CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

didi77
6. lis 2009

monas.....1.IVF - OPU 21.8. - ET 26.8. (DVĚ SLUNÍČKA-BLASTOCYSTY) - 7. DPET (2.9) test pozitivní - 14. DPET (9.9) potvrzeno z krve (4231 mlU/ml) - 21. DPET (16.9) (21 878 mlU/ml) na UTZ jedno sluníčko !! - 28. DPET (23.9.) na UTZ jedno sluníčko + krásné srdíčko

Ruda /30 let/ Hodonín, zdravotní sestra, 2,5 snažení , špatný SPG, hlavně pohyb a morfologie, já o.k. 1 IUI neúspěch květen 09 IVF-ICSI , zavedeny 2 embrya, jedno se drží , genetika v 13tt o.k.termín porodu 7. nebo 14.2. 2010, triplle testy negativní

Kača/27/ snažení 2,5 roku 1krát UII neuspěch,1 a 2 IVF neuspěch,květen 09 3.IVF

Renda /31/ snažení 6,5roku,špatný SPG,já o.k. 6*IUI,1*IVF+ICSI,1*Nativ+ICSI,2.IVF+ICSI -září 2009,negativní

Maendy /26 /Hodonínsko,zdravotní sestra, 3 roky snažení 2x stimulace glost+ Pregnyl,1xIUI,
září 2009 missed v 9tt,říjen genetika Zlín pak zase CAR

Lesis /28 let/ 3/4 roku snažení

Lucka /28 let/ 2 roky snažení, (špatný SPG, já-anovulační cykly) 3x stimulace Clostilbegyt+Pregnyl, 1. IVF-ICSI (09/09) - nevyšlo, 2. IVF-ICSI (03/10)

Etra/34/ snažení 1,5 roku - 2 IVF Olomouc, 1 kryotransfer Ol; poté pauza, 3.IVF- ICSI Zlín - negativní;KET 14.8. - 3 embryjka- opět nevyšlo

Milana7 /27 let/ 1,5 roku snažení, PCO, horší spermio, 6 měsíců clostil, teď menopur, červenec 1. IUI - nevyšlo, asi září IVF ICSI, už stimulujeme puregonem na IVF, po punkci 17 fol., 9 oplozeno, vyvíjela se "jen" 2 embryjka, obě zavedena ET, teď čekámeeee

Baruska/26/ 1 rok snažení, já O.K., špatný SPG, červen IUI-neúspěch, srpen IVF-ICSI
sarri • 2d • Dnes ve 14:23

Didi77/32/1rok snažení, já O.k.,špatný SPG, čekáme...

didi77
6. lis 2009

Ahoj holky, tak jsem se přidala do tabulky. 😉. Dnes mám úplné deprese. Bolí mě strašně už týden prsa, tak je jasné, že zase dorazí, jak Vy říkate ,,mrcha,,. Manža vzal rady lékaře totálně vážně. Bere poctivě vitamín E a sprchuje se každý den ledovou vodou, aby rozpohyboval spermíky. Ale spíš si myslím, že spíše dospěje k rýmě 🙂. Děkuji holky za uklidnění. Jsem moc ráda, že tyto stránky existují. Jinak první schůzku máme 26.listopadu. Mimochodem manž.bude mít v lednu 35let.Já vím, že ho to také trápí, ale je mou velkou oporou.

kaces
6. lis 2009

Ahojky Sarri holky jsou krásné,tak to ste to vzali z porodnice hopem,jak dlouho ste tam byli?Sarri kupovali ste monitory až po narození nebo už dřív?Pořád se rozmýšlím či je koupit nebo ne.Jakou velikost ted holkám oblíkáš?já jen at vímco dokoupit.Jinak holky poslouchají?kojíš nebo ste najeli hnedle na flašku?ahojky 🙂

ruda
6. lis 2009

Ahojky sarri, jak to zvládáš-jsi prostě šikulka a hold to je ten babyboom 😀 holky jsou slaďoučké, prostě nááááádhernéééé, poznáš je?
Didi neboj, ve zlíně to spraví, dobře to dopadne....

