CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

fiallinka
13. kvě 2008

hanulka: myslím, že i přímo ve VM ji někdo v nemocnici cvičí, protože když jsem poprvé volala na Vsetín a byla dlouhá čekací doba, tak mně odkázali i na VM, protože jsem tam pracovala 🙂, ale začni cvičit brzo, protože před dalším ivf už bys měla nějakou dobu cvičit, není dobré s tím začít těsně před ivf - a taky je možné, že si ji budeš platit, ne každému to napíšou na pojišťovnu (píšou to spíše u nezjištěných příčin neplodnosti)

ivanalysonkova
14. kvě 2008

ahojte holky, tak jsem se dnes dozvěděla, že nám to asi přirozeně nepůjde ☹ Mám syndrom PCO, nízkou hladinu hormonů, a manžel špatně pohyblivé spermie. Takže příští měsíc jdeme na 1. inseminaci, jsem docela z toho rozladěná... 😒

marinka
14. kvě 2008

Ivi, to mě moc mrzí, ale nebuď smutná, spíš se raduj, že v dnešní době už si s tím doktoři poradí a mimimít budete, i když ne přirozenou cestou.. Takže budete zkoušet IUI? IVF vám nenavrhovali?

ivanalysonkova
14. kvě 2008

marinko, první zkusíme IUI, a když to nepůjde tak pak na IVF. Říkal, že procento úspěšnoti je 5-15%. Při IVF je o hodně vyšší.

ivanalysonkova
16. kvě 2008

holkýýý, kde jste? 😀 Je tu nějak prázdno.

nunca
16. kvě 2008

Ahoj Ivi, nějak to tu stávkuje, že? 🙂 Kdy budeš stimulovat? Myslím jsi psala příští měsíc?

nunca
16. kvě 2008

Asi by to chtělo nějaké pozitivní zprávičky tady nebo aspon začínající stimulantky, aby bylo co číst a držet pěstičky 😉 .
Já si totiž ještě počkám, ale dobrá zpráva je, že se asi začínám dostávat do starých kolejí (dnes špinění a bolesti podbřišku, po 3 měsících už snad náznak ms), nejspíš mi pomáhají ty kapičky Feminan a koupila jsem si čistou sušenou kontryhel, takže snad to pomůže. Doktor totiž řekl stimulace až aspon po dvou ms (v červnu mám jít pro hormony) 😉 , už se těším 🙂 .

ivanalysonkova
16. kvě 2008

nunca: já začínám od příští MS. Nemůžu se už dočkat, ale taky mám strach, že se to nepovede (což je asi normální,že?) Teď jenom doufám, že tento cyklus bude normální, že to dostanu rozumně v termínu, ne jak minulý cyklus, kdy jsem to dostala skoro po 60dnech (fůůůj). Kolik inseminací můžu absolvovat? Nebo spíš, kolik pokusů je hrazeno pojišťovnou???

ivanalysonkova
16. kvě 2008

holky, za jak dlouho po neúspěšných IUI jste šly na IVF. Může se třeba hned další cyklus, nebo se čeká?

nunca
16. kvě 2008

Ivi, já myslím, že záleží kolik máš roků a taky na tom, jestli třeba je nějaký problém. Znám holku, co byla i s manžou v pořádku a těhu se vůbec nedařilo a šli rovnou do IVF a zadařilo se na poprvé, nedlouho po prvním těhu z IVF otěhotněla přirozeně 😉 . Chápu, že asi IVF má větší šanci, ale je to taky větší nápor celkově na organismus, takže já bych určitě zkusila IUI (tak 3krát-déle bych asi nevydržela čekat) a potom, kdyby nebylo úspěšné bych šla do IVF, ale záleží na každém, jak se rozhodne 😉 😉 . A kolikrát hradí IUI pojištovna bohužel nevím, protože z vlastní zkušenosti u nás by to nebylo nic platné (neprůchodné vejcovody).

nunca
16. kvě 2008

Ještě k tomu, zda se může hned na IVF, já myslím, že určitě, protože u IUI není tělo nějak zvláště zatěžováno 😉

ivanalysonkova
17. kvě 2008

nunca: je mi 23, máme špatné spermio a já PCO. Já jsem někde četla, že nějaké holce nasadily před IVF na 3 měsíce antikoncepci. Je to možné?

nunca
17. kvě 2008

Ivi, možné to je, třeba když jsm podstupovala IVF v Brně, tak tam se běžně nasazovala antikoncepce, že prý aby věděli přesně, kdy dojde ms a taky po vysazení je prý více vajíček (ale toto se dělá jen u dlouhých protokolů, u krátkých nevím, že by se to takto aplikovalo). V Brně totiž dělají jenom dlouhé, prostě stejný scénář u každého 😒 . Já si ale myslím, že tím krátkým se určitě to tělo tak nezatěžuje, totiž u dlouhého, jak z názvu vyplývá, je potřeba dlouhá příprava a ládování všelijakými hormony (během 2 ms cyklů vlastně stimuluješ-cca.6 týdnů přesně).

