CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

ruda
24. únor 2011

@rendas ahojky 🙂

rendas
24. únor 2011

@ruda ahoooj Rudíci 😉 krááásně rostete,malej se vám fakt povedl 🙂 🙂

ruda
24. únor 2011

@rendas děkujeme, až to vyjde u vás/ jako že snad brzy/ tak pak uvidíš, jak to letí..

pavlina86
24. únor 2011

Ahojky holky, tak už to máme jisté jedinou možností je IVF!! Tak nějak jsme s tím počítali, ale i tak je mi z toho trošku úzko.Co bysme ale neudělali proto být maminkami (rodiči) že?? Výsledky vyšly mě i manželovi dobře, jen ten spermiogram....který mu hrozně kolísá! Navíc nám doktor Kovalčík řekl, že pokud by se příště třeba nic nenašlo, tak by manžel musel jít na zákrok (prý hodně bolestivý). Já doufám,že to nebude potřeba,manžel i s takovou možností prý počítá. Jsem ráda, že je takový jaký je.Takže v dubnu jdeme na konzultaci ohledně genetiky, pak k našemu dr. do Caru a v květnu se prý uvidí. Příjde mi to strašně dlouhá doba! Ale snad bude platit, kdo si počká, ten se dočká!! Ještě se chci zeptat jak jste ze začátku snášely hormony??Mám z toho celkem obavy

Mějte se hezky. 😉

fiallinka
25. únor 2011

@pavlina86 neboj, reakce na hormony jsou z naprosté většiny dobré, navíc to bereš cca jen 10 dní. A co se týče toho spermiogramu - jestli ho máte kolísavý, ale něco tam přece je, tak se zkus domluvit na tom, že za nějakou dobu se zase zkusí spermiogram udělat, když tam něco bude, tak se spermie zamrazí a pokud by při ivf byl spermiogram špatný, tak se zamražené spermie použijí. U nás se to přesně takhle dělalo, tento postup navrhl Chovanec a možná to Kovalčíka nenapadlo (on je tam přece jen nový) - ten chirurgický zákrok je fakt až poslední možnost. Zkus mu to sama navrhnout 🙂. No a ta genetika fakt trvá, s tím nic neuděláš...

kamcatkakoc
25. únor 2011

@pavlina86 Ahoj, máme podobný problém, manžel má taky špatnější spermiogram....jen k té genetice...nám dr Chovanec navrhl zkusit první IUI ještě před tím,než půjdeme na genetiku. Máme všechny výsledky (kromě spermiogramu) naprosto v pořádku, takže nepředpokládá,že by se u genetiky mohlo objevit něco závratného. Takže my jsme dobu čekání na genetiku vyplnili našim prvním IUI toto úterý 🙂

pavlina86
25. únor 2011

@fiallinka musím říct, že dr.Kovalčík nám to tak navrhl, jak půjdeme na ten kontrolní spermiogram, tak kdyby se tam něco našlo ať se to dá zamrazit!! Je fakt, že ten spermiogram je fakt špatný☹Tak snad tam něco najdou, manžel jí vitamíny a trošku zvolnil v práci. Tak uvidíme co bude v dubnu!! Jinak moc děkuju!! A co Karolínka poslouchá??Určitě Vám krásně roste! 🙂

pavlina86
25. únor 2011

@kamcatkakoc jéé, tak to Vám držím pěstičky ,aby Vám to vyšlo!! 😉 U nás iui bohužel nejde, původně to tak mělo být , ale po spermiogramu, se to změnilo! ☹ Ale pořád jsou jiné možnosti jak mít mimi, naštěstí! 🙂Tak s tím bojujeme, i když to není lehké ani pro jednoho z nás, ale snažíme se! Takže to snad brzo vyjde, a bude to už jen lepší!! 🙂 🙂 Děkuji a držte se!!