sarri
6. lis 2009

Kaces, monitory jsem objednala v porodnici hned po porodu na internetu - máme 2 na pupík přenosné respisense a jeden klasický s podložkou - kdyby byly opruzeninky na bříšku. Máme 2,6 kg + - a oblékáme vel. 50 - ale je nám to akorát, takže těch padesátek bych moc nepořizovala. S kojením je problém - v nemocnici jsem to zkoušela, jenže holky se hned unavily, vypily z prsu málo a musely se stejně dokrmovat - v reálu to vypadlo tak, že jsem přebalila, zvážila, nakojila, zvážila, dokrmila do dávky, co musely vypít a to stejné s druhou v intervalu tří hodin. Pauzu jsem měla necelou hodinku a to jsem uklízela, co bylo třeba. 3 dny jsem nespala a pak se třepala a brečela a brečela. Prostě se to nedalo zvládat. Až jednoho dne přišla laktační poradkyně s tím, že kojit dvojčata zvládne málokdo a že je to z časového hlediska velký nápor. Apropos jsem zapomněla napsat, že při porodu nešla ven placenta, tak ji museli vyndat v narkóze, což se úplně nepovedlo a 4. den po porodu jsem musela na ravizi dělohy - prý dokud v té děloze něco je, tak se nerozběhne laktace a mně se nerozběhla.Mléka mám sotva pro jednu - odstříkávám a když je čas, tak si holky přikládám.
Onlouvám se zy chyby a za překlepy, ale prd na to psaní vidím a holky už se hlásí, tak jdu krmit.

Rudi, holky poznám, když jsou vedle sebe, no když mají stejný overálek na spinkání a vidím jen jednu, tak občas nevím 😉

h.jitka
6. lis 2009

ahoj. chodím se dívat, jak se vám daří pravidelně. do tabulky se ale nenapíšu. omlouvám se, ale nějak na to nejsem. 😒 jinak mi přijde vtipné, když si čtu, jak tu někdo píše něco typu "manžel má už přes 30". mně je 33 a manžel je o 16 let starší (mladý duchem). 😎
na Tomášově jsem byla včera. pro změnu mi našli cystu. tu jsem ještě neměla. takže zase měsíc čekačka. jo a k Rumpíkovi jsem se nakonec nedostala, protože byl hrozně zaneprázdněný (2x mi změnili termín konzultace). a nakonec, když už jsem přijela, tak musel neodkladně odjet. takže jsem vyfasovala Chovance. ale působil na mě dobře. možná proto, že ho předchází taková nic moc pověst. 🙂

fiallinka
6. lis 2009

didi: u nás to bylo od první návštěvy k ivf cca 5 měsíců - ale čekali jsme na výsledky genetiky a pak jsem to sami ještě o měsíc odsunuli, takže to jde i o dost rychleji...

jaspina: kdybys chtěla, zavedou jen jedno, ale standard je dvě...stimulace většinou probíhá celkem v poklidu, pokud nemáš to "štěstí" a nechytneš hyperstimulační syndrom, ale ten je výjimečný...

h.jitka
6. lis 2009

Jaspi, co se týče stimulace, je to opravdu hodně individuální. Byla jsem na 1x na IVF, tehdy mi nasadili na začátek poměrně nízké dávky hormonů a moje tělo reagovalo pomalu, takže jsem měla jen 4 vajíčka. tím pádem jsem neměla ani žádné velké bolesti.
co se týče počtu emryjí, tak jsem to nedávno řešila s doktorem, protože mám vývojovou vadu dělohy a ptala jsem se, jestli by s ohledem na to nebylo lepší transferovat pouze jedno. na to mi řekl, že statisticky jim vychází, že je mnohem větší pravděpodobnost otěhotnění v případě, že se dají 2. pravděpodobnost, že se uchytí obě přitom tak velká není. říkal mi to v číslech, ale to si nepamatuju. jakoby se při dvou vytvořili lepší podmínky. píšu to hodně laicky.
tak se držte. 🙂
sarri, krásné miminka. tak přeju hodně sil.

