CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

sarri
16. únor 2010

Tak sláva, gratuluju rodičům malého Rudy, at jim dělá jen samou radost a je zdravý jak řepa 🙂

Holky, s tím spermiorgamen mi ani nemluvte - taky jsem o tom přemýšlela, jaktože jsem s tak příšerným výsledkem mého muže mohla dvakrát posobě otěhotnět. Na druhou stranu mi ale neleze do hlavy, proč by taková klinika záměrně zhoršovala výsledky, když mají klientů až na hlavu a spoustu samoplátců ze zahraničí. Každopádně jsme měli taky v plánu ještě jeden pokus a pak zkusit Olomouc.

monas007
16. únor 2010

tak to je super zprávička hned po ránu 😀 😀 kačce i rudíkovi obrovská gratulace 😀 😀 teda míry opravdu ukázkové nato, že kačka je takový střízlík 🙂 🙂 už se ani nedivím, že si dávali tak načas 😀 😀 tak hoooooodně štěstíčka a zdravíčka ... 😵 😵

pajka00
16. únor 2010

Jé tak už to má za sebou🙂) Hlavně, ať jsou oba zdraví ....to byl ale chlap🙂
Sarri taky jsem si říkala, proč by to dělali....ale ono 8.000,- je 8.000,-....nechci je nijak podezřívat...může se stát, že v den odběru se to prostě zhoršilo-ale pokud se to tak opakuje u spousty lidí.....no nevím. Důležité je, že to vyšlo a zabralo🙂

aja8
16. únor 2010

Dobre ranko holky..super zpravicka po ranu..Rudy, velka gratulace..
S tim spermiogramem je to fakt zvlastni..manza ho ma taky mizerny, ale my jsme nikde jinde nebyli, tak nemuzu posoudit..

gabirr
16. únor 2010

Tak super gratulace Rudíkovi!!!!! Dal si ale načas 🙂
Jinak co se týče toho spg tak jsme na tom byli stejně, ale už jsem to tu jednou psala. A úplně stejně - embryoložka říkala jaké máme výstavní embrya v den transferu (to jsme 1/4 nechali s dárcem na doporučení doktorky a zbytek s manžou) a že jsou super, zavedla jsem si dvě s manžou a nic. Zbytek jsme zamrazili i dárcovi, každé zvlášť aby se to nepomíchalo. No a v den kdy jsem šla na krev a dr.mi řekla že nic,tak mi taky řekla že nebyli žádné extra kvality, tak jsem zůstala hledět. Na KET když jsem mluvila s embryolož. tak si představte že přežil jen s manžou jeden bojovník a s dárcem vůbec nikdo!!! To mě zaskočilo teda! Docela jsem z tama rozladěná, proto poslední pokus určitě zkusím jinde, ikdyž bydlím přímo ve Zl, ale slyším na zdejší kliniku čím dál větší negativní ohlasy, spíš jen propagují zahraniční klientelu. Taky jsem si požádala o výpis u pojišťovny za min.rok, abych opravdu zjistila kolik popravdě na klinice pojišťovna doplácí.....

aja8
16. únor 2010

Gabi, tak to nam dej pak vedet, co jsi zjistila..ja stale cekam, az budou mit na svych strankach zverejnou uspesnost za rok 2009..jsem zvedava..

tirtir
16. únor 2010

Ahoj holky nešlo si to nepřečíst taky chodím do Zlína, teda jsme začaly a vy jako myslíte, že tam záměrně mění výsledky SPG?????????

No já nevím, ale přišlo mi to divné, myslím, že tato klinika to nemá za potřebý.
Já jsem u mudr. Slovákové a je to moc fajm ženská, na všechno mi odpovídá.
Jsme s ní moc spokejení

pajka00
16. únor 2010

Tirtir-já jsem taky spokojená s klinikou, přístup všech je skvělý, všichni jsou ochotní a milí, i když se mi zdá, že když přijedou cizinci, tak je berou okamžitě-a ostatní čekají,ale čert to vem.....S výsledkem IVF jsem nadmíru spokojená 😀 , ale ten spermiogram se opakoval u více lidí-co jsem tady četla.
Ale abyste si nemyslely-tak kamarádka byla na IVF 3x Brně...a když jí to dělali potřetí a test negativní, tak jí Dr. řekl, že stejně nečekal,že by z toho něco bylo-protože ty vajíčka má tak zdegenerované a nedozrálé, že nemůže nikdy přirozeně otěhotnět....takže ji nechali 3x všechno podstoupit včetně všech doplatků (tenkrát jí bylo 25 let, takže mladá)....a teprve když už byla pro ně neperspektivní-tak jí toto řekli?To je taky dost sprosté a nechutné jednání....No a abych řekla pointu-začala pak cvičit mojžíšovou a za 2 měsíce otěhotněla....a za další rok zase-podruhé úplně nechtěně🙂)....takže jak vidíte-asi ty vajíčka nebyly až tak špatné a nebo byly-a to cvičení jim pomohlo....🙂)

