CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

juliet
30. led 2008

Nunca, mě se zdá, že mají gynekologii o patro níž, ale kdo tam ordinuje ti nepovím.

nufinka36
31. led 2008

laolo a juliet
Dekuji za odpoved 😉 Prave vcera jsem byla ve Zline a zacali jsme planovat KET. Pokud bude vsechno v poradku, tak by mel KET vychazet zhruba v polovine brezna.
Vsem tady moc drzim palce!

nunca
31. led 2008

Juliet, díky moc, už jsem to našla na netu a objednala se na kontrolu k prim. Atlasu dr. Gerychovi (tam mi budou odstranovat i tu přepážku), tak to bude asi nejlepší, má totiž ambulanci ve stejné budově jako je CRM 😉 .
Jestli náhodou některá k němu chodíte, prosím o info, díky vám moc.

Juliet, ještě k Tobě, toto ale utíká, že? Už máš za sebou první trimestr, můžu se zeptat jak je? Čekáš jednoho mimíska nebo dvě???(nejsem ještě totiž tak v obraze, promin) 😝

v199
autor
1. únor 2008

Ahoj Juilet, tak jak ti dopadly ty testy? Mě zatím nic nedělal, jen nějaký výtěr a běžnou gynekologickou kontrolu.Příští týden jdu na ultrazvuk, tak uvidíme jak jsme poovyrostly.Jak se jinak cítíš?

hanulka3112
1. únor 2008

Ahojky holky,můžu se k Vám přidat.Byla jsem na operaci s cystou a tam mi zjistili neprůchodnost vejcovodů anásledně mi je odstranili,takže mě čeká první IVF.Jsme objednaní do CRM Zlín,tak se chci zeptat, jak probíhá první zchůzka,protože tam jedeme 20.2. tak atˇ vím co mě čeká amůžu se pak s Váma dělit o zážitky.

fiallinka
1. únor 2008

hanulka3112: celkem nic se neděje, přijdete, popovídáte si s doktorem, on ti nastíní možná řešení, a vezmou ti krev na všechny možné rozbory. Záleží, jaké vyšetření už máš, a pokud nemáte spermiogram nebo je starý, tak je dobré domluvit se tak, aby partner mohl ještě před tou první schůzkou na spermiogram, ať už víte výsledky (trvá to asi jen hodinu). Jo, a dost dlouho se tam čeká.

Holky, dotaz: můžu při stimulaci na ivf pít alkohol (jedná se mi jen o zítřejší ples, zítra mám píchnout první injekci a nechce se mi nedat si ani doušek, budou se ptát proč nepiju...), a může se rozumně cvičit - jen první dny.... ? Zapomněla jsem se zeptat...

nunca
1. únor 2008

Fiallinko, nevím tedy jak v ostatních centrech, ale já když chodila do Brna do CAR, na to cvičení jsem se ptala a řekli, že v pohodě můžu (chodím na aerobic), ale určitě záleží na kondičce, aby jsi se tedˇ nepřetěžovala a nebyla moc unavená, takže myslím, že v rozumné míře je to i vítané (dokonce i v těhu pokud je vše v pořádku, já třeba cvičila v pohodě i v těhu, ovšem rozumně a dcera se v pohodě narodila v termínu), to jsem se ale rozkecala... 😝

Jinak ohledně alkoholu asi také tak (pokud jde jen o jeden večer asi bych z toho nedělala vědu), určitě neublíží trochu červeného, ale nepřehánět 😉 😉 .Tak myslím aspon já.

fiallinka
4. únor 2008

nunca: díky za odpověď, tak alkohol jsem v rozumné míře zvládla 😉 a teď se chystám i na ten poslední spinning, pojedu jen tak piánko a pak už třeba 9 měsíců vůbec (já naivka 😀 )

hanulka3112
4. únor 2008

Ahojky holciny, chtěla jsem se vás zeptat, jak dlouho se čeká od první schůzky než se začne stimulovat,když je vše v pořádku, nebo jak to bylo u vás?Ptala jsem se holek, ale u každé to bylo jinak, protože chodí do různých Carů, tak jsem se chtěla zeptat konkrétně na Zlín.Jinak moc všem držím palečky ať je tento rok pro všechny úspěšný 😉

fiallinka
4. únor 2008

hanulka: asi záleží na tom, co máte za problémy, nás poslali na genetiku, a ta trvala 6 týdnů. Poté byla 2. schůzka v caru a kontrolní spermiogram, a hned další cyklus už mohla začít stimulace...

