CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

ruda
15. črc 2010

tir tir, je teda hoodně brzo na naplněná prsa, ty se plní až po porodu pořádně a neboj je spousta holek co z "žádných"prsou kojí a mají na rozdaj a holky s obr prsama, co nekojí...na tom to fakt nezáleží, mlíčko se průběžně tvoří při kojení, tak toho se fakt neboj..o tom to není, já bohužel kojila jen tři měsíce ale nebylo to fakt velikosti prsou...

fiallinka
15. črc 2010

@monas007 moni, na ten zákrok můžeš jít právě jen do 24. týdne, pak to zákon neumožňuje, ale řeknu ti - radši bych šla dříve, já ti nevím, ale zachrańovat takhle brzo miminko, to bych už asi nedala, jestli to chápeš...

tirtir, vůbec se tím netrap, mně se prsa vůbec nezvětšily, nebolely, a to vůbec nikdy, až po porodu - a vše ok... každý to má fakt jinak....

monas007
15. črc 2010

@fiallinka tak tohle ti fakt nezávidím !! a to při prvním screeningu bylo všechno v pořádku ?! je strašné jak si s námi život pohrává a staví nás před tak těžká rozhodnutí !!

monas007
15. črc 2010

@ruda tak o jakémsi řezání jsem už slyšela a v první chvíli mi to připadalo i jako to nejjednodušší řešení 🙂 🙂 teď jsem po kojení šla zase odstříkat a začala s odsávačkou na minimum a postupně to i přes tu bolest zvyšovala, ale vypadlo pár kapek a nic ... tak jsem to zkoušela ručně a ještě něco z prsu šlo, ale žádná sláva !! pak už jsem se nemohla prsu ani dotknout ☹ ☹

ruda
15. črc 2010

chudáčci moji, fialko, taky mě zajímalo, co první screening?no a jak to provedou, chápu, proč nechceš tu variantu po 24 tt i kdyby to šlo..věřím a doufám, že to všechno dobře dopadne....tak pořád dobře, že na to přišli a dali tu šanci se rozhodnout...
mončo tak snad se to rozjede, aby tam ten absces nebyl...auuu to musí být děsnéé a do toho hic..

monas007
15. črc 2010

@ruda marťas z toho prsu saje min. 30 minut, ale to je asi pořád málo, tak to zkouším odsávat, ale nějak se tomu nechce. to ještě zobu brufen, aby mě to při tom odsávání nebolelo, ale všechno marné ☹ ☹

ruda
15. črc 2010

týý jo tak fakt už nevím a vysaje malý něco? asi jo,jinak by se vztekal..no nezbyde než držet palce a snad se to samo umoudří, dělej pořád, co děláš...a tvaroh STUDENý dávej i když nepomohl...tím nic nezkazíš, teplé jen před odsáváním a kojením, jinak teplé vůbec, to se jen dráždí...já raději moc nenahřívala po odsání a kojení ten studený tvaroh, tím se to zklidnilo a měnila jsem i co hodinu...

monas007
15. črc 2010

@ruda určitě něco vysaje, to ho kontroluji 🙂 no nezbývá než bojovat a doufat !!

ruda
15. črc 2010

😉 vydrž

monas007
15. črc 2010

@ruda jj, už se ozývá, tak půjde mamce pomáhat 😀 je to prostě zlatíčko, ale předtím se bude ještě vztekat u cvičení až ho zase na chvíli položím na bříško 😀 😀

fiallinka
15. črc 2010

první screening vyšel negativní, ale 1:520, což není úplně dokonalé - NT bylo 2,1, což je naprosto v normě... no a triple test vyšel už 1: 15 a doktorovi se ani moc nelíbil ultrazvuk, tak jsme šli na plodovku (Prediko) a ta to teď potvrdila, vím to druhý den.

