CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

sarri
15. únor 2010

Milano, takže super a po laparce se může zadařit, manželovi kotvičník a vitamíny, plandavé trenky a za zkoušku se nic nedá - no a prázdniny to jistí 😉

gabirr
15. únor 2010

Milana7 děkuji za info. Tak to je dobře, že máš vše v pohodě. Teda nevím jak ta endometrioza...jak to je. Na internetu je o tom taky dost popsané, ale já se v tom už nevysznám 🙂 No a v kolik jsi tam nastoupila hodin? Mě doktorka něco říkala že tak v 9-10h bych měla nastoupit, tak tam kdyžtak brnknu a poptám se.

milana7
15. únor 2010

No, Gabi, tak myslim, že to bude fakt na 9 - 10 stačit, mně řekli příjem na 8,ale pak jsme přes hodinu seděly v jídelně a čekaly, až někoho propustí. Ten den jsem dostala už jen polívku a ráno v 7:30 už mě vezli na sál. Po 9. jsem byla zpět nahoře. Držím Ti vše co mám 😉 .

rendas
15. únor 2010

Ahooooj holky 😉

tak co ta naše Ruda s Rudíkem jak to vypadá???????
Milano ahoooj,tak už to máš za sebou,vypadá to o.k. takže hurá na to 😉 Kdy valíš na kopec?????
Pajka gratuluju ke//
Fialy "čerstvé" budou lepší a vyjde to 😉
Gabirr taky hodně štěstíčka 😉
Prostě holky tento tok musí být tím štastným!!!!!!!!! 😀

No jinak co u mě nového,to schválení od pojištovny nedošlo,tak čekám další měsíc....ale musím vám něco napsat...v pondělí mě končila mrcha a já jsem byla objednaná na masáž zad, no a paní se zabývá i dornouvou metodou a slovo dalo slovo až e mě zkusí napravit přes stydkou kost...no bolelo to hrůza...no a mrcha se opět rozjela,ale tak neskutečně že to bylo šíloený,nestíhala jsem měnit vložky,kusy krve bolesti,no hnus.....takžese mi mrcha protáhla na 14 dní.....volala jsem paní a ona at to vydržím že se tělo čistí.......tož tak o mě... vůbec nevím kdy ted mrcha dorazí no a pak šup na kopec...

Holky držte se 😉

pajka00
15. únor 2010

Rendas-tak to je zajímavé, nikdy jsem o té dornově metodě neslyšela,ale je možné, že ti to pomůže a tělo možná chtělo pročistit....tak držím palce,a ť to brzo skončí a můžeš na kopec🙂
Díky za gratulaci...snad to bude OK, ve čtvrtek jedu zase na krev a na UTZ, tak doufám,že tam něco uvidí a bude vše OK.
No ruda má jiné starosti🙂)už jí to začalo holce, ale rudík bude určitě hodné mimčo ajen co dorazí domů a trošku odfoukne, určitě nám sem podá povzbuzující zprávy🙂

gabirr
15. únor 2010

Milana tak to teda radši půjdu na těch 10h, než tam sedět někde hodinu a čekat... no teda... 🙂 Díky MOC!!! Jsem zvědavá jak to celé dopadne!
Rendas, taky moc děkuji! A ty nevěš hlavu, je to dobře že počkáš další měsíc, už bude trochu teplíčko a sluníčko a to se bude prckům líp zavrtávat 🙂

dyny
15. únor 2010

Gabir: buď v klidu já jsem byla 1. 2. a taky jsem měla strašný nervy. Není proč. Taky mi dělali i hystero. bylo blbý, že jsem byla až předposlední, takže až kolem po obědě. Ráno mi dali kapačku (těm co šly dřív nedávali) a potom 2x oblbováky takže jsem byla taková "vláčná" 🙂 . Potom pro mě přišli, přelezla jsem si na sále na kozu a hned mě uspali. Pak mě probudili a doktorka řekla jak to dopadlo a večer jsem se měla jít vyčurat - to se mnou šla sestřička. Mezitím nám píchli injekci na bolest. Nebyla to žádná hrůza. na druhý den jsme měly vstát a já jsem sebou švihla takže jsem měla kapačku navíc a 2 holky po narkóze zvracely. Nejblbější je než ti vytáhnou dren - to je nepříjemný, ale jak je venku je ti pořád líp a líp. V Atlase jsme byly na pokoji 4. dělali mi to v pondělí a ve středu ráno jsem šla domu. za týden jdeš vytáhnout stehy ke svému doktorovi a potom na kontolu. Fakt se neboj. Já vím teď se mi to už kec á - předtím jsem byla vystrašená jak myš. Zvládneš to 🙂

