CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

lentillkaa
21. únor 2008

aha...tak budu držet palce dvakrát 🙂 Já studuju UTB ve Zlíně - ekonomiku. Jsem ve 4. ročníku

hanulka3112
21. únor 2008

Lentilko gratuluju 😉 no dáreček už máš jak psala nunca 😀 my se ho snad taky brzo dočkáme 😀 jinak jsem vařila knedlíčkovou polívku s domácíma nudlema a k tomu kuře s bramborouvou kaší, takže žádná specialita 🙂
Nunco, já moc v letošní rok věřím prostě ta kulatá osmička něco značí 😀 a jaro je prý nejlepší, tak co víc si přát, jen ať jsou tam už ty dvě // 😉

lentillkaa
21. únor 2008

holky moc děkuju 😉

Jinak s tím vařením nevím jak to dopadne, páč jedem shánět podlahy a než přijde manža z práce, tak jdu ležet 😒

nunca
21. únor 2008

Lentilko, ba souhlasím s Tebou, mimi potřebuje růst a Ty odpočívat hezky v klidu, určitě si to ještě s tím vařením užiješ až, až 😉

juni
21. únor 2008

Zdravím všechny holky, snažilky a čekatelky 😉 A novým mamčám velká gratulace 🙂
Pročítala jsem diskusi a všem držím palečky, protože po těch peripetiích, které jste si prošli a kterými procházíte, si mimíska víc než zasloužíte.
My to zatím zkoušíme přirozeně, brzo začnem pátý měsíc. O žádném zjevném problému nevím. Ale zatím nic. Proto bych ráda znala váš názor, kdy si myslíte, že bychom to měli začít řešit s doktorem. Někde jsem slyšela, že po půl roce, někde, že až po roce, dřív prej nemá cenu nic řešit.

lentillkaa
21. únor 2008

juni: já si taky myslím, že až kolem roku snažení to začíná být problém...zatím jste na začátku, tak hlavně vydržet 😵

fiallinka
21. únor 2008

juni: ono taky záleží, kolik je ti let, ale pokud ti ještě není třicet (zhruba), tak fakt nemá cenu plašit, nechej tomu nějakou dobu, pokud teda nemáte žádné problémy. Ten rok je fakt normální - no, i když od nás to zní blbě, my se snažíme většinou o dost dýl. ALe kdyby tě to mělo moc trápit, tak pošli manžela nebo přítele na spermiogram, může tam i bez doporučení doktora, výsledky se dozví do hodiny a pokud budu o.k., tak budeš vědět, že přinejmenším z 50% jste v pořádku, budeš klidná a zadaří se 🙂. A kdyby to bylo hodně špatné, tak to naopak můžeš začít řešit.

lentillkaa
22. únor 2008

holkyyy kde jste dneska?

fiallinka
22. únor 2008

lentil: já se hlásím

lentillkaa
22. únor 2008

jupííííí aspoň někdo...jinak je to tady v pátek nějaké mrtvé. Já už pomaličku valím z práce na nákup a pak do OBI 😖

a jak ti je fial?

hanulka3112
22. únor 2008

Juni ahojky, zrovna jsem měla z CARu pujčené DVD a tam doktor říkal, že až když se po roce snažení nezadaří, tak se začne hledat příčina, tak určitě setrvej a třeba ti už brzo bude růst bříško 😉 jinak s tím spermiem to je dobrý nápad aspoň se můžete dozvědět zda u partnera není zábrana a když ne, tak můžeš být o polovinu klidnější 😉

nunca
22. únor 2008

Já se už taky hlásím, tak co nového děvčata?? Fialinko, jak se cítíš, už nějaké změny vnímáš? 🙂 Chtělo by to tady nějakou zase příznivou oživující zprávu 😉 😉 . I když já bych chtěla, aby každá z nás tady tu krásnou zprávu mohla říct a to co nejdříve. I když......
- 1.Lentilka
- 2. Fiallinka
- 3. Hanulka
- 4. potom snad konečně i moje maličkost
Takže holky tohle pořadí si vemte k srdci a snažte se, ju? 😀 😉 (doufám, že jsem na nikoho nezapoměla 😝 ).
Jinak docela hezký scénář ne? Vím, že to tak samozřejmě nejde, i když...??? Kdo ví?

