CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

lukr
20. zář 2010

@ivus16 taky moc držím pěsti a´t se Ti zadaří 😉

ronecek
20. zář 2010

@fiallinka Já jsem hyperstimulák chytla hnedka po ET. Jenže jsem si myslela, že je to normální. Nenapadlo mě, že je to zrovna on. Tak jsem doma trpěla deset dní. Pořád jsem si říkala, že to nějak do toho čtrnáctého, co jsem měla jít na test vydržím. Ale pak už se to nedalo. Měla jsem břicho nafouklé jak v šestém měsíci. Měla jsem hrozné bolesti, strašně špatně se mi začalo dýchat a chodila jsem zhrbená jako stařena. Doktor Horváth mi řekl, "ženská vy vypadáte jako před porodem". 🙂 Prý jsem dojela za pět minut dvanáct. Okamžitě mi dali kapačky a valila jsem do nemocnice. Tam mi odčerpali postupně celkem pět litrů tekutiny. Litr a něco mi tam ještě zůstal, ale to už se pak samo vstřebalo. Ležela jsem tam deset dní....no a jak píšeš Ty o žlučníkovém záchvatu, tak já pro změnu po tom hyperstimuláku chytla tříselnou kýlu (tím jak se mi stále to břicho napínalo). Doktoři ale tvrdili, že se jedná o zduřelou uzlinu, která zmizí. A nezmizela. Tak jsem letos na jaře byla na laparce s tříselnou kýlou. Tak ty naše příběhy jsou teda téměř stejné. Já mám ještě strach z toho, že pokud budu muset na IVF celé znovu, tak mě před tím pošlou znovu na laparoskopii. Kvůli vejcovodům. Kamarádka právě měla taky první dítko po IVF a když chtěla na IVF znovu, tak po ní chtěli opět laparku. ☹

ronecek
20. zář 2010

@ivus16 Ahojky, já poprvé brala taky nejvyšší možnou dávku a reakci jsem neměla téměř žádnou. Folikulů jsem měla taky málo a hrozně slabé. Zavedli mi dvě embryika a zbývající mi řekli, že nemá cenu ani nechávat zmražovat.
Podruhé jsem měla dávku minimální a folíky nádherné. Jenže u každého jsou reakce jiné. Moc držím palečky, aby vám to vyšlo. 🙂

fiallinka
21. zář 2010

@ronecek uff, taky sis užila... já jsem hyperstimulák chytla až 9. den po ET a díky netu jsem dost brzo zjistila, že je to on 🙂

ivus16
22. zář 2010

tak jsem byla v úterý na punkci, odebrali 4 vajíčka a dnes jsem si volala jak to dopadlo. Zralé byly jen 2, ale děkuju i za ty 2, zítra už budou u mě v hnízdečku a pak.... děj se vůle Boží, doufám, že příroda k nám bude nakloněná a výjde to.Prostě musí 😉

fiallinka
22. zář 2010

@ivus16 ivi, budu držet palce, dvě stačí 🙂

monas007
23. zář 2010

@ivus16 držíme pěstičky a přejemne ať to vyjde 😉 😉

ivus16
23. zář 2010

Ahojte, děkuju za podporu, tak už je mám pěkně u sebe, byly dvě a obě čtyřbuněčné a jedničkové, takže teď už to záleží jen na mě a na matce přírodě 😀 . 14 dní se budu jen tak válet a pak se uvidí. Jsem pozitivně naladěná,ale netěšme se předčasně, všechny zdravím.

fiallinka
23. zář 2010

@ivus16 tak to je super 🙂, lež, dobře je krm a těším se na výsledek testu 🙂

ivus16
26. zář 2010

No tak teda ležím, ale už mě to nějak nebaví 😉 . Chci se zeptat, vy co se vám to povedlo, co jste tak ty první dny cítily, já teda nic moc. Bolí mě prsa, v pátek trochu tlak v podbřišku a jinak nic, vím, že je to brzo. Myslím,že u přirozeného otěhotnění ta dotyčná asi taky nic necítí, když to zjistí až když jí vynechá menstruace, že???Mějte se čus.

