CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

damai
21. bře 2013

@ruda jj, dávali jsme jedno - 5denní blastocystu... 🙂 díky moc!
@kolino ahoj, to mě mrzí, ale ivf je určitě vyšší šance...mě injekce vůbec nevadily, měla jsem Gonal v peru (ten vůůůbec necítíš, že si pícháš, je tam mini jehlička) a pak na 3dny Cetrotide, taky úplně v pohodě. 36 h před OPU 2injekce Pregnylu a tot vše.. Já si myslela, že to nedám, ale bylo to nakonec úplně v pohodě. Dokonce i ted 14dní po ET si musím zas píchat Fraxiparine-na ředění krve, měla jsem OHSS, a to už si ty injekce píchám tak nějak automaticky, vůbec mi nevadí.. Zvykneš si 🙂
S dojížděním neporadím, já jsem přímo ze Zlína, takže asi 5min autem na CRM...Nemáš blíž Olomouc/Brno?

kolino
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
damai
21. bře 2013

@kolino Děkuji 🙂
tak si urči hodinu, kdy víš, že jsi doma (např v 6h ráno) a v tu dobu si to píchej.. Já chodím naštěstí do práce na 8h, tak jsem si prostě vždy v 7h, jak jsem vstala, píchla injekci a nikdo to nevěděl, kromě muže 🙂 Jak píšeš, musela bych o tom se všema diskutovat, a v případě neúspěchu bych to asi nedala... Takže tě plně chápu! Držím pěsti!! Ke komu chodíš ve ZL?

kolino
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
damai
21. bře 2013

@kolino my si nechali 1 em., protože jsem měla OHSS a Dr. řekl, že pokud se vůbec pro ET rozhodneme (doporučoval odložit to na 2.měs, a až budu fit udělat KET, ale pak jsem se zlepšila, a tak jsme se pro ET rozhodli), budeme zavádět rozhodně 1 em. Neměli jsme na výběr. Ale já stejně chtěla zavádět 1 em. tak jako tak... Ale bylo to jen kvůli OHSS, takže jiný postup neznám 🙂 takže nevím. Ale vím, že je to rozhodnutí Dr.+embryoložky+vás 😉

kolino
21. bře 2013

@damai aha 🙂 tak je ,ale super ,že to vyšlo! bylo to 1.ivf? tak uvidíme jak se mi bude dařit. a můžu se zeptat co to je to OHSS vím že holky se tady o tom už bavily, jen jsem nevěděla co to znamená. děkuji za vysvětlenou 🙂

damai
21. bře 2013

@kolino jj, 1.ivf 🙂 neznám přesně definici, ale v mém případě: OHSS je přehnaná reakce vaječníků na stimulaci, já měla např. nejnižší možnou dávku injekcí a léků, ale moje vaječníky byly obrovské a každý měl kolem 15-18foliků, takže to i bolelo... Výsledek byl takový, že po odběru vajíček (už nevím, ale kolem 30 jich bylo) mi z orgánů do břicha začla pronikat tekutina a tlačila na všechno v břiše, takže bolesti jak blázen, křeče a břicho jak porodem... A to jsem měla jen 2.stupen ze 4. V břiše jsem měla asi 600ml tekutiny, holky mívají mnohem víc, a chodí na odsávání té tekutiny a na kapačky, protože těma bolestma do sebe nic moc nedostaneš - vodu/jídlo.. Já se přemáhala a dala to, a tekutina začla po kapkách mizech...po ET mi odezněly bolesti a bříško do ted pomalu splaskává... No nepřeju to nikomu!

ruda
21. bře 2013

kolino já měla gonal a cetritide

ruda
21. bře 2013

OHSS- ovariální hyperstimulační syndrom, vše o co jde popsala damai výše, prevencí je zvýčený příjem tekutin a bílkovit, často při OHSS je pak test pozitivní.. já mě taky II st. 600ml , které mi odpouštěli, ale IV. je velmi nebezpečný a řeší se to ve špitále...

kolino
21. bře 2013

@damai teda to sis užila! ☹ teď už bude dobře! bude miminko!!!!!!!!!!!!!!!!!

@ruda děkuji za info. a jak na to příjdou ,že je ohss, při těch pravidelných utz během přípravy? a nebo velké bolesti v břichu? No holky užili jste si teda! ☹ ,ale ta největší odměna stojí zato!
Já vůbec nevím do čeho jdeme, ale snad to zvládneme. 🙂

ruda
21. bře 2013

kolino no to poznáš sama, naroste ti břicho, byla jsem za týden jako v pátem měsíci, bolesti, dušnost... volala jsem do centra po týdnu/ kontrola měla být po 14 dnech/ a řekli, ať hned přijedu, navrhli buĎ špitál nebo píchnutí ascitu/té tekutiny/ , anesteziolog sice už byl doma,ale dala jsem to i bez umrtvení, dokonce 2x, protože jsem se před tím pořádně nevymočila a hrozilo propíchnutá moč. měchýře...ale vše se dalo, nic děsného, hlavně super pozitivní zprávy // 🙂

fiallinka
21. bře 2013

@damai gratuluju - taky jsem zažila Ohss - jen dvojku, ale pozdní, objevil se až 9. den po ET.. hnus, hnus, hnus... bylo mi zle od žaludku, průjem, nemohla jsem se nadechnout... no děs, ale taky testy pozitivní 🙂. Jsem tu po dlouhé době mrkla a zas jsem si to připomněla 🙂

