CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

monas007
2. led 2010

walerinka tak to opravdu není co závidět, ale snad už je všechno v pořádku !!

já byla 28.12 na ultrazvuku a všechno bylo v pořádku, jen mimčo zase spinkalo 😀 😀 asi na ty doktory moc není 😀 😀

jinak jsem musela 31.12 znovu do Baťovky, ale tentokrát na pohotovost !! rano jsem začala krvácet a docela mě to i vyděsilo !! tak jsem se jen oblékla a už mě manžel vezl !! taky z toho byl docela vystresovaný, hlavně když jsem pořád nevycházela z ordinace !! byla tam dr. Grossmanová a byla docela dost milá 🙂 🙂 nasadila mi nějaké prášky a ve čtvrtek musím zase k ní na kontrolu !! teď už je snad všechno v pořádku, tak doufám, že naše sluníčko v bříšku taky bojuje 🙂 🙂

jinak všem snažilkám přeji ať je tento rok opravdu tím úspěšným a všem se zadaří 😉 😉 a my těhule to snad taky zvládneme 😀 😀

h.jitka
2. led 2010

monas, to teda taky nezní moc dobře. tak ať jste brzy v pořádku.
a kaces se nám ještě neozvala.
vidím, že na více stranách se ty svátky nevyvedly. ale už máme nový rok, který snad bude lepší.

monas007
2. led 2010

h.jitka snad už bude jen líp 🙂 🙂 hlavně, že se mi snížil při třetím přeměření tlak a mohla jsem domů !! jinak bych se tam asi zbláznila 😀 😀

monas007
2. led 2010

h.jitka koukala jsem, že letošní vánoční svátky taky nebyly nic moc !! testovat jsi nezkoušela ?!

ludmilamarie
2. led 2010

Děkuju za pochvalu Radečka, taky si myslím, že se nám i klinice 😀 povedl. Rodila jsem na Baťovce, a to plánovaným císařem a šla sem na spinál. Většina mě ukecávala na celkovou anestezii, ale nenechala jsem se odradit a doktorka uspávačka mě taky podpořila. Nelituju, ta chvíle, kdy sem ho uslyšela plakat je nezapomenutelná. Rekonvalescence po císaři, je ale hodně drsná.
A v čem je to jiné než moje představy - jsem hrozná matka, nevím co mám dělat, co po mě to škvrně chce, proč pláče, proč nejí, proč blinká, proč ........... Je to nádherné, ale náročné. Nejhorší je ten strach, aby se mu něco nestalo, na zprávy už se vůbec nedívám, protože si hned přestavuju, že by se to mohlo stát malému a řvu ...
Sarri - poklona až k zemi, že to zvládáš dvojnásobně 😉

h.jitka
2. led 2010

moni, netestovala jsem. neměla jsem na to vůbec náladu. a když mi skončily menzes, tak jsem si říkala, že počkám na potvrzení z krve. a to bude až ve středu.

sarri
3. led 2010

Ludmilomarie, krásný synek, enom co je pravda. Tož až budeme vybírat ženichů...
Tak si myslím, že to má Kačka (Kaces za sebou)...
Jiti, já po IVF taky odmenstruovala ještě před odběrem krve, všechno hodila za hlavu, odjela na dovču a další naplánovala (a zaplatila) a do měsíce TO bylo 🙂

ruda
3. led 2010

ludmilko, to je to, čeho se děsím už teď, ee to nebudu zvládat, že se budu o něj pořád bát..naavíc díky mé práci vím, co se vššechno může stát....děsné...
jity, určitě to příštěě vyjde...
kačka asi fakt rodí....neozvala se..

