CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

ivus16
4. říj 2010

@fiallinka teď nevím jak jako "malá", že měli jen 4 buňky? Embryoložka říkala, že se vyvýjejí tak jak mají, měly mít v tu dobu 2 až 4 buňky a já měla 4. Ale někde jsem četla, že zavádějí až když jsou osmibuněčná tak nevím. 😒

fiallinka
4. říj 2010

@ivus16 jj, tobě je zaváděli docela brzo, nejsou malá na ten ten, kdy je zaváděli - naopak, přesně to odpovídá 🙂, ale když někomu zavádějí třeba už blastocysty, které mají buněk tolik, že se to ani nepočítá, tak hodnota hcg v krvi je výrazně vyšší např. těch 14 dní od ketu...

ruda
4. říj 2010

přesně tak, já měla dvě blastocysty a obě se chytli/ na začátku/ tak je jasné, že bylo HCG dřív a vyšší, pokud se uchytilo jen jedno a při vložení bylo maličké/4buněčné/ tak to tak je... já je měla třeba o 3 dny dýl "na misce" a ty už v bříšku...

monas007
4. říj 2010

@ivus16 máš to pořád 50% na 50% 😀 😀 na takové brzké testování je opravdu nejlepší ta ranní a jak píše fiallinka měla jsi taková ta "nižší" embrya, takže to hcg se může opravdu vylučovat pomaleji. zkus ještě zítra ten poslední test, ale z ranní moči 😀 😀 do čtvrtka daleko pro nás zvědavé tetičky 😉 🙂

ruda
4. říj 2010

jojo, taky jsem pro..

ivus16
5. říj 2010

nemyslím, že bych to měla 50 na 50, vůbec se totiž necítím na to, že bych měla být těhu, žádné zásadní změny. Prsa jsou sice o něco větší, ale přestala bolet. To už jsem dnes 15.den po ET. Už jen dva dny a konečně se to dovíme, ale nedávám tomu moc šancí. Manžel pojede se mnou, v případě nezdaru prý hned budem chtít jít do dalšího pokusu.Jenže tam musí být alespoň 3 měsíční pauza , že?? Testovat už nebudu, stejně to nijak neovlivníme a pravda výjde najevo ve čtvrtek.

jezernikralovna
5. říj 2010

@ivus16 jiné holky se taky necítí těhu ... to je tím, že my umělky na to moc myslíme a každý den se zkoumáme 😀 😀 protože víme, že to tam je 😉 😉 a šanci máš pořád, tak nezoufej ... už aby byl čtvrtek ... jinak o pauze nevím, ale do dalšího IVF musíš mít další schválení od pojišťovny, ale pokud by jsi šla jen na KETík tak tam bys asi jen čekala na další MS a nebo možná ne ... ? těžko říct, ale až se připojí fiallinka tak ti to řekne na 100% 🙂 🙂

lukr
5. říj 2010

@ivus16 klasické IVF až po těch 3 měsících,dřív Ti to neschválí pojišťovna,ale pokud by to byl nativ,tak v dalším cyklu.Vím z vlastní zkušenosti,taky se mi nechtělo čekat 😀 a zadařilo se.

ivus16
5. říj 2010

@jezernikralovna no to já bych musela čekat na to schválení , bo v mražáčku nemám nic, měla jsem jen dvě a ty jsem si nechala zavést. Ale i tak jsem to měla rychle, bo jsem si tam volala 31.8. aby mě poslali žádost. No a pak jsem mrchu dostala o něco dřív a když jsem si tam volala 9.9., že bych jako začala stimulovat ta žádost už tam byla, takže počítám během týdne to bylo schválené.
Máš pravdu moc se pozoruju už mě šibe, musím si najít nějakou zábavu abych na to nemyslela. Zítra má můj drahý dovolenou tak pojedem někam na nákupy už se těším a aspoň zabiju čas. 😀

