CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

marinka
25. bře 2008

hanulko, tak co?, já jsem tady a držím palce! 🙂
No super, nebo přijedeme my za váma, my už budeme chodit, tak to bude v pohodě, autobusem je to do Valu chvilička 🙂

hanulka3112
25. bře 2008

ach jo holky, tak jsem tam volala a oni to tam ještě nemají, tak běhěm tohoto týdne budu volat, nechám to na čtvrtek, já se tak těšila, že to budu vědět už dnes, ale musím si ještě počkat no do týdne by měla dorazit MS, tak doufám, že to do té doby budou mít, sice prý můžu začít stimulovat i bez toho, ale chci mít jistotu, že bude vše v pořádku, ale do té doby už to tam snad bude, protože krev mi brali 28.února.Ale mám aspoň jednu pozitivní zprávičku už tam mám schválenou pojišťovnu, takže alespoň jedno hurá 😀

marinka
25. bře 2008

hanulko, tak to je teda škoda, ale nevadí, když můžeš začít stimulovat i bez toho. Určitě to totiž bude v pohodě! 😉 Já jsem takhle čekala na výsledky tripple testů a to teprve byly nervy! Měla jsem si zavolat v úterý, jestli je miminko zdravé a sestřička mi řekla, že tam ještě výsledky nejsou a mám si zavolat zítra. No už i tak jsem byla na mrtvici a když jsem zavolala druhý den, tak to tam furt nebylo a nakonec přišli až v pátek, děs běs, nervy v kýblu 😀

hanulka3112
25. bře 2008

No doufám, že ty moje výsledky tam budou aspoň do pátku, ty jsi měla určitě taky genetiku, než si začla stimulovat viď? Jak dlou jsi na ně čekala, dr mi říkal, že většinou jsou do tří týdnů.

hanulka3112
25. bře 2008

Já se spletla nemyslím genetiku ale imunologii 😀 te´d jsem si na IVF psala z holkou co ji dělali i genetiku a tak mě to nějak doplantalo 😀

marinka
25. bře 2008

hanulko, imunologii mi taky dělali, ale už bohužel nevím, jak dlouho jsem na výsledky čekala, ale tuším,že to taky bylo kolem těch tří týdnů..

ivanalysonkova
25. bře 2008

Ahoj holky, zrovna jsem přišla od Dr. 17.4. jsem objednaná do CRM do Zlína. Mám málo hormonů. Mátě některá podobnou zkušenost?

hanulka3112
25. bře 2008

ahoj ivanko, vítám tě tady, já mám hormony v pořádku, já mám jiný problém a to, že po laparoskopii nemám vejcovody, takže proto mě zaslali do Zlína, ale slyšela jsem, že na ten tvůj problém se pak nasazují nějaké léky, aby se hladiny hormonů srovnaly, takže se neboj určitě budeš brzo v pořádku a podaří se ti otěhotnět, držím palečky ve snažení 😉 🙂

ivanalysonkova
25. bře 2008

hanulko: díky, je pravda, že jsem z toho trošku mimo, myslela jsem si, že to půjde samo, bez léků. No nic, snad nám tam pomůžou. Ještě se chci zeptat, jací tam jsou doktoři a sestřičky?

hanulka3112
25. bře 2008

je to tam fakt supr, vůbec jsem si tam nepřipadám jako v nemocnici, je tam příjemné prostředí, ta klinika je nahoře nad městem u lesa, takže je tam klídeček 🙂 já chodím k dr. Horvátovi a je fakt skvělý, vše krásně vysvětlí a je to sympaťák 😉 hlavně jsou tam fakt odborníci, pan profesor Pilka co tu kliniku zakládal, počal v ČR první dítě ze skumavky a je uznávaný i po světě, takže určitě budeš ve správných rukou 😉 🙂 a co partner, ten je v pořádku, už mu někdy dělali spermiogram, my jsme na něm právě poprvé byli v CRM a dopadl ukázkově, takže problém je ve mě, ale počítám, že do týdne začnu stimulovat, jestli bude imunologie v pořádku a doufám a věřím, že mi pak ve Zlíně zdělí tu radostnou zprávičku a uvidíš, že tobě taky, spoustu lidem už tam pomohli 😉 🙂
Kdepak máme dneska Nuncu? 🙂

ivanalysonkova
25. bře 2008

Hanulko: tak to se mi ulevilo 😀 Manžel ještě na spermiogramu nebyl. Čeká ho to se mnou v tom dubnu. TAk snad to bude vše v normě. Můžu se zeptat, jak dlouho se snažíte?

