CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

pitrisek26
1. pro 2010

@pavlina86 ahoj pavli, jsme na tom stejně, my už byli teď 2x ve Zlíně, poprvé vzali krev na imunologii a infekční nemoci a HP profil .. na podruhé už jsm se domluvili na IUI a to máme SPG taky nic moc, tak uvidíme, bude v lednu. Držím palce 🙂

paja1
1. pro 2010

Holky všem vám držím pěstičky.Já jsem dnes 2 den po KET.Mám 2 nanučky -mražáčkové.Tak uvidíme. 🙂 Jestli nezamrznou?

pavlina86
2. pro 2010

@pitrisek26 tak to jsem ráda, že jsme na tom skoro stejně my jdeme na 1 schůzku 9. prosince, tak jsem zvědavá co nám řeknou!!Takže ti dali už i nějaké léky? Když jdete v lednu na IUI? Tak to na vás budu budu myslet v lednu, tak dej pak vědět co a jak!!! 🙂

pavlina86
2. pro 2010

@paja1 tak to držím pěstičky!! Snad to dobře dopadne, tak se opatruj a dej vědět!! 😉

paja1
2. pro 2010

@pavlina86 nO SNAŽÍM SE,ALE DEPKA JE. mRAŽÁČKOVÉ NEMAJÍ TOLIK % ÚSPĚŠNOSTI.jÁ JSEM TED BYLA PO 11.Ani na to nechcu myslet. 🙂

pitrisek26
2. pro 2010

@paja1 taky držím palce 🙂

pitrisek26
2. pro 2010

@pavlina86 léky budu vyzvedávat až v lednu a budu si píchat 10 injekcí do břicha ☹

paja1
2. pro 2010

🙂 @pitrisek26 TO nebolí-vůbec opravdu.není se čeho bát.To máš jak když se píchají cukrovkáři.je to hračka a spíš bud ráda,že to jde to je pozitivní.Jsou takové co nepomůže nic.My máme šanci.A ty určitě.

pitrisek26
2. pro 2010

@paja1 ty jsi taky píchala jo? já se bojím vedlejších účinků, že budu jak balon, bude se mi zase motat hlava atd. clost a utrogestan jsem snášela blbě a po jedné tabletce jsem měla tři vajíčka .. teď prý budu mít tak šest, tak snad se něco oplodní 😉

pavlina86
2. pro 2010

Ahojky holky, tak z toho mám celkem taky strach jak to budu snášet??? ☹

pitrisek26
2. pro 2010

@pavlina86 jak vám vůbec vyšlo to spermio? a ty jsi OK?

pavlina86
2. pro 2010

Já bych měla být v pořádku, ale manžel má diagnózu alogoasthenoteratospermie(takže málo,pomalé, špatný tvar-takže všechno) ☹ Doktor mu řekl, že je to vrozená vada, protože v rodině nic takového neni!!Jeho brácha už má 2 děti, a jeho rodiče mají 3 kluky. Nikdo neměl problém až my!! Manžel je z toho celkem špatný, tak se snažím ho nějak povzbudit, ale nějak to nezabírá, musí se s tím zkrátka poprat!! ☹Po roce a půl snažení, to byla pěkná podpásovka! ☹ Ale snad to dobře dopadne. Mě je 24 a manželovi 31, tak snad se dočkáme!!! (co nejdřív) 🙂 Jsem ráda, že takové fóra existují, člověk se tady spoustu věcí dozví! A ví, že v tom neni sám! Že se taky člověk dočká podpory! 🙂

pitrisek26
2. pro 2010

@pavlina86 určtě vám IVF pomůže, hlavně se připrav na to jak já, že ten první pokus málo komu vychází 😉

paja1
2. pro 2010

@pitrisek26 Ano,ale před 4 lety.Ted už mám pořád jen darované,z těch mích nikdy nic nebylo a nebo 3-4-a stály za nic.Jen jsem si tím vybrala zbytečně placené pokusy.Ale to se nedá nic dělat.Jo zlatíčko upřímně-motá se nám hlava všem .A znáš to pořekadlo?TRP TĚLO,COS CHTĚLO.Pokud si za něčím jdeš musíš to vydržet.Je jasné,že to musí být v normě,ale opravdu snad každá má ty problémy-musíme vydržet.To jsou prostě velké dávky hormonů,tak to na ně tělo není zvyklé a bez nich to zlatíčko nejde.Musíš věřit,že je to pro dobrou věc.A je pravda,že to neznamená,jdyž se některé nedaří,tak zrovna tobě se může zadařit krásně. 🙂