h.jitka
16. únor 2010

GRATULACE RUDY A RUDYMU! 😀 😀

tak holky teda ale tady ty depresivní řeči se mi nelíbí. já tady bojuju sama se sebou 10 dní po KET a vy mě ještě více vydeptáte. 😒 ráno jsem fakt měla hrozné. pak jsem začla přemýšlet nad prací a hned se to zlepšilo, respektive přesunulo jinam.
Co se týče těch emryjí, tak si myslím, že není od nich korektní, aby po neúspěchu hodnotili kvalitu. to je hodně blbé. na druhou stranu, kdyby vám řekli, že emryjo není úplně super kvality v den transferu, tak jak se zachováte? po 14 dnech píchání hormonů, polykání prášků atd. no tak stejně si je necháte vložit - teda alespoň já bych do toho šla. a budete doufat nebo možná už rovnou zahodíte šanci, protože vám předem řekli, že pravděpodobnost je malá. a stejně je to vždycky 50 na 50 (povede-nepovede). nějaké statistiky jsou nám k ničemu. v roce 2009 budu mezi těmi neúspěšnými procenty. pomůže tako informace někomu? mně teda ne.
nemluvě o tom, že nikdy nevíme, jaký příběh se tam skrývá. kamarádčin manžel má supr spg, ona žádný evidentní problém a podařilo se jim na druhé IVF. atd atd.
nevím, do jaké míry tam jde o kalkul. trvalo mi dlouho, třeba 2 roky, než jsem si připustila, že tohle mi může pomoci. a tak se teď nechci nechat odradit. je mi 34, manželovi bude letos 50. a byla jsem těhotná i přirozeně, vlastně touhle dobou před 4 roky jsem ležela v nemocnici....

ivus16
16. únor 2010

přidávám se taky ke gratulaci Rudi a Rudíkovi
hodně z vás chodí k Dr Slovákové, my taky, nemůžu zatím srovnávat výsledky spg ,protože jsme byli zatím jen na prvním odběru, ale taky jsem zvědavá, jaký bude další výsledek, manž jí vitamíny a teď jsme si objednali kotvičník. Sice jsou na něho různé názory, ale my to taky nebudem s dávkováním nějak přehánět.
Ale hlavně jsem chtěla napsat o diskuzi na Car Zlín, ještě než jsme tam šli tak jsem někde četla diskuzi právě o Zlínu, psala tam jedna, že si tam otipují člověka a pak léčí, že pro ně nejsou lukrativní páry už s jedním dítětem.A když se prý na něco zeptala Dr tak nedostala odpověď.Nechci nikoho odrazovat, já jsem ve Zlíně spokojená a doufám ,že to tak zůstane až do konce.Mám to jen 30km a Olomouc by pro mě byl daleko.

aja8
16. únor 2010

Holky, Jitka ma pravdu..je to fakt moc depresivni..i kdyby, co kdyby, my s tim opravdu nic nenadelame..takze si pridame kazda snazilka trochu optimismu a slibime si, ze tento rok budeme mit vsechny //..a Jity, doufam, ze ty s tim zacnes..drzim peste.. 😉

aja8
16. únor 2010

Jo a Ruda, Kaces, Monas, Pajka a jine jsou toho dukazem, ze to jde.. 🙂

sarri
16. únor 2010

Taky si myslím, že nemá cenu špekulovat nad tím, zda je všchno úplně korektní - fakt myslím, že to taková klinika nemá zapotřebí, protože čekání na miminko je hold v dnešní době mnohem delší než před 20 - 30 lety. Paní doktorku Slovákovou znám a nedokážu si představit, že by dokázala pracovat někde, kde z lidí jen tahají prachy. A pak správně - jsou tu zářné příklady, kdy holky otěhotněly a i napoprvé. A taky skoro všechny kliniky mají ty procenta těhotných stejné.

