CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

rendas
5. kvě 2009

holky je to v pr.....mrcha mě dohnala,vydím to bledě ☹ ☹

lucciano
5. kvě 2009

Ahojky Rendi, tak to mě fakt mrzí!!!! ☹ ☹ ☹ Jak píšeš, co všechno musíme vytrpět a chlap zase nic. Tu nespravedlivost já fakt nechápu.

lucciano
5. kvě 2009

Kača/27/ snažení 2,5 roku 1krát UII neuspěch,1 a 2 IVF neuspěch,květen 09 3.IVF

Renda /31/ snažení 6,5roku,špatný SPG,já o.k. 6*IUI,1*IVF+ICSI,1*Nativ+ICSI(KO 7.5.09)

Maendy /26 / 3 roky snažení 2x stimulace glost+ Ptregnyl,(13,5,jedem na výsledky a ortel co bude dál)

Lesis /28 let/ 3/4 roku snažení

Lucka /28 let/ 2 roky snažení, (špatný SPG-malo pohyblivých, já-anovulační cykly) 3x stimulace Clostilbegyt+Pregnyl, 1. IVF-ICSI (07/09)

Holky, tak jsem připsala náš problém. Ty anovulační cykly mi sice upravila stimulka, ale bez ní prostě nějak nefunguji. Ach jo, to je pořád něco 😖

lucciano
5. kvě 2009

Musela jsem to zkopírovat znova, zapomněla jsem na Rudi, velká omluva 😉

Ruda /30 let/ 2,5 snažení , špatný SPG, hlavně pohyb a morfologie, já o.k. 1 IUI neúspěch květen 09 IVF-ICSI

Kača/27/ snažení 2,5 roku 1krát UII neuspěch,1 a 2 IVF neuspěch,květen 09 3.IVF

Renda /31/ snažení 6,5roku,špatný SPG,já o.k. 6*IUI,1*IVF+ICSI,1*Nativ+ICSI(KO 7.5.09)

Maendy /26 / 3 roky snažení 2x stimulace glost+ Ptregnyl,(13,5,jedem na výsledky a ortel co bude dál)

Lesis /28 let/ 3/4 roku snažení

Lucka /28 let/ 2 roky snažení, (špatný SPG-malo pohyblivých, já-anovulační cykly) 3x stimulace Clostilbegyt+Pregnyl, 1. IVF-ICSI (07/09)

Holky, tak jsem připsala náš problém. Ty anovulační cykly mi sice upravila stimulka, ale bez ní prostě nějak nefunguji. Ach jo, to je pořád něco

kaces
5. kvě 2009

Rendas tak to je mi líto ☹ nevzdávej to,mě se to už blíží k 3 ivf tak sem zvědavá jak to dopadne,doktoři nechápou proč to nejde sme oba v pořádku manža uplně a já mám menší endometriozu,ale to prej zas tak velká překážka není a taky si při stimulaci musím ředit krev injekcema takže už se těším jak si budu píchat gonal do břicha,clexan do břicha a něco do nohy,takže budu zase trpět jak kůn.Ale snad to zvládnu,ale už sem řekla že jdu naposled na něco takového,možná pak až někdy po 30cítce,finančně a psychicky to ted bylo náročné 😠

ruda
5. kvě 2009

kaces, to chápu, je to děs a navíc, když nevíš kde bojovat, když není příčina..jednou se to povede a pak otěhotníš přirozeně, bo to vyhodíte z hlavy, tak to bývá... držím moc palce...a finančně i psychicky to teda náročné je...děsně. Díky za doplnění tabule 😉

lesis
5. kvě 2009

kaces-nekdy to tak proste je, oba jsou v poho, ale spolu to vnitrne nejde, prosredi se vzajemne zabiji, to je myslim nejblbejsi varianta ☹, ale zas mi taky kazdy rika, ze jakmile se na to pary vykaslali a uz i treba adoptovali, tak to pak najednou slo...nevim, pro me je to strasna alchimie, nerozumim tomu...
rendas-naděje umira posledni, neboj jsme s tebou. i kdyz vim ze to mrzi, kdyz mrcha se vždycky přikrade ☹

jinak me ceka konzultace 11.5 v CRM, budu ukazovat cykly s BT, ty mam podivuhodne, podle stare doktorky mam ovu pozdě - při 28 cyklu mam ovu 18 den a to ještě tak, že jako mohla by to byt ovu-teplota i ovu testy mi skačou, takže se v tom sama nevyznam. a chlapa čeka SPG, co taky jineho chlap podstupuje že jo 🙂, je to jak řikate, chlapi to maji ve všem trošku jednodušši....