ruda
6. lis 2009

sarri asi to není vůbec jednoduché, se bojím, jak zvládnu jedno a mít dvě..je to mazec,ale i dvojí radost a holky ti to mockrát vrátí 🙂

kaces
6. lis 2009

sarri tak to te obdivuju já už se ted bojím jak to budu zvládat přes den když budu sama doma.Ted sem holky ukazovala na fotečkách manžílkovi byl nadšený 🙂 A jak dlouho ste byli v porodnici po porodu?A ty monitory ti doporučily v porodnici nebo jste je chtěli stejně kupovat?Si s holkama u rodičů nebo už doma?Tak já musím nějaké ty 50 kůpit,ty sem ještě nekupovala.Takže tedkom holky pijí jen s lahve a někdy je přikládáš k prsu jo?Su zvědavá že?

sarri
7. lis 2009

Kaces, z porodnice pouští tehdy, když dítě dosáhne gestačního věku 36+0 (já rodila 34+2) a třikrát po sobě musí mít váhový přírustek. Nás pustili po 13 dnech od porodu. Už jsem se modlila, ať nás pustí, neb tam byly bojové podmínky pro péči o dítě - normálně to tak ale prý není - prý nefunguje porodka v Olomouci, tak se tam nakupilo moc rizikoých těhu. Ty monitory jsme měli v porodnici a stejně jsem byla rozhodnutá je koupit - za ten pocit to stojí. Klasický Nanny (česká výroba) se dá nový na netu pořídit do 2000 a máš záruku. Jinak zkus třeba mimibazar nebo http://www.dvojcata.cz/inzerce.php ale nebudeš mít záruku.
Kojím - teda hodně málo - je to časově moc náročné, holky u toho spí, dokrmuju z lahvičky mateřským mlékem a ještě i umělou výživou.
Teď jsme u rodičů, protože je muž na služebce a ještě tu budeme, ať holky nepřevážíme - přeca je to enom dost daleko.

ruda
7. lis 2009

sarri stejně klobouk dolů...

kaces
7. lis 2009

Diky za rady Sárri už jsem z toho nervozní,nejvíc se bojím jak to budu zvládat v porodnici doma pak budu mět po odpolednech mamku a manžel bude taky chvíly snad doma a už člověk nebude tak nervozní než v porodnici.Včera už sme se dohadovali na jménech 🙂 příští týden chci aspon pokůpit věci do porodnice,kdyby náhodou.Jinak věcičky už mám trošičku pokoupené jen chci jet do Tesca na ty velikosti 50 páč u nás je to nehorázně drahé.Myslím na tebe den co den jak to zvládáš,já sem máčka kolikrát nemůžu spát.Dokonce se mi nabídla i sestřenka že bude chodit pomáhat,ta už je natěšená má zasebou 4 děti takže to má v malíčku 🙂 Sarri nechali ste si pýchat ouška v porodnici?Už sem byla i obhlédat naušničky pak je jenom manžel koupí.Pa drž se a holky at roztou

ruda
7. lis 2009

téda, to je další věc, co nemusím řešit, Rudík snad do ucha píchat nechce 🙂

kaces
7. lis 2009

Rudy tak to máš pravdu,totiž co sem si vybrala dětskou doktorku tak ta je napýchá a setřička(moje dobrá kamarádka,řekla že to neriskne pýchnout).někdo říká,že to v porodnici není dobré,ale budem muset když to naše dr. nedělá.