paja1
2. pro 2010

@pavlina86 Jo jestli manžel není sobec a nebude se dát vybrat od něj ,tak jsou tu dárci.Taky jsme je měli.Neřeším to .Já vím jsem divná,ale to je a zároveň není tak důležité,aspon pro nás.Kolikrát jsou děti hodnější a chytřejší,a já nevím už co.To když dávají dárce tak berou ohledy na typologii člověka,výšku,váhu školy oči prostě se píše dotazním a podle toho a i krevní sku 🙂 piny se dá najít v pohodě dárce.Ale snad vyberou.Je pravda,že mému muži vybrali vícekrát,ale pak nic moc vývoj.Naposledy jsem to nechala napůlit půl na půl.A pak mi dali při transféru 2 a 2.Vše jde.Máš obrovské šance.Ale záleží i co ti doporučí.Držím stále pěsti.Uf to jsem,ale spisovatelka.Kamarádky mi říkají,že vždycky ukecám aj vola.Ale ted to bylo vše po pravdě a upřímně.měj se.

marinka
2. pro 2010

Držím palce holky, my máme z CRM ve Zlíně holčičku po prvním IVF 🙂

paja1
2. pro 2010

@marinka Moc gratuluji.A jak vidím máš při sobě hned dvě princezny.Gratuluji,jsou krásné.Aˇt se daří.

pitrisek26
2. pro 2010

@paja1 já vydržím všechno, ženské vydrží vždycky víc jak kůň, ale ty motačky mě fakt dělaly hodně zle. Ale to vydržím, horší bude ten píchanec, nikdy jsem si nic nepíchla, ale to taky přežiju. Takže vlastně přežiju všechno a jestli bude výsledek hned to taky neřeším. Čtu že někomu to vyjde na poprvé, někomu až na popáté, ale skoro všichni se dočkají. Pořád si říkám, že jestli je problém ve spermiu, tak že jsme dopadli ještě dobře, mohlo být hůř. Strašil mě věk, je mi 30, ale už to taky neřeším, někdo má první ve 35 a v pohodě, takže jsem připravená. Děti sem 😀

pitrisek26
2. pro 2010

@marinka nádhera 🙂

marinka
2. pro 2010

@paja1 Děkuju Páji 🙂 Druhá Leontýnka se nám podařila přirozeně, i když nám doktoři nedávali téměř žádné naděje 🙂 Zázraky se dějí..

@pitrisek26 Děkuju a držím moc palce!!

paja1
2. pro 2010

@pitrisek26 zLATO JÁ MÁM UŽ 38 PRYČ A TO HODNĚ DLOUHO.a ŠLA JSEM PO 11.dNES JSEM 3 DEN PO KETU.NANUČKŮ.JSI MLADÁ TO BUDE VŠE O.K. 🙂

rendas
2. pro 2010

Ahoooj holky po krátké pauze zdravím 😉
Fialince mooooc gratuluju k holčičce a přeju moc moc zdravíčka a štěstíčka 🙂
A novým bojovnicím taky držím pěsti 😉

Chodím se na vás dívat každý den,ale nepřispívla jsem 😔 Já jsem se opět pustila do "menšího boje",dnes jsem byla na kontrole folíků,ale klasika moc se jim nechce 😠 v pondělí na další ko a pak se uvídí...

Holky držte se papa

hanysek.hanysek
2. pro 2010

Holky po jaké době chodíte na IUI nebo na IVF? Já jsem chodila do CRM Zlín víc než rok, snažili sme se o miminko dva roky, byli sme i na IUI, ale nevyšlo to. Intenzivně jsme mysleli na to, proč se nám nedaří udělat miminko. A ejhle, miminko po dvou letech snažení bylo počato přirozeně a dnes má Dominiček 9měsíců. Nechejte to tak, neřešte, že to nejde, neřešte, že má partner špatný spermiogram, neřešte kdy máte ovulaci,kdy se máte snažit. Nechejte tomu volný průběh. Já jsem taky byla na pokraji svých sil a nedoufala jsem, že se kdy stanu maminkou. Opravdu holky, vím o čem mluvím. Držte se.

denny80
3. pro 2010

@hanysek.hanysek Je fajn že si měla štěstí, jsi z těch vyvolených kterým se to podaří přirozeně, ale je spoustu párů, které nemají jinou možnost, než se obrátit pro pomoc.

denny80
3. pro 2010

@rendas Ahoj, chodím sem na toto fórum pravidelně a dívám jak se tady všem daří. Sledovala jsem váš poslední pokus a držela jsem ti pěsti. Snažíte se už taky hodně dlouho.
Mi se snažíme o miminko už šestý rok, bude mi 31. Ve zlíně jsme byli xkrát na IUI a letos 2x na IVF bez úspěchu. Manžel vše O.K., já endometrióza a asi mám obranné látky proti uchycení embrijka, protože se nikdy nezavrtalo a to mi dávali pokaždé dvě jedničkové.Mražáčky nemáme. A to byli všechny výsledky, sliznice atd. perfektní. V září jsem byla ve Františkových lázních, už jsem zkusila cvičit Mojžíšovou (ale nemůžu se dokopat cvičit pravidelně) a před 14 dny jsem byla u bylinkářky co tu holky o ní píšou na druhém fóru (bylinkarka Anna Kopacova) tak sem zvědavá. Můj už nechce dávat další peníze za nový pokus (pokladnička je prázdná) ale asi ho ukecám aspoň na IUI.
Ty máš teď rozjeté co - nativ?