hanulka3112
4. únor 2008

fialinka,děkuju 😉 no já mám po operaci oba vejcovody fuč,takže proto IVF ☹ no ale slyšela jsem, že ve Zlíně to jde rychle, takže snad nebude žádný problém, kromě toho mého a pujde to rychle.jinak držím palečky ať ten spining je poslední 😉 🙂

fiallinka
5. únor 2008

hanulka: já si myslím, že když jste na tom takhle, tak ti jen vezmou krev a příští cyklus můžeš stimulovat 🙂, ale uvidíš - dej pak vědět 🙂

hanulka3112
5. únor 2008

Fiallinka,určitě dám vědět hned jak přijdu z první návštěvy 😉 to by bylo super, kdyby to šlo tak rychle 🙂 už bych chtěla aspoň stimulovat.A jak si na tom ty kdy tě čeká OPU asi už to bude brzy co?Tak ať tam máš co nejvíc vajuch, které se pěkně zakousnou 😉

fiallinka
5. únor 2008

hanulka: uvidím zítra, jdu na první kontrolu, tak pak dám vědět 🙂
určitě to půjde rychle, my jsme čekali vlastně dlouho jen na tu genetiku (ale ta byla asi kvůli špatnému spermiogramu) a pak už jsme mohli stimulovat, ale o měsíc jsme to odsunuli kvůli vánocům a vánoční dovolené, zaletěli jsme poprvé na Kanáry se ohřát 🙂

hanulka3112
6. únor 2008

fialinka,no kdepak jsi já tě tady už čekám jak jsi dopadla 🙂 jsem napnutá jak kšandy 🙂 tak hned jak se tu objevíš tak pisni,jdu se mrknout ještě za holkama na IVF.Tam se to taky hemží samýma novinkama 🙂

hanulka3112
6. únor 2008

Jo a fiallinko ještě k těm kanárům,jaké to tam bylo, my se tam totiž chystali po Vánocích, ale pak tam hlásili na internetu nějaké bouřky, tak jsme to nakonec vzdali,chtěli jsme se jet ohřát a ne zmoknout 🙂 takže mi aspoň můžeš poreferovat,jaké jsou tam pláže počasí atd.... 🙂

nunca
6. únor 2008

Fiallinko, moc držím pěstičky, dej vědět, jak pokračuješ. Určo všechno dobře dopadne 😉 😉 .

Hanulko, nemám zatím s CAR ve Zlíně zkušenosti s rychlostí, ale myslím, že nikde to neprodlužují zbytečně dlouho a pokud budeš mít krev (hormony v pořádku), manža spermio tak to půjde rychle, až Ti půjde hlava kolem 😉 😉 , takže taky budu moc držet pěstičky, postupně nás informuj, ano??

Tak my máme už výsledky ze spermio (vyšlo trochu snížené 28 mil., nižší pohyblivost, ale bude to dostatečně stačit pro IVF a to nám v Unice tvrdili, že je to katastrofální a měli bychom uvažovat o darování, děs co???????!!!!! 😠 ). Já mám prý hormony taky v pořádku, pouze mi našli na hysteros. v Atlasu přepážku v děloze, budou miji odstranovat 10.3. (začala jsem chodit na gyn. k prim. Atlasu Gerychovi, je super 🙂 ), jenom mám strach z té genetiky, aby i ta byla v pořádku (zatím je to 14 dní), tak čekám ..... 😨

Holky, tak dávejte vědět, jste o krok blíž, mně se to prodlouží tou operací (budou dělat i laparo a prohlédnou i vaječníky- ty mi zjistili před 3 lety neprůchodné, ale kdo ví 😉 )

hanulka3112
6. únor 2008

Nunca,díky za zprávičky.snad vše půjde rychlejia to nepříjemné už mám za sebou.Loni jsem byla na laparce kvůli dystám a zjistili mi neprůchodné vejcovody, tak mi je dali fuč no a s plánovaných dvou malých jizviček je jedna tak 10cm ☹ ale co už hlavně jestli to dali vše do pořádku a teď to pujde rychle.V nemocnici jsem si prožila své,hlavně že to mám už za sebou 😉 tak ti přeju ať ti to vše dobře dopadne a můžeš se pustit do mimísků 😉

nunca
6. únor 2008

Hanulko, přeji Ti to samé, snad už se vše v dobré obrátí a my se také dočkáme 😉 😉 . To je fakt síla s tou jizvou, já měla laparo před 3 lety (také mi zjistili neprůchodnost, ale vejcovody mi ponechali- prý se může stát, že tam může zůstat nějaká skulina a ještě bych mohla přirozeně otěhotnět, i když ta naděje je tak velmi nízká... 😒 ☹ ), ale taky jsem si docela užila, nesnášela jsem anestezii. Ale máš pravdu, určitě už je to nepříjemné za Tebou (nic takového už se konat nebude), mě to ještě čeká, ale snad už naposledy (co bychom pro vysněné mimi neudělali, že??? 😉 ). Ale tak nějak věřím, že je to to pravé a opravdu se už zadaří a embrouši se budou mít, kam zavrtat, pan prim. mě včera docela uklidnil, že prý stopro to bude lepší- celkově 😉 😉

