CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

sarri
18. lis 2008

4401 v kolikátém týdnu ti potvrdili srdeční akci?

z4401
19. lis 2008

Sarri - ahjíček. Já jsem viděla srdíčko už v 6 týdnu 😉

sarri
20. lis 2008

Holky, tak to nedopadlo a budu zase snažilka. Miminko oproti minulému týdnu nemá žádný nárust ajá zítra nastupuju do nemocnice na 3-4 dny pozorování a pak vyčištění dělohy. Je mně hrozně.

fiallinka
21. lis 2008

Ahoj holky, tak jsem se na vás přišla podívat a vidím, že nic moc, ale ono je asi letos něco špatně a bude líp 🙂. Před rokem jsem se bála, že nikdy žádné mimčo nebudu mít, co bych dala za krásného kluka... pak se po ivf zadařily dvojčata a v 36. týdnu jednomu z kluků, pár dní před porodem, přestalo bít srdíčko...byla to tromboza, příčina neznámá. Takže mám jednoho krásného miláčka "ze Zlína", ale za opravdu velkou cenu....

No každopádně, až to zase půjde, jdu do toho zas... a připojím se k vám, jen doufám, že vy už nebudete důvod sem chodit. Držím vám palce.

laola
22. lis 2008

Ahoj holky,
Sarri, to mě moc mrzí ☹
Fialinko, je mi moc líto, co vás potkalo ☹ Nevím, co napsat... ☹
Jurášek je moc krásný miminko, bude vám dělat jen samou radost 😵

sarri
22. lis 2008

Tak už jsem i zpátky z nemocnice. Byla tam naštěstí velice chápavá doktorka, která mě zařadila do operačního pořádku už na pátek, protože i krev potvrdila, že je to zanikající těhotenství, neboť Hcg bylo málo a plod se hold týden už nevyvíjel a protože hrozí velké krvácení, tak je lepší to řešit hned. Navíc být sama v takové situaci v nemocnici je fuška na psychiku jako blázen. Já jsem pořád jenom brečela. No a právě ti chlapi doktoři mně tam chtěli nechat čekat do pondělí...nakonec mi byla ještě v pátek provdena revize dělohy a v sobotu už jsem doma.
Apropos gratuluju Fialince k miminku - je taky drsná zkušenost, ale věřím, že prcek chvílemi vydá i za dva a časem k němu nějaký ten sourozenec přibude.

nunca
22. lis 2008

Fialli ahoj, je mi to moc líto, ale máš jedno zdravé miminko a to je moc dobře, bude potřebovat lásku a péči, určitě to časem přebolí a chlapeček Tě nenechá dlouho smutnou, přeju moc zdravíčka, štěstíčka (i když to už přece máš 🙂 ). A časem se na nás přidi zase podívat, až zase zatoužíš po druhém miminku-pořídit Juráškovi sourozence 😉 . Moc gratuluju k miminku 🙂 !!!!!!!!!!

nunca
22. lis 2008

Sarri, to ani není možné 😔 , já jsem byla tak ráda, že Ti to tak krásně vyšlo bez podpůrných metod, je mi to vážně líto ☹ , ale zase když se zadařilo jednou, tak máte velkou šanci, že se podaří na podruhé a tentokrát se mimísek určitě bude držet celých 9 měsíců, přeju moc štěstíčka 😉 😉 . Tedˇ odpočívej, vím, že to moc bolí, ale chce to čas a Ty to určitě zvládneš a brzy budeš zase těhulka a potom maminka 😉

fiallinka
23. lis 2008

nunca: to víš, já do toho budu chtít i znova, i přes tu hroznou zkušenost, ale snad už ty budeš chodit mezi těhulky... a nevíš, co je s hanulkou, občas si na ni vzpomenu...
laola: no jo, ono se na to ani moc nic napsat nedá, stejně je to dost nevyjádřitelné, co člověk v takové situaci cítí, když vlastně v jednom dni zažiješ to nejhorší i to nejlepší, co zažít asi můžeš...