ruda
15. črc 2010

tý vogo fialko, to je fakt děs, prediko mě poprvé vyšlo kolem osmi set a pak v pořádku, naštěstí, se to ale fakt ví dopředu, známá měla i plodovku v pořádku a prcek je liliput s mentálním postižením...to samozdřejmě nijak neuklidňuji, jen se snažím najít v tom neštěstí pozitivum a to je to, že se můžete rozhodnout a myslím, že jste to už udělali a správně, bude to sice boj, bude to mooc těžké pro druhou holčičku a záhul na tvou psychiku, ale zvládnete to, musíte...jsi holka statečná a držím mooc palce, nejdou najít vhodná slova útěchy a povzbuzení, ale jsme při vás....
dej nám prosím vědět, pokud to nevadí a budeš chtít a mít sílu..

monas007
16. črc 2010

@ruda ať dělám cokoli tak to vůbec není lepší. dneska na to koukala zase ta porodní asistentka a už o mně mluvila prý i v kurzu. ještě, že si to nefotila a neukazuje mě jako odstrašující případ 😀 prý mě nechce strašit, ale vypadá to fakt na řezání ☹ ☹ tak to mi moc klidu nepřidalo 😠 porodní asistentku dělá 33 let a něco takového prý ještě neviděla !! to mluví asi za vše.
@fiallinka to je fakt hrůza, ale asi je opravdu lepší, že to člověk ví už takhle dopředu a mohl by se na to připravit. jenže ono na rozhodnutí už moc času není. držím pěsti a ať už je vaše rozhodnutí jakékoli tak je správné !! radši to "vzdát" teď než potom bojovat a nemět sílu ani čas věnovat se ostatním dětem. člověk si to vůbec nedokáže představit ... určitě to bude pořád v tobě a časem si možná budeš říkat, jestli to bylo správné rozhodnutí ... ale věř, že bylo ... jen mě mrzí, že už sis prošla takovou hrůzou při prvním porodu ...

ruda
16. črc 2010

mončo, tak a nechseš to fakt raěji říznout, to je divné i s ATB a nelepší se to..já být tebou tk bych raději šl, není to normálka takhle moc a dlouho...aby se nějaký sajrajtík nedostal i do mléka..ta kolegyňka co byla žezat nakonec měla zlatého stafylokoka a prý si to asi "donesla " ze špitálu...no já bych šla, je to sice na pdlačku, ale jak dlouho to chceš ještě vydržet?

monas007
16. črc 2010

@ruda já už to nevydržím snad ani hodinu 😠 😠 teď z toho prsu sál hodinu, a já jen skučela bolestí. pokud to do zítřka nebude lepší tak jedu do porodnice a uvidím co mi na to řeknou. fakt bych to raději řízla a měla klid ... a není to bolestivé a budu moct potom ještě kojit ? vůbec si to nedokážu představit ☹ ☹

ruda
17. črc 2010

no přesně ti nepovím, to by asi opíchli a myslím, že po říznutí a vytečení hnisu přřijde spíš úlavy, myslím, že tam pak dají drén a budeš chodit na převazy, té kamarádce se to děllo furt, museli jí lékama stopnout laktaci hold přestala kojit..nedalo se jinak...měla obě prsa, jde ukojit dítě i z jednoho...uvidíš, co řeknou, ale určitě zajdi

baruska.p
18. črc 2010

Ahoj holky (Ruda), mám pro vás vzkaz od Monas007. Bolesti byly tak velké, že odjela do nemocnice a tam si ji také nechaly. Jak si Ruda říkala odstarnily jí hnis, ale ten se tam pak udělal znovu. No trpí chudina, ale určitě jí tam pomůžou. Mám vás od ní moc pozdravovat a také vám mám poděkovat za podporu a rady které jste jí daly. Já zítra po roční pauze podstupuji KET, tak doufám, že se to povede a budu tady s Vámi sdílet ty radosti a strasti těhotenství a pak mateřství. Papa Barča 🙂

evatk
18. črc 2010

@fiallinka ahoj, sem tam sem ještě nakouknu, hlavně hledám, jestli nemá něco nového jitka a teda máš smůlu, fakt, to je hrůza, úplně mě z toho mrazí... tak se držte

rendas
19. črc 2010

@monas007 @fiallinka, holky moc na vás myslíme..

