu sa mi páči najviac aj ked zákrok bol úspešný do bruška som dostala dve embryjká a po 4 týždňoch sme o ne prišli ☹ ☹ ☹ ...aj napriek tomu skladám poklonu tejto klinike a tento rok myslím že už niekedy v lete sa tam chystáme znova

danielitka26
25. led 2008

ešte som zabudla pripísať že sa mi to tam ako samoplatcovi mimo zp páčilo veľmi aj cenovo ..

juliet
25. led 2008

Fialinka, AH dělají oni skoro bez ptaní, dopl. 6 tis. a ICSI jsme nakonec nepotřebovali ... ale bylo to u nás s ním divoké, protože napřed měl manžel spermiogram OK, pak se mu zhoršil, měl pomalé spermjky, tak jsem se rozhodli po ICSI, ale ještě předtím jsme oba užívali 2 měsíce Femigard a když jsem šla na punkci, tak mi pan doktor řekl, že jsou spermie opět rychlé a ICSI není potřeba

juliet
25. led 2008

cenově: 5 tis. doplatek Puregon , 3 tis. AH a 6 tis. prodloužená kultivace (v předchozím příspěvku jsem uvedla špatnou částku) no a 200 za Crinone gel, pak jseště Anopyrin a Prednison - to asi zdarma a 400 za nějaký lepší uspávací prostředek při punkci.

marinka
25. led 2008

na jejich stránkách je přehledný ceník: http://www.crmzlin.cz/page/1892.ceniky-asistova...

danielitka26
25. led 2008

marinka .-..to viem ...len ked si porovnáš ceny na svk za výkon a tu tak je to obrovský rozdiel .... 😠

zajdav
25. led 2008

Ahoj holky..... taky jsem pacientkou pana dr. Chovance, léčíme se už 3 roky, ale léčili jsme se v jiném centru. Pan dr. je Slovák, tak možná proto se nám zdá ta jeho řeč taková všelijaká. Ale jeho přístup se mi líbil a doufám, že nám pomůže..... vypadá to, že by si za chvilku mohl založit fun-club. Tak vám všem přeji, ať je jeho léčba co nejvíc účinná a ať se všechny brzo dočkáme miminka.

v199
autor
25. led 2008

Ahoj holky, to jsem ráda, že je vás tu čím dál víc nových.Taky jsem chodila k Chovancovi-super.
Juilet-mám se docela dobře, zvracím míň, ale docela mě trápí teď svědění a pálení(myslím si, že je to kvasinkové bakterie-v knížce jsem se dočetla, že je to v těhu běžné, tak nevím)
Holky všem pevné nervy, ničeho se nebojte, zákroky nejsou bolestivé a výsledek stojí zato, že Marinka?? 😅 😅

nunca
25. led 2008

Holky, moc by mě zajímalo, jestli některá nemáte s tím zkušenosti, moc prosím o radu ohledně krátkých protokolů. Kolik zhruba vychází za léky a taky hlavně celý postup a jak dlouho to trvá, jaké léky atd. Konzultaci máme domluvenou (tam předložíme výsledky gen., imuno, hyster.,...) na 29. 2. a moc nevím, jaký postup se u krátkého používá, i když něco jsem četla na netu, ale znáte to, každý CAR to má trochu odlišné a atˇ jsem trochu v obraze 😨

Taky mám obavy, aby vyšly dobře ty genetické testy 😲 😲

fiallinka
27. led 2008

juliet: díky, tyhle ceny nám řekli taky, tak já jsem to jen ověřovala 🙂
nunca: no, mně nikdo neříkal, že budu mít "krátký" protokol, ale vzhledem k tomu, jak mi to vysvětlil, tak jsem si jistá, že to bude on.. měla bych jít už teď v únoru a postup je takový: jak dostaneš mrchu, zavoláš a cca druhý den příjdeš, vyfasuješ a zaplatíš léky, dr. tě zkontroluje, a potom tam jedeš ještě cca dvakrát.. a zhruba kolem 13. dne cyklu ti vajíčka vezmou (a zároveň musí manža na spermiogram). Zpátky ti je dají myslím po třech dnech.. no, ale ono to tu asi popíšou holky, které už to mají za sebou 🙂, jo, neschopenku můžeš mít myslím od 7. dne stimulace, pokud ji chceš, nebo taky později nebo vůbec, prý na tom moc nezáleží.