nunca
23. lis 2008

Fialli, já už psala před 2 hod., ale nějak se mi to neodeslalo a psalo to chybu na webu, takže jsem musela nechat PC odpočinout 😝 . To jsem ráda, že se tu budeme zase potom vídat 😉 , u nás je to takové, že se tu možná setkáme příště při Tvém dalším pokusu a já budu pořád snažilka ☹ . Jsem tedˇ měsíc po KETu, bohužel neúspěšném 😢 a budeme muset na komplet cyklus (možná leden nebo únor) 😔 .
Hanulka, snad to nebude vadit, že to napíšu, čeká dvojčátka a je už v 10. týdnu 😵 😵 😵 , povedlo se v Olomouci.

fiallinka
24. lis 2008

nunca: to mne mrzí, že se pořád nedaří, ale jednou tu musí přijít... dočítat jsem nestihla... a to je super, že se Hańul zadařilo, moc ji pozdravuju, jestli si s ní píšeš...

nunca
24. lis 2008

Fialli, díky, Hanul samozřejmě budu pozdravovat, taky doufám, že se i nám někdy zadaří 😉 .

h.jitka
24. lis 2008

sarri, drž se. měla jsem z toho, že se vám zadařilo, opravdu radost.

asi sem budu chodit spíš jen tak na čumendu. rozhodla jsem se, že na tu operaci půjdu v lednu. letos už žádné zákroky nezkouším. pak budu brát antikoncepci, takže pro nás připadá těhotenství tak na léto. a třeba to půjde i přirozeně - antikoncepcí si poléčím endometriozu a operace by měla umožnit udržení embrya. je to mazec, jak se člověk pořád musí pro něco rozhodovat a stejně nikdy nevíme, jestli nám to přinese kýžený výsledek.
ale začala jsem si říkat Hůř už bylo. takže kdybychom se "neviděly", tak si užijte předvánoční blbnutí a pak nabírejte síly na další akce v příštím roce. 🙂

sarri
25. lis 2008

Díky Jitko,
taky jsem si řekla, že tomu dáme šanci ještě přirozeně - minimálně do léta. Taky si říkám, že po všech těch utrpeních to (dosaď sprosté slovíčko na k...) musí vyjít. 🙂

hanulka3112
27. lis 2008

Ahojky Holky, vidím, že si na mě fialinka zpoměla a samozřejmě mi přišel vzkaz od Nuncy, že mě pozdravuješ, tak jsem se sem přišla mrknout, jak už psala Nunca, čekáme po 2.IVF v Olomouci dvojčátka, zítra jdu na kontrolu, tak jsem už moc zvědavá a těším se až je uvidím 😵
Fialinko, moc mě mrzí co se ti přihodilo, ale zároveň ti gratuluji k Juráškovi, je moc krásný 😵 a přeju ti ať mu brzy přibude nějaký ten sourozenec 😉
Holky vám všem ostatním přeju moc štestíčka ať už se těch vašich vytoužených mimísků dočkáte 😉 🙂

fiallinka
28. lis 2008

hanul: moc gratuluju k mimískům, je to super, že se podařilo...a proč jsi šla do Olomouce? A co to cvičení, řešila jsi to nějak?

hanulka3112
28. lis 2008

Fiali, děkuji moc, dneska jsem byla na KO-paráda mimísci sebou pěkně šili jako by tančili 😀 a už mají 3cm.Jinak proč jsem šla do Olomouce...nechci tu nikoho ovliňovat byl to můj pocit a podle mě když někdo ztratí důvěry měl by změnit CAR, ono psychika je na prvním místě, to cvičení mi zařídila mamka v Rožnově, měla jsem to cviky na záda, protože mám skoliósu a spojené s cviky na protažení pánevního dna a poctivě jsem cvičila i doma 😉 takže to mělo určitě taky nějaké zásluhy a tak nějak po tomhle druhém pokusu jsem byla nějak víc v pohodě a dělala vše obráceně než při prvním pokusu.Z Olomouce po ET jsem jela sama domů autem a doma jsem normálně fungovala, vařila uklízela, teda s mírou, ale při prvním jsem jen ležela a jsem tedy toho názoru, že vyležet se to nedá 😉 dívala jsem se ti do albíčka a vidím, že bříško bylo teda pořádné, no bodejď by ne když rostlo pro dva, jsem zvědavá jaké budu mít já a jak ho unesu 😅 jinak přeju malému hodně štěstíčka ať vám dělá jen samou radost 😉 🙂