damai
22. bře 2013

@kolino jj, to poznáš sama, jak píše ruda, naroste ti břicho ze dne na den se šíleně zvětší a máš v něm křeče.Někdo nemůže dýchat.. No tak to bylo znamení, že není něco OK a jela jsem ten den do CAR. Jinak Dr. mě na to upozornoval už při stimulaci, viděl, že mám hodně folíků a tudíž že budu mít nadměrně zvětšené vaječníky a budou dělat neplechu.. tak mi hned při stimulce začal snižovat dávky..ale nevyhla jsem se tomu. Ale tím se neplaš!!! V papírech stálo, že to má 1% případů IVF!! 😉

@fiallinka jj, jak píše, hnus 🙂 nikdy více! a děkuji 🙂

ruda
22. bře 2013

@fiallinka ahojky filako, jak se máte, co dětičky? letí to co?

fiallinka
23. bře 2013

@ruda no to víš, že letí, někdy to vůbec nechápu - Kája byla nedávno mimino a teď je to strašná opica, umí dobře mluvit a člověk někdy nechápe, že se takhle chová tak malé děcko 🙂... děcka se mají dobře, já hůře, protože už mám třetí atb během dvou měsíců, jsem pořád na hromadě a už z toho fakt nemůžu... nejdřív nemocní oni, pak já, letos ta zima byla fakt výživná... zachrání mne asi jen slunko, jinak nevím...

ruda
23. bře 2013

@fiallinka taky nějak nemůžu letos tu zimu zkousnout, je to už louho, nechutné...naštěstí zdraví se drží, malý 2x nachlazený, tak snad se dáš brzo úplně do pořádku...To je mazec, jak jsou ty holky a navíc druhorozené rozumbrady co? Tak ať děláají děti jen radost, koukala jsem na fotečky, moc hezké děti máte...

roxy85
27. bře 2013

@damai Ahoj, děkuji za info a MOC GRATULUJU!!!To je super, že vám to vyšlo, i když teda OHSS musel být nepříjemný :-/ Teď už ti přeju jenom krásné a bezproblémové těhotenství.A doufám, že časem taky k přibudu k úspěšně oplodněným 😀

damai
27. bře 2013

@roxy85 děkuji 🙂 Jinak jak jsi psala ještě u té genetiky, že tě Dr. neposlal, tak třeba se genetika posílá jen v případě, když jdeš na IVF, a u IUI není potřeba... My se totiž shodli (máme špatný spermio, IUI bylo bezpředmětné, spermie by se k vajíčku neprokousala sama) s Dr. Křenkem na IVF pomocí ICSI rovnou a tak nám vzali jako vám krev na infekce...A pak jsem musela další měsíc dojít 2dc na krev pro to Prediko (normálně krev brali na CRM). Ale jak píšu, to už jsme s Dr. byli domluvení na IVFko... Takže genetika je podle mě potřeba třeba jen u IVF, ale nevím, prý to pro pojištovny není moc levná záležitost totiž.. To jen můj postřeh ještě 🙂 Ale však se zeptej Dr., kdy se chodí na genetiku. Kdy máte další konzultaci? Držím vám moc palce!!!

fiallinka
9. dub 2013

@roxy85 na genetiku se neposílá ani při každém ivf... jen tehdy, pokud má muž hodně špatný spermiogram (to by mohla být teoreticky známka nějakého gen. problému) nebo když ženská opakovaně potrácí (případné trombofilní mutace)... při IUI myslím snad nikdy... jen pak po opakovaných neúspěších při ivf.

roxy85
10. dub 2013

@fiallinka Děkuju za info, můj muž má právě hodně špatný spermiogram.Na IUI nakonec nepujdeme, rozhodli jsme se rovnou pro IVF

fiallinka
10. dub 2013

@roxy85 tak se na to zeptej doktora a uvidíš, co řekne...

kolino
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
napolitano
10. dub 2013

@kolino Holky všem vám držím palečky.Všechny co mám.

kolino
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kolino
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
elleonor
28. dub 2013

@kolino neboj, nekdy ty horsi vyjdou, je spousta lidi co ma spoustu skvelych, vse ok a stejne nakonec nic...

fiallinka
29. dub 2013

@kolino nebuď labuť, já sama znám už víc takových případů, kdy jedno jediné zbylé embryjko zabojovalo a teď už skoro chodí 🙂. Jasně, šance je o něco menší, ale je! Tož držím pěsti.

renda12
2. kvě 2013

@kolino ahojda veřím že se ti to podaří mi jsme na začátku já začala dnes pichat gonal 150jed. a v po jdu na ultrazvuk zatím je vše pohodička a určo vám to výjde 🙂

kolino
2. kvě 2013

@renda12 ahojky, tak hodně štěstí! 🙂 u nás to nevypadá dobře, dnes jsem začala špinit, snad se nerozjede ms... 🙄

elleonor
2. kvě 2013

@renda12 je tak ja zacinam gonal 300 od zitra,a v utery jdu na kontrolu-ultrazvuk + krev, tak jsem zvedava, jdu poprve...