CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

ronecek
25. bře 2011

@kikina9 No já jsem právě zvyklá na Dr.Chovance. Je super. Sice člověk se ho taky musí vyptávat, ale je s ním i docela sranda 😉 První IVF mi dělal Chovanec, to nevyšlo. Druhé pak Horváth a z toho máme prcka. Ten už ale na klinice není ☹ Ten Křenek na mě působí stejně jako na Tebe. Proto se taky právě ptám. Sice vím, že hlavně záleží jak embryjka přijme naše tělo, ale měla jsem z něj taky trošku pocit takové nesmělosti. Připadal mi jako takový stydlivý skřítek. Ale jinak mi připadá takový docela hodný. Taky jsem se ho na vše musela ptát. No uvidíme. 😉 A jak Ti je? Kdy chceš zkusit testit?🙂

kikina9
25. bře 2011

@ronecek Kdy testík? No to nevím, mám strašný strach z toho, že tam bude jenom bílo 😒 Ale určitě to zkusím, než půjdu do Zlína na krev, abych byla na případný neúspěch připravená a nerozbrečela se tam 😉 Ale asi nejdříve tak ve středu, čtvrtek.....Teď pro jistotu doma ještě žádný test nemám 🙂 S dcerkou jsem taky otěhotněla na jaře, v dubnu, tak si říkám, že se to třeba povede i teď, že ty jarní měsíce jsou těhotenství víc nakloněny, tak uvidíme 😎
Tak snad nám to všem vyjde a budeme mít pod stromečkem krásný živý dáreček 😀

ronecek
25. bře 2011

@kikina9 Taky tak tajně doufám, že by nám to mohlo vyjít 🙂 Prcka jsme na klinice počali v únoru, tak si myslím, že by se mohlo zadařit i teď 😉 A navíc někde bylo psáno, že letos je březen nejlepší měsíc na početí 🙂 Malou máte taky přes IVF? Jak to doma zvládáš? Já jsem si myslela, že aspoň trošku poležím, ale s malým je to těžké. Navíc chce po mně pořád hopsat, tak musím dávat pozor 😠 Držím Ti palečky ať vám to vyjde a najdeš na testíku // 🙂

slavka22
25. bře 2011

@kikina9 Už jsem byla na IVF 2x, pak 1x nativ a jedenkrát darovaná vajíčka a IUI ani nepočítám - ale asi 4x. Nechtělo se mi ani do darovaných vajíček ani do darovaných embryjek, ale když už jsme měli tolik pokusů a nikdy nic a to nemáme nějaký problém, jen se prostě nedaří... Tak zkouším i takovou změnu. Už se o mimi snažíme 7 let...Jinak doktoři v CARu mě přijdou fajn všichni, samozřejmě, každý má něco. Ale než aby jsi chodila k někomu, kdo ti nesedí, když si můžeš vybrat. Chodíš k němu už dlouho? Z vlastní zkušenosti vím, že oni doktoři si nás "pacientky" tak nepamatují, jak si myslíme... 😖

kikina9
25. bře 2011

@ronecek My dcerku máme úplně přirozeně, a dá se říct i nečekaně 🙂 O to větší překvápko bylo, když jsme se v době, kdy měla 1,5 roku, začali snažit o druhé mimi, protože jsme chtěli mít dítka blízko sebe, a nešlo to ☹ Teď má dcerka už 4 roky, takže to zvládám docela dobře, Přes den je ve školce,a já si užívám lenošení, protože jsem si raději vzala v práci neschopenku 🙂 Ale taky musím někdy dcerku brzdit, když chce po mě skákat, nebo zvednout a pochovat 😒 Těžko se to vysvětluje i 4-letému dítku, že to teď nejde 😒
Taky ti držím palečky, ať na tebe z testíku vykouknou // 🙂

