CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

hanulka3112
13. bře 2008

Nunci ☹ tys mi tu tak chyběla a já se těšila, že začneš se stimulací hned po mě a budeme si psát ☹ já na tebe tak myslela a držela palečky, aby ti dali vše do pořádku a oni ti ještě poškodili dělohu ☹ přesně vím, jaký šok jsi po operaci prožila, protože já šla původně loni na laparku, že mi odstraní cysty a budu mít jen dvě jizvičky a nakonec je z toho tak 10cm jizva a oba vejcovody fuč, ale už jsem se z toho zbrchala i když ještě do ledna, jsem byla psychicky mimo, měla jsem strach, že se mi tam zas udělá nějaká cysta, protože po operaci se mi tam jedna objevila, ale naštěstí stačila jen injekce na rozpištění, no a po lednové kontrole jsem už v pohodě, žádná už se neobjevila(ťuk, ťuk)za to jsem měla nějakou infekci, tak jsme se s mojim museli přeléčit a konečně jsme se mohli objednat do Zlína, tak teď se už jen modlím ať je ta imunologie v pořádku a na schválení pojišťovny, budu tam volat 25.tak pak dám vědět.Nevím co ti na to říct ☹ ještě, že máš tak báječného manžela, který stojí při tobě 🙂 Hlavně nezoufej a věř, že se to brzo všechno zahojí a brzo objevíš // moc bych ti to přála, po tom všem čím sis prošla 😉 teď pěkně odpočívej a sem tam tu za mnou mrkni ať si mám s kým psát 😉

fiallinka
13. bře 2008

Nunčo, to je škoda, že neseš špatné zprávy, ale neboj, určitě se ti to podaří, i když prostě ne asi teď hned ☹ , znám téměř beznadějné případy, co otěhotněly (což ty rozhodně nejsi), znám holku s dvěma dělohama (nejen přepážkou) a taky má mimčo, prostě to hlavně nevzdávej, ale to určitě neuděláš. My na tebe budeme myslet všichni tři 🙂 a to už je síla, ne?

Ale vůbec si holky teda nepřipadám těhu...

nunca
13. bře 2008

Holky, moc vám děkuju, jsem moc ráda, že jste tady, moc mi pomáhá o tom s někým mluvit (aby mě někdo chápal, jak mi je). Fiallinko, já to špatně napsala, ale tedˇ mi změnili právě tu diagnozu taky na dvě dělohy ☹ , že to předtím na hysteroskopii vypadalo na septum, ale mám prý vlastně dvě dělohy, pravá je větší a s čípkem a levá úplně oddělena až prý k hrdlu děložnímu (to je prý horší a špatně se to operuje, to jsem četla i tady na netu, že to chce moderní přístroje, aby se to zdařilo).
Ale Hanulko určitě to zkusím uměle i s přepážkou, jsou tam sice rizika vysoká do konce těhu (už totiž vím, proč naše malá byla hypotrofická a s vadou srdce, podrobně jsem to studovala, kdyby se to totiž vědělo před těhu s tou dělohou více by mě a malou sledovali a zjistili by, že už asi od toho 32. týdne díky té přepážce nefunguje správně placenta-což se stává -vážila tehdy totiž 2200g a vyvolali by porod dříve, protože ty vady jsou prý zapřičiněné špatnou funkcí placenty u septovaných a dvou dělohách, protože po porodu měla váhu jen 2450g- takže cca. přibrala za 8 týdnů jen 200g!!!!), takže prý vše souvisí se vším. Aspon se to ví a byli bychom připraveni, kdyby nastaly potíže už bychom věděli, co a jak. Malá má totiž genetiku v pořádku, takže mi to tak i vysvětlili.
Takže za 2 měsíce HSG (abychom přesně věděli, co a jak) a potom zkusíme hned stimulovat (jenom bude asi problém s tou sliznicí, nedorůstá, to prý také může být vina těch dvou děloh), ještě uvidím, co mi řekne Dr. Chovanec v CRM, jedeme tam 25.3. na konzultaci. Tak doufám, že zase nebude nějaká podpásovka ☹ jak už je u mě zvykem.

