CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

ruda
5. bře 2011

@kamcatkakoc držím palce moooc
@clloi budeme se těšit...

kamcatkakoc
5. bře 2011

@clloi To ti věřím...ale určitě bude všechno v pořádku 🙂
@ruda Děkuju za držení palců 😉

Dneska jsem to nevydržela a testla jsem 11.den po IUI........//........jsou tam !!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

clloi
5. bře 2011

@kamcatkakoc no tak to je super, tak ať pěkně sílí a jsou z nich pěkné tlustice 😀 😀 😀

rendas
5. bře 2011

Ahoj holky,ty brďo tady nám to těhulí 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@clloi ke komu chodíš na gyndu??? já to mám taky tak daleko ale taky jsem tam zůstala na gyndě, i když ne jako těhotná 😔
po té revizi dávám pauzu a nechávám tělo odpočinout....už toho bylo všeho moc ☹

clloi
5. bře 2011

@rendas ahoj, já sem právě neměla po revizi dobrý pocit s tím druhým gyndařem u nás a tak sem zůstala ve Zlíně v Caru u doktorky Grosmanové, starší paní, ale super, ochotná, pečlivá, vše vysvětlí a poradí. Sestřičky nahoře v centru se smály, že k ní snad chodí všechny sestry 😀 co tam sou, ale dobrá je prý i ta druhá. Nás pustili na IUI si 3 měsíce po revizi. Cce se to dostat do pohody a tělo si řekne samo. Neboj, určitě to bude dobré a brzo se zadaří 😉

fiallinka
5. bře 2011

@kamcatkakoc to je super, tak další důkaz, že iui funguje 🙂

kamcatkakoc
6. bře 2011

@fiallinka No nevím,jestli funguje, dokud to nebudu mít potvrzené z krve, tak nesmím doufat jen v těhu 😵 ,aby jsme pak nebyli zklamaní.
Dnes jsem dělala další test a jsou tam // opět a krásné jako včera, ale ta druhá nesílí........ 😒

katyna6
6. bře 2011

Dobré ránko holky 🙂
Delší dobu jsme tady nebyla,čekali jsme na genetiku a další výsledky a do toho chystáme velkou rekontrukci bytu,takže je pořád co dělat.
A blahopřeji dvěma novým těhulkám,clloi,kamcatkakoc-držte se holky ať to všechno dobře pokračuje! 😵 😵
@kamcatkakoc -jestli můžu radit,testíky je lepší dělat s odstupem 2-3 dnů,pak bude ta změna čárečky víc viditelná.
Ale jdu holky na rozumy,jak jsem psala,čekali jsme na výsledky a ty moc povzbudivý nejsou.Genetika v pořádku,ale v centru nás Slováková nepotěšila.Přítel má SPG nic moc,množství dobrý,ale pohyb a morfologie už je horší.Hlavní problém je ale u mně.Na pvrchu vajíčka mám prý protilátky proti přítelovým spermijím,takže ty se do vajíčka vůbec nemají šanci dostat.O léčbě nemluvila,spíš hned,že by volila ICSI.Takže začátkem dubna-to už budu u nové poj.-si mám zavolat o vypsání žádosti.Holky,nemáte prosím někdo zkušenost s touhle diagnosou?A ještě nevíte náhodou,jestli ve Zlíně dělají i PICSI?V cenníku jsem to nenašla.Díky moc

kamcatkakoc
6. bře 2011

@katyna6 Děkujíííííí. No já jsem hlavně ráda, že tam čárka je a že není míň vidět jak včera....to mi dodalo zase trochu víc naděje.....jen mám pořád strach, aby to nebylo tím Pregnylem 😨
A s tím tvým problémem - taky mám podobný, ale já ty hodnoty měla jen málo zvýšené, tak mi doktor napsal léky -, myslím že se jmenují Prednisol....

ruda
6. bře 2011

@kamcatkakoc no testit by se mělo aspoň ob dne, to se hodnoty HCG zdvojnásobují, určitě to bude v pohodě, ICSI je super metody o PVSI nevím, zda dělají, chce se jen zeptat, Prednison potlačuje tvorbu protilátek a dává se i po transferua myslím, že už to tím Pregnylem nebude, navíc by slábla a tobě bude určitě sílit...držím palce!

clloi
6. bře 2011

@katyna6 ahoj, tak s těma protilátkama proti spermiií je to naprd, ale hlavní je, že vi jak to obejít a pomoct vám. Oni vlastně tu spermii přímo napíchnou do vajíčka a tak to obejdou. Říkám to dobře???? Ale je aj dobré, že ta genetika vám vyšla dobře. Já myslím, že oni si stím určitě poradí, Slováková je dobrá, já jsem s ní velice spokojená.

clloi
6. bře 2011

@kamcatkakoc ta druhá ti může začít sílit až po 2-3 dnech, jak se zvyšuje Hcg, hlavně že tam je, Pregnylová by mizela. Mně tedy zmizela ze dne na den.

fiallinka
6. bře 2011

@kamcatkakoc jestli je ta čárka docela pěkná, tak to už pregnylem nebude a sílí opravdu co ten druhý, třetí den...