fiallinka
28. lis 2008

hanulka: no vida, tak já jsem to brala stejně jako ty - cvičila, moc neležela, brzo šla do práce a ono to vyšlo... a břicho jsem měla teda velké dost, ale na druhou stranu oproti jiným dvojčatovým těhulím to ještě nic nebylo, čímž tě nechci strašit 🙂, no každopádně si to krásně užij, to nejhorší máš určitě už za sebou - no, jen ten konec těhu je dost drsný, ale zase nemám s čím srovnávat 🙂. Ale uneseš to, neboj...

hanulka3112
30. lis 2008

Fiali, tak vidím, že jsme to měli teda fakt dost podobný, já to říkám pořád, že vyležet se to nedá 😉 jinak jak jsi to měla s porodem, byl plánovaný určitě na termín viď?A může tatínek k porodu? Já jsem slyšela, že když je epidural, že jo ale při celkové anestezii ne, jak jsi to měla ty? No otázka potom je jestli ho tam dostanu 😀 ale moc bych to chtěla, jeho jsem se na to ještě neptala, ale když bude za tou plentou semnou, tak by to mohl zvládnout 😉 🙂

fiallinka
2. pro 2008

Haňul, byla jsem měsíc před porodem v nemocnici (od 32+1) díky zkracujícímu se čípku, ale bylo to spíš preventivně, pouštěli mne i domů na víkendy. Do toho se mi trošku zhoršovaly jaterní testy, což nebyla taková hrůza, ale subjektivně se to projevovalo strašným svěděním, takže nic moc. Domluvili jsme se, že porod vyvoláme (mělo to být zhruba 36+4), ale pár dní před tím na běžné kontrole, kdy jsme se právě domlouvali na porodu, se zjistilo, že Ondrášek už nežije, takže porod byl velmi rychlým, akutním císařem, do půl hodiny od vyšetření byl Jurášek na světě (35+6), a bylo to v celkové narkoze. Jinak jsem ale měla rodit normálně, kluci se týden před tím porodem otočili. S tím tatínkem záleží na tom, kde budeš rodit, většinou k žádnému císaři nepouští ta´tku, ale jak kde...

colors
5. pro 2008

Ahojky, chtela jsem se zeptat zda jste nekdo podstoupily v caru inseminaci.
popripadne jak to probiha. budu rada za jake koliv informace. dekuji.

hanulka3112
8. pro 2008

Fiali, a dali ti na výběr jestli epidural nebo celkovou narkózu? Já vím ještě mám na vše čas, ale víš jak to je všechno chce člověk tak nějak znát předem 😉 jinak malý je fakt moc krásný a přeju ať vám dělá jen radost a s tím klasickým porodem jsi mě překvapila, já myslela, že se chodí automaticky na císaře 😅 jinak já už jednu 15cm jizvu na břiše mám po laparce, která nakonec byla o něco složitější, tak mě otevřeli, tak mám takový úsměv, ale ta jizvička za ten rok a půl už dost zmizla a už to skoro nejde poznat 😉