pajka00
16. únor 2010

Jasně holky...musím říct,že s tím otipováním mi to přijde přehnané....Určitě i pro svoje dobré renomé je pro ně důležité, aby měli co nejvyšší úspěšnost....takže proč by to zbytečně protahovali? Já jsem tam 1x podstoupila IUI-negativní a hned mi Dr.navrhnul,ať zkusíme IVF, že je IUI pro mě ztráta času....a nemusel mi to říkat....Byl to Rumpík a krom toho,že tam víc nebyl než byl, byl moc ochotný a vstřícný. Asi tím,že je zástupce šéfa má i jiné povinnosti...Takže jsem tím pádem vždycky skončila u Chovance a taky super!Navíc-mi tam ty vajíčka asi správně "šupnul",takže se uchytily....co se týká celkového dojmu a přístupu Zlína - jsem spokojená a doufám,že budu mít další následovnice s //🙂

h.jitka
16. únor 2010

pajko, zatím to vypadá, že je tam správně šoupnul i mně. 😀 teda dnes ráno jsem ale tak stresovala - jsem 27DC, že kdybych měla doma test, tak si ho i udělám. ale tak zatím si říkám, že vydržím.
poslední týden dost špatně spím. že by konečně nějaký příznak? 🙂

pajka00
16. únor 2010

Chovanec je prostě skvělý🙂))Já jsem mu při tom transféru říkala a najděte tam nějaké pěkné místo,aby se uchytily🙂) Tak asi fakt. To jsi dobrá,že vydržíš....ale už by tam mohlo být něco vidět, ne?

etra
16. únor 2010

Ahoj Holky, začetla jsem se do vaši diskuze o Zlínu, zajímavé postřehy. Já tam byla jen na punkci a vložení embryjek a musím říct, že přístup lékařů byl profesionální. Můžu hodnotit s Olomoucí, kde na soukromé klinice tahali peníze, bylo to jak na běžícím pásu...nelíbilo se mi tam.
Pravda je taková, že po 8 letech těhotná nejsem..mám za sebou všechny hrazené pokusy ...
Když jsem dojela na punkci do zlína, měl manžel katastrofální spermio, úplně mě to tehdy rozhodilo.Takže se přidávám k ostatním s touto zkušeností.
Ale on má spermio jak na houpačce🙂no buď vůbec nic nebo něco malinko🙂))
Teď jsem objednala za 1000 vitámíny - koenzym Q 10, E, C, a tribulus - vše jsem pročetla na netu...Jaké dáváte manželovi vy? Taky jsme brali macu, ale vůbec to nepomohlo.
Chtěla jsem začít cvičit Mojžíšovou s rehabkou, ale ten prst v zadku mě dost děsí 😖 To je fakt nutné?
Rendas: kolik jste platili za NATIV, chci to taky zkusit, ale nevím kolik si mám připravit korunek..

radysek
16. únor 2010

Ahoj holky, taky pročítám ty vaše diskuze o Zlíně, jelikož jsem tam víc jak doma a taky jsem byla do minulého týdne pacientka Dr. Slovákové. Prožila jsem si tam jeden neuspěšný pokus IVF a jeden úspěšný pokus KET, kdy jsem na začátku osmého týdne těhu. Takže letos se zapíšu do statistiky úspěchu. Nejdříve po neúspěchu IVF jsem také začala přemýšlet a pochybovat o celkovém způsobu léčby a zavaádění embrijek a na KET jsem šla vyloženě, abych tam ty sněhuláčky nenechala. Po IVF jsem byla uplně K.O. ze stimulace a neúspěchu, ale na KET jsem šla celkem v pohodě a co jsem byla překvapená, byl to úplně jiný styl zavádění embrii. Po KETu jsem byla naprosto spokojená a cítila jsem se v poho, že to musí vyjít . Vyšlo to i když jsem trochu celý týden krvácela. Taky jsem mluvila s paní, která byla se mnou na KETu a byla taky úspěšná- čekají dvojčátka. Nevím , jak to ve Zlíně funguje za dveřmi laboratoří, kam se mi snažilky nedostaneme, ale myslím , že my jsme důkaz, že to tam jde a funguje! Tak hlavu vzhůru a bojujte!

fiallinka
16. únor 2010

Holky, já už jsem tohle řešila před dvěma lety a řeknu vám, že i přes naše pochybnosti jsem nikdy neslyšela o něčem, co by mne odradilo - naopak vím, že téměř o každé klinice jsou pochybnosti, všude jsou nespokojení klienti, kteří přecházejí jinam... i já bych mohla do něčeho rýpat... jenže úspěšnost ivf je fakt jen těch ani ne 50% a logicky se vždycky najdou lidi, kterým to opakovaně nevychází a může (ale spíš nemusí) v tom být chyba lékaře - a jinde se to povede už jen kvůli té psychice, co si budeme povídat...

Nicméně to nemění nic na tom, že si myslím, že každý by se v rámci svých možností měl informovat o léčbě a spolurozhodovat s lékaři a nenechat se odbýt, vlastní názor je taky důležitý...

