CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

simonabr
19. pro 2008

Zdeni, taky mi to chvilku trvalo, než jsem se s tím vyrovnala a pochopila, že jinak než s doktorama nám to nepůjde, ale jinak to prostě nešlo. V našem případě mi IUI připadá poměrně bez šancí, tak jsem ji zkusili jen dvakrát, nechtěla jsem se víckrát nervovat. U IVF je mnohem větší šance, ikdyž oba naše pokusy skončily pouze biochemickým těhotenstvím ☹

zdenallicka
19. pro 2008

Biochemicke tehotenstvi??? Co je to? 😕

simonabr
19. pro 2008

Při kontrole po IVF je v krvi HCG, ale za pár dní začne samo klesat, tzn. že embryo se uchytí jen na pár dní, pak se samo pustí a přijde MS, kdyby člověk nešel na krev, tak to ani nezjistí. U nás je to bohužel kvalitou vajíček ☹

evatk
1. led 2009

Ahojte holky.Nemáte některá pokročilejší zkušenosti s Dr. Slovákovou, která je v CRM Zlín místo Dr.Chovance (myslím, jestli jste už u ní absolvovaly např. ivf apod.). Mě to čeká v únoru. Při první schůzce někdy v říjnu jsem měla pocit, že jí musím snad napovídat co a jak...

fanfulin
2. led 2009

evatk..Ahojko já jsem absolvovala v říjnu IVF u Dr. CHOVANCE ,ale asistovala mu u toho Dr.Slováková,ale mám stejný dojem jako ty,že o tom ještě moc neví nemá podle mě tolik zkušeností jako ostatní doktoři v CRM.
Když jsem šla na kontrolu,tak mě už k Dr.Slovákové neposílaly jelikož to bylo už 2 IVF které mě nevyšlo a nemohla by mě poradit asi čím to bylo,tak mě poslaly k Dr. Prusenovské je moc fajn a má mnohem více zkušeností.
Přeji ti mnoho úspěchů na cestě za miminkem.... 😉
Já to na chvilku vzdávám nemám tolik energie na další boj.... ☹

evatk
2. led 2009

Mě taky čeká 2.ivf po 2 neúspěšných iui. Chovanec mi už tu druhou iui nedoporučoval kvůli nízké úspěšnosti, přesto jsem to ještě chtěla zkusit. Takže mě Slováková pobavila, když se mě ptala, co teda si představuju dál (myslela jsem, že mě spíš ona doporučí co a jak) a nakonec doporučovala mi iui... Byla jsem dost zklamaná, když jsem šla na konzultaci po genetice, jak jsem ji viděla v ordinaci-už jsem si konečně (!!!) na Chovance zvykla a teď tohle, jakoby toho už tak nebylo dost. Doufala jsem, že u 2. ivf Chovanec zvolí trošku jiný postup... Ale paní doktorka se bude řídit krok za krokem postupem při 1.ivf. Tak naštěstí už mám za sebou aspoň 2 měsíce na synarelu - tentokrát je to šílené... Jestli nevyjde ani 2. ivf, budu to muset na chvíli vypustit, jsem z těch hormonů úplně vyřízená.

simonabr
2. led 2009

Ahoj Evi, dr. Slovákovou jsem 2x letmo viděla, takže s ní žádné bližší zkušenosti nemám, taky chodím k Chovancovi, teda teď zrovna ne, ikdyž jsem s ním byla spokojená, ale nevyšly nám už 2IVF a na další pokus zatím nemám síly a hlavně víru v úspěch, to je na tom asi to nejhorší, tobě přeju hodně štěstí.

evatk
2. led 2009

Ahoj Simi,právě na tu víru v úspěch se snažím už delší dobu naladit, ale... Váhala jsem už s 2.ivf, ale nakonec mě přesvědčilo, že genetika nebyla úplně ok, takže si říkám, že teďka už by mělo být podchyceno snad všechno, tak snad by to mohlo klapnout.Ale potom to budu muset vypustit, už kvůli těm hormonům, jak píšu nahoře.Ale po 1.ivf u me nic nefungovalo, jak mělo, takže návštěvy v CRM mě stejně neminou.Dlouho jsem se chatům na toto téma vyhýbala a měla jsem "recht".Když to tady tak čtu kolem a kolem, připadá mi, že nám to stejně ještě vyjít nemůže, když vidím, co všechno si některé holky musí zkusit. To na tom pořád nejsem tak zle.

