CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

sarri
11. lis 2008

aha, tak to já tam mám take mírnou přepážku, ale prý tou kamerkou šlo blbě vidět a tím rentgenem by to šlo líp, tak nevím

nunca
11. lis 2008

No holky, já už tedy byla na hysteroskopii 1 krát (provádí se v krátkodobé narkoze a ten den po odpočinku se odchází domů, jak psala Sarri, jde o minikamerku, kdy se prohlédne vnitřek dělohy) a 2 krát jsem už prodělala laparo (to zřejmě myslela colors), takže břicho mám jako cedník a na posledy došlo ke komplikaci (abrupce dělohy)-přepážku mi neodstranili a do budoucna se to nemusí vůbec podařit, taky není moc fajn do dělohy takhle několikrát "dloubat", pak je to spíše ke škodě 😒 . Navíc jedno dítě mám (počato přirozeně), bylo donošeno v pohodě do konce těhu bez nějakých potíží (ani jsem vůbec netušila, že nějaké potíže s dělohou mám 😉 ). Prý se dá s tímto normálně otěhotnět a donosit dítko (není to prý ojedinělé) a když už se nám to jednou podařilo, třeba to ještě jednou vyjde 😉 .
Mě ta přepážka tedy zasahuje prý skoro k hrdlu děložnímu (takže spíše se jedná o dvě dělohy).
Sarri, pokud to k něčemu u Tebe pomůže, tak to zkus absolvovat, aby jsi věděla na čem jsi a hlavně lékaři budou mít, co nejvíce informací o Tvém stavu 😉 . U mě by to byl už risk jít do další operace toho septa, ale u Tebe by to mohlo mít opravdu význam (bylo by totiž výhodnější, kdyby tam ta přepážka nebyla), měla by jsi větší šanci na úspěch, takto mi to všechno bylo prazentováno 😉 😉 😉 .
Budu moc držet pěstičky, jestli se rozhodneš pro to né moc příjemné vyšetření, ale věřím, že to určitě zvládneš, vždytˇ za mimi vždy stojí trochu těch "útrap" 😉 😉

nunca
11. lis 2008

Colors, omlouvám se máš pravdu, hysteroskopie se dělá totiž diagnostická (tu jsem měla já) anebo léčebná (to jsi nejspíše měla Ty, kdy se provádí určitý zákrok v děloze např. to septum) 😉 . Ale my jsme se se sarri bavily o jiném vyšetření, jde o rentgenovou metodu, kdy se do hrdla děložního zavede urč. přístroj, přes který se vtříkne taková tekutina, která se sleduje (její průběh dělohou a následně vejcovody) a zobrazuje právě rentgenem, toto vyšetření se provádí bez narkozy při vědomí.

nunca
11. lis 2008

Taky se ještě někdy provádí kombinace hysteroskopie a laparoskopie (to jsem měla naposledy já, ale odstranit se tu přepážku stejně nepodařilo, spíše mi to uškodilo tím poraněním dělohy ☹ ).

h.jitka
11. lis 2008

Rok 2008 není příznivý pro mě ani pro mnoho lidí v mém okolí. A jak vidno, tak se to nevyhýbá ani účastnicím této diskuse. Holky držte se, příští rok snad bude líp. 🙂
Před týdnem jsem byla na kontrolní hysteroskopii právě kvůli tvaru dělohy. Nakonec upřesnili diagnozu na částečnou přepážku - zasahuje přibližně do jedné třetiny. Doporučení je samozřejmě operativní odstranění. Vzhledem k tomu,že jsem odcházela tentýž den po zákroku,tak to se mnou moc neřešili. V pátek jedu do CRM a budu se radit s dr. Díky nunco za příspěvky. Jsem proti zásahům do těla, pokud to není nezbytně nutné. Myslím si, že v mém případě není. Navíc si nedovedu představit, že bych podstoupila další narkozu během jediného roku - byla by už pátá.
sarri, to vyšetření opravdu příjemné není, ale přežít se to dá. Netrvá to zase tak dlouho. sice jsem říkala těsně poté, že jsem nepodstoupila nic horšího, ale on člověk časem zapomene. záleží spíš, k čemu doktorům či tobě ta informace bude. všichni stejně říkají, že tvar může mít negativní vliv, nicméně nemusí. je to zamotané.
my se pokoušíme 3 roky a ten poslední to teda nabralo spád jak sviňa. veškerá medicínská pomoc u mně vede spíš k tomu, že nemám chuť na úplně normální sex. Jak pak můžu mít děti, že..... 😒

sarri
12. lis 2008

jitko, to my. když jsme se začali snažit, tak sme byli jak "králíci", sex byl každý druhý den, jenže, co nám řekli, že se manželovi hýbou pomalu a žádná se k cíli nezvládne dopravit, tak nám na tyto věci mnohem menší chuť....
Snažíme se zatím dva roky, z toho od jara řešíme doktory a proběhlo IVF a všelijaká vyšetření. Jenom doufám, že nedojde ke zrušení třech cyklů, na které doplácí pojišťovna, jak navrhoval Blbínek.
No nic, užijeme si advent, Vánoce a lyže a půjdeme do toho znovu 🙂

