CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

fiallinka
14. pro 2011

@koubovii taky jsme měli v místní laborce mnohem lepší než pak ve Zlíně, jenže jsem se na to taky ptala, a oni jsou na to mnohem líp zařízení, sledují více hodnot, dělají to denně, mají lepší přístroje, takže jejich výsledky jsou asi fakt mnohem přesnější - jako jo, svádí to k myšlence, že to "švindlují" a pak lidi ženou na ivf, ale fakt si myslím, že by si to nelajzli, navíc se to dá objektivně porovnat. U nás byl poprvé blbý, ale tak nějak "normálně", a ve Zlíně asi 4x vždycky hodně špatný, našli jen pár kusů - ale oni taky sledovali jen ty velmi rychlé a kvalitní, na Vsetíně to tak asi neřešili.

Každopádně stačí jich pár, fakt 🙂

koubovii
16. pro 2011

@fiallinka aha u nás se to objektivně porovnat nedá poprvé lepší průměr dokoce manžela chválil genetik že se to jen tak nevidí a v centru velmi špatné.. ale co se dá dělat uvidíme co ten kontrolní

@cavu 😉

ruda
17. pro 2011

nemají důvod švindlovat, mají tolik klientů, že určitě nestrádají... viz. čekací doba....., zahraniční klienti, co platí keš...a jde jim o dobré reference...

sysysy
18. pro 2011

@koubovii - nám v jednom brněnském soukr. caru řekli, že spermio katastrofa, pohyblivost 10% a navíc ještě vypadají špatně (už nevím jak se to odborně píše), takže nás hnali na ICSI, které se bohužel nezdařilo....a další cyklus jsem přirozeně otěhotněla 😵
A minulý rok v jiném brněnském státním caru vyšel manželovi spermiogram hodně nadprůměrně 😵 , prý se taková kvalita jen tak nevidí 😎 a IVF se zdařilo 🙂
Takže asi tak....

ruda
23. pro 2011

Veselé Vánoce a šťastný nový rok, dětičkám radost a štěstí, Těhulkám lehký porod a zdravé miminko a čekatelkám brzké dobré zprávy a nejkrásnější ultrazvukové obrázky!!!!

rendas
23. pro 2011

Krásné svátky všem 🙂

fjujinka
3. led 2012

Ahojky holky- Chtěla jsem se zeptat kolik stojí umělé oplodnění, a jak dlouho trvá obědnání ve zlíně?

fiallinka
3. led 2012

@fjujinka objednání bývalo kolem tří týdnů až měsíce (na první konzultaci, jinak je to pak rychleji), a u umělého oplodnění hodně záleží, jaké metody budeš potřebovat, ale nás to třeba stálo vždy kolem 26.000 a bylo v tom i zamražení embryí, prodloužená kultivace, metoda ICSI. Ceník máš na jejich stránkách 🙂, ale dopředu fakt přesně neodhadneš, co bude potřeba, a jestli vůbec bude hned nutné jít na ivf.

ejviska
3. led 2012

@fjujinka asi jak pise fialli, tak mezi 20-30tis.
Nejdrazsi je ICSI, ted je co jedno vajicko to 1000kc.

ruda
11. led 2012

@ejviska takže to změnili? ještě , že jsem to stihla za 8000, já měla 29 vajíček... to by byl ranec

ejviska
11. led 2012

@ruda ano zmenili. Ja jeste tehdy v rijnu to taky stihla, kdy meli neomezeny pocet vajicek za jednu cenu.
A od 1.1.2011 to zmenili. Ja mela 25 ( uz nevim) vajicek, takze jsem se musela predem rozhodnout pro pocet na icsi, dali jsme 10ks ( nebo 15?) jezis uz nevim, 😀

ruda
11. led 2012

@ejviska TÝ JO, TEĎ TO ŘÍKÁM MANŽELOVI, ŽE BYCH ASI TAKY VYBRALA JEN 10 NEBO TAK NĚJAK ...no naštěstí zbylých 12 máme v mražáku, kdyby něco, tak jim věřím, že budou statečné přežijí rozmražení...no sou to dva pokusy, máme jich 2x6...tak uvidíme

ruda
11. led 2012

jo nevíte jak dlouo můžou být mimi "u ledu"

ejviska
12. led 2012

@ruda jeste se vam nechce rudickovi pro segru? 😀 Ja myslim, ze klidne 100let muzoubyt u ledu 😎

