CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

clloi
19. říj 2011

@ruda ahoj, nakonec sme se rozhodli pro Zlín, já nemám ani tak strach jak sem spíš nervozní 😀

ruda
19. říj 2011

@clloi neboj, vše dobře dopadne a Zlín je velké město, co má i novorozeneckou JIP a vše potřebné, všechno bude v pořádku a těším se na fotečky!!!
@fiallinka teda to utíká, Jurášek už má 3!!! a Karolínka za chvilku rok, neskutečné...

clloi
19. říj 2011

@ruda děkuju 😵 😵

ruda
19. říj 2011

@clloi no není vůbec zač...

pavlina86
25. říj 2011

@clloi Děkuji. A ještě jsem se chtěla zeptat může tam jít se mnou i manža?? Kuknout: Ať to nevidí až doma?? 😝

susan87
25. říj 2011

holky plati se neco za laparoskopii v tomto centru?mam na ni podezreni a zitra si tam jedeme pro veskere prvotni vyslekdy,diky

clloi
25. říj 2011

@pavlina86 to víš, že může, s tím se počítá 😀 😀 je tam super sestra 😉
@susan87 laparoskopie se nedělá v centru ale posílají na ni do nemocnice, většinou na Atlas a tam platíš normálně jen za pobyt

susan87
25. říj 2011

jj diky,ja myslela ze to delaji i tam,kdyz tak maji luzka,a mate nekdo zkusenosti s laparo v atlasu?uz si to radsi zjistuju,kdyb mi to nahodou diagnostikovali,ale vypada to na 80% na srusty...☹

hanysek.hanysek
25. říj 2011

Ahoj holky, můžete mi poradit? Do CRM Zlín jsme chodili, byli jsme na IUI, ale nepodařilo. Dva měsíce po IUI jsem přirozeně otěhotněla. Je to rok a půl. Od té doby jsem tam nechodila. Tento rok v červnu jsem měla zamlklý potrat v 9tt a nyní v říjnu opět zamlklý potrat v necelém 6tt. Můj gynekolog mi řekl, že ten první potrat neví proč byl ( že se to prostě stává) a ten druhý potrat že byl, protože to byl moc brzo po tom prvním potratu. Doporučil nám teď pauzu aspoň rok, aby se tělo dalo do pořádku, odpočinulo, že ty nevydařené těhu byly velmi krátko u sebe. Já chci po gyndaři aby mě poslal na genetiku atd., ale nějak se k tomu nemá. Prej jsem otěhotněla, donosila, porodila jedno dítě, nebyl problém s těhu, tak nevidí problém v dalším. Je přesvědčený, že dostatečná pauza mi pomůže k prospívajícímu těhu. Teď váhám, čekat, nečekat? Kdyby byl nějaký problém, tak bych to mohla vědět, už teď. Nebo čekat, až za rok otěhotním, potratím a teprve se začne řešit, proč? Nevím, jestli prostě čekat, nebo jít na tu genetiku?! Prej je to buď Zlín nebo Brno, takže předpokládám, že do Zlína bych chodila do CRM. Gyndař mi říkal, že je to někdy i na půl roku, že vyšetří mě, manžela. Já myslela, že když se jde na genetiku nebo imuno, nebo já nevím na co se to chodí, tak že vezmou krev a hotovo. Co se dělá při genetice a při imunologii? Opravdu to trvá tak dlouho? Vůbec nevím co dělat. Neměl někdo stejný problém? Poradíte?

ejviska
25. říj 2011

@hanysek.hanysek ahoj, ja bych si zasla urcite na oboji. 4 mesice mezi dvema tehotenstvimi neni zase tak kratka doba, aby to melo vliv na potrat, si myslim.
Ad genetika, pokud se jedna o leydenskou mutaci, tak tu muzes mit a mit i dite a nevedet o tom a pri dalsim tehu mit problem. ( i kdyz ta mutace je tam celou dobu samozrejme). Pokud by jsi chtela jen toto vysetreni, tak to stoji cca 1000kc, delaji to i na prani jako samoplatci kdekoliv.
Imunologie.. se za ty leta mohla u tebe naprosto zmenit a pry je to i caste. Takze muze byt problem i tam.

