CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

rozum
27. dub 2011

@ruda je to v procentech,udávají, že pohyblivost je 40% a alespoň část musí být progresivně pohyblivá nebo 32 % . a My jsme 4% - hergot! Nemyslím si, že by něco našulili v labině, ale že ví, že to jde i lehčí - levnější cestou, ale proč by? Teď když to píšu, tak je mě to nesmyslné. Ví, že je konkurence, tak by se měli snažit.
@kikina - já se té MGR. ptala, zda když jsem otěhotněla, tak ta jedna z těch 4, teda pokud by byly pořád v tom množství milionu, u nás teda 488mil 🙂 musela zabojovat. A ona, že jo! No právě, taky si myslím, že když jich máme tak málo, tak je lepší jistota, ale nevím, jaký je to rozdíl, přece i ta pomalá si v děloze dojde tam kam má jit, ne? asi bude fajn, jít na celkové vyšetření než se o něco začneme pokoušet, ale víte v tom prvním momentu, chce člověk hned teď. Musím mrknout, co obnáší důkladné vyšetření a samo, co mě hradí VZP.

pitrisek26
27. dub 2011

@ronecek díky, od těhulky je potřebuji, snad bude úspěšné 🙂

ronecek
27. dub 2011

@pitrisek26 Určitě. Myslím, že úspěchů tam mají teď až moc 🙂 Navíc doktor říkal, že tam začíná jezdit čím dál víc zahraničních klientů, tak klinika je určitě hodně uznávaná 🙂

slavka22
27. dub 2011

@ronecek to vyšetření je zdarma, aspoň na něčem ušetříme 🙂 . Ty další výsledky mě štvou, kde se v těle vezmou jakési bakterie, když tam nikdy nebyli 😠 ? I s tou krví je to záhada. No, uvidíme. A co tvoji dva bobečci v bříšku? Já bych byla přešťastná!!!! Moc se opatruj 🙂 .

ejviska
27. dub 2011

@ronecek nemam! 😀 Mam jedno, ale vozim spoustu jinych v aute obcas 🙂
@kikina9 to jsou veci! Tak drzim palce! Svagrove taky porad rikali, ze je to o tyden mensi a ja nevim co... a v pohode. 🙂
@rozum taky si myslim, ze to nebude 4ks spermii 😉 Normalne jich je treba 20mil. v 1ml. Ale nezalezi jenom na poctu, ale i na ostatnich vlastnostech. A asi bych si taky zkusila nejaka vysetreni dodelat, kdyz uz mas za sebou 2 potraty nebo zmlkla tehu

slavka22
27. dub 2011

@rozum Si myslím, že při ISCI vyberou spermii, která je nejen rychlá, ale i třeba má dobrý tvar, je zralá a tak, kdežto při IUI je to jen o tom, která tam dorazí jako první a ta ale nemusí být ta nejlepší. Třeba to tak bylo i v případě těch dvou těhotenství, že sice nějaká spermie vyhrála, ale tím skončila. Nebo je v tom úplně jiný zádrhel. Čekánína na výsledky vyšetření před IVF si můžeš zkrátit IUI a co víš, třeba už nic víc potřeba nebude 🙂 Přeju hodně štěstí.

ejviska
27. dub 2011

@slavka22 pokud tam nejaka spermie vubec dorazi.... 😉
Asi to trosku pri ICSI fakt prebiraji, protoze my mame celkem dobry spermiogram, meli jsme zamrazene dve davky a spotrebovali obe, aby vybrali 14ks spermii.

fiallinka
27. dub 2011

@rozum no, jestli jsou to čtyři kusy, tak ICSI je jasné 🙂, pokud čtyři miliony, tak záleží na ostatních parametrech,a le taky je to "slabší" spermiogram - a to ICSI dělají dnes skoro všem, je to fakt větší jistota. Ale i ty čtyři kousky nejsou vyloučené, u nás to bylo taky pár kousků.

