CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

kaaace
16. dub 2008

aha a jak dlouho si ty hormony musis pichat naz zacnou s IVF?a boli to 😅 .bojim,bojim 😉

fiallinka
16. dub 2008

kaaace: záleží na tom, jaký máš "protokol", ale většinou asi deset dní a nebojí to, je to jen "divné", neboj

fiallinka
16. dub 2008

kaaace: a pokud jste tam ještě nikdy nebyli, tak možná to nepůjde tak rychle - možná ještě tvůj chlap půjde na kontrolní spermiogram (může se to u nich hrozně moc měnit), a taky vás možná pošlou na genetiku a to bude trvat skoro dva měsíce. Najdi si stránky www.neplodnost.cz, tam podrobně vysvětlují všechny problémy a metody.

marinka
16. dub 2008

IVF je vlastně celý ten proces, včetně stimulace..Teď už nevím přesně, asi tak deset dní? Když tak mě holky opravte.. Bolí to jenom maličko, dostaneš takové spešl pero, kterým se píchá do bříška (do špíčku na břiše), není to jako klasická jehla u doktora, je to o hodně kratší. A pak jsem píchala do stehna a dvě poslední injekce do zadečku (to ti píchnou na poliklinice, nebo nějaká známá sestřička). Ale neboj, všechno ti ve Zlíně povykládají, první injekce ti píchnou oni, přesně ti ukážou, co a jak.. Zvládneš to 😉

kaaace
16. dub 2008

ježíši,já asi umřu do 26.5.to je tak dlouhá fronta lidi přede mnou nebo co?ja chci mimíska a hned 😠 😀 .Fiallinko,a jak vas se dari,jste v pořádku?

marinka
16. dub 2008

kači, no je tam nával, hodně párů teď nemůže mít mimi přirozenou cestou 😖 Já si pamatuju, že mě na první návštěvu taky objednali za víc jak za měsíc 😅

kaaace
16. dub 2008

Marinko a co mala,zlobi nebo dela jen radosti?

marinka
16. dub 2008

Nezlobí, je to sluníčko hodňoučké 😵 Teď už od tří spí, tak ji asi budu muset vzbudit, ať neusne až někdy v deset. Jak je venku hnusně, tak mi skoro celý den prospí. Včera svítilo sluníčko a spala za 🙂 celý den jenom hodinu.Áááá, tak už ji slyším, vzbudila se sama, šikulka 🙂 Jdeme papat kašičku..

kaaace
16. dub 2008

tak dobrou chut 🙂

silver2501
16. dub 2008

Kači, stimulace znaméná, že ti dají hromony, které si budeš pícha do bříška, pak ti narostou folíky plné vajíček, kterí ti odeberou a spojí metodou ISCI se spernijkama a pak ti je dají do bříška a čekáš už pak jen na vytoužené dvě //..tak to je tak ve zkratce a v rychoslti popsané celé IVF...

silver2501
16. dub 2008

Jujka, marinka to tu už tak hezky popsala a já si toho ani nevšimla, jak si mě blbne net ☹ chjoooooo

silver2501
16. dub 2008

no fakt to dnes zlobí a odesílá a neodesílá... ☹ 😖 😠
Kaci, no já akorát stimuluju..mám to na deset dní ... pícahnečky do bříška a druhý týden píchání se k tomu přidává ještě jedno do stehna..tak snad to do něho taky zvládnu ☹ 🙄 😖 😠 😒 ☹ mno, pro mimísky se musí vydržet všechno 😀 )))

juni
16. dub 2008

čau kaaace, tak to máme podobný osud, taky špatné spermio, doporučení na icsi a první pohovor 22.5. 😉 Přijde mi to taky hrozně dlouhá doba, tak si říkám, že bych tam zavolala domluvila se kdyby náhodou někdo zrušil termín..... 🙂

Holky prosím vás a chtěly po vás v centru bazální teplotu? Četla jsem, že snad v Olmiku chcou výsledky předešlých měření.