Primo v CRM to nedelaji. Ja myslim, ze pokud tam vyslovne nejdes k reseni neplodnosti, tak je zbytecne tam chodit. Genetiku delaji napr. v Prediku ve zline. A imunologii...pokud by jsi chtela opravdu vysetreni na reprodukcni imunologii, tak by jsi musela do Prahy anebo Plzne.

Rekni tvemu dr. at te hezky vsude posle nebo od neho odejdes k jinemu 😀

ejviska
25. říj 2011

@hanysek.hanysek takze genetika treba zde http://www.prediko.cz/
Objednaji te udajne do mesice, vysledek trva mesic. Vysetreni spociva v odberu krve.
( ja teda podotykam, ze ani na jednom jsem nebyla, pisu ti co vim). Holky to urco doplni 😉

hanysek.hanysek
25. říj 2011

@ejviskajá myslela, že na tom Prediku dělají jen těhotné. Tam sem chodila, když sem byla těhotná. No mi právě doktro říkal, že to vyšetření ( nevím teda konkrétně které) dělají buď ve Zlíně, nebo bych musela jezdit do Brna, třeba i 2x za 14dní. takže vůbec nevím, jak se to vyšetření dělá, nevíš? Vůbec nevím, co mě čeká, jak se to dělá, jestli je to jen krev, nebo i něco jiného, co bolí? On mi taky doktor říkal, mě nechce hnat na ty vyšetření, že mám malé dítě, že by museli vyšetřit mě, i manžela, a dokonce zmiňoval i syna i mé rodiče, když už bych chtěla celkové vyšetření. tak já fakt nevím.

hanysek.hanysek
25. říj 2011

@ejviska A musím mít na to prediko nějaké doporučení? A to se teda chodí tam kde se bere ta krev, že. Vedle už je potom místnost pro těhotné.

lukr
25. říj 2011

Ahoj.odpovím Ti třeba já,mám za sebou obě vyšetření i genetiku i imunologii.
Genetiku na Prediku,jestli potřebuješ doporučení nevím,ale myslím,že pokud si to nechceš platit sama,tak ano,já jsem měla od gynekoložky.Chodí se do té stejné ordinace jako v těhotenství.Jdeš Ty i partner a proběhne rozhovor s genetikem,především všechna onemocnění u Vás i u Vašich rodičů atd.A pak on napíše na co všechno se má vzít krev,většinou od Tebe i od partnera.A pak čekáš na výsledky asi měsíc.
Imunologii mám v Praze a je to podobné.Odběry krve u Tebe a spermiogram u partnera a pak rozhovor s imunologem,řeší se podobné onemocnění v rodině,alergie,práce,životní styl.Tam doporučení potřebuješ určitě.

ejviska
25. říj 2011

@hanysek.hanysek ja myslim, ze doporuceni potrebujes, pokud si to nechces platit sama.
Lukr ti to hezky popsala. Je to proste odber krve, pohovor a mesic cekani na vysledky.
Nemyslim, ze tam budete jezdit vickrat. MOzna na tu imonologii, to nevim, pokud je treba vysetrit ovulacni hlen.. to nevim.
Kazdopadne nic narocneho to neni, urcite to za to stoji

fiallinka
26. říj 2011

@hanysek.hanysek šla bych na genetiku, rok čekání mi přijde jako blbost.

pavlina86
26. říj 2011

Ahojky holky chci se zeptat, nemáte některá kontakt na dobrou porodní asistentku do Zlína do pododnice???
Děkuju.

ejviska
26. říj 2011

@pavlina86 to si muzes vybrat? Ja myslela, ze kdo ma sluzbu, tak tam proste je 😀

pavlina86
26. říj 2011

@ejviska švagrová to měla tak, že šla na předporodní kurz a tam se domluvila s PA. Takže když začala rodit zavolala jí a ona už na ni čekala. 🙂 Samozřejmě nebylo to zadarmo. ☹