nunca
22. únor 2008

Vítám samo Juni, i když tady to bude určo v pohodě a těhu přijde docela určitě samo 😉 😉

fiallinka
22. únor 2008

nunčo, hezky jsi to tady vyhotovila tu tabulku, já s tím teda souhlasím 🙂, ale jinak mne sice bolí prsa a mám trošku teplotu,a le to už od pondělí, takže to asi nejsou příznaky těhu, je to na ně dost brzo... ale uvidíme, jsem teda dost napjatá, na jednu stranu depčím, že to nevyjde, na druhou už plánuju termín porodu, jsem blbka.

hanulka3112
22. únor 2008

nunco pěkná tabulka 😉 😀 moc si to přeju a to i za vás, takže to určitě klapne 😉 🙂 doufám, že už brzo do té tabulky budeme doplňovat ty termíny porodů 😀
Jinak jak se dneska máte holky, já se pomalu řipravuju na to co mě čeká, včera jsem se mrkla na DVD co nám pujčili ve Zlíně, takže už vím na co se přichystat.Už se nemůžu dočkaj, jak pojedu na krev 😀 je to fakt divný, když se najednou člověk těší na krev atd... 😀 protože mě z toho bylo vždy na vývrat, ale od té operace se už po odběru krve nekácím k zemi 😀 tak snad se jim ve Zlíně neseknu na zem 😅

nunca
22. únor 2008

Fiallinko, já myslím, že takto přemýšlí každý, ono při těhu ta teplota taky bývá zvýšená, tak co víš .... 😉

Hanulko, to DVD jsme shlédli s manžou taky, byl pěkně nažhavený 😝 , je to docela dobrý způsob, jak ukázat a dozvědět se nezbytné infomace o celém procesu IVF, že? Jinak ten můj velký "šmudla" tedˇ o mimi mluví čím dál častěji, že by moc ještě chtěl druhého neposedu, to mě velmi potěšilo 🙂

nunca
22. únor 2008

Fillinko, a v jakém stupni vývoje Ti zaváděli? Prý když jsou ve vyšším, tak se rychleji uchytí a příznaky jsou samozřejmě dříve 😉 😉

fiallinka
22. únor 2008

nunca: oplodnili je minulé úterý a zaváděli v pátek, takže měly tři dny, potvůrky 🙂, ale v téhle fázi si většina holek ty příznaky spíš vsugeruje 🙂
holky, to dvd jsme taky viděli, je dobré spíš pro chlapy, ti se v tom tak neorientují - jen tam nemělo být to říznutí do varlete, to byl doma řev 😉

hanulka3112
22. únor 2008

Nunco jo to DVD je fakt supr, no ten můj se poslední dobou moc změnila konečně ví co to vlastně je IVF a proč to tak je, nedávno na nově byl víkend nebo tak něco a byla tam reportáž o neplodnosti a ten můj na to hleděl jak puk, když tam říkali, že v dnešní době má každý 7 pár problém s otěhotněním a že 50= se na tom podílí muži, on si myslel, že jsme jedni z mála, ale teď se k tomu staví úplně jinak a bere to úplně normálně, jsem moc ráda 🙂 no a o mimi mluví čím dál častěji, třeba někam jedem a vidí kočárek, tak ho hned ohodnotí a řekne jaký by se mu líbil a že když to bude kluk, tak mu koupí malou motorku a je takový milý 🙂 🙂 🙂

nunca
22. únor 2008

Fiallinko, to samé u nás, nejhorší bylo, že ten řez tam nebyl jen jednou a manža si taky výskl, když to viděl. Já jsem na to docela zvyklá z nemocnice, takže pro mě to zase takový zážitek nebyl, i když zrovna tenhle řez toho orgánu mi taky nebyl příjemný 😖

nunca
22. únor 2008

Hanulko, my když jsme se dozvěděli o problémech s početím, tak to bylo na chlup stejné, můj si myslel taky, že jsme vzácný ukáz, ale časem zjistil, když se o to začal zajímat, že bohužel je to v dnešní době normální a prý bude hůř 😒 , ale jsme podle statistiky na tom ještě docela dobře, jsou státy, které jsou na tom hůře 😔 . Zajímavé je, že ten problém se netýká našich tmavších spoluobčanů.