juliet
28. led 2008

Nunca, tady je můj postu pri krátkém protokolu, ceny jsem uvedla v předchozím příspěvku.
IVF jsem stimulovala Puregonem od 3 DC - 100 jednotek denně, každý 3 den ultrazvuk a krev, pak mi ještě přidali Orgalutran od 8 DC a při posledním ultrazvuku snížili dávku Puregonu na 50 jednotek. 12 DC jsem píchla poslední Puregon a Orgalutran, večer v 10 hod 2 Pregnyly a 14 DC proběhla punkce a manžel odevzdal spermie. Naštěstí se už zrychlyly, tak nebylo třeba ISCI. Odběr vajíček byl proveden v celkové anestezii, za 20 minut jsem byla zpět na pokoji a vzhůru. Pak jsem ještě asi 1,5 hodinu ležela a pak za doprovodu manžela šla domů. Další den jsem volala do centra, oznámili nám, že se 11 vajíček oplodnilo. Za 5 dní jsem šla do centra, emrioložka nám řekla, že 2 emrijka jsou krásná a vyvíjí se a jestli je chcemě obě zavést. To jsem odsouhlasili, upozornila nás, že to mohou být dvojčata. No a pak jsem si šla lehnout do postele, převezli mě na sál, doktor mi vložil embrijka, už bez narkozy a bezbolestně, 40 minut jsem si poležela a pak šla domů.
Od ET jsem si nechala napsat neschopenku a zůstala na ní do pozitivního testu - 14 dní

laola
28. led 2008

Ahoj Juli,
jak se daří mimískům? 🙂
Já teď čekám, zda dojde mrcha...

v199
autor
28. led 2008

Ahoj holky, všechny snažilky zdravím a těhulky samozdřejmě taky.
Juilet-tak jsem to dnes nevydržela a koupila si nějaké vecičky na mimíska.Přiští týden jdu taky na ultrazvuk.Už máš termín porodu?

nufinka36
29. led 2008

Ahoj holky,
se zajmem jsem si prohlidla vasi diskusi, protoze jsem taky pacientka ze Zlina. Takze jsem hledala asi tak jako vy i neoficialni ohlasy na tuto kliniku. Libi se mi, jak tady chvalite Dr. Chovance, ale ja jsem pacientka jeho kolegy Dr. Anny. Mate s nim nektera zkusenosti? Ja mu snad nemuzu nic vytknout. Sice se nam zatim "nezadarilo", ale vim, ze on dela, co muze. Ale stejne by me "moralne podporilo", kdybych se na nej dovedela nejake reference i od nektere z vas... Jestli k nemu nektera chodite, budu rada, kdyz napisete. Snad k nemu nechodim sama 😅

juliet
29. led 2008

v199, mě ho jen tak spočítala doktorka na 14.8., ale myslím, že přesnější to bude až po tom příštím ultrazvuku ... a jestli bude vše OK, tak si na oslavu taky koupím něco pro mimísky. Dnes jsem byla na krvi, tak to pak dají dohromady s tím ultrazvukem a snad to bude OK.

Já jsem byla u dr. Anny 2x když měl Chovanec dovolenou a byl také velice příjený. Poprvé mi dělal ultravuk a nasazoval léky a podruhé dělal inseminaci a taky úplně v pohodě 🙂

laola
29. led 2008

Nufi, já chodím k Dr. Annovi a jsem velice spokojená s jeho přístupem 😉 🙂 Dokonce musím přiznat, že gynekologické prohlídky pro mě byly noční můrou, ale u něj je to v pohodě 🙂 Všechno mi vysvětlí, zodpoví případné dotazy... Takže, klepu do dřeva, je to profík 😀

nunca
29. led 2008

juliet, díky za podrobné informace, aspon mám nějakou ucelenou představu, co to bude obnášet, i když se nám to asi odloží o nějaký měsíc 😠 , poněvadž dnešní hystero nedopadla tak docela fajn, mám prý přepážku v děloze, která dělohu dělí na dvě, takže bude následovat operace 10.3. ☹ ☹ (a to jsem při dceři normálně otěhotněla první měsíc v poho, zvláštní že?), je to pěkný mazec, jsem zvědavá co nás ještě takového čeká??? 😢
Holky, poradˇte prosím, nevíte některá, jestli je možné nebo mají lékaři ve Zlíně i ambulanci gyn., do které bych mohla chodit?(tajně doufám, že by ji mohl mít dr. Chovanec, abych měla tzv. 2 v 1, chápete?) 🤐