kaaace
16. dub 2008

silver,jsi moooooooooooooc hodna to neva ze si to prectu vickrat,aspon to budu mit pekne v hlavince a budu vedet co se bude dit 😉
Juni,to me mrzi ze to mate nastejno ☹ ale musime pro mimisky udelat cokoliv,zeeeee? 😀 tak si tam zavolej,treba budes mit stistko a dockas se driv 😉
s tou bazalni teplotou by me taky zajimalo,ja si ji merim ale zacnu vzdy tak tyden pred ovu.merit si to porad,to by mi teda asi hrablo,do prace vstavam 4.20 a vstavat kvuli ovu i o vikendu kdy nemusim tak to teda neee 😠

juni
16. dub 2008

kaci no jasně, že cokoliv, ale hlavně ať je to co nejdřív 😀

Já sice vstávám ráno až v šest, ale vydržela jsem si ji měřit jenom 14 dní a pak jsem se na to vybodla, tak právě nevím.

kaaace
16. dub 2008

tak třeba nám holky napíšou co a jak,ale už asi všechny spinkají 😅 a já už jdu taky bucat 😉 .tak zase příště pokecáme.paaaaaa a dobrou 😵 😵 😵

nunca
16. dub 2008

Ahojky, moc vás všechny zdravím (i když je už trochu pozdě), byli jsme tedˇ s manžou mimo domov, ale už jsem zpět a čtu to tady jako divá 😀 , držím pěstičky těm co stimulují při píchanečkách a taky zdravím a gratuluji Hanulce k broučkům (neboj dva jsou dost a pokud jsou krásní tak i taky budou a to znamená dva malé nádherné budulínky 😉 😉 )- moc na Tebe myslím 😉 😉 .
Fallinko a co Ty a mimísci, jak se máte? Už nějaké těhu pocity? Vidím, že za týden už budeš mít po prvním trimestru, kterým jsi krásně proplula 🙂 i s bobíškama, tak jen tak dále 😉 a dej nám vědět, co jsi viděla za krásu na UZ, určitě bude vše v pořádku a miminka krásné 😉 😉 🙂

marinka
17. dub 2008

Holky, bazalku po mě nechtěli, stačilo jim udělat ten hormonální profil..

fiallinka
17. dub 2008

přesně tak, teplotu nechtějí ... a asi moc holky nečekejte, že vás přeobjednají dřív, protože ty uvolněné termíny jsou rezervované pro ty, kteří už aktuálně stimulují na ivf (to se pak musíš objednat vždycky za dva nebo tři dny, takže termín mít musí)... holky, nechci vás strašit, ale raději počítejte, že možná, pokud půjdete i na tu genetiku, budete stimulovat až v září... ale to je nejlepší, tělo bude nabité sluníčkem po létě, a květnové miminka jsou supr... nebojte, budeme na vás myslet 🙂

ivanalysonkova
17. dub 2008

Ahoj holky,
dnes máme první návštěvu. Chci se zeptat co všechno si mám sebou vzít? Už mi to říkali při objednání, ale mám strach, že něco zapomenu. Bude stačit občanka, kartička pojištěnce, doporučení.....???
díky 😉

marinka
17. dub 2008

To je fakt, jak píše fialinka, radši ať se člověk moc nenatěší a pak není zklamaný.. My už jsme genetiku měli hotovou, když jsme do CARu šli, takže kdo ji ještě nemáte, tak vás na ni asi pošlou. Ale je to důležité vědět, že bude mimi zdravé, když otěhotníte a stojí to za to, chviličku počkat..