@katyna6 tím ivf se to "obejde", takže by to při ivf neměl být žádný problém - hlavně, že to víte... jinak se to léčí, ale s nejistými výsledky, takže to ivf je rychlejší volba...

katyna6
6. bře 2011

Moc vám holky děkuji za rady,rozhodně si tam ještě během týdne zavolám a uvidím,jestli mi poradí i po telefonu,nebo se ještě budu muset objednat.
@fiallinka -já nad tím taky přemýšlela,jestli má léčba smysl,když i upřítele je to trochu horší,hlavně ta pohyblivost.No,asi do toho půjdu a budu doufat,že se nám snaží fakt co nejlíp pomoct a ne jen z nás dostat penízky,četla jsem na koníkovi už ledacos 😅

fiallinka
6. bře 2011

@katyna6 no, ona ta léčba je vlastně skoro stejná - prednison a sex s kondomem... a pak se čeká, co a jak, ale ne vždy s úspěchem - tady asi prostě nastává to, co jsme říkali - buď chci k výsledku dojít rychleji nebo čekat a čekat... .-)

kamcatkakoc
6. bře 2011

@ruda No naštěstí se zdá,že sílí, uvidíme 🙂

kamcatkakoc
6. bře 2011

@fiallinka Tak jestli je pěkná, to nevím, já měla na testu vždy jen tu jednu a ta pěkná byla 😅 Já ty testy vyfotím a dám to sem....

kamcatkakoc
6. bře 2011

@fiallinka @clloi @ruda
Tak jsem přidala fotky testů do svého alba. Schválně holky, je tam vidět rozdíl? Ale strašně blbě se to fotí, je to jen mobilem 😨

fiallinka
6. bře 2011

@kamcatkakoc já vím, jak se to blbě fotí, taky mám pár rozmazaných v albu - ale nicméně se mi ta druhá zdá silnější 🙂. Ono je těžko to srovnávat, záleží i na tom, jak moc jsi pila, ale určitě je to na dobré cestě 🙂

kamcatkakoc
6. bře 2011

@fiallinka No to focení je fakt děs 😉 Uvidíme, zkusím testnout i zítra a tam už by snad rozdíl měl jít vidět větší.... 😵

kamcatkakoc
6. bře 2011

@fiallinka Dívala jsem se na tvoje album, máš moc krásné děti 🙂 a taky jsem studovala tvoje čárky na testíkách, ten 11.den to máme skoro stejné 😵

fiallinka
6. bře 2011

@kamcatkakoc akorát pozor, u ivf mám tři dny náskok 🙂, 11. den po ET je vlastně už 14. den od "početí"...

kamcatkakoc
7. bře 2011

@fiallinka Aha... 😨

Dneska jsem ráno zase testila a je tam duch, o cosi silnější než včera a předvčera,ale pořád se mi to zdá jaksi málo 😒 kdo ví,co z toho na konec bude......

katyna6
7. bře 2011

Dobré ráno 🙂
@kamcatkakoc -neboj,dobrý to bude! 😉 Kdy máš jít na krev?
jinak do centra už jsem si volala,PICSI tam dělají taky,ale stojí 16tisíc,čili jednou tolik,co ICSI.Pak musím se Slovákovou ještě probrat co a jak.
clloi-jj,řekla jsi to přesně 😉

kamcatkakoc
7. bře 2011

@katyna6 Snad jo 😵 na krev jdu už zítra...
A jaký je rozdíl prosim tě mezi PICSI a ICSI ?

katyna6
7. bře 2011

@kamcatkakoc -super,tak to už nebudeš nanutá moc dlouho 😉
kromě toho,že PICSI je jednou tak drahý 😀 ,je to,jednoduše vysvětleno tohle - metoda PICSI, laicky řečeno spočívá v tom, že se do misky vloží gel na proteinové bázy ( hyaluronan). Tento protein jinak obklopuje zralé vajíčko a zároveň je taky v receptorech na hlavičkách zralých spermií. Takže v misce je gel, vloží tam všechny spermie a čekají. Pouze ty, které se hlavičkou přilepí ke gelu a bičík se pohybuje jsou ty zralé. Zbytek je v gelu nebo vedle a nedělá nic. Pak embryolog vybere podle svého uvážení ty nejlepší a vloží je klasicky jako u ICSI do vajíčka a pak se jenom čeká.

kamcatkakoc
7. bře 2011

@katyna6 Nebudu, už jen jednu noc vydržet 😉
Teda...to je metoda...a vy už jste vyzkoušeli nějaké metody ?

katyna6
7. bře 2011

@kamcatkakoc -nezkoušeli jsme nic,kromě stimulace Clostylbegitem,ale Slováková v centru nám říkala,že u nás,vzhledem k těm mým protilátkám nemá třeba nějaký IUI vůbec smysl

katyna6
7. bře 2011

jen se jí ještě musím zeptat,jak se povedlo to první otěhotnění 😖

kamcatkakoc
7. bře 2011

@katyna6 Aha...tak ty máš ty protilátky asi hodně zvýšené....a nedala ti nějaké ty prášky , jako mně? Ten Prednison....Ty jsi byla už někdy těhotná?