ivus16
5. říj 2010

@lukr já bych do toho šla zrovna dokud je tělo nabušené hormonama , možná je pak i větší šance na úspěch. Čekat zase 3 měsíce 😒 no uvidíme co nám paní Dr poradí, pokud to teda nevýjde. Teď je ještě otázka jestli při nativu dokážu něco vyplodit, minule jsem měla sice dvě vajíčka, ale jen jedno bylo zralé a po oplodnění dvojková kvalita, taky z toho nic nebylo. Právě se teď cítím úplně stejně jak u toho nativu ( test mě před tím taky nevyšel pozitivní). Ufff to jsou nervy 😉

lukr
5. říj 2010

@ivus16 Já jsem z nativu měla jen 3 vajíčka.Všechna vydržela,dvě dvojková kvalita a třetí dokonce trojková a vidíš zadařilo se 😉 Předtím 2 blastocysty jedničkové kvality a neúspěch.Takže v tomhle je ta příroda nevyzpytatelná 😀

monas007
5. říj 2010

@ivus16
@lukr jj, my měli taky jedničkové blastocysty a chytly se (teda jen jedna). ona ta příroda si s námi pohrává, ale jednou ten náš čas přijde a pak se zadaří i těm které to dlouho zkoušely v centru a nic a nakonec jsou přirozené těhule 😉 😉 já osobně znám takhle 4 holky 😀 😀 no možná, kdybych zapřemýšlela, tak najdu víc 😉 😉

ivus16
5. říj 2010

@monas007 jo příroda si s nama pohrává, tobě udělaly prodlouženou kultivaci, že ti dávali už blastocyty, nebo jsi podstoupila KET. Jenže ty holky určitě neměly tak mizerné FSH( že se netvoří vajíčko) jako já. Nevím co bude, až vyčerpáme všechny pokusy a hlavně peníze, budem ve slepé uličce, toho se nejvíc bojím.No ale nehažme flintu do žita a mysleme pozitivně 😉
@lukr to je zajímavé, že se ti zrovna uchytly ty dvojkové kvality, kdo by to řekl, že i to se může stát, je to všechno mezi nebem a zemí 😀

fiallinka
5. říj 2010

@ivus16 ivuš. ono i s tím fsh se asi někdy dějí zázraky... mám jedny známé, kdy ta baba už měla 39, nešlo jim to, tak ivf... 2x neúspěšné, nedošlo ani k ET - nebyly vajíčka, prostě naprosto mizerná reakce, takže fakt jen dárkyně nebo zkoušet ivf pořád dokola... měsíc po tom druhém ivf otěhotněla přirozeně a mají zdravého kluka. Skoro jako zázrak 🙂

monas007
5. říj 2010

@ivus16 jj, prodloužená kultivace 🙂 🙂 byla jsem jednou na IUI a nic a pak jsme zkusili první pokus IVF+ICSI a zadařilo se 😀 😀 ale na zamražení taky nic nezůstalo, takže bď přirozeně nebo všechno podstoupit znovu 😎 😎 a jak píšeš, nehaž flintu do žita, když už jsi těhule 😵 😵

ruda
5. říj 2010

my jsme na tom stejně jak monča, IUI nic a IVF ICSI dvojky a nakonec jen Rudík no a mražáčci..

ivus16
5. říj 2010

@monas007
@ruda tak kdo se v tom má vyznat, každá to máme jinak. Já třeba dnes zase trochu špinila, tak už opravdu nevím co se děje, břicho nebolí. Snad to špinění bude známka těhu uvidíme 😀

ruda
5. říj 2010

ivčo nezoufej, věř a do čtvrtka jsi prostě nepotvrzená těhule... ostatní budeš řešit pak...drž se a nepozoruj se

richt
6. říj 2010

@ivus16 - držím moc pěsti ať to ve čtvrtek výjde, ale jak to tu čtu tak je to jasné. I když jsi neměla // tak to ještě nic neznamená. Švagrová ice otěhotněla přirozeně , ale test na testu měla / a to už byla ve druhém měsíci. Takže nezoufej a užívej si.