ale co, proto jsme tady, aby jsme bojovali ne?
ja zatim tabulku nedoplnuju, nemam cim, uvidime poté...
mějte se hezky, pa.

lucciano
5. kvě 2009

Kaces, hrozné co musíme vytrpět, ale jsem ráda, že se tady sešlo tolik holek a všechny Tě chápe, protože jsme na stejné lodi, jen každá se houpeme na jiném konci. Neboj, uvidíš, že to tentokrát výjde!!!

Lesis, tak první návštěva se Ti blíží, uvidíš, jak tam na Tebe budou hodní a určitě zjistí, kde to vázne. Pondělí už klepe na dveře 😉

ruda
5. kvě 2009

ahojky lesis, já jdu do CRM taky příští týden podle MS, třeba to vyjde taky na pondělí.. držím hodně palce a vkročte pravou.... 🙂 a hlavně napiš, ke komu tě dali a co se bude dít

kaces
5. kvě 2009

Holky dík za podporu,budu ji potřebovat doma už se o tom ani nijak nebavíme.No sem zvědavá ted mám tu antikoncepci už bych jí v neděli mohla vysadit,ale nějak s tím počkám až do příští soboty páč mám strach že bysme pak šli na odběr poslední víkend a to nebudem doma, nejsem si totiž jistá jak dlouho trvá stimulace,nějak mi to vypadlo .Ted řeším jak to udělat v práci jestli si vzít hned od začátku neschopenku nebo chvíli to ještě v práci vydržet.Uvidím poradím se s dr.
Rendy naděje umírá poslední máš ještě 2 možnosti na IVF,takže to určitě zvládneš uvidíš.
Já už mám ted tu poslední možnost a to jdem ještě do toho že si necháme darovat spermie a dáme to půl na půl s manžou a uvidíme,sice to manžel nesl horko těžko ale vzjde to finančně líp než darovaní vajíček. 🙂

ruda
5. kvě 2009

kaces neboj, teď už se to musí povést, myslím, že když budeš chtít, tak ti neschopenku dají klidně hned... jde dát ještě neomezené vycházky??? jinak si to nedovedu představit... držte se holčiny moje...

rendas
5. kvě 2009

Ahojte kočky,vy jste se rozepsaly 😀 😀 Přeju vám všem pevné nervy 😉
Tak nevím jak to vše dopadne přestal jsem krvácet,přes den vůbec nic,tak jsem se zkusila testnout ale nic ☹
Musím vydržet do čtvrka na krev,jestli se teda mrcha´nerozjede..
Kaces já byla ted jen na nativní cyklu na IVF nemáme penízky a toto byla levnější varianta.....Loni nás to stálo 24000,-,
Jak tak pročítám tak budete všichni stimulovat,tak bych sem měla napsat nějakou pozitivní zprávičku,že to některé z nás vyšlo....ale zatím jí napsat nemůžu...
Mějte se berušky 😀

kaces
5. kvě 2009

Rudy taky doufám,že už snad to vyjde,měla sem naspořené penízky na dovču tak je radši investuju na mimčo,ale po těch zkušenostek nějak nedoufám.
Rendy já když počítám co sme do toho vrazily za ten rok a půl od první IUI tak to bude i s tímto třetím pokusem bezmála 100000kč chodila sem totiž i k nějakém astrologovy který zrovna levný nebyl,takže pokud to neklapne už se tam delší dobu neukážu našetřené penízky budou včudu.
Holky mějte a držte se Rendy budu na tebe ve čtvrtek myslet papa

monara
6. kvě 2009

Ahoj budoucí spolubojovnice, tak mě už taky čeká cestování na kopec, za sebou mám 6. cyklus s clostem a dnes 15.DC 1 folikul 16 mm... 😖 , tak už se začínám těšít za Vámi na kliniku. Slyšela jsem samé dobré věci na MUDr. Horvátha...je možné objednat se přímo k němu nebo myslíte, že je to jedno ke komu mě přidělí?

lesis
6. kvě 2009

holky muzete napsat tak nejak zhruba odkdy se co plati? myslela jsem ze se nejak podili na techto ukonech pojistovna....