fiallinka
19. črc 2010

nakonec na ten zákrok půjdu už ve středu do Brna, tak myslete pořád 🙂

lilisa
20. črc 2010

holky nemáte někdo zkušenost s kvasinkama? Zítra mám stimulovat ve Zlíně, a nevím zda to nezrušit, všichni říkají, že to mám odložit, a já jen brečím a jsem neš´tastná z toho ... 😒

rendas
20. črc 2010

@fiallinka na zítra přeju moc moc síly a budu na tebe myslet 😔

mě už dorazila po těch tabletách mrcha takže zítra valím na kopec a zahajím,teda doufám!!!! moje mudr tam není tak půjdu k tomu Křenkovi

@lilisa já mám zkušenosti se vším možným a neustále trpím jak pes 😢 😢 ale pokud začínáš se stimulkou tak máš měsíčky,ne?nemáš důvod to rušit,až ti skončí měsíčky nasadíš léčbu,bud mudr nebo si kup canesten tabletu,je tam jen jedna,a je hodně silná...

ivus16
20. črc 2010

ahojte, já se psychicky chystám na čtvrtek, čeká mě laparka ve Zlíně, dost se bojím a hlavně bude nuda. Zákrok mám až v pátek takže celý čtvrtek proležím a budu se nudit. Doufám aspon, že bude vše v poho a v září hurá na IVF.
@fiallinka držím pěsti ať to dobře dopadne, asi bych se rozhodla stejně jako ty.

ivus16
20. črc 2010

@fiallinka držím ti na zítřek palečky, asi bych se rozhodla stejně jako ty.
Já se psychicky připravuju na čtvrtek, jdu na laparku do Zlína, mám strach, ale taky se asi unudím, zákrok dělají až v pátek a doufám, že v sobotu už budu doma. Snad vše bude v poho a v září hurááá na IVF 😉

lilisa
20. črc 2010

Rendas no právě že mi doktor řekl na kopci, že je tam riziko ☹ , že by první přeléčil a pak šel na IVF. jsem na zítřek taky objednaná na stimulku zřejmě ke Křenkovi, ale asi to zruším ... mohli jsme stimulkovat spolu 😉
Měsíčky mám, přijela jsem z dovči a úplně takový tvarohovitý výtok ze mě šel, teď už ne, jen mám takové pálení. A manža mi říkal, a´t počkám radši na naši MUDR, že by jsme mohli zbytečně jeden pokus díky tomu zánětu ztratit 😢 Tak já nevím... No a další by byla samozřejmě až za měsíc 😠 Bulela jsem jak blázen 😒

rendas
21. črc 2010

@lilisa to je mi líto,ale já myslím že až by ti skončily měsíčky,mohl kvasinky do OPU přeléčit....to já bych kvůli problémům nemohla jít na žádný pokus ☹ tak to nevzdávej 😉 vím že to čekání potom je hrozný!!!!! jestli pojedeš v kolik tam máš být???já jedu až odpolko,valím ted do práce...

@ivus16 tak hodně štěstíčka,ať je laparka v pohodě,přežít se to dá neboj 😉 😉

lilisa
21. črc 2010

Rendas: no já to zrušila ☹ nechci ztratit první pokus, příští týden zajdu ke svému gyndaři, ať se na mě podívá a něco mi dá. Doktor mi řekl, že je to fakt riziko, že to mám první přeléčit. Tak jsem na něj dala, ale strašně mě to štve, ani nevíš jak, brečela jsem jak želva ☹ Navíc měsíčky mívám 6 dní no a pak myslím je 10 den OPU ne?

rendas
21. črc 2010

@lilisa já jsem měla vždycky OPU až tak 16,17 den..
tak aspoń se dáš dohromady abys byla v pohodě a pak hurá nato 😉

já jsem na kopci vyfasovala injekce takže píchám 3 ampule denně

sysysy
21. črc 2010

lilisa - souhlasím s Rendas - oni by tě přeléčili do OPU /tedy spíš do ET/. A OPU bývá cca 13-17DC, podle toho, jak folíky rostou. A stejně se před ET doporučují výplachy doma, takže si myslím, že do ET už bys byla OK.....

pitrisek26
22. črc 2010

ahoj holky, dr. mě už chce poslat do CAR Zlín, jaké to tam je? jaké máte zkušenosti, mám z toho všeho hrozný strach 😒 Co mám čekat od první návštěvy?