nunca
12. lis 2008

Jitko, díky Ti moc za povzbuzení 😉 , jsem ráda, že má někdo stejný názor a dokonce mi toto přisvědčila i lékařka v CRM, tak na tom asi něco bude, že mnoho zásahů není moc fajn pro dělohu (vlastně je to i logické) a s psychikou to asi taky dělá své 😒 .
Jinak s tím sexíkem vám dávám za pravdu, člověk je takto ochuzen o to mít pocit, že může během té příjemné chvilky splodit dítko, taky se přiznávám (manžela moc miluju), ale od té doby, co nám to nejde přirozeně, tak ten sex je takový jiný (moc mě to dá se říct nebaví ☹ ). Zlomilo by se to určitě dalším těhotenstvím, věřím tomu, protože jsme oba moc neštastní, že se nedaří (tak hrozně dlouho) 😢 . Snad příští rok nám ta devítka přinese více štěstí, nám všem kteří na to tak čekají 😉 😉 😉 😉

sarri
13. lis 2008

holky, tak vám píšu, co se mi stalo - asi mám nějakou cystu nebo cysty na vaječnících, poněvadž jsem nedostala menses a vyšly mi pozitivní těhotenské testy, což prý při cystách bývá. Šla jsem to konzultovat k doktorce, která měla dnes ráno ordinovat, ale nikdo nikde, talefony neberou, tak nevím a jsem z toho úplně na prášky. Kdybyste viděli, jak krásně se mi na těch testech objevovaly čárky - vždycky jsem si to tak přála, ale vzhledem k tomu, že to, abychom měli normálně dítě je nemožné, tak to vidím na ty cysty, což by odpovídalo té hormonální stimulaci, co byla v srpnu.
Nemáte s tím někdo zkušenost?

laola
13. lis 2008

Ahoj holky,
po dlouhé době nakukuju.
Sarri, nemohlo se vám přece jen nějak zadařit? Nebyla bys první případ, kdy někdo otěhotněl přestože doktoři řekli, že je to nemožné... Zajdi si na krev 😉 Moc držím pěsti!!!

sarri
13. lis 2008

laolo, v krvi bude Hcg taky, když už je v moči, potřebuju se dostat k doktorovi, jinak zblázním. Už mi dělali laparku kvůli žlučníku a že bych chtěla další kvůli cystám, to se teda vůbec říct nedá

laola
13. lis 2008

To je jasný... Záleží na tom kolik ho tam bude. Při cystách by asi hladina byla nižší, ne? Jak dlouho Ti mešká MS? Určitě zajdi k Dr., ať Ti udělá utz a budeš vědět víc.

sarri
13. lis 2008

mám tuším 53 den cyklu, problém je v tom, že mám zvýšenou teplotu a Dr. ordinuje jen jednou týdně, což mělo být dnes ,ale po nikom ani vidu ani slechu

laola
13. lis 2008

A na Tomášov nechceš zajet? Tam by Tě snad vzali ne?

nunca
13. lis 2008

Sarri, tak to je opravdu divné, přikláněla bych se k Laole, nemůžeš být spíše těhu?? Cysty spíše dělají jenom takové příznaky těhu-bolesti prsou, vynechání ms, atd. (já mívám potíže s cystami a opravdu jsem si připadala jako když jsem byla těhu), ale TT by neukázaly při cystách pozitivitu (reagují pouze na Hcg, ne na jiné hormony, které při cystách bývají ve zvýšené míře-progesteron). Určitě si zaskoč, jak píše Laola na Tomášov, krev Ti jistě odeberou a hned budeš vědět 😉 😉 . Držím moc pěstičky 😉 😉 😉 !!!!!!!!!!!!!

nunca
13. lis 2008

Hcg, totiž by jsi mít v těle neměla pokud nejsi těhu, produkuje ho zahnízděné embryjko, takže jiné možnosti nejsou ..... 😝 . Hcg ještě může být v krvi po Pregnylu, který se někdy aplikuje po transferu, ale to by jsi si ho musela aplikovat před pár dny, aby jsi ho měla ještě v sobě.

nunca
13. lis 2008

Sarri, tak nám dej potom vědět, jak to dopadlo, ano? Moc bych Ti to přála 😉 😉 , aby to opravdu bylo těhu 😉 😉 .

