CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

slavka22
23. čer 2011

@pavlina86 no ale to jemoc pěkné!! Jujech, juchej 😀 😀 😀 . S tím medvídkem jen doufám, že jsem je někomu nezprotivila 🙂 , jinak se omlouvám. Když jsem to říkala dr., musela jsem být červená až na ......no někde 😀 😀 😀. S tím pondělkem buď vlastně ráda, myslím, že když mají dvahu je nechat tak dlouho vyvíjet, musí být kvalitní, jinak by určitě zaváděli dřív, kdyby bobci odpadávali.
@ejviska jo, zapoměla jsem ti napsat, že na krev jdu v pondělí, to mám i termín MS, ale mám nevyzpitatelný cyklus, spíše delší ☹ , tak snad se jí nedočkám dříve jak za 9 měsíců 😅

pavlina86
23. čer 2011

@ejviska , tak to mám úplně stejně ,taky se nemůžu narovnat, (a to už mám 2 den po)ani to bříško vtáhnout dovnitř, dneska se mě kamarádka ptala jestli čekáme mimi!! 🙂 🙂 Tak jsem jí řekla, že jsem jen dobře poobědvala! Jinak jsem taky zvědavá kolik jich do toho pondělí zůstane??? A jestli zůstane něco i na zamražení.

pavlina86
23. čer 2011

@slavka22 já mylím, že ne!!Neboj. A jak se jinak daří Tobě? 😉

ejviska
23. čer 2011

@pavlina86 ja mela bricho jak 5-6 mesic. 😉

slavka22
23. čer 2011

@pavlina86 díky, je mi pořád moc dobře. Pořád mám ale tu svědivku 😠 . Ani prsa mě právě vůbec nebolí, jen mě strašně šimrají 🙂 a tam ten ekzém nemám.

fiallinka
23. čer 2011

@pavlina86 myslím, že to máš celkem klasickou reakci na OPU, a jinak máš nádherný počet vajuch 🙂

a tou náhradní matkou - vůbec nevím, jak to pojišťovny hradí, no možná to ve Zlíně berou jen jako jeden klasický ivf cyklus, akorát bude rozdíl mezi tím, komu vkládají embryo... to by bylo super... ale matce musí zaplatti rodiče sami...

a nelegální to není, jen zákonem neupravené 🙂

evitaa
23. čer 2011

Pokud je nárok na IVF, platí NM pojišťovna. Já mám zatím všechny 3. Vlastně léky se berou stejné jako u klasického IVF. Akorát je to rozdělené pro 2 osoby. Já stimuluju a náhradní matka bere ty léky po odběru. Jen snad jednu injekci dostaneme obě, ale pojišťovna hradí jen jednu, takže druhou musíme zaplatit. Celková cena bude vyšší než 27.000,-, samozřjmě ICSI, PK, AH, atd. musíme platit zvlášť. A ještě platba za právníka. Odměnu náhradní matce dáváme my.

ejviska
23. čer 2011

@fiallinka ty myslis, ze treba car si vezme tech 27tis, ale pak si jeste matka rekne, kolik chce po tom paru, kteremu odnosi dite?
Nelegalni to neni, ale zajimalo by me, jak to maji osetrene, aby pak NM nerekla, ze si mimco necha.
Coz me napada, ze by se to dalo krasne zneuzit... treba nekdo, kdo nema vlastni deti a chce, tak by si takto nechal zaplatit IVF + neco navic a pak by rekla, ze si dite chce nechat.

ejviska
23. čer 2011

@evitaa takze v tom "nahradni matka cyklus" za 27 tis. je teda co? V podstate zprostredkovani? ICSI, PK, AH - to je tak 20 tis. Takze vy budete platit tech 27tis+ jakoby jste sli normalne na IVF, coz vetsinu lidi vyjde tak kolem 25tis. A jeste neco matce.

evitaa
23. čer 2011

@ejviska Ano, 27.000,- je příplatek za NM. Vlastně za ten konkrétní úkon, za zprostředkování ne. Museli jsme si NM najít sami. Dřív to prý dělali zadara, ale pak to zpoplatnili, aby se toho nezneužívalo. Takže 27.000,- plus asi 25.000,- plus odměna pro NM.

ejviska
23. čer 2011

@evitaa ty jo, to je fakt zajimave.... doufam se nezlobis, ze se tak vyptavam. A kde jsi nasla tu nahradni matku? A kdybych tam prisla jen tak, tak oni by mi nejakou NM sehnali nebo si ji kazdy musi vybrat sam?
A pravnika taky sami nebo to vam nejakeho doporuci, kdo uz ma ty veci kolem "toho" zmaknute?