dyny
15. únor 2010

Holky nechci vypadat jako šťoural a vnášet sem nějaké pochybnosti nebo nedůvěru, ale začíná se nám zdát, že je trošku zvláštní, že v den OPU je často u hodně lidí spermiogram pomalu s nejhoršími hodnotami co kdy chlap měl...viz. např.příspěvek Pajky

h.jitka
15. únor 2010

rendas, jak se napravuje přes stydkou kost? při mojžívce se dělá mobilizace přes kostrč, ale ta stydká kost mi není jasná. slyšela jsem na tu dornovu metodu taky chválu.
dyny, nejsi první, kdo upozorňuje na ty spermio z kopce. ono většinou každý chlap má u normálního gynekologa spg celkem v normě a neměl by být problém, a pak na Tomášově je z toho ICSI. ale taky se přiznám, že už znám asi dva případy, kdy chlapům mých známých téměř nabízeli, jestli nechcou být dárci. 🙂

dyny
15. únor 2010

Jity je mi jasný, že z "ničeho" nikdo zázrak nevyčaruje a je třeba to brát reálně, ale trošku nás to zaráží... To je dobře, že uvádíš ty dva příklady - člověk má hned lepší pocit. Mojí kamarádce dělali ve ZL 2x ICSI a nedopadlo, řekli jim, že bez dárce nikdy nebudou mít miminko a když se chystali na poslední pokus otěhotněla přirozeně - se svým chlapem 🙂 Tím chci říct, že to nesmíme vzdávat, ať se děje co se děje 🙂

h.jitka
15. únor 2010

dyny, těch přirozeně těhotných, co byly marné případy je fakt hodně. viz např. naše podporovatelka sarri. 😀
a co taková kačes, která vlastně měla jednu dárcovskou a jednu manželovu a teď mají dvojčata. už jsem psala kdysi, že to prostě nemá ani logiku ani se člověk nemůže dovolávat spravedlnosti. bohužel už věřím tak max. tomu, že psychika je sviňa. jenomže je prostě dost problém se vědomě na něco programovat.
momentálně jsem se naprogramovala na modul: jsem těhotná. a běda mi, jestli se něco po... 😉

dyny
15. únor 2010

Jity: Věř tomu - je to určitě lepší než depčit 🙂 Akorát mě vytáčí moje vševědoucí tchýně (MM jí to neřekl, že ten náš problém jsou spermie), která mi teď vykládala, že nejsme těhotní proto, že 1. jíme moc zeleniny - protože jestli nevíš, tak to omezuje vylučování hormonů 😠 2. a já prý moc nervuju - tak nevím, jestli je moc nestresuju chudinky spermoše malý a ty se pak bojí doplavat kam mají 😉

rendas
15. únor 2010

dyny 😀 😀 no jo nemáme to jednoduchý s těma tchyněma 😝 u nás si určitě myslí že za to můžu já,a neví že jsou to synáčkovi spermouši 😝 😀 taky jsem se zamyslela,je to fakt zvláštní s tím spermiogramem,no jo když ICSI jsou největší prachy 😅

jity přesně tak,si těhule a hotovo....no taky jsem nevěděla co mi bude dělat-takže jsem ležela,nohy pokrčené zvedla jsem pánev a při položení mi hooodně tlačila na stydkou kost.....tož asi tak 😅 a při mojžíšovce je to jak?????říkla že je to podobný tak nevím????tak mi říkala že mi to může dělat manžel,ale to radši ne 😖

gabirr
15. únor 2010

Dyny díky za informace a podporu!!!!! Jinak co se týká toho ICSI tak taky mi to přijde hodně zvláštní že vždy spermio bylo nejhorší v den punkce. Já byla na 2 IVF, poprvé bylo biochemické těhu a druhé nic. Až teď mě posílají na laparo a hystero, podívat se co a jak tam je. Tak se uvidí. Ale jsem z toho už docela rozčarovaná, hodně ohlasů těch horších jsem už na Zlín slyšela...tím nechci odrazovat další snažilky z kopce!!!!! Ale prostě jsem to tak slyšela.