evatk
2. led 2009

Byly jste na pn po ivf?Já jsem si 1 ivf naplánovala na léto,vybrala jsem si na to dovolenou, ale v únoru si vybírat dovolenou zatím nechci.Do práce taky raději ne, ať dělám co dělám, stresu se občas nevyhnu a někdy ani nošení těžkých věcí, i když dělám kancelářskou práci.

simonabr
3. led 2009

Evi, já jsem byla v obou případech na PN, abych si něco nevyčítala a v práci by mě chtěli opečovávat, tak jsem si v klidu polenošila doma (knížky, televize, DVD, internet), ikdyž to k ničemu nebylo.

zdenallicka
3. led 2009

HOlky, ahoj...

Tak ja se chystam poprve 21.1.. Uvidime tedas, jestli neni v brisku mimi a pak se rozhodnem... Zjistime to zitra, nejpozdeji v pondeli, tak se pak uvidi...

Drzim vam pesti, aby to vyslo... 😉

fiallinka
6. led 2009

evatk: já jsem byla v únoru na pn asi 4 dny, pak jsem šla do práce - a vyšlo to 🙂

evatk
10. led 2009

Já jsem se nakonec 100% rozhodla zůstat doma. Na kontrolu jedu 22.1. a doufám, že po tomto datu co nejdřív začnu stimulovat.

z4401
12. led 2009

Ahojte holky, po delší době vás všechny zdravím. 🙂
Evatk - k Dr. Slovákové můžu říci, že já osobně jsem s ní měla čest jen 1x a to když jsem byla po 1.IVF a seděla v ordinaci s Dr. Horvátem, asi ji zasvědcoval či co. No a i tak na mě moc dobrý dojem neudělala. No a nedávno se za mnou stavovala kamarádka, která spadá právě pod ni a co mě říkala, jaké ona preferuje postupy atd. tak jsem fakt hleděla a být ní bych hned zažádala o výměnu lékaře. Přeci jen nemůže ji hned po laparce říci, že by ani IUI ani časovaný nezkoušela (kord když je kamarádka vnitřně vpořádku, jen to prostě nějakou záhadou nejde) a hned ji posílala na IVF. Nevím, nevím, prostě i s vyprávění na mě neudělala dobrý dojem.
Co se týká neschopenky, tak tu určitě doporučuju, já ji měla už od začátku stimulace, sice jsem se doma trochu nudila, ale na nudu jsem si rychle zvykla a vyplatila se. Dodnes jsem stále na neschopence a do práce se už neženu. Za ty nervy mě to nestojí. Takže opravdu doporučuju krásný klid doma.

Fanfun - tebe jsem tu dlouho neviděla. Ani se ti ale nedivím, moc mě to mrzí, že to na podzim nevyšlo ☹ Jediné co ti můžu v tomto roce přát je hodně síly do dalšího "úspěšného" pokusu. Moc ti to přeju.

simonabr - také u tebe čtu, že vám už 2.IVF nevyšlo. Také mě to moc mrzí a přeju ti to samé co Fanfun.

Ach jo. Holky držte se a nepřestávejte věřit. Vím že se to říká těžko, ale určitě to jednou výjde, někomu dřív někomu později. Přeji vám všem hodně štěstíčka aby ta 9 nakonci v letošním roce pro vás byla šťastným číslem.