Ivi, tohle bude určitě stačit, nic víc po nás nechtěli.. Doporučení jsme ani neměli 😉 Vyplníte tam dotazník a promluvíte si s doktorem, který vám bude přidělený - ten se vás poptá na spoustu věcí ohledně vašeho zdravotního stavu, nemoci v rodině a naplánuje další vyšetření 🙂 Držím moc palce!!

ivanalysonkova
17. dub 2008

Marinka: díky 😉 Jdu tam s menší nervozitou, protože už dva dny meškám, test jsem měla negativní, a mám spoustu hlenu. ☹

silver2501
17. dub 2008

Ahojky všechny holčiny 🙂

No já si nikdy ani žádnou baz. teplotu neměřila... 😉
JInak já stimuluji taky na své první IVF a genetické testy mi nikdo nedělal ☹... stačil jsim hormonální profil, imuno a spg... Jinak ted jak jsem tam byla v caru, tak objednávali nové spolubojovnice až na konec července ..no uplně jsem koukala, jak to mají nabité..(já bych se asi nedočkala, jak tady píšou holky, musí to být fakt psyco, čekat takovou dobu ) No a když jsem tam volala na první objednání, tak mě vzali hned za dva týdny, a to jsem si ještě vymýšlela, že chci jít až odpoledne 🙂..tak nevím, asi jsem měla štěstí 🙂, ale samotnou mě to překvapilo jak to šlo všechno rychle...🙂

Holky mimískum 3 krát ZDAR ZDAR ZDAR.. je rok pupků, tak snad nám to vyjde 🙂

juni
17. dub 2008

silver, až na konec července??! 😕 tak to můžu být ráda, že jdu už v tom květnu. Ale stejně, dneska jsem se tam pokoušela 2x volat a nikdo mi to nebral, takže asi poslechnu manžu a budu trpělivá. Nebo se o to aspoň budu snažit ☹ 🙂
Jooo a díky za to info o baz. teplotě. Tak to mi naprosto vyhovuje 🙂

Ale měla bych ještě dva dotázky. Je podmínkou, že musíme všechny podstupovat před tím ivf tu stimulaci? Jde tam o hormony, které by měly zvýšit šanci na to, že bude víc folíků......vajíček.....prostě zvýšení pravděpodobnosti, že jo? Ale pokud by to u mně bylo všechno OK, tak jestli je to vůbec nutné?
A druhý dotaz, je dobré i teď když se chystáme do centra brát kyselinu listovou a další vitamíny?
Kuju moc za odpovědi 🙂

marinka
17. dub 2008

juni, stimulovat musíš, jinak bys měla jen jedno vajíčko a to by nemělo smysl ivf dělat..Já jsem třeba byla taky v pořádku, problém byl u manžela a stimulovat jsem musela. Je to prostě součást ivf..
Vitamínky i kyselinu listovou určitě ber, mě to říkal dr. na prvním sezení v CARu, abych začala brát vitamíny předem a připravila tak tělo na miminko 🙂

marinka
17. dub 2008

silver, aha, tak to asi není podmínkou, já jsem tohle neřešila, když už jsme genetiku měli hotovou, když jsem do CARu šla.. Asi záleží i na věku. Můžu se zeptat, kolik ti je?

juni
17. dub 2008

marinko, děkuju za info. Jdu si teda zobnout další tbl. 🙂

ivanalysonkova
17. dub 2008

Ahoj holky, tak jsme se vrátili z centra. Vzali mi krev na další testy, manžela vzali na spermiogram. Dělala mi taky ultrazvuk. Mám vysokou sliznici, ale nic nebylo vidět. Takže jsme těhotenství (meškám 3 dny) nevyloučily ani nepotvrdily. Pokud to do příštího týdne nedostanu a test bude negativní, musím zajít na vyvolávačku ☹ Jinak další návštěvu mám za měsíc.

marinka
17. dub 2008

Ivi, to by byla bomba, kdyby jsi byla těhulka, často se to tak stává, že se otěhotní před první návštěvou CARu - psychika 😉 Vysoká sliznice je velmi nadějná, tak držím maximálně palce!!

ivanalysonkova
17. dub 2008

marinka: akorát tam fakt nebylo nic vidět ☹ Dala jsem si termín do příštího čt, když to nedostanu, zkusím ještě test a povalím k dr. Asi budu dál měřít BT, abych měla přehled. Je možné, že tam není nic vidět (už jse 17DPO)??