h.jitka
15. únor 2010

rendas, tak mobilizace se dělá přímo konečníkem. takže ještě větší "chuťovka". je fakt, že mi před těmi lety bylo po tom cvičení dobře. taky jsem tehdy úžasně zhubla - místo večerního žraní jsem hold cvičila. 🙂 ale tak co už. věřím, že chovanec nasměroval embryjka na správné místo, kde se jim dobře daří.

fiallinka
15. únor 2010

dyny: s tím spermiogramem je to v podstatě pravda, každý ho tam na kopci má horší než jinde..já už jsem se na to normálně ptala Chovance, sice jen tak obecně, ale.. a říkal tak něco, že problém je, jak to jinde vyhodnocují 🙂... tak nevím, ale zase je pravda, že na těch spermiogramech tam byl můj chlap asi na třech a jsou velice podobné, dokonce se zlepšující se tendencí, takže to by mluvilo zas pro ně - a na druou stranu u nás na gyndě, kde dělají spermiogramy si taky nejsem až tak jistá kvalitou jejich práce - papírek psaný ručně, nečitelně, bez vyhodnocení a procenta spermií ani neodpovídaly stovce... tak nevím, je pravda, že se nás nad tím už zamyslelo víc...

pajko, a co byl u vás důvod ivf, když spermio je ok a ty už děti máš?

rendas: Mojžíšovka - prostě ti strčí prst do zadku a trochu ti s ním tam tlačí a hýbe 🙂, nebudu ti to nijak přikrášlovat 🙂

jinak třeba i Marinka, co tu chodila a měli ICSI při prvním dítku otěhotněla přirozeně a už má druhé...

dyny
15. únor 2010

rendas při mojžíšce si klekneš na kočku na lokty, vystrčíš zadek a rehabka Ti tam prstem nahmátne nervové zakončení na kostrči a ty pak cítíš tlaky buď na vaječníky, na dělohu nebo nahoru na bedra. Další je, že ležíš na boku a křupe Ti nohou a nebo ležíš na břiše a dýcháš jak Ti říká a křupne Ti s hrudní páteří. tak to mívám já. Popisuju to strašně zjednodušeně jen tak pro orientaci - třeba holky ještě doplní.

fiallinka
15. únor 2010

dyny: tak u nás se leží na břiše, ne na kočku - ale holt ten prst do zadku je nutný 🙂, jinak taky křupe a tahá vším možným 🙂...a co jinak, cvičíš zase už? Já jsem včera začla, ale tak se mi nechce...

gabirr
15. únor 2010

teda holky sleduji, že jsou tady samé cvičitelky 🙂 dají se ty cviky někde na netu najít?

dyny
15. únor 2010

Fiali: necvičím jsem lenoch. Dala jsem si závazek, že začnu cvičit hned jak po laparce nastoupím do práce - a to je zítra tak uvidím, ale musím 🙂 A ještě k tomu spg. MM byl ve čtvrtek na kontrolní, ale vydal se do CARu v Olomouci (uvažujeme, že přestoupíme na 2. pokus tam - do fakultky) tak jsem zvědavá jestli bude stejný nebo podobný (ještě nemáme výsledky)...Ty seš šikulka, že seš vybičovala a navazuješ normálně dál v opakování po 40 nebo jakoby zase od začátku?

dyny
15. únor 2010

Gabir: cvičitelky = lenošitelky, že Fiali 😉 dají se najít, ale nedoporučuje se podle toho cvičit. Je lepší, když Tě to naučí správně cvičit na rehabce a navíc stejně bez mobilizací to moc smysl nemá

fiallinka
15. únor 2010

dyny: zase po 40, měla jsem pauzu jen tři týdny, tak to zas není tak dlouho...s tím sp. v Olmíku je to fkat zajímavé, hlas hned výsledky 🙂

Ono je možné, že jeslti přestoupíte, tak se zadaří - ono to prý ani není Carem, jak psychologickým efektem 🙂...já jsem o tom neměla čas uvažovat, ale přece jen Zlín mám 35 km, Olmík 80...

h.jitka
15. únor 2010

haha, že se nám to ale povedlo popsat to najednou a každá trochu jinými slovy. 😀 😀 😀

dyny
15. únor 2010

Fiali: no víš my jsme začali tak nějak víc do toho vrtat po tom, co se nám nelíbilo, že když mi vkládali emrya, tak embryoložka je vychvalovala, že jsou špičková kvalita a potom po neúspěchu nám doktorka vykládala, že byly na nic, že to bylo pomalu jasný, že se neujmou...a docela nás tlačí do dárce...Ale my bysme ještě chtěli přece jen zkusit ty naše holky lenivý 😉. Pak dám vědět.
Myslíš, že mám začít taky rovnou 40 nebo raděj postupně, když jsem necvičila 2 měsíce?