fiallinka
27. zář 2010

@ivus16 ivuš, už ani nemá cenu moc ležet, ať nemáš proleženiny... jinak co se mne týče, tak v podstatě příznaky žádné - to pobolívání v podbříšku bylo spíš ze začátku, myslím, že to byly ještě dozvuky po tom, jak se ve mně hrabali, prsa mne trošku bolela taky spíš jen ze začátku a pak to přešlo - prostě nic významného. Akorát v prvním případě mne asi 10. den po transferu začlo bolet břicho a to se rozjížděl hyperstimulační syndrom, v tom druhém mi pak 7. den bylo zas blbě od žaludku tak, že jsem musela zvracet ☹, to byl asi taky náznak ohss, ale přešlo to. No když jsem byla na neúspěšném KETu, tak prsa mne bolely jak blázen a nic z toho 🙂

Takže je to asi fakt jedno 🙂

ruda
27. zář 2010

ivčo přeju hooodně štěstíčka... nemusíš cítit vůbec nic...a taky cokoliv 🙂

ronecek
27. zář 2010

@ivus16 Ahojky, tak já necítila u prvního IVF nic a u druhého taky první dny nic, ale pak jsem chytla hyperstimulák. ☹ Tak to byl první tlak v břichu, následovaly křeče, začalo se mi bříško pěkně nafoukávat až jsem ho měla jako v šestém měsíci. Ale byla jsem i hodně rozbolavěná po tom odběru. Ale abych řekla pravdu u prvního IVF jsem ležela jako lazar, podepřenou prdelku a nepodařilo se. U druhého jsem to brala sportovněji. 🙂 Dokonce jsem i trošku uklízela, vařila a proseděla na PC. Až pak s tím hyperstimulákem jsem skončila v nemocnici. To bylo desátý den po ET. Měj se krásně a držte se. Móóóc držím palečky. 🙂

ivus16
28. zář 2010

@ronecek a všem ostatním, jako taky pořád jen neležím, včera jsem vařila a byli jsme s manželem na chvily v hospůdce, taky jsem trochu uklízela,zajela na menší nákup atd a dnes se chystám, že zajdu na návštěvu k máti. Sice dnes trochu cítím tlak v podbřišku, jako by se mě rozjížděla mrcha, no uvidíme, snad to nebude ten hyperstimulák 😒.

ruda
28. zář 2010

no , ono hyperstimulák je blbý,ale je to většinou známka toho, že se zadařilo, tak asi tak... uvidíš, dobře to dopadne... hlavně se těš a mysli pozotovně, musíš tomu věřit..

fiallinka
28. zář 2010

@ivus16 no většinou hyperstimulák nebolí jak na mrchu, ale spíš jako bolení břicha na průjem, apod, teda dost lidí to tak popisovalo... ale ty pocity na mrchu jsou běžné i u těhu, takže klid 🙂

ivus16
29. zář 2010

ahojte, včera jsem měla pěknou depku, z toho čekání a sedění doma, vím můžu jít ven, ale včera to počasí nedovolovalo.Manžel mě utěšovat ať si zvykám prý teď budu doma delší dobu, to mě trochu zvedlo náladu, on je prostě pořád optimista 😉.Nemám odvahu si udělat ani test, asi nechám až na tu krev příští čtvrtek. Tak se mějte čus

fiallinka
29. zář 2010

@ivus16 já jsem naopak nikdy neměla odvahu depkovat až do testu 🙂, jsi hrdinka 🙂

ruda
29. zář 2010

ivčo , vždyť je důůůvod se těšit, depkařit zatím nemáš proč, máš se těšit!!!, miminko chce veselou maminečku, tak dlouho jste čekali a je to tak blízko...

