CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

sajab
26. črc 2011

Dobrý den, mohu se k vám připojit? Letos v lednu jsem podtoupila na klinice IVF,své první a v únoru jsem byla těhulka a čekala nádherná dvojčátka.Vše probíhalo bez problémů a to až do 23.6. kdy se miminkám zachtělo urychleně na svět. Včera jsme od mé DR dostali zelenou s tím,že se na podzim můžeme pokusit o další IVF.Tak jsem se chtěla zeptat,jestli mě mezi sebe vezmete. 😉

etra
26. črc 2011

@ejviska ne,ne...mám u sebe všechny tři mimuša 😀 😀 😀 břicho mě taky bolívalo při normálním IVF to jsem měla i já kolem 25 folíků, při posledním ivku jsem prodělala i hyperstimulační syndrom...nikdy víc, to byla bolest strašlivá!!!! 😝 😝 😝 😝
@sajab ...připojit se určitě můžeš 🙂 já tady nakoukla po roce, všechny baby, co tu před rokem řešily děti už jsou těhotné 😀 😀 😀 😀

fiallinka
26. črc 2011

@sajab jasně, že tě bereme 🙂... a je mi to moc líto, který to byl týden? Asi hodně pozdě, co? Já mám s dvojčátkama bohužel taky velmi špatné zkušenosti - sice bych je pořád chtěla 🙂, ale už jen teoreticky, protože ty rizika nestojí za to...

ejviska
26. črc 2011

@sajab tak vitej mezi nama 🙂
Dneska na kopci pusto prazdno 🙂

sajab
27. črc 2011

@fiallinka Ahoj no bylo to "pozdě" ve 21+2tt,myslela jsem,že už jsem tzv za vodou,ale jsem se poněkud hodně sekla. ☹ Musím říct, že jsem to z prvu celkem rozdýchávala když mi doktor řekl, že se ujali obě,ale asi za 2 hoďky jsem byla opravdu strašlivě šťastná a neměnila bych. Pokud by se to povedlo znova ráda bych zase dvě. U mě totiž nešlo o žádnou chybu,bylo vše v pořádku.Jen prostě jeden s nich měl v sobě nějakou infekci,kterou přenesl na mě a pak už bylo vše ztraceno. 😢 😢 Nevím jak je to možné a nikdo mi to nedokáže vysvětlit,musí mi stačit co mi řekli. Už aby byl podzim,aby jsme to mohli znova zkusit,strašlivě moc po miminku(kách) toužím,a je těžké vědět, že právě na podzim by jsme je už měli doma ☹ 😢 .

ejviska
27. črc 2011

@sajab ty jo, taky sis teda zkusila... 😔

sajab
27. črc 2011

@ejviska To máš pravdu, o miminko jsme se neznadějně snažili 3 roky a nebýt kamarádky, která mě na CAR objednala,snažili by jsme se do teď.Můj DR mi řekl, že žádnou chybu nevidí takže na to prostě jen nesmíme tolik tlačit, až ZDE nám udělali všechna vyšetřená a zjistili, že já mám jakési protilátky proti těhu a manžel má "slepé" náboje 😀 Pak už to šlo tak rychle až jsem se divila jak rychle se dá otěhotnět.V záři veškeré testy,v prosinci genetika a v únoru už jsem měla andílky v sobě.
A ke komu která s vás chodíte, já chodila k DR Kovalčíkovi a už vím, že bych neměnila,on je tak hodný a chápající,vše nám vysvětlil, manželovi ukazoval na ultrazvuku(manžel totiž hodně špatně vidí ani operace nepomohli).Je to prostě zlatý člověk.Až tam na podzim znovu napochodujeme budu zase chtít jeho.

ejviska
27. črc 2011

@sajab tak pokud vam to tak uzasne hned vyslo, tak to tak bude i na podruhe 😵
Ja chodim k dr. slovakove, to jsem byla na 1.ivf, kt. nevyslo a ted u nas probiha druhe, ale protoze ma dr. dovolenou, tak chodim k dr. Chovancovi.
Tam jsou vsichni mili!

urbisa
27. črc 2011

@sajab neboj,vše dobře dopadne,byla jsem na tom podobně,i když jsem otěhotněla až na čtvrtý pokus,taky jsem přišla o dvojčátka v 20tt,taky infekce.Další pokus se vydařil,čekala jsem trojčata,byla jsem na redukci vzhledem k předpokládaným komplikacím a ted mám šestileté dvojčata,ženské jsou silné a vydrží vše,ještě,že chlapi to vše nepodstupují,to bychom brzo vymřeli.Přeji všem at se brzo zařadí mezi těhulky a mají zdravá miminka,držte se a vytrvejte ve snažení,ono to někdy trvá,nám to v centru trvalo 5 let.