kaces
3. led 2010

Ahojky tak si mně tam dr.Henčlová toho 30 nechala měli sme jeden průchod pupečníkem špatný.Ale už je to lepší včera mě po obědě aspon pustily na propustku a dneska na 7 tam musím byt zase zpátky.Do porodu už mně domů nepustí tak doufám že se to zase nezhorší a budu moct zasej aspon příští víkend na jeden den domů.No jo co nadělám ale snad to tam ještě přežiju.Mějte se krásně

ruda
3. led 2010

ahojky Kačko, to je mi oc líto, ale at tě raději pohlídají..a kdy budeš rodit, naplánují třeba císaře v 36tt??? nebo jaké jsou plány???

fiallinka
3. led 2010

ludmila: nádherný 🙂 a s tou náročností máš pravdu, do toho se přidají hormony a je to děs běs 🙂...
kaces: ojoj, taky si to musíš odležet...no držím palce, ať vydržíte co nejdržív a průtoky jsou už dobré 😉

kaces
3. led 2010

Holky zatím nevím co bude nikdo nic neřekne,ale chtěla bych se zítra zeptat at vím s čím počítat.Snad budou ty průtoky dobré a když budu v pohodě tak mě třebas příští týden zase možná pustí na propustku,uvidím.Dostala sem i dvě injekce aby špuntom fungovali dobře plíce,takže už bych klidně mohla rodit,ale snad to aspon ještě 2-3 týdny vydržíme.Tak se tu pěkně holky mějte jdu se pomalu balit.

sarri
3. led 2010

Kači, držíme palečky, ať je vše dobré a těším se na zprávičku, že jste 3.

aja8
3. led 2010

Ahojky holky, tak vidim, ze porad se neco deje..ludmilko, mas moc krasneho chlapecka..Monas, ty na sebe davej pozor, ale urcite uz ted bude vsechno v poradku..a Kaces, drzim moc peste, at to vsechno hrave zvladnes a miminka at jsou v poradku..jinak ja budu volat zitra do CARu, at mi poslou zadost na pojistovnu a koncem ledna az dostanu mrsku, tak bych mela zacit stimulovat..tak uvidime..mam z toho cim dal vetsi strach..ale my to vsechny nejak zvladneme.. 😉

dyny
3. led 2010

Ahoj holky
všem přeju hodně štěstí v novém roce a ať se nám všem konečně zadaří, maminkám a těhulkám zdravé bobínky 🙂 jsem po 1. neúspěšném ICSI v prosinci a pí. doktorka mě teď posílá do Atlasu na laparo+hystero, tak jsem se chtěla zeptat zkušenějších jak to probíhá a jestli se mám moc bát. Kámoška, co na tom byla mě docela strašila, že je to hrůza - tak nevím 😒

h.jitka
3. led 2010

vítej dyny. kámošce nevěř, žádná hrůza to není. samozřejmě je to nemocnice, je to zákrok v narkoze, takže příjemné to není, ale opravdu to není nic velkého, takže se neboj. do nemocnice se nastupuje obvykle den před zákrokem, udělají ti pár vyšetření a nejhorší je, že celý den budeš víceméně o hladu. další den operace - laparoskopie znamená, že se ti podívají na orgány přes břicho - tzn. asi tak tři dírky, nic víc. no a zhruba dva dny po operaci, když není žádný problém, půjdeš domů.
jedna věc mě teda ale v Atlase naštvala. hned ráno, v den operace, mi dali silný prášek na spaní (prý na uklidnění) a když jsem se po něm asi tak v jednu probrala, ještě jsem nebyla hotová. po další hodině jsem si už i četla a když jsem sestře řekla, že už mi nefunguje, proč jsem ještě nebyla na sále, řekla mi, že věděli, že budu až poslední a prý se to tak dělá. pak jsem se tam shodou okolností dostala ještě jednou a to už jsem si vyžádala, aby mi řekli, kdy půjdu na sál, aby se mi to nestalo podruhé.
jinak mi připadá, že prosinec byl nějaký smolný. ☹ tak ať při laparce na nic nepřijdou a můžeš zase do toho. 🙂