fiallinka
6. kvě 2009

Ahoj holky, zdravím vás všechny a držím palce ve snažení - já jsem tu taky ještě nedávno chodila, ale vy už mne neznáte 🙂, jen mne teď napadlo, když jsem probírala lékárničku, že tam mám ještě dvě krabičky utrogestanu, z jedné je vyzoblá jedna pilulka, jinak jsou plné a mají trvanlivost do 10/09 (jedla jsem je vloni v březnu), tak vám je někomu můžu poslat za poštovné, kdyžtak se ozvěte 🙂

kaces: prosím tě, jakou trombofilní mutaci máš zjištěnou, když si budeš píchat injekce? Potřebuju to pro srovnání kvůli sobě, díky...

ruda
6. kvě 2009

|Ahojky fialinda, takže se na kopci povedlo? na poprvé? IVF? díky za nabídku, jí zatím utroš mám..
monara, tak vzhůru do kopce...
lesis, smam moc nevím, jak a kdy se co platí..pojišťovna přispívá na 3 cykly,alre jen základní, úkony navíc jako PK, ICSI..a pod se doplácí, stejně tak nadstandartní léky a injekce, proto se taky cena liší u každého dle výkonů a léků a taky je velký rozdíl, zda jde o kliniku státní nebo soukromou...pro příklad, je na státní IUI 6x ročně zdarma, kdežto ve Zlíně stojí 1500,-
Peněz se za mimi dá hodně,ale asi to stojí za to, snad se nám všem zadaří co nejdříve 😉

kaces
6. kvě 2009

Ahojky fiallinko tak musím si ředit krév,mám ji hodně hustou,jinak nevím nic.Tyjsi taky něčím takovým trpěla?

ruda
6. kvě 2009

kaci a co si picháš? Fraxiparin??

fiallinka
6. kvě 2009

Na kopci se povedlo ivf na poprvé, já jsem byla v pořádku, ale manželův spermiogram katastrofa 🙂 - měla jsem asi 14 vajíček, 12 se oplodnilo (ICSI), z toho pět bylo dobrých - dvě se zavedly a tři máme zmražené. Obě se chytily 🙂 a těhu bylo až do 35+4 vlastně bez problémů, akorát poslední měsíc jsem byla v nemocnici, zkracoval se mi čípek, ale žádná trága, na víkendy jsem byla doma.

No a teď stop, tlustá čára, protože 35+5 se při běžné kontrole zjistilo, že jednomu z prcků nebije srdíčko, takže následoval rychle císař, ale Ondráška už se samozřejmě nepodařilo zachránit. Takže mám krásného sedmiměsíčního kluka, už to docela dost přebolelo, ale dost dlouho jsem přemýšlela, jestli to za to všechno stálo, protože přijít o dítě takhle pozdě je šílené, byť vám jedno zbyde.

No ale stejně chci zkusit další co nejdřív, aspoň ty mražáčky 🙂, vždycky, když jedu kolem, tak jim mávám 🙂

Jenže s tou krví je dost problém - poslali nás z Tomášova na genetiku, mně byly zjištěny nějaké trombofilní mutace a pro jistotu mne poslali ještě na hematologii (byla jsem ve Zlíně) a tam mi primářka řekla, že vše ok, že nic píchat nemusím, takže ani Chovanec to neřešil, a ani mi nic nepsal do zprávy pro mého doktora. Protože mi Ondrášek umřel na trombozu pupečníku, začala jsem se teď pídit, co dělat v dalším těhu a už tři doktoři mi (po netu a po telefonu) řekli, že jsem si ty injekce na ředění krve píchat měla v dalším těhu že je to nutné ... tak jsem se objednala do Fakultky v Olmíku, kde se tím snad nějaký MUDr. dost zabývá, ale stejně už vím, co se dozvím - problém je asi v tom, že jednotlivá pracoviště (jak CAR, tak hematologie) v republice mají jiné postupy - holt v Praze bych si ty injekce píchala, tady to prostě moc neřešili při těchto trombofilních mutacích.

Nemůžu zatím říct, že to vyloženě zanedbali, spíš mají takovou praxi, ale je mi líto, že jsem to ani neměla v papírech pro mého doktora, přitom jsem byla v nemocnici, ale holt mne to nenapadlo, když mi říkají, že vše ok, že...

No ale už stejně nikdy nezjistím, čím to bylo, že se to stalo.