nunca
17. kvě 2008

Ivi, jinak to jsi ještě velice mladinká, tam určitě nehraje roli nějaký měsíc, ale pokud máte horší spermio, tak bych to možná tak neprotahovala, zkusit IUI určitě (ještě tvoje PCO taky není dobrý), ale potom bych šla určitě do IVF 😉 . Ale jsou i případy hodně špatný a podaří se přirozeně 😉 , většinou ve chvíli, kdy to nejméně čekáš 😉

fiallinka
17. kvě 2008

ivčo - my víme, jak je to hrozné, dozvědět se blbou diagnózu - ale věř mi - znám spoustu holek s pco i blbýma hormonama, co se zadařilo přirozeně, a když jdete na iui, tak ani ten spermiogram není tak tragický a navíc se může zlepšit. Nevěš hlavu, párkrát zkus iui - můžeš ho zkoušet co druhý měsíc, pojišťovna to hradí, v caru budeš platit jen něco, a pro tělo to není tak hrozné. Jsi mlaďounká, neboj, vyjde to brzo, ať přirozeně nebo díky ivf - ale pokud vás nic do dítka netlačí, možná by se vám těch pár cyklů iui vyplatilo. Ale jak vidíš, každý člověk jiný názor 🙂

nunca
17. kvě 2008

Fiallinko, ale to samý si myslím taky, Ivka nemá kam spěchat a párkrát bych na jejím místě taky zkusila (když je v pořádku průchodnost vejcovodů, tak jistě) IUI, když ta možnost je a o tom, že je to menší zátěž pro tělíčko jsem už rovněž psala. Jen právě mám zase já tu zkušenost z Brna, že spousta holek co má právě PCO (manžel v pořádku) nemohlo přirozeně otěhotnět. Jenomže zase prokázat plně PCO se taky nedá úplně stopro, prý to se nedá vždy přesně určit.

nunca
17. kvě 2008

Ještě k tomu spermiu, hodně se to mění, záleží totiž na mnoha faktorech, když se spermio dělá a výsledek není nikdy stabilní, známe také z vlastní zkušenosti.

ivanalysonkova
18. kvě 2008

holky díky za rady. Chtěla jsem se ještě zeptat.Možná je to hloupá otázka, ale potřebuji si všechno řádně ujasnit. 1DC mám brát až když krvácím, že? Na špinění nemám brát ohledy?
díky 😉

nunca
18. kvě 2008

Ivi, já mívám právě taky před ms špinění, ale vím určitě, že se 1 DC počítá až opravdu od krvácení, vůbec to není hloupé se zeptat, raději se ptej, člověk si je jistější a nic nezkazí 😉 😉 .

nunca
18. kvě 2008

Doufám, že nás brzy budeš informovat, co a jak, jsi totiž tedˇ tady jediná (o které víme), která se v blízké době chystá na určitý posun k miminku 😉 a doufám, že nás tady příjemně naladíš krásným těhu 😉 😉 , protože nás některé to teprve čeká za nedlouho.

fiallinka
18. kvě 2008

iva: já jsem začala špinit večer a ms se rozjela ráno a doktor říkal, že počítáme až to ráno

petka21
19. kvě 2008

Ahoj holky prosim o radu.Dnes jsme byly s pritelem na spermiogram,ale nikdo nam ktomu nic nerekl,volala jsem sve gynekolozce a rikala ze to neni tak hrozny ze ma horsi pripady a slo jim to samo.Bylo nam doporuceno ICSI,coz nevim co obnasi a nevim jestli mi nekdo poradi kdyz sem napisu nejaky hodnoty?

Celk.pohyblivost 58,00%
Prog.rychle 10,00
Prog.pomale 48,00
Nepohyblive 42,00
Astenozoospermie ANO -nevim co to znamena?
Defekt biciku 10,00
D.krcku 21,00
D.halvicky 41,00
Normalni 28

Mate stim nekdo nejakou zkusenost?Sem bezradna,musime cekat 3 me¨sice zda se to povede a kdyz ne musim jit na laparku,takze u pritele to asi enni hrozny jinak by nas poslali lecit do CARU,doufam ze to pujde samo,ale mam strach jak dlouhoi to muze trvat!Kazdopadne zitra koupim vitaminy pro mojeho asi selen a koenzim Q10 staci to?

