CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

marinka
27. bře 2008

fiallinko a ví tvojí blízcí, že jste byli na IVF, nebo jen, že jsi těhu? My jsme to řekli rodičům a samozřejmě se to časem rozneslo po celé rodině, ale navadí mi to, vi to i kamarádi a i tady o tom píšu.. Jen si říkám, že to budeme muset brzo vysvětlit Aničce, aby jí nedonesla nějaká dobrá duše a nepodala jí to tak, že je to něco divného 😖

fiallinka
27. bře 2008

marinka: ti, co to ví už teď, tak ví i o ivf, ale moc jich není, no a ti, co se to dozví až později, o tom vědět nebudou, aspoŇ ne od nás. Jenže ono stejně - chtěli jsme mimčo přes dva roky, kámošky věděly, že to nejde, i rodina, v kombinaci s těma dvojčátkama si to asi domyslí, a s tím už asi nic nenaděláme. V práci zatím neví nikdo nic a rozhodně nebudu vykřikovat, že je to po ivf, ať si myslí, co chtějí, ale vím, že je to pro ostatní vždycky výborné téma ke konverzaci, a navíc jsem tu spíš ve vedoucí pozici, takže ty kecy nebudu podporovat 🙂. Abych pravdu řekla, mně je celkem jedno, že to lidi ví, ale můj chlap to špatně nese, ostatně důvod, proč to nešlo, byl u něho, tak možná proto.

marinka
27. bře 2008

fiallinko, já to taky na potkání neříkám, ale bydlím v menším městě a taková "senzace" se roznese jedna dvě.. Myslím, že brzo to bude zcela normální, stále přibývá párů, které mají s otěhotněním problémy a ve svém okolí znám několik maminek, které mají děti po IVF. V práci jsem to taky říct musela, jezdili jsme do Zlína a na propustku jsem dostávala razítko z kliniky, tak to bylo hned jasné.. Naštěstí šéf byl super, prožíval to se mnou a držel nám palce 🙂

fiallinka
27. bře 2008

marinka: myslím, že bydlíme ve stejném menším městě 🙂... a taky se to lidi asi dozví, ale v té práci jsem to měla zařízené tak, že buď jsem měla volno, nebo jsem měla neschopenku od svého gynekologa, prostě vždycky nějak, abych to razítko do práce nenesla...

marinka
27. bře 2008

fiallinko, ty jsi teda taky ze Vsetína? 😀 Já myslela, že jsi Zlíňačka.. I když teď koukám do pasu, že tam máš okres Vsetín 😉 No ono taky záleží, kde člověk pracuje, já jsem byla v takové maličké organizaci, bylo nás tam pět i se šéfem..

fiallinka
27. bře 2008

marinka: no jo, ze Vsetína 🙂, a já pracuju právě ve větší státní organizaci, no raději to nebudu specifikovat 🙂

hanulka3112
27. bře 2008

Nunci, tak já tam dneska zkusím zase brnknout spíše po obědě, no doufám, že už to tam budou mít, protože jsem už z toho netrpělivá, chci se už těšit jen na to, že už přijde mrška a já začnu stimulovat 😉 🙂 a budu ti podávat podrobné informace 😉
Holky tak vidím, že tu mám už dvě blízké sousedky ze Vsetína no já jsem z Valmezu, tak třeba, jak budu ta těhulka nebo až bude prcek na světě, tak můžu za váma přijet vozit kočárek 😉 no s marinkou už jsme se o tom bavili viď 😉

marinka
27. bře 2008

fiallinko, tak to je jasné, ve větší firmě bych to taky tajila, jak by se dalo..

hanulko, jasně, to by bylo super!! A řídíš? Já právě ne 😝

v199
autor
27. bře 2008

Ahoj holky, já taky pocházím z menší vesnice, pracovala jsem v jedné restauraci a tam to taky každý veděl.Vždyť na tom nic není a nevidím důvod proč o tom nemlivit.Dnes je to zcela normální téma- a bohužel to postihuje čím dál víc párů.
Marinka už, abych měla takového mimíska, mě to tak pomalu utíká.
Fialinka tobě blahopřeju k těm dvojčátkům-škoda, že se jednomu u mě nelíbilo, doufám, že u tebe budou spokojeni 😎
Juilet: a jak se máte vy tři 😅 😅 ?Jak dopadl ultrazvuk?