ruda
4. led 2010

Kači držte se
A|jo, ty se ničeho neboj, není to taková hrůza když to dopadne dobře, na vše těžší hned zapomeneš...budu držet palce...
dyny v pohodě, Atlas je sice starý špitál, ale sestry i dr. jsou tam mooc milý, na mě byli, děsná je jen ta hladovka před a po, výkon prospíš, já spala i těsně před, jak mi dali tabletku na zklidnění, pak jsem se probudila až zpět na pokoji, nástup byl ve čtvrtek, vyšetření, klystýr dieta, vše v pohodě, nemusíš se bát, na pokoji jsme měli srandu..,v pátek operace a v neděli ráno domů..po tom asi tak týden bolí pod žebry a klíčními kostmi,ale dá se to ydržet, je to normální od toho plynu, co do ebe napouští, jediné co není moc fajn je tahání drénu,ale je to chvilička... a taky jsem jednou po operaci zvracela...jinak pohoda...neboj, zvládneš to, FAKT
tak jak jituš píše, já měla štěstí, že jsem šla na řadu prvníí...

sarri
4. led 2010

Já sice na laparce nebyla - i když mě tam Mudr. Chovanec chtěl poslat - jenže pak sám uznal, že pokud nechci inseminaci s dárcovským spermatem, tak to nemá smysl, neb na IVF je jedno, jestli mám průchodné vejcovody nebo ne (měli jsme hrozně špatný spermiogram). Nakonec jsem byla jen hysteroskopii, kdy mi v narkoze zavedli do dělohy kamerku. Byla jsem taky v Atlase a bylo to jen ambulantní, takže jsem to zvládla za dopoledne.
Jinak nebojte - nejhorší je ta chvíle na sále před uspáním. Když mi brali žlučník, tak jsem nahatá na sále čekala půl hodiny na operatéra, který se někde zdržel, bylo mi zima a nervy pracovaly i při požité premedikaci (říkám tomu happy pilulka, bo po jejím požití jsem se prvně tlemila jak tele a bylo mi úplně putna, že se mi budou hrabat v útrobách).. 😉

monas007
4. led 2010

aja 8 moc děkuji 🙂 🙂 teď už naštěstí nekrvácím, tak uvidíme ve čtvrtek v nemocnici na kontrole !! podle ultrazvuku co mi dělaly mám prý placentu hodně nízko a může se stát, že začnu krvácet !! ale po těch práškách je zatím všechno v pořádku !! jen jsem ráda, že jsem nakonec nemusela trávit Silvestra v nemocnici ale hezky doma s manžílkem, naším papouškem a taky spoustou chlebíčků 😀 😀

dyny a ty neboj já byla na laparoskopii i hysteroskopii, ale protože mi tam něco našly, tak se nakonec můj pobyt prodloužil na 8 dní !! jinak se to dá zvládnout, sestřičky i doktoři jsou tam fakt prima !! jen ty postele a jídlo nic moc 😀 😀 my se ale s holkama na pokoji chodily dokrmovat do bufetu, který je o patro níž 😀 😀

fiallinka
4. led 2010

dyny: taky jsem byla na laparce, i když jinde - rozhodně to není nic strašného, ale taky záleží na tom, jaké máš zkušenosti s nemocnicí - pro mne to byl první pobyt v ní, první větší narkóza a první operace, takže nejdřív jsem z toho nadšená moc nebyla, ale zpětně mám pocit, že to fakt nic nebylo...

ruda
4. led 2010

jojo bufet je o patro níž 😀

dyny
4. led 2010

holky díky moc za info
fiali: no to je právě ono, já taky nikdy v nemocnici nebyla a narkózu jsem měla poprvé při OPU ta ale není tak silná, nejvíc se asi třepu z toho pobytu tam - doufám, že to bude v pohodě a nebudu tam muset být dýl. Jinak si říkám, že když to bude pro dobro věci, tak vydržím všecko 🙂
A ještě: četla jsem, že se podepisuje papír, jestli když něco najdou, tak jim dáváte volnou ruku anebo nepodepíšete a pak musíte třeba znovu, když je to nutný - měly jste to taky tak?

