CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

slavka22
3. kvě 2011

Holky, tak výsledky buněčné imunity na ty NK buňky jsou negativní. Teď nevím, jestli je to dobře nebo špatně ☹ . Třeba nás to mohlo někam posunout, teď zas nevím ... ach jo! ☹ ☹ ☹

rozum
3. kvě 2011

@silvie13 Tak to mě mrzí
@slavka - no ta na té recepci se mě ptala, ke keomu chci a já řekla, že třeba dr. Chovanec 😉 , že je neznám, že je mě to jedno. A on má teď dovču, tak příští týden. Asi si musím připravit odpovědi na otázky, tipu, jak dlouho MS a tak, co? Já už vůbec nevím, co je NK, takže Ti taky neřeknu, zda je to dobře nebo ne. Ale někdy člověk chce, aby se něco našlo, aby si mohl říct, to je ta příčina!

slavka22
3. kvě 2011

@rozum Jen doufám, že s ním budeš spokojená 🙂 . Na otázky ohl. mens. se připrav, pak jak dlouho se snažíte a s jakými výsledky a dál už ani nevím, ale třeba ti někdo písne víc 🙂. Já jdu na vrch v pondělí dopoledne, jsem zvědavá, na čem se domluvíme. Sama nemám jasno 😒 . Ty NK buňky jsou přirození zabíječi a NK buňky s určitými znaky můžou zabíjet embryjka. No právě, jsem si myslela, že kdyby to třeba nebylo dobré, že by se s tím dalo něco dělat, že to třeba mohla být ta příčina. A ono zase nic ☹ . Ach jo!

pavlina86
3. kvě 2011

@fiallinka ta je naprosto úžasná!! A jak je krásňoučká!! 🙂 Rostete teda pěkně,hrozné jak ten čas letí!! Teprve jsi rodila a malá bude za pár měsíců běhat!! 😅 Doufám, že budete zdravé a budete se mít krásně. Pak se ozvu jak pokračujeme. 😕

pavlina86
3. kvě 2011

@hanny83 jinak s Tebou souhlasím, taky bych byla pro to co nejdřív, ale není to tak jednoduché 😠 Ale nějak to dopadne.My se těch našich mimísků dočkáme,i když to nebude pro většinu z nás jednoduché. A buďme rády za ty naše chlapy,že se s tím popraly!!!🙂

rozum
3. kvě 2011

@slavka22 já taky doufá, jsem ráda, že se něco pohne a začne dít, doufám. A taky si slibuji, že na mě jukne odborník! Samo, že se bojím, ale tak trošku příjemně!
Tak uvidíš,co Ti dr řekne a jaký bude postup dál! Takže už ať je pondělí, co?

slavka22
3. kvě 2011

@rozum Já mám bobky vždycky, když tam jdu. Doma si připravuju milion otázek a pak tam sednu naproti něj a nic, hlava vymetená.... 🙂 Takže na pondělí se těším a mám strach zároveň. A vy tam teda jdete oba, že? Takže rozmluva proběhla?

ejviska
3. kvě 2011

@fiallinka no o je princezna nadherna. Libi se mi fotka, jak je nad svatebnimi rohlicky 😀

ejviska
3. kvě 2011

@slavka22 nejlepsi je, si otazky napsat na papir, ja to tak delam 🙂
A jak se nas poprve ptala dr., jak dlouho se snazime, tak ja rekla necele tri roky a muj muz rekl, ze 5 let 😀 My to rekli zaroven, takze to bylo fakt srandovni 😀 On si asi nevsiml, ze jsem po porodu mela antiko 😀 😀 😀

rozum
3. kvě 2011

@slavka22 no, ona vlastně ani žádná velká rozmluva nebyla, řekla jsem, že se chci objednat, aby nám řekli, co dál a muž to nijak nekomentoval, řekl v pohodě. Tak fajn. Jsem fakt ráda, že jsem ho nemusela přemlouvat ani na ten spermoš, vím, že některé holky mají doma peklo, že chlapi nechcou...my se trošku u toho i pobavili 😉
@ejviska - tak to je sranda s tou dobou snažení, taky čekám nějaký společný zápich. Ty do ČR dojíždíš spešl kvůli reprodukčce?