kikina9
25. bře 2011

@slavka22 Do CMR Zlín chodím od loňského března, a k tomu Křenkovi od začátku 😉 Možná máš pravdu, že si nás doktoři tak nepamatují, je pravda, že je nás tam každý den spousta 🙂 Tak jestli se to teď nepovede, tak se asi zkusím domluvit se sestřičkami a přejít k někomu jinému. Docela dobře na mě zapůsobila Dr.Slováková, co na ni říkáš?
Vidím, že ty už toho máš docela dost za sebou, kromě toho, že to stojí člověka šílené nervy, tak peníze taky letí komínem ☹ Já jsem zatím byla na druhém IVF, první dopadlo katastrofálně, pouze 1 vajíčko a to ještě nekvalitní, takže nedošlo ani k ET. Takže teď byl výsledek, kdy byla ze 6 folíků 4 vajíčka, docela dobrý 🙂
Budu moc držet pěstičky, aby ti to tentokrát vyšlo 🙂

slavka22
25. bře 2011

@slavka22 Ani jsem se nezeptala, jestli Vám sem můžu takhle vniknout? Budu 14 dní doma napjatá a ráda se něco dozvím a třeba to bude rychleji utíkat 😉

slavka22
25. bře 2011

@kikina9 Dr. Slováková mě teď dělala punkci a jednou jsem u ní byla, když zastupovala Chovance, bylo to po nevydařeném IVF a moc mě podržela, mluvila jasně a snad mě řekla i víc věcí než Chovanec... Když bych uvažovala o změně Dr., jakože neuvažuji, asi bych volila ji. Moc dobře se mi s ní, jako se ženou, mluvilo. Tobě taky přeji hodně štěstíčka, ať je testík, pokud budeš testit, pozitivní. Držím pěsti všem!!!!

ejviska
25. bře 2011

@kikina9 proc bys byla hrozna, to urcite ne 🙂 Neni spatne mit namysleny nejaky plan B 🙂 To jsme na tom podobne, jedno prirozene pocate dite a druhe v nedohlednu. Teda u vas uz v dohlednu 🙂

ejviska
25. bře 2011

ja chodim k dr. slovakove a opravdu je vyborna. Nemuzu si stezovat. Jednou jsem byla na UZ u Chovance, takovy nemluvny, ale kazdy jsme jiny 🙂

fiallinka
25. bře 2011

A my jsme včera měli výročí ET 🙂

Kikino, klidně se zkus objednat k někomu jinému příště (ale snad žádné příště nebude), oni si nás podle mne fakt až na výjimečné případy nepamatují 🙂

Chovanec a Křenek jsou divní patroni, na Chovance jsem si vyloženě musela zvykat, navíc je málomluvný a ten jeho zvláštní přízvuk (on je Slovák, ale úplně slovenský typický přízvuk nemá), ale podruhé jsem chtěla už jen jeho, prostě trvalo to, ale zvykla jsem si. A je tam z nich skoro nejdýl, čili nejvíc zkušeností.

Slováková je super v tom, že je to baba, čili sdílná, všechno vysvětlí. Ale celkově myslím, že standardy dodržují stejné a je to prašť jak uhoď.

Tož všem držím palce.

ejviska
25. bře 2011

@fiallinka myslis, ze si fakt pacienty nepamatuji?

fiallinka
26. bře 2011

@ejviska tož fakt si myslím, že třeba Chovanec vůbec podruhé netušil, že jsme tam už jednou byli, a to jsme tam šli po dvou letech 🙂, ale samozřejmě, že jak kdo a jak které pacienty. Ale při takové té běžné práci - ivf a iui jak na běžícím pásu bych skoro fakt řekla, že to moc nerozlišují a že kdyby ses přihlásila k jinému doktorovi, tak se nic neděje - spíš tak jsem to myslela 🙂

U té Slovákové bych ale třeba tipla, že si pamatuje víc 🙂. Nicméně i podle svojí práce to beru tak, že sice jsem si lidi pamatovala dobře a hodně, ale třeba po roce už bych taky věděla jen ty "nejzajímavější" případy 🙂, samozřejmě během měsíce, dvou, když tam pořád chodíš, tak určitě ví, o koho jde 🙂