evatk
12. led 2009

z4401 - mě na jednu stranu uklidňuje, že na mě nebude nic zkoušet a nejspíš zopakuje postup dr. Chovance z mé 1.ivf. Na druhou stranu jsem (ještě než jsem se dozvěděla, že Chovanec je marod) doufala, že zvolí nějaký jiný, doufala jsem že "zaručenější" 🙂 postup. Tak ještě uvidíme, jedna věc je předepsat mi léky a druhá věc je vše dobře odhadnout na ultrazvuku a odběr vajíček a transfer. Tak trošku doufám, že by to mohl dělat vše Horváth, když ona s tím nemá zkušenosti...
Jinak mi nesympatická není, působí na mě normálním dojmem, je docela empatická, pohodová ženská. To s Chovancem jsem dlouho měla problém, než jsem si zvykla 😀 .
A ty jsi měla nějaké potíže, že už při stimulaci jsi byla doma?
Já se nebojím ani tak nudy, jako spíš toho, že na to budu myslet a stresovat se. Vím jaké to bylo při 1.ivf - těšila jsem se na letní třítýdenní pohodičku - v polovině přišel zlom a psychika šla dolů, nevím, čím to bylo, možná i vlivem hormonů. Poměrně brzy jsem to dostala, pak jsem se zase uklidnila, pak neg. testy, no havárka, ale to asi znáte všechny...
Jé a teď jsem si všimla, že ty jsi z Kroměříže. Já jsem se tam narodila, ale nebydlela moc dlouho. Ale moje babička se odsud odstěhovala teprve nedávno.

z4401
12. led 2009

Evatk - no spíš Kroměřížský region. Momentálně bydlím v Martinicích. No a neschopenku jsem měla už od začátku stimulace, páč jsme se zrovna přestěhovali do nového domečku a tak jsem si ho chtěla užít 😉 sám Horvát se mě ptal jestli ji chci už napsat, tak jsem jen souhlasila. Vycházky mám neomezeně, takže to je pro mě pohodička. Jen si to užívám.
U Chovance jsem byla tak 2x když tam zrovna nebyl Anna, nejdříve jsem chodila k němu než odešel a vystřídal ho Horvát. Ale s tím jsem byla nadmíru spokojena. Strašný sympaťák.
Já si myslím, že pokud ta Slováková nemá ještě velké zkušenosti tak určitě OPU a ET bude dělat Horvát, min. za její asistence.
No a ještě k tomu jestli být po ET doma nebo ne. Ja zvolila tehdy ano a nestresovala jsem se. Snažila jsem si nepřipouštět, že by to nemuselo vyjít. Pořád jsem si hladila bříško a mluvila s nim, jako by tam už bylo mimi.Prostě praštěná. No a tak 3 den od ET jsem už pomalinky dělala všelijaké domácí práce, ale jen s mírou, když jsem se necítila tak jsem jen polehávala. Myslím, že psychika je hodně důležitá. Nesmíš si připouštět, že by to nemělo vyjít.

evatk
12. led 2009

z4401 Jo Horváth je v pohodě, dělal mi iui i et při 1.ivf, umí se taky vcítit, má vždycky slůvko k povzbuzení. Chovanec na mě působil zpočátku zvláštně, až později jsem si zvykla - a ruptyboty, přijdu po gen. testech na konzultaci a tam ženská. No chvilku mi trvalo, než jsem se s tím srovnala. Původně jsem uvažovala, že požádám o přesun k Horváthovi, ale už s tím nebudu nic dělat. Až kdyby to nevyšlo ani podruhé. Ale to mě možná přeřadí sami - už to tak u někoho z diskuze udělali.
Tak ti děkuju za tip - budu se chovat jak těhotná... 🙂 .Jen aby mě nikdo neslyšel.

z4401
12. led 2009

evatk - co to čtu!!!!! Že tam na tebe vletím. Jaký pak "kdyby to nevyšlo" 😒 To už nechci slyšet. Další pokus výjde. Musí. Já tady mám už poprskaný celý monitor, že přes něj pomálu nevidím, abych na tebe prskla ty těhu bacily a ty tak!!!! Tož to teda ne!!!!!!! Teď to prostě výjde, věř tomu.
Co se týká Horváta, tak jak píšeš, umí se vcítit a rozhodně se nepřetvařuje. Co jsem chodila ze začátku k Annovi, tak ten když jsem ocházela tak se vždy tak falešně usmíval, až to hnusné bylo. Kdežto u Horváta vidím, že to fakt myslí upřímně.

evatk
12. led 2009

z4401 😀

evatk
23. led 2009

Ahojte všichni, ve středu začínám stimulovat, punkce bude 9. nebo 10.2., tak držte palce, snažím se pozitivně naladit, rozplývám se nad všemi Vašimi alby s miminky a kočárky atakdále. Jinak paní dr. Slováková na mě včera udělala opravdu pozitivní dojem.