hanulka3112
6. únor 2008

Nunca,a za jak dlouho po té operaci můžeš začít se snažilkováním?Je to děs pořád čekat.Já byla na té laparce loni v červnu a kvůli té jizvě jsem musela čekat půl roku,než jsem se konečně mohla objednat do Zlína.No dost jsem toho půl roku byla mimo, tak nějak bez nálady, protože jsem měla strach, jestli se tam zas neobjevila nějaká cysta, ono se to prý rádo vrací,jedna moje kámoška kvůli cystám už byla 3krát na laparce a přišla o 1/3 vaječníků.Takže mi to moc na psychice nepřidávalo 😢 ale naštěstí nic a 30.1. byl můj šťastný den, kdy jsem se konečně mohla objednat, tak hurá 20.února do Zlína,věřím, že už to bude jen lepší.Jsem teď konečně v pohodě i můj je tak nějak jiný, prostě začíná mluvit o mimia mě je tak nějak fajn.Třeba, když vidí teď kočárek, tak ho hned ohodnotí nebo že chce koupit auto v kombiku, prý, aby jsme tam mohli naložit kočárek a tak...jejda já se nějak rozjela 😀 takže mi to zdvihá optimismus, ale uvidím co mi řeknou toho 20tého.Budu tě pak informovat a ty dej pak vědět, jak to budeš mít za sebou budu na tebe moc myslet 😉 🙂 A odkud vůbec jsi, jestli se můžu zeptat, 😉

fiallinka
7. únor 2008

nunca: mně ten výsledek proti tomu našemu spermiogramu připadá jako ohromně dobrý, můj MUDr. by ti určitě řekl, že se klidně může stát zázrak a půjde to přirozeně 🙂
hanulka: hlásím, že na stimulaci reaguju dobře a rychle, a mám okolo 20 vajíček, takže jsem docela dobrá slepička, zítra jdu do Zlína znovu, tak uvidíme...ale docela mne to břicho už tlačí ... a Kanáry se mi líbily, byli jsme na Tenerife a přestože taky předtím hlásili déšť, tak ani jednou nekáplo, naopak tam skoro celou dobu svítilo a bylo to i na koupání, rozhodně na plavky nebo krátký rukáv to bylo! Až mne to překvapilo 🙂, čekala jsem větší zimu 🙂. Ale hodně asi záleží kam chceš jet a jestli se tam chceš koupat nebo chodit, pláže byly sopečné černé, kdybych chtěla jen ležet u moře, vyberu si možná jiný ostrov, Tenerife je dost suché a sopečné, ale najdeš tam nádherné hory a vnitrozemí s nejvyšší horou celého Španělska... my jsme to vybírali podle toho, ono je tam sice příjemné teplo, ale voda má okolo dvaceti stupňů 🙂. Kdybych chtěla někam takhle v létě, Kanáry si nevyberu, na to je tam moc turistů a není to tak krásné, ale v zimě supr, to teplo za to stojí. 😉

hanulka3112
7. únor 2008

Fiallinka, tak to jsou supr zprávy 😉 to číslo ještě určitě stoupne 😉 ale myslím si, že i tak je dost vysoké 🙂 a kdy jdeš na OPU?Kéž bych už taky stimulovala, ale kdo si počká ten se dočká 😀 V cestovce mě překvapilo, že jsou tam ty černé pláže, ale vypadalo to tam hazky, prostě něco jiného než všude jinde, tak proto jsme tam chtěli jet, škoda , že to neklaplo, protože jestli vše vyjde, tak na dovču se podíváme až tak někdy za pár až to malé povyroste, ale co bych neobětovala klindně za 10let 😀

nunca
7. únor 2008

Já jsem z Kroměříže, no, vzhledem k tomu, že nemám problém s cystami, což asi jde o větší zákrok, tak nějak doufám, že bude stačit jedna nebo dvě ms, uvidíme. Objednaní jsme až po tom zákroku na 25.3. na zhodnocení výsledků.To víte, že bych ráda, co nejdříve (to čekání je vážně hrozné), ale určitě dám na radu lékařů 🤐