ronecek
26. bře 2011

@fiallinka Ahojík 🙂 Tak my už máme po KETíku. Nechala jsem si zavést 3 embryjka osmibuněčné. Jedno 100% kvality, dvě 75% kvality po rozmražení.
Zaváděl mi právě Křenek, počítala jsem, že budu mít Chovance, ale opět ne ☹
Jinak Chovanec si nás teda pamatoval. Hnedka říkal jak slyšel naše jméno, tak si na nás vzpomněl. Dokonce si pamatoval i na moje tetování a manželovi řekl na tetování "ale vy jste ho minule ještě neměl, že?". Zdá se mi, že mluví už celkem líp než před těma skoro třema rokama 😀
Tak su zvědavá, jak dopadneme. Ty jsi Káju měla přes IVF nebo KET? Pa

ivus16
26. bře 2011

@pavlina86 těhotenství si užívám, jak už jsem psala chodím na předporodní kurz kde cvičíme, můžem chodit plavat, učíme se tlačit jako u porodu 😀 je to teda humorné,ale těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Doufám, že toho pak všeho využiju a proběhne to v klidu. Čekáme holčičku tak už se těšíme.
Všem Vám držím palce. Jak to tady tak čtu, tak jsem si myslela jaký nejsme beznadějný případ a nakonec se nám to podařilo celkem brzo. První návštěva ve Zlíně byla leden 2010 no a v září 2010 už jsme byli těhotní, takže celkem fofr.Takže neztrácet hlavu a hlavně myslet pozitivně.

clloi
26. bře 2011

Ahojte, tak já za sebe můžu říct, že nás si Slováková pamatuje 😀 😀 je moc fajn 😀 😀 první IUI sem měla od ní a druhé od Chovance. Kolegyni ho dělal ten samý den Křenek a taky se povedlo 😀 já sem do Zlína přešla i na gyndu, moc ráda tam jezdím 😀 😀

ronecek
27. bře 2011

@clloi Tak to jsi mě uklidnila s tím Křenkem 😉 Já ho viděla poprvé, tak mě to docela zmátlo a byla jsem taková trošku nesvá. Ale doktroři určitě dělají vše stejně a nejvíc záleží jak se u nás embryjko uhnízdí. Blahopřeju k mimískovi. Hodně štěstíčka 🙂

clloi
27. bře 2011

@ronecek Normálně sem chodila ke Slovákové, ale byla sem i u Křenka a Chovance, jsou sice takový málomluvní, úplný opak od Slovákové, ale myslím, že jako doktoři jsou dobří. I když Chovanec byl při IUI docela vtipný 😀 😀 a přesně jak píšeš, ono spíš záleží jak se embryo uhnízdí. Tak držím palce.

fiallinka
27. bře 2011

@ronecek přes ivf, ket nám nevyšel

a možná kecám s tím pamatováním, mně přišlo, že si nás Chovanec podruhé nepamatoval, ale je pravda, že poprvé nám to vyšlo hned a podruhé bylo až za dva roky, takže fakt bych se divila, kdyby jo - jak tam někdo chodí třeba dýl, tak tam to bude asi lepší 🙂

denny80
28. bře 2011

@rendas Ahoj rendy, už jsem tu dlouho nebyla. Máme podobné problémy, zkoušíme šestý rok a stále nic.... Chci se tě zeptat, jestli jsi měla při IVF krátký nebo dlouhý protokol??? Domluvili jsme se s manželem, že zkusíme IVF ještě do třetice, ale pokaždé jsem měla krátký protokol (stimulace, punkce, emblijka do stádia blastocysty a pak dovnitř) ale nikdy se neuchytily. Dr. mě ukecával na nativ, ale to mi přijde jako zbytečné. Slyšela jsem že při dlouhém protokolu bereš 2 měsíce hormony aby se oblblo tělo, jako že je těhotné a pak třetí měsíc se udělá IVF, je tam prý daleko vyšší pravděpodobnost uchycení. Jenomže tomuse Dr. cuká, tak nevím co si o tom myslet....

ejviska
28. bře 2011

@denny80 ja mela kratky protokol, ale dlouhy je o tom, ze v predchozim cyklu ( asi 21dc) ti pichnou injekci na zastaveni fce vajecniku a pak cekas na ms a uz je to podobny jak kratky.

rendas
28. bře 2011

Ahoj kočky 😉

@denny80 ahojky,já měla taky jenom krátký protokol,takže asi neporadím 😒 a já teda nikdy do stádia blastocyst neměla (jen jednou při nativu)a ani nikdy ani na zamražení ☹ ten nativ je skoro stejný jak IVF,akorát byl levnější...a proč se mudr cuká a tlačí tě do nativu???kvůli ceně nebo nižší dávce hormonů??