etra
27. črc 2011

@urbisa to jsou povzbudivá slova!!!!!díky za ně 😀 😀 😀

fiallinka
27. črc 2011

@sajab no, právě jsem se dozvěděla, že známá právě teď přišla o dvojčátka taky kolem dvacátého týdne ☹, dalších pár takových už znám osobně, já sama jsme o jedno z dvojčat přišla v 36. týdnu a podruhé jsem přišla o jedno díky vlastnímu rozhodnutí v 20. týdnu kvůli vv. Nicméně, ani nevím jak chápu touhu mít dvojčata znovu, toho se snad nedá zbavit, mne se to nepodařilo. Taky jsem si říkala, že u nás to byla poprvé vlastně náhoda a šla do toho znovu... přesto ale každému radši přeju jen jedno dítko, protože šance, že všechno dopadne dobře, je mnohem větší...

Jsou to sice "náhody", ale když si vezmu, kolik znám těchto náhod u dvojčat, tak strašně moc oproti jednočetnému těhu...
Ale moc držím palce do dalších bojů každopádně ať jedno nebo dvě, vyjde to!

urbisa
28. črc 2011

@fiallinka Souhlasím s tebou,mě když po druhé řekli,že jsem těhu a čekám trojčata tak jsem se rozeřvala ,že je opět další problém,že nemám šanci dojít k uspěšnému porodu,sami mi doporučili redukci na dvojčata,já jsem po nich chtěla aby mi tam nechali jen jedno,ale pak mě přemluvili,celé těhu jsem proležela,vydržela jsem do 32tt,kluci byli bez problému,měli něco málo přes 2kg,jen jeden cvičil vojtovku.Od roku jsou nemocní-astma ,alergie,reflux,ale to je jiná kapitola.Ted jsem ráda,že mám oba,ale znova bych do toho nešla,byli to nervy,celé těhu.Z nám pár případu co na tom byli jako já,ale tak y většinu co měli bezproblémové těhu s dvojčaty,jen jsem jim záviděla,ono každá jsme jiná.Všem přeji aby otěhotněli a vše probíhalo v pohodě,ono to musí někdy vyjít

evitaa
28. črc 2011

Holky, nestrašte!!!! Od té doby, co jsme se rozhodli pro IVF, řeším dilema, jestli si nechat zavést dvě nebo jedno embryo. Já osobně dvojčata nechci, dokonce jsem se ptala na redukci při dvojčatech, ale dr. nedoporučuje. Doktor říkal, že při zavedení 2 embryjek je 70% šance, že se ujme jen jedno. Připadá mi, že to často bývá tak, že se ujmou obě nebo žádné.
Jak jste na tom byly Vy? Nechaly jste si všechny zavést více embryí? A jak se uchytila? Díky za odpověď.

sajab
28. črc 2011

@evitaa Ahoj, já si nechala zavést dvě a obě se uchytli na první pokus. Nejdřív jsem byla v šoku, ale pak jsem za ně byla strašlivě moc ráda 😉 Při dalším pokusu to nebude jinak,znovu si nechám dvě,je to lepší i ohledně možností: buď se uchytí obě,nebo jedno a nebo žádné.Je lepší vybírat ze tří možností místo dvou.Ježiš už aby jsme to toho zas mohli jít,já se tak těším.
Jinak když jsem byla v pondělí v práci čekalo na mě "překvapení",paní vedoucí mě propustila,teda jakmile ukončím neschopenku.Prostě úžasné,si říkám,že kdyby zůstali andílci se mnou, mohla jsem si v klidu užívat mateřské na 3 roky a nemusela řešit tuhle pitomou situaci. ☹

evitaa
28. črc 2011

@sajab Taky se těším, hlavně na mrně, až ho budu držet v náručí. Doufám, že se to povede napoprvé. Neschopenku neukončuj a jdi hned na rizikovku. Záleží na doktorovi, s mojí se dá domluvit.