h.jitka
24. led 2009

ahoj Evčo. budu na tě myslet. nezapomeň se trošku rozmazlovat. určitě si to za ty stresy zasloužíš. 😉

evatk
25. led 2009

h.jitka 😉

fiallinka
26. led 2009

evatk: držím palce, mně to přesně takhle před rokem vyšlo, únor je dobrý měsíc (ale prý fakt, i podle statistik...)

walerinka
27. led 2009

Ahoj holky taky mě to v únoru čeká, jdeme na 1 IVF, mám z toho trochu obavy, pan doktor Chovanec je na neschopence, ale říkal mi že na konci února by se měl vrátit, byla bych ráda kdyby to všechno vedl on, přece jen mám k němu důvěru.

evatk
27. led 2009

Ahoj walerinko, chápu Tvůj pocit z nepřítomnosti dr. Chovance, já jsem to měla stejně, jak jsem viděla, že tam je někdo jiný. Ale Slováková mi po lidské stránce vyhovuje možná líp a minulý týden mě uklidnilo, že postup konzultuje (aspoň teda u mě) s Chovancem- vlastně rozhodl on, jak tu bude. Docela dlouho trvalo, než jsem si na něho zvykla, a pak takový šok 🙂! Tak Ti samosebou držím palce.

walerinka
27. led 2009

Moc děkuju za podporu, po tom co jsem si už prošla ji budu určitě potřebovat.

h.jitka
1. únor 2009

Hlásím, že jsem z nemocnice doma.Byla jsem v Atlasu na odstanění přepážky v děloze. Co ale říci k tématu odstranění přepážky... V tomto směru se u mě nic nezměnilo. Lékaři zjistili, že přepážku odstranit nemohou, protože je tvořena i stěnou dělohy, která je prostě vmáčkutá dovnitř ve tvaru srdce. Nicméně oproti minulým vyšetřením mi nenašli endometriozu a oba vejcovody jsou průchozí. Takže úplně zbytečná ta laparoskopie nebyla. Doktor sám mi řekl, že by raději v tuto chvíli s tím nic nedělal. Je možné, že normálně donosím, ostatně tak jako řada jiných.
za dva týdny pojedu na Tomášov, jsem zvědavá jaký úhel pohledu mi do toho zase vnese Horváth. 😉

ruda
4. únor 2009

Ahojky holky, jsem tady nová, tak prosím o přijetí mezi vás, no Zlína jezdíme od září, teď jedeme 13tého v pátek, snad to bude šťastný den... měla jsem mít po 1. IUI,ale měla jsem po stimulaci cystu, tak čekáme, jestli se vstřebá sama, snad už tam teda není a začneme. Začala jsem u Chovance a pak pokaždé někdo jiný, teď jdeme pdruhé k Dr. Horvátovi, tak jsem ráda

nunca
4. únor 2009

Ahojky holky, hlásím se zde po delší pauze, ale ráda bych nějak přispěla se svou trochou ...Jitko, já mám také přepážku, kterou se loni v březnu bohužel nepodařilo také odstranit (byla jsem na operaci také v Atlasu), jsem pacientkou prim. gynekol. tamtéž, takže se mnou celý zákrok procházel bod po bodu (operace nedopadla tedy dobře a navíc došlo při ní ke komplikaci k poranění dělohy) a je jasné, že další zásah by už vážně nebyl žádoucí a úspěch další operace zaručen není. Nicméně i s touto vadou (přepážka téměř rozděluje dělohu na dvě až k děložnímu čípku) se mi jednou podařilo úspěšně otěhotnět, donosit a porodit jedno dítko, aniž bych tušila, že tuto vadu mám 😉 . Problémů je u nás už více, takže se zatím marně léčíme v CRM Zlín ☹ . Samozřejmě přeju všem moc a moc štěstíčka v "dělání" miminek, jistě se brzy zadaří 😉 😉 😉 .

ruda
7. únor 2009

cau holky tak nic nového??? nunco, tak to je mazec, ,ale každé z nás se poštěstí, kolegyně taky otěhotněla i s přepážkou.. všechno jde, tak držím palečky 😵