CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

lilisa
31. bře 2010

no mě se taky zdálo, že jim jde jen o peníze, hned do nás hustili IVF, a to teda jsme nechtěli. Tak jsme si to nechali projít hlavou, ono člověk potřebuje, aby se mu to trochu uleželo v hlavě. Nevím teda jak je to jinde, ale mě to tak prostě přišlo. A to chodím k doktorce. Asi je to tam stejné u všech.

ivus16
31. bře 2010

ahojte tak narkozu jsem přežila v pohodě ani mě nijak nebylo zle, jen mě ještě teď bolí trochu břicho ale to určitě přejde.Nakonec mě odebrali 3 folikuli a z toho 2 vajíčka budou oplodňovat. Dr. Chovanec říkal, že je docela překvapený prý si myslel, že jich tam bude míň, což vychází na 1 nebo nic. Na to že jsem měla jen nativ jsem celkem spokojená, ale rozhodne se zítra bo si mám volat jak se to vyvíjí a v pátek na transfér. Při tom už narkoza není a leží se cca 1h a pak se může jít domů. Takže si s manžílkem vzájemně držíme pěsti at je to v pohodě.
Richt: já mám taky vysoké FSH a vidíš vyplodila jsem aspoň 2 a to ještě s minimální stimulací hormonů.Takže nevěš hlavu. Sice ještě taky nemám vyhráno, ale musí se nám to podařit všem co chceme miminko.

sysysy
31. bře 2010

richt - já se rozhodovala mezi Zlínem a Brnem - Obilní trh....a zvítězilo Obi - je to státní zařízení a nechtějí za každou cenu rýžovat......i když do Zlína bych to sice měla blíž (jsem od Veselí). A když jsem byla v Brně v jednom soukromém caru, tak tam mě hned hnali na IVF/ICSI, že u mě jiná možnost není. Na Obi mi řekli, že první určitě zkusíme IUI - mám taky vysoké FSH, takže jsem měla před stimulkou na měsíc HA a pak jsem si píchala Fostimon ty nejnižší dávky....a podařil se mi vypěstovat 1 krásný 20mm folík. Partnerovi v centrifůze udělali 80% pohyblivé spermijky, takže dnes jsem byla na IUI a dál se uvidí 🙂
Jo a já jinak obvykle s mým vysokým FSH neovoluji - a nezabírá mi ani clostil.

aja8
31. bře 2010

Ahojky holky..
Ivuš, tak to moc gratuluji..to je pěkné, 3 folikuly..já mám s vysokýma dávkama hormonů 7 folikulů..držím pěstičky, ať se ty dva krásně vyvíjejí..
Sysysy, a kolik jsi měla FSH ty?

lukr
31. bře 2010

Ivus gratulace ke dnešku a držím pěsti. 🙂 🙂

richt
31. bře 2010

Ahojky holky,
Ivus gratuluji určitě to výjde.
Dnes mi došel ceník z FN Olomouce. Je to tam o něco levnější. Ale to bude asi tím, že je to státní.
lukr, bohužel nevím jestli ovuluji. Nikdy jsem si test nedělala. Ale menses mám pravidelně po 28 dnech a celkem silný.

richt
31. bře 2010

sysysy, kolik máš FSH?

ivus16
1. dub 2010

ahojte holky, díky za podporu, tak z těch 2 vajíček bylo jen jedno zralé a to nám oplodnili. Zítra v 12:30 transfér a pak se taky uvidí, jestli se mu budu u mě líbit, doufám, že ano, musím ho začít něčím hýčkat. Jinak do práce asi budu chodit normálně, sice nesedím v práci jen u stolu, ale snad to nějak zvládnu. Nemůžu jít marodit protože jsem teprve měsíc v nové práci ach jo ☹ . pořád nějaké problémy 😒

h.jitka
1. dub 2010

richt, menstruace o ovulaci nic nevypovídá. Asi by bylo dobré to zjistit, ale jistější než ovu testy, je měřit si bazální teplotu. vyčerpávající informace najdeš na těchto stránkách. http://merenibt.xf.cz/index2.html Teda pokud budeš mít zájem si to sama zjišťovat. 🙂

sysysy
1. dub 2010

richt - po 3-měsíčním užívání duphastonu jsem měla FSH 10,8. V caru mi kvůli tomu dali na měsíc HA a to mi snížilo FSH na 6,4 - a s tímhle jsem začala stimulovat, neb Dr. si myslí, že u mě to už prostě níž nepůjde. A při stimulce jsem měla FSH cca 2,5-3 - aspoň jsem to tak měla napsané v protokolu, snad jsem tomu dobře porozumněla 🙂

richt
1. dub 2010

Ahojky holky,
h.jitko, dík za informace. Hned to pročtu a pustím se do toho.
Sysysy, mě doktor řekl, že to nejde žádným způsobem snížit. Prý se to bude jen zvyšovat. Tak uvidíme

richt
2. dub 2010

ivus, tak ať to výjde. Držím pěsti

lukr
2. dub 2010

Ivus držím pěsti na dnešek a dalších 14 dnů. 🙂 🙂

aja8
2. dub 2010

Ahojky holky..
Ivuš, taky držím pěstě..ať brzy najdeš //..
Já jsem po další kontrole a hlásím krásných 9 folikulů.. 😉

fiallinka
2. dub 2010

Ahoj holky, tak já vám něco ukážu 🙂, snad vám to dodá naději...