slavka22
27. dub 2011

@kikina9 no vidíš to, když prcek zabojoval teďka, jistě to všechno dožene a doroste vrstevníky 🙂 . Jak se tvářil doktor neřeš, věř bobískovi a vše bude, jak má být. Tfuj, tfuj, tfuj, popliváníčko pro štěstí 🙂 🙂 🙂

slavka22
27. dub 2011

@ejviska jasně, pokud tam dorazí..., ale když už dvakrát otěhotněla, tak nějaká dorazit musela 🙂 🙂 🙂 , no né?

rozum
27. dub 2011

@slavka22 To se mě líbí, že si čas před vyšetření můžu zkráti tím IVF 🙂
@ejviska - no asi to nebudu 4 ks, doufám 🙂 , musí na to mrknout muž, já jsem na to pako!
Holky měla bych se Vám omluvit, nechodila jsem na MK, když jsem měla očistnou pauzu, a že jich hergot bylo 😔 , ale taky mě už přišlo, že se to tady už dost změnilo....jak to napsat, abych nikoho neurazila a nenaštvala...řeší se tady moc miminka a těhotenství...vím, že od toho to tu je, ale ...i když Vám to moc přeji, jelikož jste si prošly tím, co my tady vesměs všechny, tak mě to bolí číst, jak se jinde daří...i když Vám to přeji...měla jsem pocit, že osttní se šeří okrajově...ale teď vidím, že jsem jen naťukla, že něco není v poho a Vy jste zareagovaly, děkuji, opět jsem si uvědomila, že toto je ten správný blog, když někoho něco trápí, že ostatní příjdou a pomůžou, dají své zkušenosti, tipy..
OMLOUVÁM SE, VŠEM!

rozum
27. dub 2011

@slavka22 přesně tak, a jelikož jsem minulý měsíc potratila, tak dorazila už po 3tíííííííííííííííííí. Lemry línééééééééé! 😎

slavka22
27. dub 2011

@rozum Ne IVF, ale IUI 🙂 Do IVF bych před výsledkama vyšetření nešla a ani nevím, jestli by ti to vůbec udělali. Zbytečně by sis vyplítvala "hrazený" pokus IVF.

rozum
27. dub 2011

@slavka22 jo, to jsem myslela, já jsem z těch zkratek doblbaná. 🙂 Holky, já jsem hrozný debil, já chodím na jinou diskusi a ta omluva patřila jim, né Vám. Já si neuvědomila, že mě odpovídáte z jiné diskuze 😕 !!!! Říkala jsem si, že jména, jako Vaše jsou jiná, ale říkám si, dlouho jsem je nečetla, neznám nové holky....takže to nepatří Vám. Vy jste suprové, hned poradíte. Tudíž z toho vyplívá, že na tu diskusi psát omluvu nebudu.
@slavi, takže jeden IVF mám hrazený od pojišťovny, ale IUI si hradím sama, že?

slavka22
27. dub 2011

@rozum IVF hradí pojišťovna 3x, ale stejně jsou tam doplatky za léky, za ISCI, za třeba prodlouženou kultivaci, no je toho tost. A IUI, tuším, ve zlíně stojí 1500,-, ale to si nejsem jistá, no a plus doplatky za léky, podle toho, kolik jich potřebuješ...Taky jsem v těch zkratkách měla chaos, ale člověk, aby rozuměl doktorovi, se v tom musí rychle zorientovat, aspoń ten můj je používá hodně.

rozum
27. dub 2011

@slavka22 máš pravdu IUI stojí tak nějak. A můžu se zeptat, Adam se povedl přirozenou cestou?

slavka22
27. dub 2011

@rozum jo,jo, přirozeně, Adam je dílko mojí mladistvé nerozvážnosti, ale díky za něj 🙂

rozum
27. dub 2011

@slavka22 já si zrovna říkám, že taková jedna nerozvážnost se mě taky mohla přihodit, samo s tímto partnerem...no jo, v té době se člověk bojí, aby nebyl těhotný, a když chce, tak to nejde - ať žijou paradoxy!