hanulka3112
22. únor 2008

Nunco jde vidět, že ti chlapi jsou stejní, jsem moc ráda, že už to pochopil, byla to pro mě docela dřina než jsem mu to všechno povysvětlovala a on to pochopil, nejdřív jsem měla strach, že by mě kvuli tomu opustil, protože o dětech mluvil už dřív a vím, že si je moc přeje, ale jak šel čas, tak mě tak nějak uklidňuje, že máme psa a papouška a že se brzo dočkáme i mimi,tak doufám že jo 😉

nunca
22. únor 2008

Holky, chci se zeptat, má některá zkušenost s bylinkama? Chci si objednat na srovnání hormon. hladin Feminan od Herba Vitalisu (už jsem před půl rokem jedno balení vybrala, měla jsem i kapky od Naděje-Maliník, ale Feminan je ze živých rostlinek a taky bych řekla, že lépe funguje), mám s tím dobré zkušenosti, jenom nevím, jestli ho brát i po čas stimulace? Aby se to nějak potom spolu nekřížilo 😉 . Tím bych chtěla po té operaci to své tělo trochu nakopnout (po té injekci Depo-prov.) 😉

hanulka3112
22. únor 2008

Nunco já myslím, že je to dobrý nápad a nemělo by to snad dělat neplechu, ale pro jistotu se zeptaj Dr

nunca
22. únor 2008

Hanulko, určo se dočkáte a máte doporučené nějaké vyšetření ze Zlína nebo rovnou na věc? Vím, že jsi psala na tu krev, že půjdeš a spg manža určitě, že? A ke komu tam chodíš?

Můj manža poslední dobou taky jihne nad dětmi 😝 , taky mě napadlo, že by mě mohl kvůli tomu opustit, ale řekla bych, že nás ty problémy spíše stmelily 🙂 , naše dcera je přece už velká, půjde za chvíli do školy, tak se mu moc nedivím, že už by taky chtěl ještě....... 🙂
Ale my ty naše poklady nezklameme a určitě se zadaří 😉 😉 😉 😉 😉 😉

fiallinka
22. únor 2008

nunča: opustit, jo? Nebuď blázen! Myslím, že za situace, když už děcko máte, o tom nemůžeš ani uvažovat! Dokázala bych si představit rozpad vztahu kvůli tomu, že to vůbec nejde - ale spíš kvůli tomu, že problémů je tolik, že se to nakupí... ale opustit takhle, tak to by musel být chlap pěkně na prd!

juni
22. únor 2008

holky moc dík za reakce. Aspoň vím, že zatím nemusím plašit 🙂 Počkám ještě dva tři měsíce a kdyby náááhodou nee, tak jsem se dívala a v CRMu ten spermiogram dělají. A pokud to jde i bez doporučení od lékaře, tak to jedině dobře

nunca
22. únor 2008

Fiallinko, to je sice pravda, ale ve chvíli, kdy mi sdělili diagnozu, tak jsem si představila jen to, že jsem neplodná a ani já bych nemohla být tak sobecká, když s jinou to dítě (syna) ještě mohl mít, tohle mě napadlo a taky jsem to s ním vše probrala, že už taky třeba nikdy další dítě nebude 😒 . Manžel se zachoval ale úplně skvěle a řekl, že o tom nikdy ani neuvažoval a že ten těžký úděl tedy poneseme spolu (jiné by bylo, kdyby se dcera narodila zdravá, ale bohužel nikdo neví, jak dlouho se tyto děti dožívají do budoucna let 😢 , což je hrozné a myslet na to ani nemůžu), tak proto bych to pochopila, i když představit si to, že by k tomu došlo by bylo hrozné.

Proto tedˇ taky tak nedočkavě čekáme na tu genetiku, mělo by to dojít, co nejdříve, bojím, bojím .... ☹

nunca
22. únor 2008

Jinak jako každý chlap (skoro) si v koutku duše přeje, aby jeho dítě byl syn, jsou to ješitové 😝 .Ale kdo si zažije to, že se jim narodí nemocné dítě, tak ví, že ta domnělá fráze "jen atˇ je to zdravé" je hrozně důležitá a víme to i my, proto mě by bylo úplně jedno co, ale hlavně zdravé mimi (třeba i dvě holky 😀 ).

fiallinka
22. únor 2008

nunčo, asi to musí být hrozné, takhle se dozvědět, jak to s tebou je - víš, a chápu, že tě to napadlo, ale prostě opustit někoho jen z tohohle důvodu (ale za situace, kdy už dítě máte) je pro mne nepředstavitelné. Je jen dobře, že manža reagoval tím nejl. možným způsobem 🙂