marinka
25. bře 2008

ivano, vítám tě a držím palečky, ať vám ve Zlíně brzo pomůžou! Doktroři tam jsou super, já jsem chodila k Chovancovi a taky veliká spokojenost, povedlo se nám první IVF 🙂

ivanalysonkova
25. bře 2008

marinko: díky, taky doufám. A můžu se zeptat, co jste měli za problém? 😉

hanulka3112
25. bře 2008

Ivanko, no my chtěli loni mimi a když se nedařilo, zašla jsem si ke svému dr. a ten mi našel cysty, takže jsem musela jít na laparoskopii, kde mi odebrali vejcovody, protože je ty cysty pochroumaly a byly nepoužitelné ☹ no a tak jsem musela čekat půl roku než se mi zahojí pěkně jizva a konečně jsme se mohli objednat do Zlína, v květnu to bude rok co mám po té laparce, no takže te´d čekám už jen na tu imunologii ať můžu začít se stimulací, ale už se moc těším a nevadí mi, že musíme na IVF, hlavně když se to podaří 😉 🙂

marinka
25. bře 2008

ivko, my jsme měli špatný spg..

hanulka3112
25. bře 2008

Marinko a jaký jsi měla protokol krátký nebo dlouhý?

marinka
25. bře 2008

hani, krátký, začala jsem stimulovat 3DC

hanulka3112
25. bře 2008

marinko, taky bych měla mít ten krátký jen jsem nevěděla, jestli se začíná druhý nebo třetí den, no dr. říkal, že když mi to vyjde na sobotu, tak v pondělí bych začla, ale nevím jestli kdybych to dostala v neděli, tak jestli začnu v pondělí nebo až v úterý, ale eště budu tento týden volat na tu imunologii, tak se jich zeptám, jen bych to nechtěla dostat v pátek, aby to nebylo pozdě to pondělí 😅

ivanalysonkova
25. bře 2008

Holky, a jak je to s placením v mém případě? Kolik stojí ty dávky hormonů? Nevíte kolik jich je?díky

marinka
25. bře 2008

hani, mně říkali v CARu, že v pátek to dostat nesmím, jinak by se muselo čekat na další měsíc 😒 A když bych to dostala ve čtvrtek, tak to muselo být do určité hodiny, ale už nevím, do kolika. Já jsem to dostala 1.1, to bylo myslím v úterý, hned jsem tam ten den volala a naplánovali mi stimulaci 3.1, takže 3DC. Ale Chovanec mi taky říkal, že se začíná druhý, nebo třetí den, takže asi záleželo na tom, kolik tam měl zrovna který den pacientů.

nunca
25. bře 2008

Nunca se už hlásí, ale zase takové pro mě blbé zprávy 😒 , takže tedˇ musím čekat na ms (ta při štěstí dojde v květnu, ale prý po té Depo- proveře může trvat i rok než bych to dostala, dle dr. Chovance to nebylo moc dobré řešení mi píchnout tuto injekci- navíc zbytečně, když se operace nezdařila ☹ , pořád mě to trápí, nebýt toho už bych dávno měla po stimulaci a možná byla i těhu), takže když do 10.června nepřijde ms (myslí si, že určitě ne), tak bude nutné nasadit zase moje známé kamarády hormony (estrogeny a taky potom progesteron), aby ms přišla a aspon prý 2 až 3 měsíce ms a potom teprve začít stimulovat. Takže atˇ počítám, jak počítám, budu čekat ještě dost dlouho, takže reálný termín výhledově srpen až září ☹ ☹ ☹ ☹ . Jsem už z toho fakt zmordovaná 😢 . Taky nevědí, zda se vůbec i při té stimulaci podaří trochu zvýšit tu sliznici, na kterou mi už bohužel nereagují syntetické estrogeny (Estrofem, atd.), takže by se zavedly prý i do nízké sliznice-samozřejmě menší úspěšnost. S tou sliznicí mám problémy po porodu císařem (prý asi hodně vyškrábli po porodu) ☹
Tak mám strach, že ta smůla nás bude provázet už asi pořád a kdo ví, jestli mimísek ještě někdy nějaký bude 😢

nunca
25. bře 2008

Taky prý, že zavádět každopádně dvě embryjka, ale pokud by se nedej bůh ujaly obě, tak prý bude lepší redukce ☹ a to nevím, jestli bych to psychicky zvládla (hrozí dvojnásobně předčasný porod).