juliet
27. bře 2008

v199, ultrazvuk je v pořádku a vypadá to na kluka a asi holčičku 🙂 To bych byla hrozně ráda 🙂
Ty bys to už taky měla vědět, ne? Povíš? 😵

v199
autor
27. bře 2008

Juli, ráda bych ti to řekla, ale fakt nevím.Jak jsem psala, ve Zlíně na ultrazvuku bylo mimčo otočené zádíčkama, takže nebylo opravdu nic vidět.Včera jsem byla u svého gyn.- a ten mě po týdnu nedělal zas ultrazvuk.Tak si budu muset počkat do 15.dubna-jedem opet do Zlína.Všichni mě říkají, ýe to bude kluk-prý se vůbec neměním, tak nevím.Už máš vybrané jména??

marinka
27. bře 2008

v199, neboj, uteče to a za chvíli budeš mít taky broučka na klíně, jako mám já teď 🙂 A v jakém jsi tt?

juliet, to by byla bomba, kdyby to byl páreček! 😵 😵

hanulka3112
27. bře 2008

Marinko jj řidičák mám jezdím pořád někde už od 18, talže potom ráda přijedu 😉 🙂
No ještě, že si mě můj od laparoskopie nechal doma ať dělám pro něho doma, alespoň nemusím řešit jak bych to řešila v práci, protože jsem dělala v restauraci, kde jsme si i ze šéfem byli moc blízcí on měl 25, takže by to všichni věděli a někteří jsou tam fakt klepny, takl by to za chvíli věděl celý Rožnov a to bych fakt nechtěla i když se za to nijak nestydím, že jdu na IVF naopak jsem moc ráda, že existuje pro takové páry řešení a myslím si, že je to v dnešní době už docela běžné 😉

juliet
27. bře 2008

15. je za chvilku 😉
jména ještě nemáme ... já nějakou představu mám, ale nevím co manžel, je tajemný jak hrad v Karpatech

hanulka3112
27. bře 2008

Juliet, tak to je krásné, že už můžeš vymýšlet jména 😵 moc všem přeju, aby mohli taky brzy vybírat jména jako ty 😉 🙂

juliet
27. bře 2008

hanulko, určitě budeš, ve Zlíně vám pomůžou 😉

hanulka3112
27. bře 2008

Juliet, jj když vidím kolika párům už pomohli, tak tomu věřím a zatím mám pocit, že se to povede, jen ještě čakám na tu imunologii ať už na to pořád nemusím myslet, zkusím tam po obědě brnknout 🙂 moc se mi ve Zlíně líbí a vždy se těším jak tam jedem, vždy mi ta cesta uteče a nazpátek mám vždy dobrý pocit, že to už uteče a pojedeme si do Zlína pro tu nejkrásnější zprávičku 🙂

ivanalysonkova
27. bře 2008

holky, je to paráda slyšet tady samé pozitivní zprávy. Já už se docela na toho 17. dubna těším 😉

v199
autor
27. bře 2008

Hanulka moc vám to přeju, když jsem viděla na testu //(tak jsem doufala, že je to pravda, ale pořád jsem tomu nějak nevěřila), když nám to pan doktor Chovanec potrvdil, tak jsem od něho z ordinace odcházela se slzičkama radosti, to byl pro mě ten zatím jeden z nejkrásnějších okamžiků.

hanulka3112
27. bře 2008

v199, tak to věřím, musí to být ten nejkrásnější okamžik pro oba, no já nevím jestli budu testovat doma nebo to vydržím až do Zlína, ale chtěla bych to vydržet 🙂 tak to teda přeju hodně štěstíčka ať vše dopadne, tak jak má 😉 🙂
Nunci, kdepak dneska jsi a co děláš?No my přikupujeme vedle nás pozemek, protože si tam chce postavit garáž pro pracovní auta, tak nám u baráku jezdí bagr a srovnává terén 😀 jinak chceme jet do Ostravy se mrknout, můj nemůže sehnat u nás žádné pěkné rdžíny, tak se chce podívat v OV.

fiallinka
27. bře 2008

hanulka: nevydržíš 😉 🙂 😉

hanulka3112
27. bře 2008

Fiali, tys to taky nevydržela 😀 no uvidíme 😀

marinka
27. bře 2008

hanulko, taky myslím, že určitě nevydržíš 🙂 Já jsem testovala už 9 den po ET a byly //, i když ještě hodně slabé, ale už jsem cítila,že to vyšlo. Testovala jsem pak ještě několikrát a když jsme jeli do Zlína na krev, tak už jsem byla v klidu a jen jsem čekala, kolik miminek bude 🙂

silver2501
27. bře 2008

Ahojky holky !!