kamcatkakoc
25. únor 2011

@pavlina86 Děkujeme....ještě že ty jiné možnosti jsou 🙂 aspoň je spousta lidí šťastných, že mají nebo budou mít svoje vytoužené mimi 😵 . Taky se držte a hlavně pevné nervy ! 🙂

fiallinka
25. únor 2011

@pavlina86 tak to je dobře, že to navrhl 🙂, a snad to bude dobré - u nás to podruhé lepší bylo. A při ivf to bylo sice zase na nule, ale cosi se tam našlo 🙂. Kájulka roste krásně, to jo 🙂. Asi tak:

ruda
26. únor 2011

@fiallinka ta je krááásná, povedla se moooc 🙂
@pavlina86 my měli fajné spermio, jen lehce slabší na vitamínovou léčbu, pak se krapet zhošilo,ale stačilo na IUI a když byl odběr na iui bylo špatné, už to ale udělali, nevyšlo a domluvilo se na květen IVF ICSI /iui taky v únoru, čekali jsem na sluníčko a teploučko../ no a i když bylo při IVF spermio nejhorší ze všech, skoro katastrofa, mám teď ročního kloučka, tak věř a uvidíš, klapne to...vím, jakou nespravedlnost všechny cítíte a myslíte, že už jste přece na řadě vy... přijde ten čas a budete šťastné..jen vydržte
@pavlina86 hormony i injekce jsou úplně v pohodě, toho se neboj, jaké máte spermio? určitě chtějte ICSI, je to sice dražší,ale mnohem větší jistota, spermíci nemusí nic dělat, napíchnou je v laborce sami a nám teda vybrali poklad 🙂 neboj, uvidíš, přijde jaro, bude venku líp a duben je za dveřma, uteče to a celé těhu a s mimi to pak už jen poletí...držím všem mooc palečky

pavlina86
27. únor 2011

@ruda chci se zeptat jak jsi napsala, že bylo spermio slabší na vitamínovou léčbu,co to vlastně znamená??Že může být spermio po vitamínech horší??Jinak spermio máme hodně špatné po 1 se něco našlo a po 2 vůbec nic!! ☹ Tak snad to bude lepší a něco se v tom dubnu najde! ? Jinak ti moc děkuju, malý je nádherný. Jen tiše závidím!! 🙂

ruda
28. únor 2011

@pavlina86 Pavli ono je to právě s těma chlapama prekérní, po ročním snažení jsme měli spermio jakž takž prý jen na vitamíny, lze otěhotnět a když se další rok nedařilo, šla jsem do centra a tam bylo SPG horší,ale na IUI no a při IUI už bylo na IVF a to bylo nejhorší,ale vyšlo to a v mražáku máme 12 sněhuláčků, měla jsem 29 vajíček/ jako slepice proložku../ a 26 se oplodnilo, ve mě není problém a tak pro ICSI stačí prostě minimum těch spermií, oni už si je pochytají a napíchnou... no a spermio se právě zhruba co 3 měsíce mění, tak to může kolísat,ale zase je to pro mě asi lepší, než když má problém žena, která pak mimi musí udržet a donosit... přeju super Zlíně dělají krásné a hodné děti 😀

fiallinka
28. únor 2011

@pavlina86 když se něco našlo aspoň jednou, tak se najde i podruhé! Nacpi ho vitamínama apod., zakaž kouření, slipy, těsné rifle, apod. a snad to bude lepší 🙂

ruda
28. únor 2011

@fiallinka a horkou sprchu, vanu..saunu.. to je asi to nejvíc, stres, zvolnit v práci...já vím, pak už se na to jen myslí a stres je tu..je to honba za něčím s nejistým cílem,ale klapne to, uvidíte...

ruda
28. únor 2011

to samo mělo být pro holky čekatelky...fialka je myslím spokojeně v cíli

fiallinka
28. únor 2011

@ruda 😉 😀 😀 dy´t máme ještě tři mražáčky 😉 😀 😀

ruda
28. únor 2011

@fiallinka a půjdete do toho potřetí?

pavlina86
28. únor 2011

Holky moc děkuju, ani nevíte jak jsem ráda, že si o tom můžu s někým popovídat! Ale když vidím, že vy už ty vytoužené dětičky máte, tak se na to všechno vlastně těším!! (do té doby než jedeme do Zlína) 😝 Jinak z toho mám hrůzu! Jo, ještě jsem se chtěla zeptat kolik se asi připlácí na to ICSI? A jak to vlastně mám chápat, když je psané IVF-ICSI a nebo jen ICSI? Jsem z toho zmatená!Nikdy by mě nenapadlo, že tohle budu studovat.🙂 Vy už byste na to měli dostat diplom!!🙂 🙂

fiallinka
1. bře 2011

@pavlina86 ivf je zkratka "in vitro fertilization", čili pro umělé oplodnění - t.j. je to obecný název, ICSI je metoda, kdy se spermie přímo do vajíčka napíchne a tím se zvyšuje úspěšnost. Takže já bych používala obě dvě zkratky, pokud by to mělo být přesné, ale obecně mluvím jen o ivf, stejně nikdo podrobnosti nezná. Co se týče placení, tak my jsme platili 27.500,- Kč poprvé i s mražením, podruhé o něco míň, bylo v tom ICSI taky. Přečti si tohle, je to tam hezky napsané: http://www.unica.cz/cs/prubeh-lecby.html