ludmilamarie
7. lis 2009

Ahoj ženy!!!!!!
Sarri - no konečně, celou dobu chodím na chat jestli se ozveš. Je mi jasné, že se dvěma princeznama to není lehké, ale byla sem hrozně zvědavá.
Kaces - nám v kurzu říkala paní Vránová, že se to píchají i porodní báby, co chodí domů na kontrolu, teda aspoň ona, že to dělala.
Náš brouček se rozhodl, že ze mě vycůfá, doktorovi se to moc nelíbí a chce mě poslat na císař (prvorodička, velká hlava). Celou dobu čtu proč rodit normálně a nejít na císař a teď mě tam chtějí poslat. Ve snu rodím už od 3 měsíca, bojím sa, cvičím dýchání, mám mazání na hojení hráze a masáž hráze. Totálně mě rozhodil, udělal mi v hlavě chaos a já nevím čeho se bát víc 😅
Na internetu jsem si našla cvičení na obrácení miminka, ale Radečkovi se to nelíbilo a kopal do mě celý večer. Tak nevím 😒
Když jsem otěhotněla, měla sem pocit, že všechny starosti jsou za náma, ale místo toho se množí. Eště, že si tady možu postěžovat 😀

sarri
7. lis 2009

Holky, my máme taková pidiúška, že s náušničkama eště počkáme, ale určitě budú - každá jiné. Normálně, co sem dneskaj neudělala za hovadinu první kategorie - snědla sem asi 3 sousta zkaženého vajíčka (trošku smrdělo) - hned sem to šla vydávit, ale přesto mám strach, tak odstříkávám a vylévám to, ach jo.

Ludmilomarie, kolikátý jsi týden? Nemůže se ještě otočit? Já bych teda po těch všech komplikacích, co nás potkaly, raději zrovna císaře. A jestli máte velkou hlavičku, tak si užiješ... My měly malou a stejnak mi to moc nešlo...a sešitá su fest 😒

ludmilamarie
7. lis 2009

34 + 2 a může se ještě otočit, ale doktor to moc neviděl a v 34 se už objednává na operaci, alespoň podle ženských z internetu. Jediné co mě potěšilo, je že u plánovaného císaře (spinálka) může být můj u toho. Kolegyně mi radila ať si sednu na na pračku 😉 Samozřejmě, že půjdu raději na plánovaného císaře než aby mě nechali několik hodin trápit, hodně nařízli a pak poslali stejně na císařa 😝
No necháme to koňovi, ten má větší hlavu ...
Cérečky sú překrásné 😀

kaces
7. lis 2009

Ludmilko já vím že to vránová píchala ale kdoví či to dělají i ty jiné,uvidíme.No já zatím nevím jak budu rodit eště se nikdo nijak nevyjádřil,tak sem zvědavá.Akorát řekli že sou cvalíci 🙂

ruda
7. lis 2009

ludmilko, to je teda věc, já jsem taky magor už teď z porodu a rodím pořád/ve snu/ a co se týče císaře, jasně pokud je to indikované, asi do něj běž, když se neobrátí, vím, že jinak dovedou trápit holky 24 hodin a nakonec je stejně fiknou...sice si užiješ potom, hold budeš bolavá a rozřezaná,ale pokud ti má doma po porodu kdo pomoci, tak se vše zahojí a bude to, stejně i po porodu klasikou jsi celá bolavá, jen to píšu, je mi úzko už teď...tak vy budete mít takový vánoční dáreček... Radeček se třeba ještě stočí...a má nějak větší hlavičku či co?ono to nějak dopadne, snaž se nestresovat, to se řekne, já vím, ale asi to moc neovlivníš....
sarri, teda zkažené vajíčko...no stane se...tak raději odstříkávej ,ať nemáš holky na infekčním...

ludmilamarie
7. lis 2009

má velků hlavu na cůfání a myslím, že to bude spíš dáreček na Mikuláša 😀

fiallinka
7. lis 2009

ludmila: mně se malý otočil tak nějak jak jsi ty 🙂 a to byl ze dvojčat, takže místa fakt málo - takže vydrž, třeba tě překvapí 🙂...ale jinak císař není nic hrozného, neboj.