@ejviska zdravím tě 😉

ejviska
28. bře 2011

@rendas ahoj 🙂 Jake mate plany?

denny80
28. bře 2011

@rendas Tož já sem měla vždycky dvě embrijka jedničkové až do blaslocysty a zbytek šel .... protože kvalita nebyla dobrá, takže taky žádné mrazáčky. Ty si měla aspoň dvě čárečky, já ještě nikdy, vždycky mrcha dojela ještě s týdením předstihem. To moje tělo je prostě vždycky vypudí jako vetřelce. U postupu Dr. mě spíš přijde že potřebují inkasovat co nejvíc do kasičky, jinak si neumím vysvětlit, proč mě nabízí pořád to samé, když to nezabírá a žádné rady.

Nenecháváme si dělat ICSI (nevím jestli jsem tu zkratku napsala dobře) Manžel má dobré spermijka tak si říkám že je lepší aspoň ten výběr nechat na přírodě, když aspoň to de... Začínám se zase bát že to nevyjde a toto si troufám říct že bude poslední pokus... Jsme spolu dvanáct let a nedá se to pořád zvládat s nadhledem. Ve čtvrtek budu chytřejší. Budete letos taky zkoušet?

fiallinka
28. bře 2011

@denny80 s těmi protokoly je to složitější, každý se hodí na jiné problémy... a je na to i řada výzkumů, ale v podstatě větší rozdíly se nenašly... myslím, že proto, že máte pokaždé dobré embrya, se chce doktor držet osvědčeného postupu, ale zkus se ho pořádně zeptat, někdy se fakt až při změně protokolu dosáhne lepších výsledků a nikdo neví proč. A třeba by taky to ICSI mohlo být ve vašem případě dobré, a taky asi nejde vůbec logicky říct, proč...

ejviska
28. bře 2011

@denny80 a nechcete si teda dodelat nejaka vysetreni, treba imunologicke a genetiku?
Ja to chapu tak, ze cilem toho "protokolu" je ziskat hodne vajicek. Nevim, kolik jich mate, ale pokud hodne, tak netreba menit protokol. Pak zalezi kolik je zralych, kolik se oplodni.. nevim, jak to mate vy.. Pokud se malo oplodni, tak muze byt chyba ve spermii....Ale rikas, ze mate blastocysty, tak to asi s vama nebude tak spatne. mOzna zkusit tu imunologii, jestli treba nemas protilatky proti embryjku apod..

slavka22
29. bře 2011

Ahoj holky, mohla bych se, prosím, zeptat, co si myslíte o sliznici 9 mm jeden den před KETem? Ćetla jsem, že lepší jsou dvojciferné mm..

ejviska
29. bře 2011

@slavka22 hele, co si myslime my, je uplne jedno 🙂 Jednak ta sliznice jeste za den trosku doroste a pokud si dr. mysli, ze to na KET je, tak to na KET je. Kdyby byla sliznice nizka, tak te na nej neposle ;)

slavka22
29. bře 2011

@ejviska asi jsem zbytečně nedůvěřivá vůči Dr, ale snad každá z nás má občas pochybnosti, zvlášť při opakovaném neúspěchu...

rendas
29. bře 2011

@denny80 jak píšeš dvě čárečky jsem sice měla ale moc dlouho jsem se z nich neradovala ☹(pár dní) a potom čím jsem si prošla bylo hrozné 😢 a našla jsem je po metodě IFI (byla jsem na ní už také dvakrát) jinak metodu ICSI nám dělali vždycky,protože manža má hrozný spermiogram ( a to je to nejdražší)..tak aspoň v tomto máte plus 😉
já už toho mám za sebou tolik že už to asi zkoušet nebudem 😔aspoň ne letos a ne IVF...není síla ani peníze 😔
takže ve čtvrtek dej vědět 🙂