ejviska
27. dub 2011

@rozum pojistovna hradi 3x do 39 let, VZP do 39+ 364dni

clloi
27. dub 2011

@rozum IUI ve Zlíně stojí 1500Kč, pokud si necháš napsat merional injekce, tak za ty neplatíš nic, jsou na pojišťovnu, pokud menopur, tak ten se částečně doplácí, já sem za něj doplácela tuším nějakých 2300Kč, za 20 ampulí. Pak sem si nechala napsat ten merional, je to úplně stejné. 😉 a zadarmo 😀

rozum
27. dub 2011

@clloi moc, moc děkuji, já jsem zatím jen napsala, kolik stojí základní diagnostické vyšetření a zda si to platím vše sama. Holky proč jste se rozhodly pro Zlín, teda pokud nejste přímo ze Zlína? Já Zlíňanda jsem!

clloi
27. dub 2011

@rozum ahoj, byl mně doporučen mojí gynekoložkou a jsem velice spokojená, chodím tam i dole na gyndu, i když dojíždím asi 50Km, tak bych neměnila 😀 Když sem byla na IUI, tak tam semnou byla holka z Vyškova a ta říkala, že se rozhodla pro Zlín tehdy, když četla recenze na netu 😀 😀 a byla taky spokojená.

rozum
27. dub 2011

@clloi děkuji, tak to je dobrá zpráva

ejviska
27. dub 2011

@rozum ja to mam do Zlina nejbliz, tak proto 🙂
Zakladni vysetreni...nevim, co presne myslis, ale to si neplatis nic, pokud jsi pojistenec v CR. Doplacis az "nadstandart" pri IVF napr.

fiallinka
27. dub 2011

@rozum no vidíš, tak ses vlastně dostala do správné diskuze 🙂. Ale rozproudilo se to tu zas až teď, už to vypadalo, že ve Zlínském kraji nikdo problém s neplodností nemá. Já tu chodím jen se setrvačnosti, nějak mi to ve Zlíně přirostlo k srdci, nebo co, no a aspoň můžu poradit 🙂

Jinak já to mám taky nejblíž, vzhledem k častému odjíždění z pracovního procesu 🙂 jsem nechtěla jezdit daleko, navíc výsledky mají výborné, resp. rozhodně ne horší než jinde, spíš naopak. Je pravda, že patří mezi dražší, ale levnější volba v dosahu je jen Olomouc a ten je 2x tak dál... ono je to těžko, vždycky se najdou lidi, kteří centra mění, důvody jsou různé, někdy ti nesednou doktoři, chceš změnu, je to otázka peněz... já si stěžovat nemůžu, ale zase jsme neměli nějaký hrozný problém.

pitrisek26
28. dub 2011

ahoj holky, v noci píchnutý pregnyl a zítra v 10 ráno hups na to, už mám nervíky 😉

hanny83
28. dub 2011

@rozum Já to mám do Zlína nejblíž, jsem z Uherského Brodu a navíc ve Zlíně pracuju, takže to byla jasná volba 🙂

clloi
28. dub 2011

@pitrisek26 tak držím palce a hlavně klid a dobrou náladu, ať se má mimísek u tebe dobře 😉 😵

slavka22
28. dub 2011

@pitrisek26 přeju na zítřek, hóóódně stěstí a hlavně klid 🙂 Budu držet palce.

rozum
28. dub 2011

Děkuji moc všem za odpověď 🙂
@ejviska - no já myslím jako, odběry krve na všechno možné, ultrazvuk a další. Uvažuji, že bych se objednala, ať mám hotové alespoň to vyšetření než bude další spermiogram, ať pak neotálím. Tak jsem si zjišťovala, za co se paltí a za tohle ne. Jen mě zajímá, zda berou každého, nebo až na podkladě, že otěhotnět nejde? Jelikož to by se tam přihlásil snad každý, ne?