Takže to vypadá, že tady nakonec zůstanu sama samotinká a netěhotná ☹
Jinak jsem tam potkala těhulky z CRM Zlína na poprvé těhotné a s hyperstimulákem 4 l vody v břiše, ale těhu na poprvé, taky bych to brala 😉 , vzpoměla jsem si na Fiallinku 😉 , že taky těhulkuje.

hanulka3112
14. bře 2008

Nunci, musí to být fakt vyčerpávající, takhle pořád s něčím bojovat ☹ ale ty to zvládneš, vše se krásně zahojí a připraví pro mimi, budu na tebe myslet.Já zas pro změnu toho 25.3 budu volat do Zlína jak mi dopadla imunologie a jestli už je schválená pojišťovna, tak snad mi to taky dobře dopadne, škoda, že tam nejedu jinak by jsme se potkaly 😉 já chodím k Horvátovi a je moc fajn, vše krásně vysvětlí, minule mi dělal UTZ a musel mě poslat vyčůrat, protože tam šla vidět jen velká černá skvrna z mého močáku 😀 mám jen strach aby se mi nevrátila nějaká ta infekce, protože zase mám trošku bílé výtoky ☹ tak nevím jestli jsem v pořádku nebo co ☹ preventivně používám tantum rosa a mám i speciální mýdlo.Sice mi dr. ve Zlíně říkal, že jestli se tam něco takového objeví, že na to jsou antibiotika, ale chci být fakt v pořádku, když se to toho pustím.

nunca
14. bře 2008

Hanulko, neboj se oni si už s tím kdyžtak poradí a přeléčí 😉 , dnes už je mi trochu lépe po dušičce, i když bolesti v podbřišku mám, nemůžu ani zakašlat 😕 , ale to se zahojí. Jenom, kdyby byla nějaká naděje, že to mimi půjde a donosím ho ve zdraví 😔 . Moudřejší budu opravdu až po kontrole v CRM.
Třeba se tam opravdu někdy potkáme, znáš to, svět je velmi malý 😉

hanulka3112
14. bře 2008

Jj, třeba se tam potkáme, no doufám, že to nic není, byla jsem si teď přečíst od holek různé rady při infekcích, no a ony tam k tomu ještě psaly, že je trápí svědění a zápach, to naštěstí nemám.No a tak si pro jistotu udělám výplach a nebudu jíst sladké a každý den nasadím bílou activii, prý se ty bacily tvoří ve střevech.No ale přes to doufám, že je to jen nějaká změna poševního prostředí.Chci být fakt v pořádku, nerada bych to odkládala, když už na to defakto čekám od té moji operace skoro rok ☹ No věřím, že to dobře dopadne a to i u tebe 😉 no jak vidím, tak novinky budeme mít toho 25.tak to si pak všechno hned napíšem 😉 🙂 2 holky s IVF jdou na kontrolu taky 25.tak tu budu na vás všechny číhat 😉 🙂

fiallinka
14. bře 2008

nunčo, to je hrozně divné, že při prvním těhu nepřišli na dvě dělohy 🙂... tady je přímo diskuze, kdy to holky řeší, jestli jsi ji ještě nenašla, a neboj, budem na tebe myslet 🙂, to vyjde! Akorát asi musíš čekat, že ne hned... ☹

hanulka3112
14. bře 2008

Nunci já stejně věřím, že se ti to povede, když už jsi jednou těhu byla, ikdyž to teď chvíli potrvá než se tělo zpamatuje, ale to je jen pro dobro, nějaký ten čas to zpraví a pak nám zdělíš tu překrásnou zprávičku 😉 budu na tebe celou dobu myslet a držet ti palečky a jestli mi to teď dopadne dobře, tak tu na tebe určitě nezanevřu a budu tady za tebou pořád chodit jako do teď, tak teď se jen modlím a věřím, že mi to dopadne v pořádku a že tento rok přinese štěstí nejen mě, ale i všem ostatním snažilkám 😉 🙂

nunca
14. bře 2008

Fiallinko, na té diskusi jsem taky už byla, ale díky 😉 , to samé jsem se taky ptala, když mě propouštěli, proč to při císaři nezjistili a zrovna kdyžtak nezoperovali, když mě měli otevřenou, ale prý při císařích je špatný přehled v operačním poli (krev, obaly, atd.), že to není vidět a taky ten plod tu polovinu té dělohy stlačil, takže i tak by nebylo nic vidět. Ale mate mě, že jsem byla na laparo před 3 lety a stejně to nezjistili a takto to mám už od narození, tak je to vážně divné 🙄 .
Uvidíme, třeba se to opravdu podaří až tady ve Zlíně, když o tom budou vědět dopředu, budou vědět kam při transferu směřovat embryjka atd. (jenom jsem četla, že se nedoporučují u VVV dělohy zavádět dvě 😕 ).