Ale nechci vás rozesmutnit, takovou smůlu fakt nemá skoro nikdo...

rendas
7. kvě 2009

Dobré ranko holky,dneska jedu na verdikt.sice jsem přestal krvácet ale zle mi je jak u měsíčků,tak jsem s tím už jakási smířená ☹ ....potom napíšu.

ruda
7. kvě 2009

fial, co napsat, je to děsné, nedovedu sito předsatvit...naštěstí máš aspoň jednoho prďolu.Určitě sežeň co nejvíce info...já mám spolužačku, ta je teď podruhé těhule a má taky mutace a Fraxiparin píchá teď i minule, mají trombozy/ucpávání cév/ v rodě...malý je v pododě a druhý bude snad taky, rodí za chvíli..
Rendíku, tak moc držím palečky a věřím na zázraky a kdyby ne, jsme tady pro tebe a příště to klapne... každá máme v cíli miminko, jen některá běží sprint a jiná maraton...je to těžké...držte se baby!!!

lucciano
7. kvě 2009

Ahojky Rudi, moc hezky jsi to napsala, úplně mi běhá mráz po zádech. Fialli, tak to je docela smutný příběh, ale jak píše Rudi máš aspoň jednoho prcka 🙂 .
Holky chci se vás zeptat, když půjdu v červenci 2.-3.DC na krev před 1.IVF, tak začnu hned se stimulkou, nebo se bude čekat na výsledky z krve a pak teprve zvolí postup a stimulka začne od dalšího cyklu? Díky za odpověď 😉

fiallinka
7. kvě 2009

ruda: fakt hezké, s tím maratónem 🙂
lucciano: oni ti výsledky krve řeknou hned - počítej, že tam budeš dýl sedět (cca dvě hoďky klidně...), ale začneš stimulovat hned 🙂

holky, kdyby se mi ten jeden nezůstal, tak vůbec nevím, jestli to zvládnu...

kaces
7. kvě 2009

Fialinko je to smutné,uplně mi běhal mráz po zádech jak jsem četla cos písala je mi to moc líto alespon si ěla oporu v tom druhém mrnouskovi.Mě řekli ,že se mi ucpávají cévy nařed sem je ředila clexanem a ted bych měla při stimulaci střídat clexan a fraksiparin,chodím na hematologii do Zlína.
Rendas tak co jak jsi dopadla 😉 myslím na tebe

fiallinka
7. kvě 2009

kaces: hlavně se nemusíš bát, protože když si hlídaná, tak je to pak bez problémů 🙂

rendas
7. kvě 2009

Ahojky spolubojovnice takže po čtyřhodinovém čekání mě čekala odpověd od mudr - biochemické těhu. ☹ ☹
ted si dám pauzu a budu bojovat dál.mějte se kočky

kaces
7. kvě 2009

Rendy to je mi moc líto,ae život jde dál ted jen našetřit penízky a pustit se znova do toho,uvidíš jednou se to povede a budeš mít krásné mimuško,dočkáme se určitě všechno co o ty mrnata moc stojíme. 🙂 Třebas se ti to podaří i bez kliniky,uvidíš ted to vypustíš z hlavy a rupty boty zachvilinku nám budeš psát,že budeš maminka 🙂 Měj se krásně a užívej si života papa

lesis
7. kvě 2009

holky teda, mrazi me jento ctu a strasne obdivuju...holt ne nadarmo se říká, že všechno špatné je k něčemu dobré....a my se přece nedáme 😉 . aspon, že tu jsme takhle pro sebe a muzeme si napsat co a jak, i to pomůže...

ja jsem dneska nastoupila do staro/nové práce k manželovi, tak uvidime...holčina, která po me nastupovala před trema rokama je tehulka a ma to za par, tak snad ten fenomen vydrzi a nejak me nakazi 🙂...kazdopadne myslenky jsou ted plne prace, protoze vsechno je jinak a hlavne diky jinym pracim jsme vsechno pozapomnela, takze se ucit znovu...jinak, lip....ale třeba i tohle je začátek neceho jineho...

holky my mame ted o vikendu ročni vyroči svatby, takjedem si odpocinou konecne po tom roce nekam-jedem do termalu do madarska (ale na snazeni je v tomto mesici uz pozde 😉 ), takže preju vsem, abyste si uzili prodloueny vikend a mejte se krasne, pa.

kaces
7. kvě 2009

Lesi tak to ti gratuluju,my měli minulý týden 2 výročí svatby,chtěli sme na dovču ale rozhodli sme se že penízky investujem do mimča 🙂