sarri
2. dub 2010

Fialinko, to je krása, jen ať to vydrží 😵

lucciano
2. dub 2010

Ahoj Fiali, už jsem se chtěla zeptat, kdy budeš testíkovat a ejhle už tady máme dvě čárečky - nádhera!! Úplně mi běhá mráz po zádech. A co Lukr? Kdy bude testíkovat?
Holky, nějak jsem přežila OHSS, dnes dorazila mrcha o 8 dnů dříve - to tělo je úplně zblblé, ale aspoň půjdu dřív na KET. Předepsali mi nějaký Estrimax na růst sliznice, nemáte s tím někdo zkušenosti?

Ještě jednou gratuluji, je to nádhera!!!

fiallinka
2. dub 2010

díky, holky 🙂

lucci, ten estrimax dávají všem při ketu, celkem nic to se mnou nedělalo... pak ti přidají utrogestan v koŇské dávce, to je horší, po tom se motá hlava 🙂

aja8
2. dub 2010

Ahojky Fiallinko, tak moooooooooc gratuluji..je to super..hned má člověk lepší náladu.. 🙂

ivus16
2. dub 2010

Tak jsem se vrátila ze Zlína, mám v sobě jedno embríjko (asi 4 buněčné), strašně se bojím vůbec chodit aby se něco nestalo, mám mít klidový režim a za 14 dní se uvidí či se mu líbí u mě v bříšku, všichni mi tam přáli štěstí tak snad ho aspoň kousek mít budu.
fialinko gratuluju k testíku, doufám, že tě budu za 14 dní následovat a taky se budu mět čím pochválit
nic holky jdu ležet , manžílek bude teď chvilku kolem mě běhat tak ať si to užiju mějte se 😀

richt
2. dub 2010

Ahojky holky,
fiali, moc gratuluji.
ivu, jasně ať se manžílek stará a dávej na sebe bacha určitě se embrijku u tebe bude líbit.

fiallinka
2. dub 2010

ivuš, držím palce, jen si hezky užívej klidový režim 🙂

rendas
2. dub 2010

Ahoj kočky,chvilku tu nejsu a samé novinky 😀 😀

Fialy kráááááásnááááá čárečka 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉
Ivus tak tfuj tfuj at se u tebe embryjku líbí a už se tě nepustí 😉
Já hold budu muset ještě vydržet a opět začít bojovat 😒

držte se papa

fiallinka
2. dub 2010

rendas: no a za chvíli jsi na řadě ty 😉

silvie13
2. dub 2010

zdravím všechny holky..........fiali to je nádhera,moc gratuluji, ať to vydrží 🙂 🙂 🙂 Já jsem dnes 5.den ET , jsem zvědavá do kdy vydržím netestovat? Fiali a ty máš kratší cyklus, žes to zkusila testnout? Ještě jednou velká gratulace.

fiallinka
2. dub 2010

silvi, ono je vlastně jedno, jaký máš cyklus, protože teď je to "falešně" navozené, za ovulaci musíš považovat den odběru vajíček... nemá cenu testovat moc brzo, protože se ještě může projevit na testu injekce pregnylu (tak do cca 10 dní od píchnutí) nebo prostě není nic ještě vidět, protože hcg je nízké, ale zas na druhou stranu vím, že hodně holek už zkoušelo testovat tak 8. den a test byl pozitivní... takže klidně to zkus dřív, než jsi měla v plánu, akorát si nedělej hlavu z negativního výsledku - já bych úplně házela flintu do žita až tak ten 12. den kdyby tam nic nebylo (a to se i tak může stát, že krev je pozitivní 🙂)

silvie13
2. dub 2010

díky fialli...tak 10. den po ET budu ve středu, tak to zkusím ráno, třeba budu mít štěstí 😉 😉

silvie13
2. dub 2010

ještě jsem nějak fialli nepostřehla.... taky ti dávali 2 embryjka?

aja8
2. dub 2010

Ahojky holky, chtěla jsem se zeptat, po kolika jsou na kopci pokoje, kde budu ležet po tom odběru?

etra
2. dub 2010

AjA8: pokud si pamatuju byly, tam čtyři postele. Ale stejně je člověk po odběru oblbnutý a já osobně okolí moc nevnímala. ..spíš si pamatuju jak za mnou přišel doktor a embryoložka, aby řekli jak vše dopadlo...byli tam fajn.