fiallinka
9. pro 2008

hanul: statisticky to vychází asi 30% normálních porodů a 70% císařem - pokud jsou obě mimča otočené hlavou dolů a vše je jinak v normálu, rodí se většinou normálně, ale pokud někdo fakt nechce, tak toho císaře udělají skoro všichni doktoři... pokud už jsi sešitá byla, možná dají tomu císaři fakt přednost, no uvidíš... jinak ti vybrat dají, jestli celková nebo spinál (není to epidurál - ale to je jedno, rpostě jsi vzhůru), pokud budeš rodit ve VM, tak před půl rokem rodila moje kolegyně dvojky a dali jí vybrat, na Vsetíně taky... U mně to bylo akutní, neplánované - sice mi ještě stihl anesteziolog říct, jestli si chci vybrat, ale já jsem už v té chvíli chtěla celkovou, protože jsem nevěděla, jak bych zvládla tu situaci, kdy vím, že jedno mimčo nežije. Hlavně jsem chtěla rychle usnout, ať je to za mnou. Jinak bych si ale na 100% vybrala spinál, myslím, že máš z toho porodu aspoň přirozenější pocit - takhle je to divné, probudíš se, dítko tam najednou je a ty nevíš, jak jsi k němu přišla, proto jsem chtěla normální porod. Ale ta jizva není moc vidět, je úplně dole pod špekem, jen taková čára 🙂

hanulka3112
13. pro 2008

No já už jednu jizvu mám asi 15cm taky je to taková čára a za ten rok a půl už úplně mizí a taky bych raději byla uspaná tím epidurálem či co, abych věděla jak přišli na svět, ale ve tvém případě tě plně chápu, jinak na páteční kontrole bylo vše v pořádku a mimísci už mají přes 5cm, jo a ještě jsem se tě chtěla zeptat, kdy se pozná co čekám? děkuji moc 😉 🙂

fiallinka
14. pro 2008

hanulka: no jsou to už macci 🙂, jinak pohlaví se pozná spolehlivě kolem 20. týdne - chodí se v té době na velký ultrazvuk, kde se na mimíse pořádně podívají 🙂, někdy se to dá říct i dřív, ale spíš výjimečně...

zdenallicka
17. pro 2008

Ahoj holky, mam dotaz.. Muj gynekolog me odeslal do Brna na Obilni trh na vysetreni, ale ani nevim jak a jsem pacientkou CAR Obilni trh a byt ji nechci.. Chcic jezdit do Zlina - mame to o hodne bliz a Brno je mi nesympaticke a Zlin ma dle meho lepsi jmeno.. Na 12.1.09 jsem objednana na hysteroskopii v Brne a fakt tam nechci - nebojim se samotneho zakroku, ale to prostredi se mi tam nelibi, jede to tam jak na bezicim pase a doktora, co me vysetroval, jsem ani nevidela.. Prisel, az jsem lezela na koze, sednul si mi mezi nohy, povrtal se a nez jsem stacila seskocit, uz byl zas pryc... 😕

Myslite, ze muzu zavolat do Zlina a rict jim tohle a ze me vezmou? A potrebuju znova doporuceni od gynekologa?

simonabr
17. pro 2008

Ahoj Zdeni, jestli se ti Obilňák nelíbí, tak tam rozhodně nechoď, zruš objednání hysteroskopie a objednej se ve Zlíně, doporučení nepotřebuješ, berou i bez něj. Přeju hodně štěstí🙂

zdenallicka
18. pro 2008

AHoj simi, diky.. UZ se stalo.. Nevydrzela jsem cekat tu na odpoved, tak jsem zavolala do Zlina a domluvila se se setrickou tam... A v Brne jsem jim rekla paaapaaaa... 😀 Takze ted uz jsem "vase"... 😉 21.1. jedu na prvni konzultaci, tak na me myslete... 😉

simonabr
18. pro 2008

Ahoj Zdeni, tak to je dobře, že ti to tak hezky vyšlo. Třeba se ve Zlíně někdy potkáme, čeká mě 3. IVF, jen se nemůžu rozhodnout, kdy se do něj pustíme. Držím palce, ať ti CRM přinese vytoužené miminko, ahoj.

zdenallicka
18. pro 2008

DIky, SImi... Ja tobe samozrejme preju totez.. Jsem teprve na zacatku a snad na umele nebudu muset jit... To bych nerada, ale kdyz nebude zbyti, pujdu i na nej... HOdne stesti... 😉