lukr
3. pro 2010

Ahoj holky,taky sem chodím pravidelně nakukovat a dívat se jak se Vám všem daří. 🙂 Pro nové-vše se dá v pohodě vydržet,není to nic strašného.Věřím,že se to každé jednou podaří i když někdy to trvá trochu déle.Taky nepatřím mezi ty,kterým se to podařilo napoprvé 😉 .Nesouhlasím s názorem nechat to jen tak běžet,tady pak závisí na věku.Kdyby mi bylo třeba jen 25,tak to možná takhle zkusím.Vzhledem k tomu,že je mi 36,tak potřebný čas nemám.Podle doktorů můžeme mít mimčo i přirozeně,je ale moc faktorů,které zrovna musí klapnout a to může trvat hodně dlouho než se tak sejde,takže bych se nemusela dočkat v době,kdy jsu plodná.
Všem držím moc pěsti,hodně štěsí při pokusech a hlavně hodně síly zkoušet to znovu a znovu. 🙂 🙂 🙂

fiallinka
3. pro 2010

Tak holky, hlásím se i osobně, už jsme doma a zatím vše ok, pár fotek jsem hodila do alba.

Všem držím pěsti, Rendas, je dobře, že to nevzdáváš 🙂...

a pro ty nové - je pravda, že někdy je to fakt nevyzpytatelné, u nás je spermiogram opravdu na nule a ivf nám 2x vyšlo nádherně, vždy dvojčata... někdy naopak u obou je všechno v pořádku a nevyjde to hned... každopádně doporučuju přinejmenším vždycky uvažovat tak, že při třech pokusech to prostě 95% lidí vyjde, to je statistika 🙂... nemyslet na to, to jsem rozhodně nikdy nedokázala, ale je dobré naplánovat si život tak, jako by ty děti ještě neměly být (t.j. neohlížet se na to "co když budu těhotná")... protože upnout se na každý pokus a pak si nechat "zhroutit" svět, to nestojí za to...

Určitě tu budu nakukovat 🙂

rendas
3. pro 2010

Ahoj holky 😉

@denny80 díky 😉 😉 jak tak čtu máme to trošku podobné....mě už teda táhne na 33 a snažíme se už několik let 😒 akorát u nás moooc špatnej spermiogram 😖 v lázních jsem byla vloni a ted v září jsem zašla taky na mojjžíšku(byla jsem tam 3*),ale fakt se dokopat k tomu cvičení...tak cvičím jen tak nárazově,páč se mě z některých cviků dělá šoufl 😖 jojo můj manža taky už nechtěl, tak jsem ho ted ukecávala na IUI,jenže u mě problém že folíky moc nerostou a po zvýšení dávky vyrostou až moc,takž jsem končila u nativů...jenže jak píšeš pokladnička prázdná,takže nativ bych odmítla...já vím že se špatným spermiogramem šance mizivé,ale říkám si dělat aspoň něco....jenže tady ty všechny neuspěšné pokusy mi rozházely úplně měsíčky,takže musím chodit na agolutin 😢 😢 ......
a neboj manžu určo ukecáš 😉 😉

@lukr ahoooooj,ty brdo ty už to máš taky za pár 😀

@fiallinka holky tak už jste doma,beruška kjjjjásná 😀

Tak já píchám 3 ampule a jsem zvědavá na pondělí,břicho už začínám pěkně cítit,tak uvidíme 😔 jenže v takovém počasí jezdit na kopec fakt síla 😠
jo holky a dívala jsem se že jsou tam dvě těhotné sestřičky.....

lukr
4. pro 2010

@rendas ahoj,budu držet všechno co mám aby se zadařilo,přemluvím i mimíse. 😀 😀

denny80
4. pro 2010

@rendas tak to ti budu držet pěsti, ať je jich tam dost a pěkně zralé. Já mám menzes pravidelně jak hodinky, za ty roky na sobě poznám i kdy ovuluju a stejně je mě to prd platné. Do vánoc to asi nestihnem - než přijde schválení od pojišťovny, pak svátky... a po novém roku du do práce. Od lázní jsem pořád na neschopence a doufala jsem, že už zůstanu, když se posnažíme v klidu doma bez stresů v práci, ale včera se dostavila mrcha takže opět nálada na bodu mrazu. Můj byl taky zklamaný takže čekám, že v lednu navrhne další pokus sám.

Vím že je těhotná tak od dr. Slovákové, ta černovlasá. A která ještě?? Naposled jsem tam byla v červenci, to byl ten poslední pokus...