CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

pitrisek26
19. říj 2010

@richt nemám a prý není třeba 😒

richt
19. říj 2010

tak to nás v CARu posílali na genetiku automaticky.

pitrisek26
19. říj 2010

@richt a vyšlo vám všechno OK, jo?

richt
19. říj 2010

@pitrisek26 - ještě čekáme na výsledky. Ono to tam dlouho trvá

lukr
19. říj 2010

@pitrisek26 ahoj,já Křenka znám,sice jsem k němu nechodila,chodila jsem k Chovancovi.Ale dělal mi mou úspěšnou minimálku,celou přípravu,OPU i ET.Je fakt,že je takový nesmělý a moc toho nenamluví,ale jinak je šikovný.Tak přeji úspěch.

ejviska
19. říj 2010

@richt nam genetiku taky automaticky nedelali pred 1.IVF

richt
19. říj 2010

@ejviska - tak to asi zaleží jak kde. Já chodím teď do Olomouce a tak ji dělají automaticky. Ve Zlíně mi ji vlastně taky nenabídli.

ivus16
19. říj 2010

Ahojte, nám genetiku ve Zlíně zase hned dělali, trvalo to strašně dlouho, asi 2x jsem dávala krev. Poprvé se jim rozbila ampulka, a podruhé jim nevyšel nějaký výsledek, takže jsem na genetiku dávala krev třikrát. Taky se to pěkně protáhlo než jsme šli na výsledky, už jsem si myslela, že tam bude nějaký problém, ale všechno v pohodě. 😉

fiallinka
19. říj 2010

@pitrisek26 no vidíš, super 🙂

@richt tu genetiku jí před prvním ivf stejně neudělají, pokud není nějaký očividný problém ☹... většinou to dělají poprvé jen kvůli opakovaným potratům nebo katastrofálnímu spermiogramu...

ivus16
19. říj 2010

Mě ji dělali než jsme šli na IVF nativ a pak na IVF, potraty jsem žádné neměla a spermiogram byl celkem v normě, neříkali, že by byl úplně na nic. Embrioložka říkala manželovi, že není neplodný, no tak nevím.

ronecek
19. říj 2010

Nám genetiku dělali až před druhým IVF. Čekali jsme na ni něco přes měsíc.🙂

ronecek
19. říj 2010

@fiallinka Ahojky, chtěla jsem se Tě zeptat, pokud bychom první zkoušeli ty naše zmrzlíky. Na kolik vás to rozmražení atd. vyšlo? Musela sis píchat znovu ty injekce nebo Ti dávali jen nějaké léky na podporu? 🙂

richt
19. říj 2010

@fiallinka - no já teda měla zamlklý potrat, ale to už je nějakou dobu. Otěhotněla jsem přirozeně, ale od toho potratu se nám nějak nedaří. Jinak přítel má sperma v pořádku

fiallinka
19. říj 2010

@ronecek myslím, že to stojí 5000,- Kč, mají to v ceníku, mrkni... no jinak bereš jen prášky, většinou jen estrimax... teoreticky to jde i bez léků, ale ve Zlíně ti to asi automaticky nenabídnou bych řekla, to bys musela chtít sama. Prostě přijdeš ze začátku cyklu, vezmou krev, ultrazvuk... pak přijdeš ještě 1 - 2x a je KET, celkem nenáročné 🙂

fiallinka
19. říj 2010

@richt já mluvím o Zlínu 🙂, věřím, že v Olmíku ti to udělají hned - i když na té diagnóze i na doktorovi asi záleží vždycky... ta genetika je hodně drahá, proto to nedělají všude všem hned.... potraty můžou svědčit o trombofilních mutacích, hodně blbý spermiogram o genech pro cyst. fibrózu nebo blbém karyotypu... tak proto prý...

ronecek
19. říj 2010

@fiallinka Díky Ti. Jsme připraveni, že je navštívíme na jaře. Ale už teď mi z toho jde hlava kolem. Snad se nám ještě jednou zadaří. 🙂

fiallinka
19. říj 2010

@ronecek budu držet palce 🙂

ruda
19. říj 2010

ivčo, držím palce na čtvrek

ivus16
20. říj 2010

@ruda děkuju, jj čtvrtek už se blíží a jsem celkem nervozní jestli to dopadne dobře. 😒 Podle oplodnění budem zítra 31 den, myslíš, že už to srdíčko půjde vidět a podle počítání od poslední MS budu zítra přesně 6 týdnů. Bývalo ti už v tuto dobu špatně od žaludku, já jsem v pohodě žádné ranní nevolnost, vím, že to u každého probíhá jinak.Zatím se mějte všichni pa

fiallinka
20. říj 2010

@ivus16 ivuš, to 6+0 je taková hranice, kdy to srdíčko může být vidět, ale ještě nemusí - u mne to vidět bylo, ale stačí den rozdílu mezi embryi a vidět to nebude... tak uvidíš... a jinak ještě chvíli počkej, většinou bývá špatně právě až tak od toho šestého až osmého týdne - ale třeba ti nebude vůbec 🙂

ejviska
20. říj 2010

@ivus16 mne nebylo u prvnihu tehu spatne vubec. Nekomu spatne neni!

paja1
20. říj 2010

@ejviska ty máš mít OPU ted 21.10?Ta má dárkyně asi v pátek.TO se budeme podporovat navzájem.Držím pěsti.

paja1
20. říj 2010

@ronecek Díky moc,štěstí potřebujeme všechny ..Já jsem byla všoku,13 prášků denně se mi zdálo dost,ale určitě vědí proč.Taky jdu už po 10,a to je až neskutečné.

ejviska
20. říj 2010

@paja1 OPU mam zitra. Ty mas darkyni?

fiallinka
20. říj 2010

@ejviska tak na zítřek držím palce, ať je co nejvíc nejlepších vajuch a ať se ti při narkóze něco pěkného zdá... a hezké probuzení přeju, mně se to fakt vždycky líbilo, takový příjemný moták 🙂

katyna6
21. říj 2010

Ahoj holky,promiňte,že vám lezu do diskuze,ale mám jen otázku.za jak dlouho od objednání jste jely do CRM.Asi se nám to taky nevyhne,tak jen abych měla představu,co a jak bude trvat.Děkuji moc za odpověď.

fiallinka
21. říj 2010

@katyna6 myslím, že kolem měsíce..

katyna6
21. říj 2010

@fiallinka -díky 😉 🙂

pitrisek26
21. říj 2010

@katyna6 ahoj katynko, co ty tady .. už jste se rozhodli? já se objednala v úterý a v pondělí už jsem byli tam .. tak třeba se tam potkáme 😉 ale radši ne 🙂
nějak nás v chlívku zanedbáváš 🙂

katyna6
21. říj 2010

@pitrisek26 -jé,ahoj-Dlouho jsem tu nebyla,musím mrknout i za váma 🙂 .No,rozhodli,zatím pořád nic,tak asi počkáme do konce roku a pak už to začnem řešit.zatím spíš tak zjišťuji,co a jak.Někdo mi říká,že obj.do CRM trví i 3 měsíce,tak jsem chtěla vědět,jak je to ve Zlíně.Skoro určitě půjdem tam.Vy tam jezdíte taky?Pak budu chodit na rozumy,ju? 😉 😀