sajab
28. črc 2011

@evitaa Víš mám to trošku těžší. Začala jsem maródit v říjnu minulého roku se zádama,tu jsem k 1 lednu ukončila a šla do práce,ale v únoru jsem šla na neschopenku znova protože jsem byla těhotná. V květnu mi ze sociálky došlo, že už mám odmaroděné půl roku,tak jsem tam volala protože jsem nevěděla co to znamená a tam mi řekli, že můžu maródit max rok a pak mi přestanou vyplácet peníze.Nevím proč mi sčítali ty dvě rozdílné neschopenky dohromady, když jsem mezi nimi měsíc dělala. Takže z toho vyplívá, že v říjnu mi stejně skončí ta vyplácecí část.Vůbec nevím co mám dělat,na nové těhu si právě do toho října musím počkat. No a další problém nastává,jak s penězi (já bez práce a manžel inv. důchodce) budeme vycházet pak. Miminko ale chceme bez dalších odkladů,takže to bude dost náročné,ještě že mám skoro vše na mimi nakoupené.

gammaray
28. črc 2011

@evitaa zdravím...mě třeba bylo po opravdu mnoha a mnoha neúspěšných transferech zavedeno, řekněme na příkaz doktora ,5 embryí s možností následné redukce uchycených plodů.už si se mnou nevěděl rady,tak šel do extrému...naštěstí redukce nebyla nutná,chytly se dvě mimča,které jsem donosila do konce..takže já bych do jednoho určo nešla,záleží,jak jsi na tom.hooodně štěstí 😉

fiallinka
28. črc 2011

@sajab no, já jsem byla 2x na ivf, pokaždé se chytly obě embrya a obě bych asi vždy donosila, pokud by se neposralo něco jiného... už jsem nad tím přemýšlela mockrát, a myslím si, že pokud se ženská z jakýchkoliv důvodů necítí na dvojčata, neměla by si nechat zavádět dvě embrya... to, co ti doktor řekl, znamená, že šance na dvojčata je 30% a to je fakt moc. Hodně ale záleží na kvalitě embryí a na tom, který je to pokus ivf... navíc myslím brzo se stejně asi při ivf bude dávat standartně jen jedno a pojišťovny by měly hradit 4 ivf... ale ono to bude znamenat, že prostě při prvních pokusech jen jedno, a když to nebude vycházet, tak stejně víc... Ale samozřejme, jak píše Urbisa nebo gammaray, po více pokusech už sami doktoři navrhují transferovat víc - a bylo by pro mne lepší řešení případná redukce než nemít dítě vůbec.

Pokud bych čekala trojky, na redukci bych šla, taktéž jsem už byla na redukci ze zdravotních důvodů, ale bylo to hodně pozdě - 20.týden - a byl to šílený zážitek, který mne neopustí celý život... prostě těžko by se mi připouštělo nechat si dát dvě embrya a pak jít na redukci jen proto, že jsem chtěla jen jedno, to bych radši fakt šla ze začátku jen do jednoho (ostatně, i to se může rozdělit).

To je samozřejmě jen můj názor, ale už v něm mám celkem jasno.

Ale taky vím, jak strašně rychle si člověk zvykne na pocit, že bude mít dvojčata, a vím, jaké to je, když je pak nemá - skoro každý by je chtěl znovu... to se nedá ani vysvětlit.

fiallinka
28. črc 2011

A navíc, je to až neskutečné, co se tento týden děje, ale další naše známá přišla z ničeho nic o dvojčátka někdy kolem 20. týdne, je toho strašně moc... paradoxně jiná známá, která je fakt hodně nechtěla a má je přirozeně, je donosila do 38. týdne. Tož tak, je to ku.va nespravedlivé, fakt.

kikina9
28. črc 2011

@sajab Ahoj, když by se ti podařilo otěhotnět do konce nemocenských dávek (to je do toho října, než tě z práce propustí), tak by sis mohla podat žádost o prodloužení nemocenských dávek. Tu si vyplníš na OSSZ, dávky ti můžou prodloužit až o rok, takže kdybys byla těhotná, tak bez peněz nebudeš 🙂 Musíš to ale stihnout za trvání pracovního poměru, nebo v ochranné lhůtě po skončení zaměstnání, potom už nárok na neschopenku bohužel není 😒

gammaray
28. črc 2011

@fiallinka je to přesně,jak říkáš...u mě se počet vložených embyí zvyšoval,jak se zvyšovaly neúspěšné transfery.v prvních třech pokusech mi zaváděli "pouze" dva kousky.při dalších zvedali doktoři počet.i když se třeba na čas chytly(vždycky dvojky)tak to skončilo do 12-16 tt.až teda naposledy,co to skončilo v 39tt úspěšně,po boji-ležení v nemocnici od 22tt do konce.a byl to opruvdu boj...,který nikomu nepřeji a každé z vás přeji bezstarostný průběh celého těhu ,a na konci zdravé mimčo..