h.jitka
4. led 2010

dyny, rozhodně doporučuju vzít si s sebou hodně čtiva. jakože není problém přečíst za den až dva knížku a několik časopisů. záleží, jak se sejdete na pokoji, ale stalo se mi, že se mi třeba vystřídaly ženské na pokoji nebo prostě než jsme se rozmluvily, tak to chvilku trvalo. jedna paní si dokonce nechala donést malý dvd přehrávač a druhý den po operaci, když nám trošku otrnulo, jsme se dívaly na filmy. televize je ve společné místnosti nebo na chodbě. drž se.

dyny
4. led 2010

Jity děkuju moc jsi hodná 🙂 . Jdu až na konci ledna no už aby to bylo za mnou...

ruda
4. led 2010

dyny já se toho taky bála, nic jsem nepodepisovla, byli jsme domluvení, že i kdyby něco našli, tak mě probudí, vysvětlí o co jde a domluvíme se dál...jsem ráda, že to dobře dopadlo...neboj, fakt je to v pohodě...nic děěsného...horší bude porod....,ale pěkně postupně... 😀 ,my tu dobu prokecali a pooperaci jsem dost spala a na čtení neměla náladu,ale já nečtu ani doma...jde o tři dny a byla jsem bez návštěv, mám to daleko a na Atlas jsem šla, že jsem chtěla, jsem jinak z jiného kraje a tady u nás by mě uspávali kamarádi,ale to jsem neechtěla...ležet tam bez věddomí a nahatá před známýma...já raději inkognito 😉

monas007
4. led 2010

dyny pro mě to byl minulý rok taky první pobyt v nemocnici a měla jsem z toho strach, ale nakonec jsem ráda, že jsem to podstoupila a snad i díky tomu čekáme miminko 🙂 🙂 snad natrefíš i na bezva lidičky na pokoji a uvidíš, že ti to uteče daleko rychleji 😀 😀 a ohledně těch papírů, tak podepisuješ, že souhlasíš s výkonem který ti budou provádět, pak nějaký osobní dotazník, aby sestřičky i doktoři věděli jak to budeš zvládat a jak se k tobě chovat a když mi na ultrazvuku našli myom, tak jsem dodatečně podepisovala ještě souhlas k odstranění !! aspoň to bylo všechno při jednom 😎 😎 pocit po operaci byl strašný, ale dá se to zvládnout a péče je tam opravdu skvělá !! běžně se chodí po třech dnech domů a jestli vám to pomůže k vytouženému miminku tak to za to opravdu stojí 😀 😀

monas007
4. led 2010

ruda teda koukám, jak ti tam ty týdny skáčou 🙂 🙂 vždyť ty už to máš fakt za pár 😀 😀

h.jitka
4. led 2010

no jo rudo, máš už u postele nachystanou tašku do porodnice? 😀 párkrát se vyspíš a bude ti to doma bečet.

h.jitka
5. led 2010

zítra ráno jedu na kopec na krev a domluvit se, co s náma dál. očekávám hodně lidí, tedy dlouhé čekání. chjo...

ruda
6. led 2010

holky nestresujte mě 😀 jo taška je sbalená, chybí jen pár drobností, nějak se k tomu nemám, venku je hnusně a auto před opravou...a to tam mám 35tt ale je to podle termínu dle opu,ale jsme o týden větší, takže vlastně 36tt v neděli 37tt, takže klidně za dva týdny jedeme...zatím jsem zavřená...já teda raději o týden dřív než později, vyvolávačku moc nechci...
jituš, tak snad nebudete dlouuho čekat a vše dobře dopadne...
jo a manžovi dnes vykradli firmu...tak jsem nasr...ná