Teda holky taky bych ráda nějakou takovou dovču, určitě, když se tělíčko příjemně naladí jde všechno lépe 😝

nunca
7. únor 2008

Fiallinko, díky za naději, třeba se opravdu stane zázrak (když už jedno mimi máme přirozeně), ale nějak se na toto neupínám, je mi totiž úplně jedno, jestli přirozeně nebo IVF, prostě bychom rádi konečně zdravé jenom naše miminko 😵 . Tedy, ale krásnou úrodičku máte, držím pěstičky dále, atˇ jsou embroušci krásní a silní 😉 😉 .
Já tedy moc s takovou úrodou nepočítám, budu ráda, když budou aspon ty dvě na transfer 😒 , nějak mi kolísají vaječníky, tak budu mít krátký protokol a vyšší dávky hormonů. A ty jsi měla jaký protokol dlouhý nebo krátký, jestli se můžu zeptat?

hanulka3112
8. únor 2008

Nunco, tak to bude určitě jen brnkačka a uteče to jako voda a ty budeš mít v sobě mimísky, doufám, že já už taky 🙂 a budeme si pak jen psát jak je nám po ránu blbě 😀 jo a Kroměříž je ode mě docela dálka,ale jak jsme tam byli naposled, tak jsem si tam koupila presovač 😀 tak teď, když si budu dělat kafe, tak si na tebe zpomenu 😉 😀

nunca
8. únor 2008

Tak to díky a odkud jsi Ty? Jaro prý bývá plodnější a prý i nějak ty transfery bývají s pozitivními výsledky více na jaře, tak už se třeba opravdu dočkáme, ne??? 😉 😉 😉
A jak pokračuješ Ty a ke komu chodíš?
Víš, ty těhu nevolnosti bych brala všemi deseti, i u prvního mě bylo šoufl, ale aspon člověk ví, že je vše v pořádku a mimi tam je a daří se mu 😀 a vůbec se to dá vydržet, pro mimíska všechno!!! 😵

nunca
8. únor 2008

Hanulko, tak jsem si tedˇ přečetla, (pozdě, ale přece) že jdeš na konzultaci 20., tak to už máš za pár, mě tedˇ taky nezbývá než čekat 😠 , ale snad to taky uteče. Jenom pěkně informuj, kdy budeš začínat stimulovat atd., atˇ mám inspiraci 🙂 .

fiallinka
8. únor 2008

holky, tak OPU v úterý ráno, držte mi palce!!! Prý to roste dobře, takže na OPU jdu už 11. den cyklu, a dávky mi snižuje... mám krátký protokol, ale proč krátký, to nevím, někde jsem vyčetla, že pokud ženská nemá problémy a problém je spíš v chlapovi, tak se volí spíš ten krátký, ale víc o tom nevím... nunco, proč si myslíš, že by se ti mělo málo urodit? Hele, a únor už je jaro, že jo 😉 ? jo, jinak já jsem ze Vsetína 🙂
Hanulka: černé pláže jsou hlavně na Tenerife a Lanzarote, myslím, ale najdeš tam i světlé - já jsem ale chtěla sopečný ostrov, protože jak píšeš, je to tam jiné ... kdybych ale jela přes teplejší měsíce, možná by bylo lepší Řecko nebo něco takového, protože my jsme byli z Tenerife nadšení, ale spíš kvůli počasí a kvůli přírodě, všechny rizika jsme znali dopředu - moc lidí, moc aut, koupání není dokonalé, historické to tam taky moc není... ale jsem ráda, že jsme jeli, byly to první vánoce v teple, a sranda to byla taky, na štědrý den jsem koupila na trhu nějaké malé mrchy ryby, co tam zbyly, a smažila je, a salát jsme taky vyrobili (měli jsme to nakonec bez jídla, protože zájezd, co jsme chtěli, nebyl), ale bylo to snad lepší, přežraní jsme snad ještě teď - není to tam zas tak drahé a v hospodě klidně jíst můžeš 🙂

nunca
8. únor 2008

Fiallinko, tak to budu držet pěstičky, to je jasný 😉 😉 . To jsem ráda, že nejsem sama s krátkým protokolem, tak to mě informuj, co a jak, jinak tedy jsi rychlá, to je spíše ultra krátký protokol 😀 .

Prý se protokol spíše dává u starších žen nebo u těch se špatnou odezvou vaječníků (tak mi to bylo vysvětleno) a taky podle výsledků hormonů (hlavně FSH- krev se bere první 3 dny ms) a tak se stanoví dávky Puregonu nebo jiného léku. Chtěla bych se zeptat, jaké léky jsi si aplikovala a jak to probíhá od začátku stimulace a jak to vyjde finančně?
Já budu mít krátký, protože moje vaječníky fungují nějak zvláštně (FSH mi skáče jednou je 13, potom 9,5, atd. 😒 ), ale pan doktor Chovanec nám řekl, že to taková hrůza není a snad to zvládneme s krátkým protokolem. Takže uvidíme 😕 😕

nunca
8. únor 2008

Jinak únor už je skoro jaro a taky to počasí tomu i snad nasvědčuje 😉 😉