Rudo, gratuluju!

Etro, právě že ten prst v zadku je tam poměrně zásadní...ale zase jen tak jednou za dva měsíce na chvilinku, dá se to přežít...ale bez rehabky nemá smysl to cvičit.

walerinka
16. únor 2010

Tak to je supééér, moc gratuluju, to je opravdu kus chlapa 😀 😀 😀

rendas
16. únor 2010

Ahoj kočeny 😉 VELKLA GRATULACE RUDIKUM,snad je všechno v pohodě a ruda nám brzo napíše....

Jo holky už pryč s depresivníma věcma a myslet pozitivně 🙂

Etra ahojky,dlouho si to nebyla...ten nativ stojí 10.000,-takže furt je to levnější.....ale je to jen s minimální stimulací takže se získá jedno nebo dvě vajíčka,ale pokud se má zadařit tak to stačí 😉 taky dávám manžovi C,E,selen,zinek a bral ještě Eregmu,ale tu už dobral,tak nevím jestli mám kupovat další,říkala jsem si že bych koupila taky ten tribulus,měli jsme z něho i čajík....doufám že to chvilku vydrží v těle a pomůže to těm potvůrkám spermoušům,protože mu opravdu vše dochází a na kopec jedem až v březnu.....

Jity ty si prostě naše další těhule 😉

h.jitka
16. únor 2010

rendo, kéž by. každopádně mě po dnešním poledpresivním dni děti při výuce neudolaly, naopak mi náladu zvedly. 🙂
chtěla jsem jet do zlína na krev až v pondělí, protože teď v pátek nám do toho cosi přišlo, ale do pondělí by mi nevyšly kterési patáky, takže tam musím už ve čtvrtek. pojedu bez mojeho, což mě mrzí. tož co už.

fiallinka
16. únor 2010

h.jitka: ale co to čtu...ještě mám doma pár zbytků 🙂, kdybys chtěla, ale moc ne - no ale aspoŇ budeš dřív vědět, že jsi těhu 🙂

dyny
16. únor 2010

Ahoj holky, jestli jsem sem vnesla depresivní nálady tak se všem strašně moc omlouvám - to jsem rozhodně neměla v plánu ☹

Jitule ty buď hlavně v klidu ať se vše podaří tak, jak má 🙂

Rudíkovi gratulace veliká 🙂

A výsledek spg z Olmiku je přibližně podobný - takže přestávám vířit vody 😉

Rendas ano chodíme taky ke Slovákové a taky nás tlačí do dárce 😒

h.jitka
16. únor 2010

vidíš fial, to mě v tu chvíli nenapadlo. pochyběl by mi estrimax a ten jsi stejně nebrala. 🙂
mám jen takový dojem, nebo to opravdu všichni ostatní necháváte na jaro či léto?

fiallinka
16. únor 2010

dyny: to je dobré vědět, s tím spermoušem - abych pravdu řekla, přestože pochybnost se občas vkrádá, stejně těm Zlíňákům věřím...

a do dárce mám pocit tlačí všichni, jde jen o to, jak dlouho vydrží člověk odolávat 🙂

h.jitka: jak to, že jsem ho nebrala? Ale brala, mám ho asi 5 kousků, ale stejně tam radši jeď, už jsem napjatá jak kšandy 🙂

h.jitka
16. únor 2010

fial, už to měnit nebudu. myslela jsem, že jsi brala to druhé. 😉

pajka00
17. únor 2010

dobré ranko.....jity já jezdím do zlína vždycky sama, protože je podle mě zbytečné, aby tam se mnou přítel seděl a četl časáky, já zašla k Dr.na krev a 3 hodiny tam trávil čas. On se mě ptá, jestli má jet se mnou, ale já to zvládám sama, není to daleko a radši ať maká🙂))) Navíc-my spolu děláme v jedné práci a bylo by moc nápadné, kdyby jsme pořád spolu někam na dopoledne odjížděli.....nechci, aby to někdo věděl....takže to řešíme tímto způsobem. Já jedu ve čtvrtek taky na krev, jsem objednaná na 9 hodin...že bysme se tam potkaly?🙂

fiallinka
17. únor 2010

pajka: taky jsem jezdila sama, dokonce i z ET 🙂

h.jitka
17. únor 2010

hoj, pajko nakonec můj jede. chce být u toho, takže se nebráním. 🙂 na krev jdu v 10, k dr. v 11. tak to se asi minem. myslela jsem, že ty už půjdeš na utz.
fial, ty jsi ale superžena, ty ses odřídila domů i po laparo. 😎