Taj já nevím, tady všichni píšete, že lepší je to asi říct, těm aspon nejbližším...ale mY to naopak s mužem tajíme, a neví to ani naši rodiče.. já bych to i řekla, ale muž má strašně špatné spg a myslím si, že se s tím ještě nesrovnal a přijde si tak trochu out, tak prý, že raději vydržíme a řekneme jim to až jestli se ivf podaří... myslíte, že říct bo ne??
že má teda skoro nemá žádné dobré sperma ví teprve od ledna..tak nevím... jinak problém máme oba dva (já bez vejc.) takže stejně jsem zvědavá jestli z toho mála co tam je vůbec něco pujde použít... myslím, že by muž do dárce nešel..☹( tak se jen modlím, aby tam měl to minimum co naposled aspon ☹

fiallinka
27. bře 2008

silver, abych pravdu řekla, tak manža to taky nechtěl skoro nikomu říkat, a docela jsme se pohádali, když zjistil, kdo to všechno ode mne ví - ale já bych to nevydržela to neříct úplně nejbližším lidem, kdyby mne nikdo nepodporoval, asi bych se tím spíš trápila...

a neboj, jestli tam máte aspoň něco, tak těch pár spermošů tam najdou - my když jsme přišli do caru poprvé, tak výsledek spermiogramu byl v podstatě 0% pohyblivých, jen ojediněle po centrifugaci nalezeny pohyblivé spermie... tak neboj, rpotože za měsíc už to bylo lepší (asi 7% pohyblivých, z toho 1% rychleji) a při téhle hodnotě jsem si sp. nechali i zamrazit, aby byly při samotném ivf, pak jsme je nepoužili, při ivf tam něco našli, ani nevím kolik. A taky strašili dárcem a manža to ani nechtěl slyšet, to byla doma náladička... a že nemáš vejcovody, je při ivf úplně jedno 🙂

silver2501
27. bře 2008

No muž měl jen 7% spermií, z toho 80% nepohiblivých a 20 malo pohyblivých, ale říkali, že když to bude aspon tak, tak to pujde s ISCI... tak snad jo, a vejcovody to vím, že nevadí... říkám já s tím problém vůbec nemám, už jsem se tím smířila a muž s tím ještě bojuje docela a moc o tom mluivt nechce ani semnou... tak snad to brzy "rozchodí"...pořád mu říkám, že v budou¨cnu to bude už celkm normal.... 🙂, že to není nic zlého a nebo špatného...🙂

nunca
27. bře 2008

Moc vás holky všechny zdravím, nějak jsem se dnes k tomu počítači nemohla dostat, bylo to dnes hodně nabitý, dopoledne nákupy, odpoledne k rodičům a ještě jsem se k tomu všemu učila na ty přijímačky, takže vážně nabitý program 😝 .
Jsem moc ráda, že nás tady občas navštěvují naše těhulky a naše skvělá motivace v jednom 😉 😉 , kéž bychom se brzy k vám připojily 🙂 , jinak jsem moc ráda, že se vám i mimískům daří skvěle 😉 😉

nunca
27. bře 2008

Hanulko, tak jak je? Jak dopadly ty testy imunologie?

marinka
27. bře 2008

silver, neboj, stačí, aby měl dvě schopné spermie a můžou být dvojčátka 😉 Vy jste na tom ještě jakš-takš dobře, s tímhle půjde ICSI úplně v pohodě!
A jestli to říct nebo ne - to záleží na vás, můžete to říct, ale důvod si nechat pro sebe (prostě řeknete, že ty zdravotní problémy nebudete rozebírat, tak se ani nedozví, jestli byla příčina u tebe, nebo u manži). Já jsem chtěla, aby to rodiče věděli, byli mi podporou, prožívali to s námi a o to větší radost měli, když to vyšlo. Manžel se za to nestydí, prošel si nemocí, která problémy způsobila a za to přece nikdo nemůže! Ale chápu, že to chlapi těžce nesou a nechtějí o tom mluvit..

v199
autor
27. bře 2008

Mari jsem stejného názoru, mamča to všechno se mnou fakt dost hodně prožívala, vždy když jsem vyšla z CRM, tak jsem musela hned telefonovat domů a slzám dojetí jsme se nikdy neubránily, a v celé rodině jsem měla taky velkou oporu. 😉