nunca
14. bře 2008

Hanulko, Fiallinko, díky holky, jste vážně zlaté 😉 😉 , jsem ráda, že tady nezůstanu sama 🙂

hanulka3112
14. bře 2008

Nunci no my tě tady určitě nenecháme budem tu chodit než budeš těhu 😉 🙂 teda aspoň já 🙂 no ale stejně je to divné, že ti to nezjistili dřív, už jsi to mohla mít za sebou a třeba už v pupíku mimíska.Takže asi budete zavádět jedno, ještě ke všemu o 50% menší pravděpodobnost ☹ třeba to ale bude stačit a nevíš proč ne dvě?Asi tam budou nějaké rizika potratu atd.

nunca
14. bře 2008

Hanulko, no právě rizika potratu a taky prasknutí dělohy, předčasného porodu, atd. Normálně je to taky riziko, ale v tomto případě ještě dvojnásobné 😔 , ale záleží opravdu na tom, co mi řeknou v CRM, třeba i s tímto mají nějaké zkušenosti (sice mi řekli, že tyto vady jsou prý ojedinělé).

hanulka3112
14. bře 2008

Jj máš pravdu, uvidíš co ti řeknou ve Zlíně, já myslím, že mají už dlouholeté zkušenosti a budou vědět, jak si s tím poradit 😉 budu držet palečky, ať se už konečně od tebe odlepí smůla a začnou ti zdělovat jen ty pozitivnější zprávičky 😉

barbucha77
14. bře 2008

Ahoj holky, jsem tu nová, tak zkouším získat informace. Jaké máte zkušenosti s CRM Zlín? Zajímá mně prostředí, přístup lékařů a hlavně, jak jsou úspěšní. Jsme objednaní na duben a už se nemůžu dočkat a zároveň se trochu bojím toho, co nás všechno čeká. U manžela zjistili azoospermii. Takže ho nejspíš čeká MESA/TESE a pokud to nevyjde, tak potom berem dárce. Prosím napište o svých zkušenostech, budu moc ráda. Díky

laola
14. bře 2008

barbucho, ke komu jdete?

hanulka3112
14. bře 2008

Barbucho, jestli můžu mluvit za sebe, tak se mi tam moc líbí, strašně příjemné prostředí, vždy se tam moc těším 😉 koncem března začátkem dubna mě čeká stimulace, takže to mám vše před sebou, zatím jsme tam byli na spermiogramu, ten dopadl na 1* a ještě čekám na moji imunologii a jdeme na to.Jinak já chodím k dr. Horvátovi a je fakt skvělý sympatiský a vše krásně vysvětlí 😉

fiallinka
15. bře 2008

barbucha: ahoj, Zlína se neboj, myslím, že opravdu patří mezi dobré centra as. reprodukce, a doktoři jsou všichni myslím fajn, i když Chovanec mne ze začátku zas tak neoslnil, ale už se to spravilo. Jen se nelekni poměrně dlouhých čekacích dob (jak kdy) a vstupu přes výtah (fakt tam musíš vlézt - je to nákladní výtah 🙂. Jinak já jsem byla na svém prvním ivf a teď jsem v sedmém týdnu s dvojčátkama - neboj, když už tam budete, jde to pak rychle. Ať vám to vyjde.