monas007
29. zář 2010

@ivus16 ti chlapi jsou všichni stejní. ten můj mi psal hned po ET, že to prostě vyjde a ono to fakt vyšlo i když jsem tomu ze začátku taky moc nevěřila 😉 😉 ale s tím testováním nevím jestli bych vydržela. mně nakoupil testy manžel a musela jsem pravidelně čůrat na test už od sedmého dne 😀 😀 to se mi ale zdálo brzy a byla jsem vystrašená, jestli tam něco vyskočí a abych pak nepociťovala nějaké velké zklamání ... ale už ten sedmý den tam duch byl a udržel se ... a sílil ... 😀 😀 takže ti přeji hodně štěstíčka 😉 😉
@ruda jakpak se vám daří a koukám, že už jste i stříhali 😀 😀 to nám se občas udělá malá lysinka, ale brzy zase obraší 😀 😀 a vzadu už máme pěkné páčo, co nám narostlo už v bříšku 😀 😀

ruda
29. zář 2010

@monas007 malý byl vlasatý od mala, jen se mu to přebarvilo z tmavé na blond...

lukr
30. zář 2010

@ivus16 Ahoj pořád držím pěsti.Já jsem to taky nechala až na krev,duchům jsem už po zkušenostech nevěřila.Nejhorší to bylo až nahoře na kopci a strašné,než doktor řekl výsledek.To jsem ho přerušila,ať rychle řekne jak to dopadlo,nebo,že to nevydržím. 😀 😀

ivus16
30. zář 2010

@lukr a jak to teda dopadlo? No dnes mám takovou podivnou bolístku v podbřišku stejnou jako když mívám před mrchou 😒 trochu bolí i klouby. půjdu se zachvilku trochu projít a uvidíme co bude dál.Takže příští týden v tuto dobu už budeme vědět jak jsme na tom, už aby to bylo.Dnes jsem 10den po ET, to by na testu stejně ještě nic nebylo vidět, takže uvidíme jestli se nakonec odhodlám a testnu. Aspoň budu vědět na čem jsme a nebude to takový šok až budem sedět u Dr, nevím totiž jak se potom zachovám, když nám to nevýjde asi budu bulet. Ale ono to prostě výjde a hotovo 😀 . Minule jsem taky testovala, ale to mě přemluvil manžel, absolutně nic se tam neukázalo ani duchy, tak už jsem byla připravená, že nic a taky že nic. Dr sice říkala, že testy nemusejí být stoprocentní, prý tam měla pacientku a ta měla normálně mrchu,a přitom krevní test jí ukázal že je v tom.

ruda
30. zář 2010

ahojky, já bych teda taky testla, ať jsem připravená a neg. test ještě nemusí znamenat netěhu.. jen kdyby, budeš připravená, já bych to před dr. nezvládla... no a pocity na mrchu jsou časté/ no v obouch případech../ , si představ, že kdyby to bylo přirozeně, tak tě vůůůbec nenapadne se pozorovat, tak toho nech a užívej si, že jsi potencionálně těhotná a ještě týden stopro budeš a pak se uvidí, věřím že dalších mooc měsíců.. na chmury není důvod, tak se hýčkej, rozmazluj a užívej si to

fiallinka
30. zář 2010

@ivus16 no naprosté většině lidí už jde něco 10. den od ET vidět, fakt 🙂... no a můžeš mít mrchu a být zároveń těhu... a naopak jsi těhu a test to neukáže... ale tak na 95% ukáže pravdu 🙂

ubrkoska
30. zář 2010

@ivus16 ahoj, já měla taky mrchu, takže plna beznaděje (byl to už několikátý pokus) jsem šla na kontrolu a ono ouha...dnes jsou z toho pětiletá dvojčata...neztrácej naději , ta umírá poslední..... 🙂

lukr
30. zář 2010

@ivus16 u mě dobře,test z krve pozitivní,jsem těhotná a dnes už ve 21 týdnu,jen mě to nejde dát do profilu. 😉

ruda
30. zář 2010

ivuš, tak testi, jsme napjatzé víc než ty,,..už to tam třeba bude

fiallinka
30. zář 2010

Já chci test 🙂

fiallinka
30. zář 2010

holky, já vám to trošku závidím, ještě bych to chtěla zažít 🙂