@ruda no, zatím nám dvě děti stačí 🙂, sice by se mi teoreticky líbily i tři, ale asi převáží praktické důvody, hlavně věk, zdraví a peníze, že...

ruda
1. bře 2011

@fiallinka tak uvidíš, dej tomu čas a pak třeba bude jiná konstalace a třetí se bude hodit 🙂
@pavlina86 my za ICSI dpláceli myslím 8000,- a teda fakt se to vyxplatí, vpřípadě, kdy je slabé sperma určitě, vyberou tukvalitní, rychlo, jednoocáskovou a takou, jaká má být a napíchnou ji, takže nemusí mít ani "zuby" 😀 , my jsme paltili i s mražením i ICSI asi 32 000,- ale nevím co před tím...něco málo asi, nějak se mi splývá i IUI...ale tak nějak to bylo...a neboj, uvidíš, je to sice bojovka , která nevíš, kde končí,ale zpětně se tomu zasměješ, já bych šla klidně znovu, mě bylo tehdy strašně líto, že jdu zpět ke své gyndařce, oni se tam chovají moc mile, jako v hotelu...hold za ty prachy... a pak tě vrátí do reality státního zdravotnictví.. např. nikdo by mi nedal v těhu neomezené vycházky a tam je dostaneš...tak hurá na to, úsměv na tváři a už jen to, že to tu probereš s ostatníma pomáhá...neboj, jsou šikulky

fiallinka
1. bře 2011

@ruda jasné, uvidíme 🙂, ale musím říct, že dřív bych asi 3 děti ani nechtěla, ale poté, co na ně člověk čekal a taky po tom všem dalším, co se stalo, u mne nějak "vzrostly" na hodnotě 🙂 😉

clloi
2. bře 2011

@ruda tak já se tam nechala přepsat i na gyndu 😀 😀 sice dojíždím, ale sem tam na 100% spokojená

ruda
2. bře 2011

@fiallinka joj, hodnota je nevyčíslitelná, jsou to naše zázraky....

@clloi já to mám 80km, takže nic moc, naštěstí jsem vymněnila gyndaře a je to snad lepší..

clloi
2. bře 2011

@ruda tak to sme na tom skoro stejně, my to máme tak kolem 50Km 😀 😀 .....no ty to máš dál 😀 😀 😀

ruda
3. bře 2011

@clloi a jak jsi na tom? těhule?

clloi
3. bře 2011

Ahoj, tak zatím je vše v pořádku 😀 Povedlo se nám i 2.IUI a sem v 5+4tt, tak doufám, že tentokrát to dopadne dobře a pochováme si toho mrňouska v náručí 😵 Sem moc ráda, že jezdím do Zlína, jsou tam zlatí 😀, u nás je taky dobrý doktor, ale je tam jen jeden den v týdnu a pak je tam druhý, ale s tím nejsem vůbec spokojená 😠 , tak sme se manželem rozhodli, že radši zůstaneme ve Zlíně. 😵

ruda
4. bře 2011

@clloi určitě super rozhodnutí a už si změň snažímese na čekáme miminko.. je to pozitivnější a motivující pro zbytek.. a jen tak dál...

kamcatkakoc
4. bře 2011

@ruda
@clloi
Souhlasím s @ruda - změň si ten malý vzkaz, ať nás to ostatní pozitivně naladí 😵 .

Zítra budu poprvé testovat, teda jestli budu mít odvahu....vím,že to možná je brzy - 11 den po IUI 🙂 ,ale jsem hrozně napnutá !!!

clloi
5. bře 2011

@kamcatkakoc @ruda když ve mně je po minulých zkušenostech pořád takový malý strach, aby bylo vše v pořádku, tak počkám do pondělka na UTZ a pak vás teda naladím 😀 a změním si to 😀 😀
@kamcatkakoc tak držím palce 😉 🙂