silver2501
15. bře 2008

Ahojky holky, tak jsem čirou náhodou narazila na tyto stránky...🙂 Můžu se k Vám přidat?? Od ledna taky chodíme do Zlínského Caru a máme před prvním IVF, takže začínam stimulovat na začátku dubna. Ráda se dozvím nové info o tom co mě čeká, protože jsem uplný nováček a teprve se rozkoukávám 🙂 Já chodím k dr. Chovancovi, chodíte k němu taky některá?? Mám z něho takové smíšené pocity, ale je možné, že to na mě pusobí tak celkem dokola vše a trochu zmatená jsem ze všeho 🙂 JInak ten výtah, ten je šílený, mám z výtahů doboru fobii, takže nasoupit do něj bylo pro mě velké sebezapření 🙂

hanulka3112
15. bře 2008

Já musím ještě dodat, že jsme naštěstí nikdy dlouho nečekal(ťuk ťuk) na prvním pohovoru max 10min, na krev jsem šla přesně v 11h,spermio bylo taky hned jen na výsleky z pohovorem jsme čekali asi půl hoďky, ale co by jsme přece neudělaly pro ty naše vysněné mimi 😉 🙂

fiallinka
15. bře 2008

silver: ahoj, já už to mám za sebou a úspěšně, chodila jsem taky k Chovancovi, a když si přečteš diskuzi dozadu, uvidíš, co jsme o něm nakecaly - mně se taky zdál divný, tak divně mluví - ale už vím, že je Slovák a když mluví náhodou slovensky, hned je to o 100% lepší - a musíš z něho info dost tahat, ale postupně můj dojem je lepší a lepší a už je mi i skoro sympatický - a všichni ho chválí. Taky je to první, na co jsem se tu ptala. A ten výtah je síla, to teda jo 🙂

fiallinka
15. bře 2008

silver: kdybys ten výtah fakt nezvládala, tak se to dá i obejít přes ty velké dveře - lůžkové oddělení 🙂, ale je to tak trochu načerno 🙂

nunca
15. bře 2008

Barbucho, Silver, moc vás tady vítám, opravdu jste v dobrých rukou a určitě se brzy dočkáte. Vím, jistě že budete spokojeni a za nedlouho nás tady budete informovat o skvělých zprávičkách o mimískách v bříšku 😉 😉 .

nunca
15. bře 2008

Jinak mimochodem taky chodím k Mudr. Chovancovi a jsem celkem spokojená 😉

hanulka3112
15. bře 2008

Silver, ahojky moc tě tady vítám, mě čeká taky první IVF a se stimulací bych měla začít koncem března začátkem dubna, ještě čekám na imunologii a pojišťovnu a hurá do toho, jsem ráda, že se tu někdo objevil, kdo na tom bude podobně jako já 😉 jinak já chodím k dr.Horvátovi a je fakt skvělý,sympaťák a vše krásně vysvětlí i můj si ho velice pochvaluje, prý je tam nový 😉 můžu se zeptat jaký problém trápí vás, že musíte na IVF?Já loni prodělala laparku, kvůli cystám a nakonec mi museli dát pryč vejcovody, protože je ty cysty pochroumaly ☹ takže u mě to přirozenou cestou fakt nepůjde, ale už jsme se s tím smířili a nemůžu se dočkat až začnu se stimulací 😉 🙂 jaký budeš mít protokol?
Nunci ahojky ráda, tě vidím už jsem na tebe myslela, kdepak tě mám, tak co už se cítíš líp?Tebe operovali laparoskopicky nebo máš nějakou jizvičku, no mě nakonec udělali asi 10cm jizvu, ale už se mi docela ztrácí a pod plavky se schová, takže o tom nikdo neví.copak jsi dneska dělala, když bylo tak krásně, já byla na procházce se psem a udělala jsem nějakou velikonoční výzdobu 🙂

nunca
16. bře 2008

Hanulko, už je to lepší, dnes ráno jsem byla ve Zlíně v Atlasu ještě vytáhnout stehy. Nevím vůbec, jak se co dělo při laparce, musím se zeptat v úterý na kontrole u gyn. Gerycha, snad mi řekne víc o průběhu té laparoskopii.
Jizvu nemám v pupíku jako minule, ale dvě jizvy po stranách podbříška a jednu větší hodně nad pupkem (asi kvůli té narušené děloze), potom takové menší jizvičky kolem pupíku a modřina v pupíku. Beru ještě antibiotika, ale jak říkám, už je to docela dobré (jen když musím pšíknout, tak tam bodá jako nožem) 😉 😉 .
Bývám ještě taková brzy unavená, takže procházky zatím krátké a taky s jídlem je to horší (stažený žaludek, nejedli jsme v kuse 3 dny) 😒 , ale to se spraví.
Tak dej hlavně vědět, kdy budeš začínat a já se tak za měsíc snad přidám, manža mi už koupil kapičky od Herba Vitalisu Feminan na upravení hormonálních hladin a ms, tak za měsíc začnu s užíváním, abych byla hezky připravená 😉