clloi
26. říj 2011

@hanysek.hanysek genetika se dělá na prediku, vyšetření spočívá v odběru ampule krve tobě i manželovi, výsledky jsou obvykle do měsíce + objednací doba ke konzultaci asi 2-3 týdny. Genetik tam jezdí 1x týdně z Brna. My tam byli idesláni z CRM, ale můžeš si zavolat přímo na prdiko a objasnit problém( 2x potrat) a zeptat se, zda musíš mít doporučení od gynekologa. Ptala sem se na známou, která přišla o mimi ve 32tt na odloučení placenty a ta by doporučení mět nemusela. Pěkně to popsala lukr 😵 Po revizi mně bylo doporučeno počkat z dalším těhotenstvím 3 měsíce, myslím si, že rok je zbytečně dlouho, pokud se má mimi udržet, tak se udrží.
@pavlina86 myslím, že vybrat si u porodu nemůžeš, můžeš si vybrat pak až porodíš, tak asistentku, která za tebou dojede domů, a poradí s mimčem, aspoň já dostala kontakty na gynekologii, je to hrazené pojišťovnou, ale využívat to nebudu.

clloi
26. říj 2011

@pavlina86 tak pokud to jde a umožní to porodnice, tak si můžeš vzít i Dulu, samozřejmě jak píšeš, zadarmo to rozhodně není

evitaa
26. říj 2011

@pavlina86 S PA se můžete domluvit už během těhotenství. Už by Vás připravovala na porod, cvičila bys Vámi, atd. Ovšem chce si to zjistit, jak to chodí v porodnici. Většinou mají omezenou kapacitu osob, které si můžete vzít k porodu (1 nebo 2). Já bych tedy měla radši u porodu manžela než vlastní PA.

ejviska
26. říj 2011

@clloi kdy ty prosim te rodis? 😀 koukam 40tt

@evitaa ahoj! Jak vy dal valcite? doufam, ze dobre!

clloi
26. říj 2011

@ejviska termín mám 30.10. 😀 😀 uvidíme jak se bude mimískovi chtět 😀 😀

evitaa
27. říj 2011

@ejviska Už máme novou NM a čekáme na výsledky, pak KET.

benerika
27. říj 2011

Ahojte holky, snad nevadí, že sem tak lezu!?
Taky se chystáme do Zlína tak mě napadlo, jestli některá nemáte zkušenosti s Dr. Křenkem?

hanysek.hanysek
27. říj 2011

@clloi Takže na Prediku přímo tam jak se chodí v těhotenství na ten ultrazvuk? Já sem tam byla 2x v těhu, tak přímo tam? Jdu na gyndu po šestinedělí, tak mu řeknu, že chci doporučení na tu genetiku a skočíme si zatím aspoň tam. No doktor říkal, že první potrat je náhoda, že se to stává, a že ten druhý potrat byl krátkou dobu po prvním potratu. V červnu potrat, pak první porevizní ms, pak druhá ms a potom už nic. Takže to byla možná fakt brzo. Ale teď do léta si dáme odpočinek. Když to vyšlo 2x po sobě v krátké době, tak to vyjde i po třetí v krátké době, doufám. Pomohly mi ovu testy, tak snad dostatečný odstup od těhu pomůže. A kdyby ne, tak si nebudu vyčítat, že sme se do toho brzy vlítly a nepodařilo se. Tak snad dopadneme dobře. Zkusím aspoň tu genetiku, budu trošku klidnější.

laola
27. říj 2011

@benerika já teda za sebe můžu říct, že jenom ty nejlepší 😵 I když je pravda, že jsem ho měla jen u IUI a potom na kontrolách, stimulaci prováděla Dr. Slováková. Jinak jsem tam prošla rukama všem doktorům a nemůžu si stěžovat 😵
Držím pěsti 😵

benerika
27. říj 2011

@laola super, děkuju moc🙂 A to IUI se platí? Jestli se ještě můžu zeptat, tak první je schůzka s doktorem a pak už mě objedná na nějakou prohlídku?

laola
27. říj 2011

@benerika jj, platí se léky (podle toho, čím stimuluješ-já měla merional a ten je zdarma) a 1500,- za IUI.
Poprvé jdeš na konzultaci s Dr., měli by vám udělat odběry krve na přenosné nemoci, s tebou se domluvit na hormonální profil, partnerovi spermiogram. Samozřejmě se to může lišit podle toho, jaká vyšetření už třeba máte za sebou... No a na základě toho se pak jede dál 😉