h.jitka
15. únor 2010

dyny, pokud máte jakékoliv pochybnosti, tak proč neudělat změnu. naštěstí je to jedna z výhod dnešní společnosti. je to jen na vašem rozhodnutí, do kterého CARu půjdete. ale doufám, že nám dáš pak vědět. 🙂

dyny
15. únor 2010

My ještě nejsme úplně rozhodnutí. Řekli jsme si, že uvidíme podle toho výsledku. Nám se ve Zl líbí, i paní Dr. je fajn. Ale toto byl prostě blbý pocit s tím, že komu teda věřit - měly by mluvit jednohlasně.

rendas
16. únor 2010

Dobré ranko,nemůže spát tak jdu za váma 😉
Holky vy jste to teda krásně popsaly 😀 zjistila jsem že by tady měla pobílž paní Mojžišovu taky dělat,ale zas píšete že by se němělo potom 3 měsíce těhotnět? 😅 jinakmě učily cviky v lázních,ale tam je to taková rychlovka...no už bych měla na ně naběhnout... 😠
Ty jo holky je to stím Zlínem fakt zajímavý...a je fakt jak píše Dyny,taky nám embryoložka embryjka vychvalovala a nic....a pak mi Horváth jen tak mimichodem řekl že věděl že se to nepovede....no byla to rána chtělo se mi tak bulet......a neustále mě tlačil do dárce,řekla jsem ne a byl naštvaný...ale už je pryč....ted jsem přestoupila k té Slovákové-a ta mluvila úplně jinak,takže pak si vyberte....říkala at klidně zkusíme IUI,nebo pak ten nativ....už jsem taky na něm byla.....do posledního IVF jít zatím nechcu.....Dyny přesně tak holkám lenivým musíme věřit!!!!!no u mě změna caru je spíš nemyslitelná.....jezdívala jsem do brna na obilnák,tam to byla fakt hrůza a měla jsem to 90 km,no pak jsem přešla do Zlína to mám 50km.....
Takže Dyny ty chodíš ke Slovákové,že píšeš že už vás taky talčí do dárce????
no já jsem na ten spermiogram taky zvědavá,naposled jsme byli v září při IVF,manžu už kolik měsíců dopuju vitamínkama,no nevím jestli to bude mít nějaky efekt....u nás je špatná i morfologie....
Holky čím dopujete manžílky???????
Dyny pak dej určitě vědět co ten Olmik....
Jo a je to zajímavý že taky znám holky co jim řekly že přirozeně neotěhotní a šup a bylo to...jo holky příroda je mocná čarodějka 😅 takže musíme věřit, a říkám si že sem třeba najivní,ale věřím že to ted vyjde 🤐
Hoooolky držte se a já valím do práce papa

pajka00
16. únor 2010

dobré ráno holky...jo s těma spermiema to bylo zajímavé-ale čert to vem-říkala jsem,že je to můj první a poslední pokus IVF a zkusím všechno, aby to vyšlo, i když to stálo o 8tisíc víc.....důležité,že se povedlo🙂
Fiali nevím, v čem byla chyba. Dr. nám řekl,že jsme oba OK a že je to prostě věkem.Že to půjde, ale musíme zkoušet.....že tam žádná chyba nikde není. Ale když mi odebrali 6 vajuch, všech 6 bylo oplodněných, všechny se krásně dělily, žádné po 4 dnech neodešlo-tak i ty vajíčka mám asi jak 20-tka🙂) Byli jsme i u léčitele a ten mě prošahal a řekl-že nevidí důvod, proč bych nemohla mít děti....Joo miláčkovi omezil pivo....teda-on mu ho přímo zakázal, že to šíleně zpomaluje spermie....ale on si ho jenom omezil🙂

magalinka
16. únor 2010

HOLKÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝ TAK KONEČNĚ JE RUDÍK NA SVĚTĚ !!!!!
4:41 mi přišla SMS: Tak jsem se narodil: 16.2.2010 ve 2:55. Mám 3700gr a 53 cm, Rudik Nedvidek.

milana7
16. únor 2010

hura hura hura, no konečně, ty Rudlo!!! 😀