Dik za jakekoliv odpovedi 🙂

marinka
20. kvě 2008

Ahoj Peťko a není tam ještě uvedeno, kolik milionu spermií těch je? Norma je tak 20 milionů a víc a taky se to uvádí a je to hodně důležitý údaj. Jinak pohyblivost je teda nižší (tuším, že to je i ta astenozoospermie) a většina těch spermií jsou pomalé, takže pro ně může být problém se dostat k vajíčku, ale jak říkala doktorka, jsou i mnohem horší spermigramy.. Ale taky je fakt, že i s tímto spermiem vám může trvat delší dobu, než se podaří otěhotnět, proto bych asi pouvažovala o CARu. Zvlášť když vám doporučili ICSI, což je forma umělého oplodnění, kdy se přímo dají do vajíčka vybrané spermie. V CARU by přítali udělali znovu spermio a řekli by vám k tomu víc, jestli je opravdu nutné jít do umělého oplodnění..

ivanalysonkova
20. kvě 2008

ahoj Marinko, jak se máte? 🙂

petka21
20. kvě 2008

Marinko ja nevim jestli je tam nejake to otom kolik milionu spermii tam ¨mel,je tam jen objem 3,10 ph 7,60 Koncenrace sper.21,00 Vyvojove formy 2,00 vic nic jinyho s cislami,tak nevim no?

marinka
20. kvě 2008

Ahoj Ivi, máme se moc fajn, akorát už jsem na nervy z toho počasí, trčíme furt doma a jsem z toho hodně unavená.. Ale Anička je skvělá, sice má teď řvací období, kdy testuje hlasivky a ječí jak siréna a má z toho strašnou srandu (a já bolení hlavy 😅), ale už jde ze sedu na všechny čtyři a včera poprvé kousek popolezla, tak jsem byla nadšená 😵 A jak se máš ty??

Peťko, tak v tom se bohužel nevyznám, my jsme to tam měli napsané přímo v milionech, ty počty 😖 Jestli se snažíte dýl jak půl roku, tak bych se do toho CARu objednala, donesla tam tyhle výsledky a uvidíš, co vám řeknou..

hanulka3112
20. kvě 2008

Ahojky Holky po dlouhé době Vás tu moc zdravím, mám pořád moc práace na zahradě, tak nemám moc času tady skočit 😉
Fialinko díky za radu 😉 musím se na to mrknout a konečně si to zařídit, nevíš kolik to cvičení vyjde, když ti to nenapíšou 😕 no já měla před tím i problémy s páteří a chodila jsem na rehabka a masáže a to mi v klidu napsali na neurologii a kdo mi to cvičení má když tak předepsat? Předem děkuji za radu 😉 😀
Nunciku a jakpak se máš ty? Uvidíš, že se ani nenadějem a bude tady další pokus a tentokrát to doufám vyjde, no teď se na to snažím nemyslet, to zase přijde až budeme mít výsledky z genetiky no a nebo když zahlédnu v lednici zbytek gonalu 😀 ale už jsem se přes to přehoupla a myslím co bude 😉
Marinko a co ty a malinká, jakpak se máte? Teď je ale hnusně viď ani nemůžete ven, no já mám alespoň trošku času teď na koníka, ale jinak zase dělám doma to co jsem nestihla, když bylo krásně 😉
Ivi, a co ty jakpak jsi nakonec dopadla a jak to s tebou vypadá držím palečky, aby nakonec vše dobře dopadlo 😉 🙂

hanulka3112
20. kvě 2008

Jo a všem novým snažilkám držím palečky a přeju hodně štěstíčka 😉 🙂

nunca
20. kvě 2008

Hanuli, moc Tě zdravím, zvládneme to přece vidˇ? Uděláme pro to všechno a taky na nás dojde určo řada 😉 😉 , zvládneme to 😉 .
Jsem ráda, že už Ti je lépe a zvládli spolu, to je nejdůležitější a to ostatní už půjde přece taky 😉

ivanalysonkova
20. kvě 2008

Ahojte,
marinko: máme se fajn, jsem teď pořád v práci, ale zase aspoň na tím tolik nepřemýšlím (není čas 😀 ).Za 14 dní se chystáme na svatbu, takže asi vyrazím po nákupech. Malá musí být super. Včera mi zrovna přijel brácha s rodinkou z Prahy (hodím Vám fotku do alba). Tak jsem se zase pomazlila s Dominičkem. Byl k sežrání.... 😵

Fialinko: no, mě teď skončila MS, čekám na další cyklus a začínáme s tou inseminací (já PCO, manžel málo pohyblivé spermie), tak doufám, že nás nenechají dlouho čekat 😀 Mám schválených 10 kousků injekcí.... 😨