slavka22
3. kvě 2011

@ejviska no to já si je i doma napíšu, ale nakonec je tam nechám 🙂 🙂 🙂 ležet s tím, že si to přece musím pamatovat. Jinak zápichů bylo taky dost, třeba ohledně požadavků na dárce, jednou jsme to vyplňovali velmi narychlo přímo v ordinaci a neshodli jsme se ani na jednom z požadavků. A to nám sestřička řekla, ať popíšeme sami sebe 😀 .

ejviska
3. kvě 2011

@rozum no my byli jenom na jednom IVF, takze kvuli tomu jsem prijela. A ted jsem byla doma na Velikonoce, tak jsem se objednala na konzultaci. A cele leto jsme v Cesku, takze to sfouknu o prazdninach 🙂

@slavka22 no to je taky dobry, s tim darcem.... u nas by to bylo asi podobne 🙂

rozum
3. kvě 2011

@ejviska tak to jo, tak snad se o prázdninách zadaří!

ejviska
3. kvě 2011

@rozum no, radsi na to nemyslim...

hanny83
4. kvě 2011

Holky, tak jsem si včera poprvé pichla ten Merional. Celkem to šlo, akorát když jsem ulamovala vršek na ampulce, tak se mně to moc nepovedlo a málem jsem se pořezala...Ale to se snad časem vychytá.

kikina9
4. kvě 2011

Ahoj holky,
tak jsem byla na kopci, a bohužel se dnes potvrdilo, že jde o zamlklé těhotenství ☹ Zítra nastupuji na revizi dělohy do nemocnice. A prý to byla jednovaječná dvojčátka, ach jo 😒

clloi
4. kvě 2011

@kikina9 to je mě moc líto ☹ , nám se taky nepovedlo napoprvé, přišli sme o mimi v 8tt, vím jak to bolí, ale nesmíš to vzdat, psychika je hodně důležitá a uvidíš, že podruhé se to podaří a bude vše v pořádku.

kikina9
4. kvě 2011

@clloi Děkuji 🙂 Tohle bylo už naše druhé IVF ☹ Můj problém je, že špatně reaguji na hormony, takže napoprvé bylo jenom jedno vajíčko. Podruhé při vyšších dávkách byly 4, ale i tak nám bohužel nezbylo na zamrazení, takže to budu muset zase podstupovat celé znovu ☹ Asi to nevzdám, ale bude problém našetřit zase tolik peněz, posledně nás to vyšlo na 27000,- ☹ A když jsem se dozvěděla, že to byla jednovaječná dvojčátka, tak mě to strašně zamrzelo, ale podle doktora je to prý vždycky riziko ☹

clloi
4. kvě 2011

@kikina9 já vím, je to naprd, z penězama i s nervama, ☹ ale určitě se to podaří a ty budeš brzo držet mimíska v náručí. Já mám taky pořád strach a jak říkala Slováková, tak toho strachu se nezbavíme už nikdy.

kikina9
4. kvě 2011

@clloi To je jasné, strachu se asi nezbavíš po celé těhotenství, je to celé risk, pořád se může něco stát ☹ Ale ty jsi už za kritickou hranicí 12 týdnů, tak ti to určitě dopadne dobře 🙂
Já teď jenom přemýšlím, jak to udělat, aby nás přítí IVF vyšlo o něco levněji. Kdybych stimulovala třeba Merionalem, tak bych nedoplácela tolik, jako za Gonal, ale zase mi ho Dr. moc nedoporučil, že není tak kvalitní ☹ I když vím, že v jiných CARech ten Merional klidně dávají 😉
No nic, mám nejméně 3 měsíce čas na přemýšlení, dřív se snažením ani začít nemůžeme ☹

slavka22
4. kvě 2011

@kikina9 ach jo, tak to mě mrzí a moc, vlastně dvojnásobně ☹ ☹ ☹ . Já si myslím, že pokud by si chtěla ten Merional, pokud na něj dobře reaguješ, tak by ti ho mohl Dr. dát. Drž se, čas je nejlepší lékař. A když se to chytlo teď, příště se to chytne taky a nepustí dřív jak za 9 měsíců.