evitaa
23. čer 2011

NM jsem našla přes net, v žádném CAR v Čechách ti ji nezajistí. V cizině (na Ukrajině, v Anglii), kde je surogátní mateřství oficiální, existují agentury, které ti zajistí úplně vše (včetně rodného listu s tvým jménem). U nás bude v rodném listě uvedena náhradní matka a já si vlastně budu muset to svý dítko adoptovat. Všechna 3 česká centra, která se zabývají NM, posílají za JUDr. Prudilem do Brna. Možná je víc klinik, kde se to provádí, ale nevím o nich. Jen Reprofit a Repromeda v Brně, CRM ve Zlíně.

ejviska
23. čer 2011

@evitaa dekuju! Drzim palce, at to vsechno klapne x

slavka22
24. čer 2011

@denny80 dneska tě čeká kontrola, co? Dvojčátka si určitě přeješ 🙂 , tak ať na tebe na UZ vykouknou dvě bublinky 🙂 .

slavka22
24. čer 2011

@silvie13 tak co, testla si? Nebo to necháš až na krvičku?

gammaray
24. čer 2011

@slavka22 zdravím 😵 koukám,že už jsi na té nejlepší cestě k úspěchu....gratuluji !!!

silvie13
24. čer 2011

@slavka22 ne, ne.... nechám to až na pondělí ráno před kontrolou, ale nečekám vůbec // čárky. Už přemýšlím nad dovolenou a pak budu řešit, co dál. V kolik máš v pondělí kontrolu, já v 9,30 krev a pak k dr.

slavka22
24. čer 2011

@gammaray ahoj, no snad ano, jen mám pocit, že duch přestal sílit ☹ . Je teda fakt, že dnes tam naběhl, bych řekla, mnohem rychleji...Mám strach, aby to nedopadlo jak minule 😔

slavka22
24. čer 2011

@silvie13 krev v 8, potom k Dr. Tak třeba budeš mile překvapená až v pondělí...Držím palce 🙂

gammaray
24. čer 2011

@slavka22 bude to dobré,musí !!!

slavka22
24. čer 2011

@gammaray děkuji za podporu, moc moc moc si to přeju 🙂

fiallinka
24. čer 2011

@evitaa předpokládám, že náhr. matka není vdaná a tvůj chlap bude v r.l. uveden jako otec, ne? To je nejjednodušší varianta. A jinak mylsím, že by fakt bylo nejlepší to zákonem upravit, stejně se to dělá, tak je lepší mít "mantinely". A držím vám moc palce, ať to hned vyjde 🙂. Ale jinak ze strany CAR mi to moc drahé nepřijde.

denny80
24. čer 2011

@slavka22 Ahoj, máme jednu bublinku, Hcg 8988 a Dr. to počítal na 6.týden, zatím všechno v pořádku, tak su šťastná jak blecha. Srdíčko jsme ještě neviděli, ale prý by se mělo ukázat každým dnem, takže příští pátek opět kontrola. Mě bolí prsa tak, že se kolikrát v noci vzbudím, když si špatně lehnu, skoro ani dotknout... A mám takový pocit, že se začínám vracet do puberty, protože ksichtík mám řádně oházaný pupínkama, snad to brzo zmizí.

V pondělí držím všechno co mám, čárečky jsou krásné, takže bez obav. To Vyjde!

denny80
24. čer 2011

@silvie13 Nehaž flintu do žita, třeba budeš příjemně překvapená 😉 Holky v pondělí na vás budu myslet, ať se nám tu podaří zvýšit porodnost v čechách 😀

evitaa
24. čer 2011

@fiallinka Přesně tak. Kdyby byla vdaná, podle zákona je otcem dítěte manžel. Od r.2013 vejde v platnost novela zákona a náhradní mateřství bude legální v rámci rodiny. Bohužel já nikoho v rodině nemám, takže mi nepomůže.

fiallinka
24. čer 2011

@evitaa jj, to je nejlepší řešení, fakt, po právní stránce 🙂. A kdo ví, možná je pro vás i lepší, když z rodiny nebude...

ejviska
24. čer 2011

@denny80 gratulace 😵
@evitaa
@fiallinka to soooo figle, ale fakt by to nejaky zakon chtelo, aspon se uz o tom mluvi.

slavka22
24. čer 2011

@denny80 veliká gratulace 🙂 🙂 🙂

fiallinka
24. čer 2011

@denny80 paráda!

ejviska
27. čer 2011

Tak se dneska baby drzte!!! 😵