ivus16
6. říj 2010

@richt díky drž palce, zítra určitě napíšu jak to dopadlo. jo a z čeho tak usuzuješ, že bych mohla být těhu???No dnes jsem zase trochu špinila,ale teď už zase nic. Zítra bude okamžik pravdy 😉. S těma testama je to taky někdy zajímavé, příroda si s nama někdy pěkně pohrává. Dík za podporu 🙂

richt
6. říj 2010

@ivus16 - špinění nic neznamená jsou holky které normálně krvácí. Takže být tebou vůbec to neřeším. A zítra dej určitě vědět jak jsi dopadla.

danielapro
6. říj 2010

Ahojte holky.
Mohu se k vám přidat?
Včera jsem byla poprvé v centru. Byli tam velmi hodní a jsem z toho nadšena. Zatím nám brali krev a dělali mi UTz. Mám cystu a protže mi MS sama nechodí rok, tak jsem dostala utroš.A až druhou MS jdu na horm. profil a manžel na spermio. poté si jdeme pro výsledky a podle nich mě objednají na laparku.
Sice teď měsíc budeme čekat, ale jsem ráda, že se to hlo.
Chodíte některá k dr. Slovákové?

ejviska
6. říj 2010

@danielapro
Ahoj. Ja byla u dr.Slovakove, libila se mi 🙂. Ale u nikoho jineho jsem tam nebyla. Ani k jinemu nechci 🙂

ivus16
6. říj 2010

@danielapro já jsem taky u Dr. Slovákové, jsem s ní spokojená. Nemůžu srovnávat, bo k nikomu jinému tam nechodím, ale myslím , že jsou tam všichni dobří . Zítra tam jedem taky, doufám, že pro mě Dr bude mít dobré zprávy 😀

monas007
7. říj 2010

@ivus16 i my doufáme, že pro nás budeš mít dobré zprávy a držíme pěstičky 😉 🙂
@danielapro já chodila k Dr. Chovancovi, ale když jsem začínala protokol, tak tam zrovna natáčela televize a brala mě Dr. Slováková a byla moc příjemná, pak jsem ji ještě viděla, když jsem byla po ET a přišla za svojima holkama na pokoj. ale každá určitě nedá dopustit na toho "svojeho" se kterým to klaplo 😀 😀 já jsem vděčná celému centru za to naše sluníčo 😀 😀

evatk
7. říj 2010

já jsem napřed byla u chovance, pak onemocněl, tak jsem přešla ke slovákové a nemůžu si ji vynachválit, vyloženě mi sedla, narozdíl od chovance, ten mi moc nevoněl... každopádně je jistě odborník na svém místě, jen je trošku zvláštní

ivus16
7. říj 2010

ahojte všechny co mě držely palce, takže už jsme se vrátili ze Zlína.Musím dodat, že s dobrýma zprávama, test pozitivní hcg 291,9, za týden kontrola, ale pořád ještě špiním, doufám , že se nestane nic co by mě zklamalo. Ale řeknu vám, že to byly nervy než jsme šli do ordinace, ale nakonec velká radost. 😀

ruda
7. říj 2010

huráááááááááááááááá a tady to máme, přesně jako jááá, a špinila jsem celé tři měsíce i přes crinone a injekce a ascorutin a hele jaký je Rudík chlapisko... a tak za týden UZV???? jsem tááák šťastná, vím, co to pro tebe znamená a vidíš, pzitivní myšlení a neházet flintu předčastně do žita, to platí i pro holky, co jich ty nervíky před testíkováním teprve čekají... skvělééé, super zpráva, mám obr radost..úplně jsem si vzpomněla, jak to bylo u nás 🙂

danielapro
7. říj 2010

Ahojte.
holky: jak dlouho jste se snažili? Co všechno jste podstoupili na cestě za miminkem?
ivus: držím pěstičky ať se mimčo má k světu a je vše OK.

monas007
7. říj 2010

@ivus16 gratulujeme 😀 😀 ty jsi nám ale dala, ještě že jsme tě nenechaly klesnout na mysli a držely tě nad vodou !! je to super zprávička, přesně ta na kterou jsme všechny čekaly 😀 😀 tak si to užívej a hlavně buď v klídečku, protože máš před sebou to nejkrásnější období 😉 😉 pohlaď za nás statečného mrňouska 🙂 🙂