evitaa
28. črc 2011

@sajab Já vím, že po roce nemocenské se chodí před posudkovou komisi, jestli není nárok na důchod. Dvě nemocenské se nemůžou sčítat, zvlášť když jsou z jiného důvodu. Musela by sis tam dojít, ať ti vše vysvětlí a nenechat se odbít.

evitaa
28. črc 2011

Holky, měla jste některá pgd? Co všechno se tím dá zjistit? Teď mě vystrašila obvodní doktorka, že beru léky, které by mohly mít negativní vliv na vajíčka, že by se prý mohlo narodit dítě bez ruky, s vadami srdce, atd....

sajab
28. črc 2011

@kikina9 Ráda bych otěhotněla do konce nemocenské,ale o dvojčátka jsem přišla 23.6 a teď musím dle doporučení DR počkat na 3 MS a pak se může začít znova. Ještě jsem nedostala ani tu první 😒
@fiallinka Jasně,já nikoho nepřesvědčuji,je to věc každé z nás kolik si nechá zavést. To já mám nej takový názor, že lepší 3 možnosti než jen 2 😉
@evitaa To je mi právě také divné, že sečetli dvě dohromady, jenže na sociálce jsou tak neochotní něco vysvětlovat,až je mi s nich špatně. Moje "švagrová" tam byla ohledně dávek v těhotenství (je podnikatelka) a ty ju tak nesnesitelně odbyli a to je dost velká huba.

etra
28. črc 2011

...tak vás holky dočítám a musím říct, že mě strašíte...vím, že potvrzeným těhu testem boj nekončí, ale neumím si představit, že v případě, že bych otěhotněla, v dalších týdnech o mimi přijdu...to už bych fakt po tolika nezdarech nezvládla 😢 😝 😝 😝 ...táhne mi na čtyřicet a o mimi se snažíme skoro 9 let s menšími přestávkami...to už je opravdu dlouho 😝 😝 😝 😝 😝 😝

...chtěla jsem se zeptat, když řešíte nemocenskou, míváte při rizikovém nějaké vycházky? pokud teda nemusíte ležet....

ejviska
28. črc 2011

Zrovna jste nakously takove zajimave tema..

@evitaa nam zbyly vloni po pK dve blastocysty, takze jsme si daly obe. Zdalo se mi divne, nechat jedno zamrazit. Nic z toho teda nebylo a pokud bude ted neco k ET, tak sama nevim, jak to udelam.
Mne jeste zajima otazka, jestli pokud se chytne jen jedno ze dvou, jaka je sance, ze sebou vezme i to druhe, "uchycene"

clloi
28. črc 2011

@etra ahoj, mě chtěla dát Slováková neschopenku hned po IUI, ale bylo vše OK, tak ji mám až teď a sestřička dole na gyndě mě nechala doma na rizikovém. Vycházky mám 4 hod denně, ale mohla sem si určit kdy je chci, tak je mám v kuse od 16 do 20 hod.

fiallinka
28. črc 2011

@ejviska myslíš, jako šance na to, že přijdeš o obě? Myslím, že zanedbatelná a že se to prostě nesleduje, já bych řekla, že v naprosté většině to neuchycené embryo prostě zanikne a zůstává v děloze, je miniaturní... problém bych řekla je až když by bylo o hodně větší, tam je to pak prokazatelné a rizikovější, to jsou ty syndromy zaniklého dvojčete a to riziko asi existuje, ale malé.

Ale já teda stejně, kdybych neměla už dvě děti, a šla podruhé na ivf, tak bych zase šla do dvou, holky 🙂. Navíc když vím, že jsem je už jednou donosila, prostě bych to riskla zase. Jen si myslím, že pokud má někdo pochybnost a myslí, že ty dvojky nechce, tak by si ty dvě neměl dávat.

etra
28. črc 2011

@fiallinka ...mě teď chtěli dát jen dvě embryjka, ale já chtěla všechny tři!!!!mám pocit, že bych snad zvládla i trojčata!!!!hlavně, abych ty uzlíčky už měla....ono když je vám před čtyřicítkou a jste pořád bez dětí není moc povzbuzující...
tak čekám, manžel už by testoval, ale ET byl v pondělí a to je fakt mooooooooooooooooc brzo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

fiallinka
28. črc 2011

@etra ale jasné, být tebou, dám taky tři 🙂. Držím pěsti 🙂