ruda
8. lis 2009

fialko, jurášek je nádherný kluk, moooc pěkné fotečky a vše nej k prvním narozeninkám...

fiallinka
9. lis 2009

dík 🙂, taky máš v břichu podobného 🙂

ruda
9. lis 2009

díky, zrovna se boulíííí

aja8
9. lis 2009

Ahojky holky, tak se taky pridam do tabulky, i kdyz teprve zacinam a jeste nemam za sebou vsechna vysetreni..jinak Sarri, moc krasne holcicky a Fiallinko, Jurasek je velky sikulka..my jdeme koncem listopadu na druhou konzultaci a uz by mely byt hotove vysledky krve a spermiogram, tak uvidime..snad to nebude nic spatneho..

aja8
9. lis 2009

monas.....1.IVF - OPU 21.8. - ET 26.8. (DVĚ SLUNÍČKA-BLASTOCYSTY) - 7. DPET (2.9) test pozitivní - 14. DPET (9.9) potvrzeno z krve (4231 mlU/ml) - 21. DPET (16.9) (21 878 mlU/ml) na UTZ jedno sluníčko !! - 28. DPET (23.9.) na UTZ jedno sluníčko + krásné srdíčko

Ruda /30 let/ Hodonín, zdravotní sestra, 2,5 snažení , špatný SPG, hlavně pohyb a morfologie, já o.k. 1 IUI neúspěch květen 09 IVF-ICSI , zavedeny 2 embrya, jedno se drží , genetika v 13tt o.k.termín porodu 7. nebo 14.2. 2010, triplle testy negativní

Kača/27/ snažení 2,5 roku 1krát UII neuspěch,1 a 2 IVF neuspěch,květen 09 3.IVF

Renda /31/ snažení 6,5roku,špatný SPG,já o.k. 6*IUI,1*IVF+ICSI,1*Nativ+ICSI,2.IVF+ICSI -září 2009,negativní

Maendy /26 /Hodonínsko,zdravotní sestra, 3 roky snažení 2x stimulace glost+ Pregnyl,1xIUI,
září 2009 missed v 9tt,říjen genetika Zlín pak zase CAR

Lesis /28 let/ 3/4 roku snažení

Lucka /28 let/ 2 roky snažení, (špatný SPG, já-anovulační cykly) 3x stimulace Clostilbegyt+Pregnyl, 1. IVF-ICSI (09/09) - nevyšlo, 2. IVF-ICSI (03/10)

Etra/34/ snažení 1,5 roku - 2 IVF Olomouc, 1 kryotransfer Ol; poté pauza, 3.IVF- ICSI Zlín - negativní;KET 14.8. - 3 embryjka- opět nevyšlo

Milana7 /27 let/ 1,5 roku snažení, PCO, horší spermio, 6 měsíců clostil, teď menopur, červenec 1. IUI - nevyšlo, asi září IVF ICSI, už stimulujeme puregonem na IVF, po punkci 17 fol., 9 oplozeno, vyvíjela se "jen" 2 embryjka, obě zavedena ET, teď čekámeeee

Baruska/26/ 1 rok snažení, já O.K., špatný SPG, červen IUI-neúspěch, srpen IVF-ICSI

Didi77/32/1rok snažení, já O.k.,špatný SPG, čekáme

Aja /27/ 2 roky snazeni, zatim podstupujeme vysetreni

ruda
10. lis 2009

aja, super, díky za tubuli a držím moooc palce...

monas007
10. lis 2009

sarri holky jsou fakt zlatíčka !!

lunicka
11. lis 2009

Ahoj holky.Všechny Vás zdravím.Tak já dnes byla na OPU - jako dárkyně.Měla jsem 17 oocytů.Všechno proběhlo bez problémů.Teď ještě vydržet těch pár dnů po odběru ☹ a pak už bude dobře 🙂 Snad jsem zase nějaké mamince pomohla k vytoužnému miminku.Mějte se krásně holky a hodně štěstí 😉 😵