hanulka3112
25. bře 2008

Nunci, tak to mě moc mrzí ☹ že to vypadá ještě tak na dlouho ☹ moc dobře vím, co je to čekat, já musela po té laparce čekat půl roku, než se mi zahojí jizva, pak jsem měla ještě nějaký ten zánět, když jsem šla na kontrolu po tom půl roce, takže nejdřív přeléčit, pak kontrola a pak se teprve objednat do Zlína, další měsíc čekání, no a te´d čekám na tu imunologii a modlím se, abych to nedostala v pátek, to bych čekala do dalšího cyklu 😒
Marinko, děkuji za odpověď, no snad mi to vyjde na víkend nebo ještě lépe na pondělí, to mi ale vůbec neřekli s tím pátkem 😕 ale stejně se divím, že tam nejsou i o víkendu, alespooň v sobotu.No holky držte mi palečky ať to nedostanu v pátek 😉

nunca
25. bře 2008

Hanulko, určitě to dostaneš dříve než v pátek 😉 , moc na Tebe myslím, takže to musí být OK 😉 , moc se už těším na zprávičky o Tvojí stimulaci atd.
Jinak já mám imuno v pořádku (aspon něco 😒 ), viděla jsem dnes výsledky. Jen si říkám, atˇ to fakt rychle uteče a i já se můžu konečně pokusit .... 😔

nunca
25. bře 2008

Jinak Hanuli, já už taky nečekám malou chvilku, ale bezmála od poslední stimulace v Brně 2 roky (pořád nějaké průtahy s nízkou sliznicí, no a tedˇ ta různá vyšetření atd.), ale v péči CAR jsme už 3 a půl roku a snažíme se už 5 let. Tak jsem to vzala pozpátku a jak tak vidím, ta doba se nějak více prodlužuje 😒

hanulka3112
25. bře 2008

Nunci já tu za tebou budu chodit krátit čas i když budu těhu a budou mě třeba provázet nevolnosti 😉 na záchod to při nejhorším z pracovny mám 3 kroky 😀 no spíš bych byla radši, aby mrška přišla o nějaký den později ať jim do té doby přijde ta moje imunologie, ale snad ji tam budou mít už v ten čtvrtek a budeš první komu podám info 😉 🙂 jinak na ten pátek jsem se te´d byla ještě zeptat holek na IVF a tam mi řekli, že třeba v pronatalu jsou o víkendu a jinde jim třeba dali ty injekce předem, tak fakt nevím, napsala jsem do Zlína tak jsem zvědavá co odepíší, kdyžtak se zeptám ve čtvrtek, jak budu volat na tu imunologii 😉

marinka
25. bře 2008

nunco, to mě moc mrzí, už jsi se tolik načekala a teď další čekání ☹ Ale neboj, miminko bude a bude to opravdu zasloužený brouček a o to bude hodnější 😉

fiallinka
26. bře 2008

holky, nás to se vším všudy - i s mražením tří embryjek a mražením spermoníků, icsi, ha, pk... stálo 28.500,- Kč...
ivana: to se vůbec nedá říct, co tě kolik bude stát, protože možná nepůjdeš na umělé oplodnění hned, oni se to nejdřív snaží vyřešit jednodušší cestou... u nás byl problém se spermiogramem...

hanulka: oni mají i pohotovost o víkendu, ¨protože odebrání vajíček nebo embryotransfer se musí dělat naprosto přesně - a já jsem to taky dostala v pátek, a hned jsem jela do zlína, byla jsem tam v poledne 🙂 a stimulovala jsem od soboty - a když to dostaneš až v pátek večer, můžeš jim zavolat na tu pohotovostní linku nebo tam pojedeš v pondělí brzo ráno a začneš stimulovat hned 🙂, já jsem se na to stokrát ptala, protože mi to na ten pátek vycházelo a kupodivu jsem to tak i dostala...

marinka
26. bře 2008

fiallinko, aha, tak to je nějaká novinka, za mě to ještě nešlo, abych začala stimulovat od soboty 😕 Ale je jenom dobře, to to už jde..

hanulka3112
26. bře 2008

Fialinko, ty jsi zlatá teď jsi mě uklidnila 🙂 protože cítím, že to do víkendu přijde a včera jsem jim psala dotaz, ale ještě mi neodpověděli, tak jsi mě uklidnila a tu pohotovostní linku mají napsanou někde na stránkách nebo se na ni musím zeptat přímo jich? 😕 no hlavně jsem teď nervózní kvůli té moji imunologii, aby ji tam do pátku měli a hlavně byla v pořádku, přes tři týdny už to trvá a možná ji tam mají už dneska, ale zavolám zítra, aby si nemysleli, že je tam pořád otravuju 😅