slavka22
4. kvě 2011

@pitrisek26 a jak se daří pitriskovi a pitrisčátkům? 🙂

kikina9
4. kvě 2011

@slavka22 Ahoj a moc díky za podporu 🙂 Příště, no teda asi až za 3 měsíce ☹ , se na tom Merionalu zkusím domluvit, a uvidím. Dr. Křenek mi ho moc nedoporučoval, že není tak kvalitní jako např. Gonal.
Uvažuji, že tam změním lékaře, Dr. Křenek na mě působil strašně pesimisticky, za celou dobu jsem si na něj nějak nezvykla. Uvažuji o Dr. Slovákové. Sice mi asi bude hloupé, pokud se z Dr. Křenkem potom při nějakém výkonu potkám, ale já v CARu potřebuji z lékaře cítit trochu pohody a optimismu 😉
Navíc je mi divné, že Dr. Křenek z ultrazvuku nezjistil, že se jedná o jednovaječná dvojčátka, to jsem se dozvěděla až v nemocnici v UH, když jsem šla dnes dopoledne na kontrolní ultrazvuk kvůli té zítřejší revizi 😒

rendas
4. kvě 2011

Ahoj kočky 😉

@kikina9 😢 😢 😢 to je mi moc líto a ještě když byly dva prckové tak to bolí dvojnásob ☹ já byla na revizi v lednu...ale neboj uteče to jak voda a vše přebolí...já teda zatím nic neplánuju (jen přemýšlím),ale stejně nejsou penízky tak ono není ani o čem... 😒 ale zas je fakt že po té revizi mi chodí měsíčky sami a pravidelně jinak jsem musela vžycky na agolutin...akorát s ovulací je to horší 😢 a co zkusit ten nativní cyklus??,tak se drž posílám pohlazení 😔

rendas
4. kvě 2011

@clloi jak se dívám tobě to už taky pěkně utíká 😉

kikina9
4. kvě 2011

@rendas Ahoj a moc děkuji 🙂 Ty peníze jsou problém asi všude, ach jo, proč to pojišťovna nemůže hradit všechno ☹ Nad tím nativem nebo cyklem s minimální stimulací taky budu přemýšlet, ale bohužel to taky není zadarmo, a šance je asi ještě menší než u klasického IVF. Fakt nevím, jak budeme pokračovat dál

rozum
4. kvě 2011

@kikina posílám trochu sluníčka

pitrisek26
4. kvě 2011

@slavka22 ahoj, mi se daří dobře a snad i pitrísčatům 🙂 , zatím se nijak nehlásí, ani nemám čas na to myslet, začnu se bát až v pondělí ráno, to už jsem minule MS dostala ☹
@kikina9 držím palce do dalšího boje 🙂

slavka22
4. kvě 2011

@pitrisek26 pondělka se neboj, žádná MS nepřijde 😅 . Jak to děláš, že na to dokážeš nemyslet? Já se o to vždycky snažím a nejde mi to ☹ .

laola
4. kvě 2011

@kikina9, mrzí mě to zamlklé těhu☹( Jen k tomu Merionalu-mně ho nabídl sám Dr. Chovanec, říkal, že sice jsem poprvé stimulovala Menopurem a reakce na něj byla dobrá, ale že za Merional se nedoplácí a má stejné účinky jak Menopur, tak proč za něj platit, že... To mě velice mile překvapilo a potěšilo, že to neberou jako vytahat z lidí prachy za každou cenu... Jinak chodík k Dr. Slovákové a ta je moc fajn 😵 Přeju hodně síly!!!