barbucha77
17. bře 2008

Holky všem vám moc děkuji za psychickou podporu, to je pro mně moc důležité. Laolo nevím ke komu jsme objednaní, konkrétní doktory ještě neznám, takže až budeme mít pohovor za sebou, dám vědět. Zajímalo by mně, jak dlouhá je doba od prvního povohoru k prvnímu vyšetření a různým testům a k umělému oplodnění. Jsem trochu netrpělivá, ale asi si budu muset zvyknout 🙂 nu což 😎 . Holky podstoupil manžel nebo přítel některé z vás MESA/TESE? Potřebovala bych toho svého taky trošku uklidnit 🙂. Jediného, čeho se fakt nebojím je te nákladní výtah 😀

laola
17. bře 2008

Barbucho, výtahu se neboj 😉 My jsme tam poprvé nemohli ani trefit, lezli jsme tam přes lůžkovou část... No a já se ve druhém patře zasekla,že už nikam dál nejdu... 😀 Tak mě manža táhl na smyka... My chodíme k Dr. Annovi a jsme s ním velice spokojeni 😉 A na ostatní doktory tu taky slyším pět ódy, takže nic se neboj 😉 S tím vyšetřením manžela ti neporadím, vůbec nevím, wo co go... 😒

hanulka3112
17. bře 2008

Nunci, tak stehy už máš venku to je fajn a ten přípravek na upravení hormonální hladiny to je dobrý nápad 😉 🙂 doufám, že to půjde rychle a už brzy se tu přidáš jako stimulující snažilka 😉 musíš mě informovat jak se pěkně uzdravuješ a co ti řekli doktoři, hlavně odpočívej ať jsi brzo fit 😉
Barbucho, my byli na první návštěvě 20.2. a 29.2 jsem jela na krev to jsem byla 2DC a 3.3.jsme byli na spermiu a mě dělal UTZ, takže u nás to jde celkem rychle, asi pro to že jsme tam šli už s konkrétním problémem a nemuseli hledat příčinu, a teď 25. si budu volat na výsledky z imunologie a jestli mi to už pojišťovna schválila no a začínám stimulovat začátkem Dubna.Jo a k tomu MASA/TESE-dívala jsem se na to na DVD, které nám ve Zlíně půjčili a tam to prováděli, byl to krátký chirurgický zákrok po kterém zůstábá minimální jizvička, která časem zmizí k nepoznání, takže si myslím, že to není žádná hrůza 😉

nunca
17. bře 2008

Hanulko, to víš, že se nedám a udělám vše, co půjde 😉 . Zítra mám trochu bobany, jdu totiž na kontrolu do CRM ke gynek. prim. Gerychovi (operoval mě v Atlasu), tak to s ním proberu, doufám, že dopadnu dobře, poněvadž mě nutí do vyš. ještě HSG a chce ještě operovat, ale já už bych to nepokoušela, přijde mi to zbytečné, protože není zaručené, že to při druhé vyjde 😒 a to HSG mě štve, že se dělá s rentgenem, mám totiž už i ty vaječníky docela zmršené (vyšší FSH), tak jim nechci více škodit. Psala jsem dotaz do Prahy do Gestu a pan doktor mě tam docela uklidnil, že když se podařilo jednou v pohodě otěhotnět s tou přepážkou, tak prý se mi to určitě podaří znovu, i když po IVF (je to prý jedno), jenom by byl vhodný transfer pod ultrazvukem do pravé dělohy (je větší a do levé se stejně nedostanou). Jenom je tam trochu více rizik v těhu. Takže mě přesvědčil v mém dojmu, vlastně jsem si to tak v duchu myslela taky tak 😉

hanulka3112
17. bře 2008

No vidíš, když ti to řekl i ten doktor, tak to určitě dobře dopadne 😉 zítra ne tebe budu myslet a hned jak příjdeš, tak mi tu podej info 😉 🙂 budu čekat celá netrpělivá, já budu podávat čerstvé info až příští týden 😉