sarri
13. lis 2008

Holky, radši sa nečeho chyťte, bo su v šestém týdnu, a to zcela přirozeně po neúspěšném IVF v srpnu s diagnózou 00,00 progresivně pohyblivých spermií (takový spermiogram vyšel 3x). Su úplně nejšťastnější v celém Vesmíru. Seděla jsem sice celé odpoledne u doktora, ale stálo to za to. 😅 😅 😅 😅 😅

sarri
13. lis 2008

Jo...a na "výpomoc" sem nikoho neměla, manžel akorát baštil vitamíny a každý den čaj z natě kotvičníku 🙂

colors
13. lis 2008

sarri , upřimná gratulace !!!!! zazraky se deji 😉

nunca
13. lis 2008

Sarri, tak to je úžasné, moc Ti gratuluju, tušila jsem, že to tak musí být, je to opravdu nádhera 😉 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 !!!!!!!!!!! Tak si to krásně užívej 😉 , je to ohromné štěstí 😉 .

laola
13. lis 2008

Sarri, tak tomu říkám překvápko!!! 😉 Moc Ti přeju, ať se všechno vyvíjí tak jak má 😵

sarri
13. lis 2008

Díky, pořád tomu nemožu věřit. Už jsem měla úplně jiné plány - když se IVF nezdařilo, tak jsem přes Silvestra zaplatila docela drahou dovolenou v Alpách a pořídili jsme si novou lyžařskou výstroj - s tím, že další pokus dáme až po novém roce a do té doby (než zas budu jak mevěd při zimním spánku - při stimulaci) že si užijeme a jak sem se na to vyprdla a smířila se, že je to nemožné tak...

h.jitka
13. lis 2008

Tak to je bomba!!! Konečně pořádná zpráva! Moc gratuluju a držím pěsti. 😵

laola
14. lis 2008

Sarri, uvidíš, jak Ti bude. Kdyžtak pojedeš do Alp jen jako zdravotní doprovod 🙂 Nebo pošleš manžela třeba s kámošem. A lyžařskou výstroj si ještě užiješ 😉 To nejdůležitější teď máš ve svém břiše - to se nepodaří každej rok!!! 😉 Kdežto na hory pojedeš ještě tolikrát...

sarri
14. lis 2008

No to jo, myslím že pomohlo právě to těšení se na dovolenou a vykašlání se na dělání dětí 🙂

laola
14. lis 2008

Přesně tak, jak se Ti dostane do hlavy myšlenka na něco jinýho, nebo nějaká jiná zábava, tak už to lítá 😀

h.jitka
14. lis 2008

Dnes jsem byla na konzultaci v CRM ohledně té přepážky v děloze. K mému překvapení si je dr. naprosto jistý, že u mně je jednoznačná příčina zamlklého těhotenskví právě přepážka. Nejenže ji mám do jedné třetiny, navíc je hodně široká, takže zůstávají dva úzké rohy. Říkal, že kdyby o tom věděl dřív ani by mi nedoporučil IVF dřív než se to septum odstraní. Je přesvědčený, že ať už bych otěhotněla znovu přirozeně nebo po umělém, skončilo by to vždy stejně, protože v děloze není dost místa pro vývoj embrya. ☹

nunca
14. lis 2008

Ahoj Jitko, ke kterému doktorovi chodíš ve Zlíně? Mě totiž ta přepážka asi odoperovat nepůjde (jeden pokus byl a dopadlo to narušením dělohy a musela se sešívat) a prý druhý pokus by mohl dopadnout stejně ☹ . Chodím na gyndu do CRM k prim. Gerychovi. A mě tedy tedˇ naposledy po nezdařeném KETu řekli, že by operaci už nezkoušeli, že je to spíše ke škodě 😒 kvůli možnému poranění. Jedno dítko máme přirozeně počato a vše bylo v pohodě celé těhu. Já tu dělohu mám téměř úplně rozdělenou na poloviny až k hrdlu, ale pravá strana je větší a asi i v ní proběhlo tenkrát těhu.
Taky bych raději měla přepážku pryč, protože to prý nemusí mít vliv, ale i může a podstatný, tak si vyber 😒 .
Určitě by bylo lepší, kdyby tam nebyla (bylo mi řečeno ještě před operací, že po odstranění dochází často k přirozenému těhu 😉 😉 ).

nunca
14. lis 2008

Ještě bych se ráda zeptala, nemáte s tím někdo zkušenosti, minulý týden ve středu jsem byla na krvi po KET, ale byla neg., měla jsem vysadit všechny léky (to jsem udělala) a měla jsem dostat ms v rozpětí 3-10 dní, dnes už je to 9. den a stále nic 😠 , jen jsem 2 dny špinila, ale prsa bolí stále a mám denně migrénu ☹ , fakt děs!!!

z4401
15. lis 2008

Ahojte holky, tak zase na chvilku nakukuju 🙂
Sarri, to je bezva zprávička. Zázraky se orpavdu dějí. Já o tom už mockrát slyšela, že doktoři řekli páru, že je to přirozeně beznadějné a jakmile se s tím smířili a našli si jiné plány - zaměstnali psychiku tak se zadařilo. To je i tvůj případ. A neboj, hory si ještě užiješ s prckem až až. Také mám moc ráda hory, jsem spíš horský typ než mořský, hold letost je prostě musíme oželit. 😉