Oni to teda delaj tak, ze zacnou ty vajicka "cistit", jak jich maj 10, tak udelaj ICSI a ke zbytku "naleji" spermie jen tak a ceka se, jestli se neco chytne. Aspon jestli jsem to tak pochopila dobre.

ruda
12. led 2012

@ejviska tak to je fajn, že dají šanci i zbytku bez ICSI..aspoň něco...jinak já na ICSI nedám dopustit a myslím si, že to za ty peníze stojí (když je indikace)
No my sourozence zatím neplánujeme, od září jsem zpět v práci...ne že bych brala antiko, to už nechci ,ještě není ten správný čas, máme s manželem oba docela fofry v práci a Rudíček je akorát... 😀 , uvidíme časem

fiallinka
13. led 2012

@ruda teď přemýšlím, jestli jsi tehdy neřešila ty, že vám dlouho nedali o embrouších vědět 🙂, nebo to byl někdo jiný? Si říkám, jestli tam ty tři vůbec ještě máme, že se nám od té doby neozvali..

ruda
14. led 2012

@fiallinka jojo, to byla já, nějka jsem se bála, že je vyhodili, když jsem nezaplatila, protože jsem se to na jiné diskuzi dozvěděla, ale volala jsem si tam a prý posílají vždy složenky začátkem roku, tak máme asi co nejdřív čekat, taky říkala, že je nemůžou zlikvidovat, bez našeho svolení, jsou naše 🙂 tak neboj, máš je tam

fiallinka
15. led 2012

@ruda no oni vloni žádnou složenku neposlali, ale ještě to nebyl rok v tom lednu, tak asi proto - spíš o tom přemýšlím, ať se ujistím, jestli tam vůbec ještě jsou 🙂

ruda
16. led 2012

@fiallinka v klidu, právě, že mi to poslali taky dost pozdě a letos ještě nic, nemají právo je zničit bez informací....neboj se

ejviska
16. led 2012

@fiallinka prvni rok u ledu zdarma! V akci! 😀

fiallinka
17. led 2012

@ejviska jasné, ale druhý a každý další si naúčtují nějakou přirážku 🙂

já stejně nevím, jestli to ještě jednou budeme riskovat, ale v rámci domácí debaty jsme si říkali, že vlastně jak to s nima je 🙂

ejviska
17. led 2012

@fiallinka bych se nebala, ze se car nejak osidi 🙂

Kdovi, jak se tam maj? NIkdo tu nic nepise.. 😕

z4401
18. led 2012

Ahojte holky, chtela bych se Vas zeptat, jak je to s neschopenkou na teto klinice ve Zline, zda davaji vychazky neomezene jak pred 3 lete ci uz ne a jen na omezenou dobu. Dekuji za odpovedi.

fiallinka
18. led 2012

@ejviska taky vůbec netuším 🙂. A funguje tam vlastně už ta kavárna? Asi jo, že... Pořád tam na to vzpomínám poměrně s příjemnou nostalgií...

ejviska
18. led 2012

@fiallinka kavarna fungovala uz v lete, jsem se tam nasedela 🙂

fiallinka
18. led 2012

@ejviska já jsem se na ni těšila, pořád jsem ji okukovala, ale nestihla jsem ji.

ruda
19. led 2012

taky jsem ji nestihls, jen lékárnu

kikina9
21. led 2012

Holky, nemáte náhodou některá zkušenosti s použitím darovaných vajíček v CRM Zlín? Chtěla bych se na něco zeptat
@z4401 Ahoj, neomezené vycházky ti od nového roku nedají asi nikde. Vyšel nový zákon, podle toho je možné dát maximálně 6 hodin vycházek denně, pouze ve výjimečných případech může lékař požádat OSSZ o tyto neomezené vycházky, ale pochybuji, že to budou v CRM dělat, bude se to spíš používat u lidí s vážnou nemocí (rakovina apod.)
¨

hanny83
21. led 2012

@z4401 Já jsem měla ze zlínského CARu vycházky od 14 do 18 hodin, neomezené už nedávají...

ruda
21. led 2012

nechápu, proč to s těma vycházkama takhle udělali, jako bychom to neměly už tak složité, není to nemoc, jen se v těhu neají všechny povolání dělat a být "vězeň"na PN je kruté, dítě i maminka potřebuje pohodu a čerstvý vzduch a ne stre s kontroly a sezení doma....prostě je to nemysl, ale takových je... 😖